جمع بندی زبان انگلیسی جامع خیلی سبز

زبان انگلیسی خیلی سبز

از {{model.count}}
54,000
40,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب جمع بندی زبان انگلیسی جامع خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

جمع بندی زبان انگلیسی جامع خیلی سبز


مقدمه

هدف از نوشتن کتاب جمع بندی انگلیسی کنکور خیلی سبز، جمع بندی کل مطالب کنکور درس انگلیسی دهم، انگلیسی یازدهم و انگلیسی دوازدهم بوده است و به طور خاص فقط برای کنکور سراسری کتاب نوشته شده است. چینش فصول کتاب، بر اساس سیلابس کتاب های درسی پایه 10ام تا 12ام بوده است و طبق همین کتاب ها فصول متنوع قرار گرفته اند. فهرست کتاب تنها شماره صفحه شروع هر درس برای هر پایه را مشخص کرده است و اطلاعات مفید بیشتری را در اختیار دانش آموزان قرار نداده است. کتاب لحنی رسمی و روان دارد. از اولین درس پایه دهم تا آخرین درس پایه دوازدهم تمامی درس ها به ترتیب قرار گرفته اند و برای هر درس بخش گرامر و واژگان و به دنبال آن ها تست هایشان قرار گرفته است. در انتها نیز بخش کلوزتست و درک مطلب قرار گرفته است و نهایتاً کنکور سراسری 98 وجود دارد.

نویسنده ی کتاب جمع بندی زبان انگلیسی خیلی سبز در مقدمه واقع گرایانه بیان کرده است که یک کتاب جمع بندی نمی تواند تمامی مطالب یک کتاب کامل را داشته باشد و همه آن را پوشش دهد، با این حال توانسته است مطالب مهم تمامی بخش ها را در کتاب بیاورد و از آوردن مطالب اضافه یا مطالبی که کمتر در کنکور دیده شده اند پرهیزکرده است که این روند در کل کتاب دیده می شود. در مجموع کتاب دارای 778 تست است و حجم آن 252 صفحه است.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های انگلیسی جمع بندی خیلی سبز متن ساده و قابل فهمی دارند. استفاده از کادرها و جداول متنوع نیز در دسته بندی مطالب متنوع درسنامه بسیار مؤثر بوده است. درس نامه حجم معقول و مناسبی برای جمع بندی دارد و به خصوص در واژگان از آوردن واژگان اضافی که بر حجم کتاب تأثیر می گذارند، خودداری شده است. درسنامه با تقریب خوبی تمامی مطالب مهم بخش های مختلف پایه ها را بیان کرده است. بخش کلوزتست و درک مطلب کتاب در حد یک صفحه آموزش متن خوانی و مواجهه با متن دارد که خوب و مفید است، هرچند می توانست کامل تر باشد و بهتر بود توضیحات بیشتری ارائه می شد.

در کتاب جمع بندی زبان انگلیسی خیلی سبز، تمرین های کتاب درسی جایی در نگارش درسنامه نداشته اند و تمرکز نویسنده بر بیان مطالب اصلی و مهم کنکوری بوده است که در درسنامه قرار داده شده اند. به سؤالات کنکور سراسری به خصوص سال 98 در نگارش درسنامه در بخش گرامر توجه ویژه ای شده است و مطالب موجود در کتاب ها که در کنکور آورده شده است، در بخش آموزش گرامر نیز آورده شده است.

رعایت سطح کنکوری درس نامه بسیار خوب انجام شده است و تقریباً هیچ مطلب و مثالی فرای سطح کنکور در درسنامه دیده نمی شود. درس نامه حاوی مثال های جمله ای متعدد در بخش واژگان و گرامر هست که کاربرد مطالب را در جملات نشان می دهد، ولی تست آموزشی در خلال درس نامه وجود ندارد که از نکات منفی درس نامه است.

درسنامه ی کتاب جمع بندی زبان انگلیسی کنکور خیلی سبز برای پاسخگویی به تست ها تا حد خوبی کافی است و می توان با مطالعه آن به تست ها خصوصاً در بخش گرامر و واژگان پاسخ داد. استفاده از کادرهای مناسب و جداول به خوبی در درسنامه انجام شده است که منجر به دسته بندی مطالب در ذهن دانش آموزان حین خواندن مطالب می شود و مطالب به راحتی دوباره قابل دسترس و برگشتن برای مرور هستند.

 تست (تمرین)

در کتاب جمع بندی انگلیسی کنکور خیلی سبز، تعداد تست های گرامر خوب و مناسب برای هر موضوع هستند، ولی تست های واژگان می توانستند به ازای هر درس کمی بیشتر باشند تا واژگان بهتر در ذهن دانش آموزان جای بگیرند. همچنین تعداد درک مطلب های انتهایی کتاب نیز بهتر بود به سبب اهمیت آن ها بیشتر باشد. در مجموع به ازای هر درس به شکل میانگین 66 تست وجود دارد. روند آموزشی خاصی در تست های کتاب دیده نمی شود و روند صعودی سختی تست ها در طراحی مدنظر قرار نگرفته است. این روند به خصوص بهتر بود در کلوزتست و Reading وجود می داشت تا دانش آموزان با طی کردن مسیر خوبی مسلط تر وارد تست های متن شوند.

یکی از نکات خوب تست های کتاب جمع بندی زبان انگلیسی خیلی سبز، وجود انواع متنوع تیپ های سؤالات و تست ها در لابلای تست های هر بخش است که ذهنیت دانش آموزان از انواع تست های مختلف کنکوری را شکل می دهد و این کار به خوبی صورت گرفته است. تست های کنکور سراسری در لابه لای تست های هر بخش وجود دارد، مخصوصاً در تست های کلوزتست و درک مطلب. در انتهای کتاب نیز کنکور سراسری 98 در کتاب قرار داده شده است. تست ها را می توان در دوران جمع بندی مطالعه و انجام داد و بابت زمان پاسخگویی به آن ها نگرانی بابت وقت گیر بودن آن ها وجود ندارد. تست های کتاب همگی در مسیر کنکوری و در سطح کنکوری طراحی شده اند و در هیچ بخشی از کتاب تست های فرای این سطح طرح نشده است.

پاسخ های تشریحی نیز از بخش های خوب کتاب جمع بندی انگلیسی خیلی سبز هستند که ساده، کامل و قابل فهم نوشته شده اند. در پاسخ تشریحی بعضاً نکات تستی خوبی طرح شده اند (مانند تست 235) که نکات اضافه مهمی را برای دانش آموزان مطرح می کند. در برخی پاسخ های تشریحی نیز تمامی گزینه ها بررسی و علت غلط بودن آن ها بیان شده است (مانند تست 118) و گزینه درست به همراه توضیح آن آورده شده است. روش پاسخگویی به تست ها در بخش گرامر و واژگان منطبق با درسنامه است، ولی بهتر بود نکات کلوزتست و درک مطلب کامل تر بیان می شد تا تست های این دو بخش را نیز به خوبی بتوان توسط مطالب درس نامه پاسخ داد.

ظاهر کتاب

کتاب جمع بندی انگلیسی کنکور خیلی سبز حجم کم و ابعاد مناسبی برای جابجایی و به همراه داشتن دارد (کمی کوچک تر از وزیری) که برای کتاب های جمع بندی بسیار مهم است. سایز و فونت نوشته ها استاندارد و خوانا هستند و صفحه آرایی کتاب به همراه استفاده از جداول و کادرهای متنوع بسیار خوب انجام شده است. تنوع رنگی جلد کتاب و گرافیک روی جلد آن جذاب و خوب طرح شده است و کیفیت کاغذ کتاب نیز مناسب و خوب است.

 جمع بندی

حساسیت نویسنده در بیان مطالب و دقت در خلاصه  و مفیدگویی وی در کتاب جمع بندی زبان انگلیسی خیلی سبز دیده می شود و این سبب شده است تا حجم و محتوای کتاب متناسب با دوران جمع بندی خلاصه و مفید شود. همچنین ویراستاری کتاب بسیار خوب انجام شده است و غلط املایی و علمی در بررسی اولیه کتاب به چشم نمی خورد. کتاب ویژگی منحصر بفرد خاصی در قالب خود ندارد اما توانسته است مطالب کل کنکور زبان انگلیسی را با بیان شفاف و گویا در قالب یک کتاب جمع بندی خلاصه کند که هدف اصلی از تالیف این کتاب نیز همین جمع بندی خوب بوده است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
حمید خزایی
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
252
قطع کتاب
رقعی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...