جمع بندی ریاضی کنکور تجربی خیلی سبز

جمع بندی ریاضی کنکور تجربی خیلی سبز

از {{model.count}}
70,000
52,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب جمع بندی ریاضی کنکور تجربی خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

جمع بندی ریاضی کنکور تجربی خیلی سبز


مقدمه

یکی دیگر از کتاب های سری جمع بندی انتشارات خیلی سبز کتاب ریاضی تجربی است که کتابی جمع و جور است و نسبت به چاپ قبلی، بسیار لاغر شده و معنی جمع بندی را واقعا پیدا کرده است. کتاب جمع بندی ریاضی تجربی خیلی سبز در 448 صفحه، در قطع وزیری به چاپ رسیده است و دارای 617 تست است. در 18 فصل به شکل موضوعی و در درسنامه های مختصر موضوعات ریاضی دهم، ریاضی یازدهم و ریاضی دوازدهم تجربی مرور شده اند و بعد از آن تعدادی تست و در پایان فصل پاسخنامه تشریحی آنها آمده است و در انتهای کتاب 3 آزمون شبیه ساز ریاضی کنکور در نظر گرفته شده است. پاسخنامه کلیدی همه تست ها نیز در پایان کتاب قرار دارد.

در مقدمه کتاب جمع بندی ریاضی کنکور تجربی خیلی سبز به خلاصه بودن درسنامه ها و مناسب بودن آنها برای مرور سریع مفاهیم و نکات اشاره شده است که در ادامه درباره آن صحبت خواهیم کرد. عناوین فصل ها مشابه کتاب درسی نیستند. مثلا برای هندسه دوازدهم عنوان مقاطع مخروطی انتخاب شده که با تغییرات کتاب درسی شاید چندان مناسب نباشد و در نگاه اول خواننده را گیج کند.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های جمع بندی ریاضی تجربی خیلی سبز به معنای واقعی کلمه، خلاصه و مناسب برای ایام جمع بندی است و در ماه های پایانی قبل از کنکور برای دانش آموزانی که طی سال مفاهیم را بخوبی یاد گرفته اند و از منابع جامع تری تست زده اند، چاره ساز است. درسنامه ها خلاصه اند و مفاهیم اساسی در حدی که طولانی نباشند، گفته شده اند. نکته مثبت درسنامه این است که با وجود خلاصه بودن دارای مثال های خواندنی و تست هایی است که کاربرد نکات را آموزش می دهند. البته تعداد این مثال ها و تست زیاد نیستند و کل تیپ های مهم را پوشش نمی دهند، ولی اقتضای کتاب خلاصه همین است. ضمن اینکه پوشش تیپ های مهم به تست های فصل سپرده شده است که در بخش تست ها درباره آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

در کتاب جمع بندی ریاضی کنکور تجربی خیلی سبز برای خلاصه سازی مطالب از جدول به خوبی استفاده شده است. ولی از نمودار درختی که در طبقه بندی مطالب در ذهن بسیار کارآمد است، استفاده ای نشده است. درباره سطح درسنامه، رعایت چهارچوب کتاب درسی و پوشش نکات باید گفت که درسنامه ها بسیار به حد مطلوب نزدیک است و شاید با در نظرگرفتن چند مورد عالی میشد.

جای خالی مواردی مثل مستطیل طلایی در معادلات گویا، فرمول cot x – tan x در روابط مثلثاتی دوبرابر کمان، نامعادلات لگاریتمی، بحرانی بودن اول و آخر بازه، فرمول دیگر واریانس و حالت های متنوع برش استوانه و مکعب مستطیل احساس می شود. همچنین نامساوی مثلث در بحث قدرمطلق، رسم نمودار [f(x)] از جمله مواردی است که خارج از چارچوب کتاب درسی است.

 تست (تمرین)

کتاب جمع بندی ریاضی تجربی کنکور خیلی سبز با 527 تست موضوعی و 90 تست آزمونی  (3 آزمون 30 تایی) برای هدفی که دارد کافی است. ضمن اینکه در تست ها علاوه بر تست های تالیفی، تمارین کتاب درسی و تست های کنکور سال های اخیر نیز وجود دارند. برای هر فصل به طور میانگین 29 تست وجود دارد که برای بررسی مهم ترین تیپ ها کافی است. طبیعتا با توجه به رسالتی که کتاب دارد ترتیب تست ها ساده به سخت نیستند، بلکه به ترتیب موضوعات مطرح شده در درسنامه است. سطح تست ها کاملا نزدیک به کنکور است و به سختی می توانید تستی پیدا کنید که خارج از محدوده سختی کنکور باشد.

در کتاب جمع بندی ریاضی تجربی خیلی سبز، پاسخ تشریحی تست ها بلافاصله بعد از پایان تست های همان فصل، آمده اند و کامل و مبسوط هستند. دو ستونه نیستند و فشردگی معمول پاسخنامه ها را ندارند. بعد از پایان تست های 18 فصل این کتاب، 3 آزمون جامع مشابه کنکور قرار گرفته اند که از نظر سطح و تعداد مطلوب اند ولی ترتیب تست ها در آنها مشابه کنکور نیست.

ظاهر کتاب

کتاب های جمع بندی عموما در قطع وزیری یا جیبی چاپ می شوند و کتاب جمع بندی ریاضی تجربی خیلی سبز هم با توجه به قطع وزیری اش قابل حمل و مطالعه در هر مکانی است. درسنامه ها در مواردی جداولی دارند، اما میشد تعداد آنها بیشتر باشد یا از نمودار درختی برای طبقه بندی مطالب استفاده کرد. استفاده از کادر برای تست ها در درسنامه باعث شده تا نظم خوبی بگیرد. تست ها و پاسخنامه ی آنها دارای فونت و سایز خوبی هستند. دو رنگ مشکی و آبی در کتاب مورد استفاده قرار گرفته اند و کیفیت کاغذ، چاپ، اشکال و نمودار ها و … مناسب است. طرح روی جلد کتاب طرح مشترک سری کتاب های جمع بندی خیلی سبز و ساده و بی آلایش است و جذابیت خاصی هم ندارد.

 جمع بندی

کتاب ریاضی تجربی خیلی سبز از سری جمع بندی، مناسب ایام بعد از عید کنکوری های رشته تجربی است. حجم کم و پوشش خوب روی تیپ های مهم تستی این کتاب را به یکی از بهترین منابع برای جمع بندی تبدیل کرده است. تعداد تست های مناسب آن باعث می شود بتوان این کتاب را در بازه ای بین یک تا دو ماه مطالعه و بررسی کرد. حتی دانش آموزانی که موضوعی را حذف کرده اند، می توانند با مطالعه درسنامه این کتاب و تست های آن (بعلاوه پاسخنامه)، شانس خود را برای زدن تست موضوع مورد نظر در کنکور بالا ببرند.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسندگان
سروش موئینی _ کوروش اسلامی
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
448
قطع کتاب
وزیری
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...