جمع بندی دین و زندگی جامع خیلی سبز

دین و زندگی خیلی سبز

از {{model.count}}
63,000
47,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب جمع بندی دین و زندگی جامع خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

جمع بندی دین و زندگی جامع خیلی سبز


مقدمه

طبیعتا در کتاب های سری جمع بندی خیلی سبز، نوینده هدفی غیر از بیان نکات تستی برای کنکور، مد نظر قرار نداده است. فصل ها به ترتیب کتاب و مطابق چینش درس های کتاب است. فهرست کتاب جمع بندی دین و زندگی کنکور خیلی سبز هیچ مطلب خاصی رو به ما یادآوری نمی کند. در مقدمه ی نویسنده به نحوه ی کاربرد این کتاب و چگونگی مطالعه ی کتاب پرداخته شده است. طریقه ی صحبت در کتاب (لحن کتاب) رسمی و مشابه کتاب درسی است. کتاب دارای درسنامه های مختصر و کلی مباحث و نکات تستی در آن بیان شده و تعداد 433 سؤال تستی در کتاب موجود است. حجم کتاب 231 صفحه است. می توان گفت کتاب به وعده هایش در مقدمه نویسنده عمل کرده است.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های کتاب جمع بندی دین و زندگی خیلی سبز کاملاً قابل فهم برای همه ی تیپ های دانش آموزی است. حجم درسنامه بسیار مناسب برای دوران جمع بندی دانش آموزان است، البته درسنامه در طول سال تحصیلی هم قابل استفاده است. درسنامه خیلی کم حجم و مناسب به بسیاری از نکات کنکوری اشاره کرده است. تمارین کتاب درسی جهتی به درس نامه نداده و کتاب کاملاً کنکوری به مسائل رسیدگی میکند. سطح کنکور در درسنامه ها رعایت شده و مطلبی خارج و جدای از کنکور در کتاب اشاره نشده است.

درس نامه هیچ مثال حل شده ای یا تستی برای تثبیت مطلب در ذهن ندارد ولی پاسخگویی ما به سؤال های کنکور و کنکورهای آزمایشی رو سهل می کند. نمودارهای درختی به معنای معروفی که می شناسیم در کتاب جمع بندی دین و زندگی کنکور خیلی سبز استفاده نشده ولی از جدول ها (مثلاً صفحه 86)  و شماره بندی ها (مثلاً صفحه 42) استفاده شده است. درسنامه بسیار مختصر و مفید است و علاوه بر دوران جمع بندی در روزهای منتهی به آزمون های آزمایشی برای مرور مطالب کاربردی است.

 تست (تمرین)

در کتاب جمع بندی دین و زندگی خیلی سبز، تعداد تست ها برای هر درس کم است، مثلاً درس یک دین و زندگی  دهم 5 سؤال دارد. ترتیب تست ها مثل درسنامه به ترتیب درس های کتاب و پایه های متنوع بیان شده و تست ها سطح بندی (آسان، متوسط و سخت) ندارد و طبقه بندی از این منظر که همه ی تست ها در یکجا جمع شده اند (صفحه 149 به بعد) رعایت شده است. تست ها به علت کمیت کم، تیپ های مختلفی رو پوشش نمی دهند.

تعداد تست ها برای کسی که قبلاً درس رو خوانده و تست زده و حالا میخواهد در دوران جمع بندی مرور کند تا مطالب یادش بیاید، مناسب است، ولی برای کسی که تا حالا درس نخوانده یا کم خوانده، مناسب نیست. تست ها کاملاً در مسیر سؤال های کنکور است و در حقیقت سؤال های تستی از سؤال های کنکورهای اخیر انتخاب شده اند.

پاسخ تشریحی در کتاب جمع بندی دین و زندگی کنکور خیلی سبز وجود ندارد و فقط به پاسخنامه ی کلیدی بسنده شده است. چهار آزمون جامع از کنکورهای ادوار گذشته نیز در کتاب هست. تعداد کم تست ها و نداشتن پاسخنامه ی تشریحی مهم ترین نقاط ضعف کتاب است که شاید برای خواننده راضی کننده نیست.

ظاهر کتاب

کوچک بودن کتاب جمع بندی دین و زندگی خیلی سبز و قابل حمل بودن کتاب، خیلی خوب است. سایز نوشته ها خیلی مناسب است و فونت نوشته ها هم جذاب است ولی صفحه آرایی خاصی در کتاب نیست. تنوع رنگ برای خواننده ممکن است مشکل ساز باشد، چون از دورنگ استفاده شده. از این جهت که رنگ مکمل (رنگ مشکی ثابت و رنگ سبزآبی کم رنگ مکمل) خیلی مفهوم نیست و باعث خستگی چشم در خواندن بلند مدت می شود. کیفیت کاغذ هم خیلی خوب است.

 جمع بندی

حجم کتاب جمع بندی دین و زندگی کنکور خیلی سبز و محتوای آموزشی آن (نه تست ها) مناسب برای دوران جمع بندی اند و غلط علمی و املایی در بررسی اولیه کتاب دیده نشد. این کتاب برای دوران جمع بندی با حجم و قطع مناسب قابل استفاده است ولی نداشتن پاسخ تشریحی و تعداد تست کم ممکن است آزاردهنده باشد.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
مهندس محمد کشوري
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
236
قطع کتاب
وزیری
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...