جمع بندی حسابان و ریاضی پایه خیلی سبز

حسابان و ریاضی خیلی سبز

از {{model.count}}
63,000
47,250 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب جمع بندی حسابان و ریاضی پایه خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

جمع بندی حسابان و ریاضی پایه خیلی سبز


مقدمه

کتاب های جمع بندی انتشارات خیلی سبز از کتاب های محبوب دانش آموزان در ایام جمع بندی و ماه های پایانی قبل از کنکور به شمار می روند. کتاب جمع بندی حسابان و ریاضی پایه این انتشارات نیز از سری جمع بندی مناسب کنکوری های رشته ریاضی در ماه های پایانی است. البته در مقدمه به درستی گفته شده که دانش آموزان می توانند طی سال تحصیلی نیز از این کتاب قبل از آزمون های آزمایشی و … استفاده کنند و با آن دانسته های خود را مرور کنند. در ادامه به بررسی کتاب جمع بندی حسابان و ریاضی پایه خیلی سبز می پردازیم.

در مقدمه روش استفاده از کتاب جمع بندی حسابان ریاضی پایه خیلی سبز توضیح داده شده که حتما توصیه می شود قبل از شروع مطالعه آن را بخوانید. در این بخش تذکر داده شده که قاعدتا خواننده این کتاب قبلا از منبع آموزشی کامل تری موضوعات را آموخته و به تعداد کافی تست حل کرده و حالا می خواهد برای مرور و طبقه بندی دانسته هایش از این کتاب استفاده کند و روش خوب این است که درسنامه را تورق کند و با سرعت بخواند و به سراغ تست ها برود. البته این حالت هم گفته شده که اگر خواننده موضوعی را بلد نیست و به کنکور نزدیک شده می تواند از درسنامه استفاده کند ولی باید وقت بیشتری برای مثال ها و تست های آن بگذارد.

در هر فصل ابتدا درسنامه، سپس تست ها و در نهایت پاسخ تشریحی هر فصل آمده اند و در پایان کتاب آزمون های جامع و پاسخ تشریحی آنها و پاسخ کلیدی کل تست های کتاب آمده اند. این کتاب در مجموع دارای 392 تست است و 302 صفحه دارد. درسنامه هر فصل نیز به چند درس تقسیم شده اند. فهرست کتاب شامل شماره صفحه درسنامه و پاسخ تشریحی تست های هر فصل است. لحن کتاب رسمی، اما ساده است. قبل از خرید اینترنتی کتاب حسابان و ریاضی پایه خیلی سبز از سری جمع بندی، ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

همان طور که گفته شد و بدرستی در مقدمه کتاب نیز آمده است، درسنامه های کتاب جمع بندی حسابان و ریاضی پایه خیلی سبز، مناسب دانش آموزی است که موضوعات حسابان یازدهم (11) ، حسابان دوازدهم (12) و همچنین ریاضی دهم (10) را طی سال تحصیلی آموخته و به تعداد کافی تست حل کرده و بعد از یک تسلط نسبی برای جمع بندی و طبقه بندی مطالبی که بلد است، به دنبال منبعی جمع و جور می گردد. بنابراین نباید توقع داشت که درسنامه این کتاب شامل مثال ها و تست های زیاد و کامل باشد. بنابراین اگر درسنامه های جمع بندی حسابان و ریاضی پایه خیلی سبز را ورق بزنید متوجه می شوید که سرعت درسنامه زیاد است و بدون حاشیه پردازی یک راست به سراغ مفاهیم، تعاریف، قضایا، فرمول ها، نکات و … می رود و وقت را تلف نمی کند.

البته درسنامه ها تا جایی که حجم یک کتاب جمع بندی اجازه می داده دارای مثال های خواندنی هستند که برای حل کردن نیستند و همان طور که در مقدمه هم اشاره شده مناسب تورق و مطالعه سریع هستند. البته این موضوع هم ذکر شده که اگر موضوعی را بلد نیستید، مثال ها و تست های درسنامه را با دقت بیشتری بخوانید و به دقت بررسی کنید تا شانس خود را برای زدن تست آن موضوع در کنکور افزایش دهید. تست های درسنامه نیز اغلب از تست های کنکور های چند سال اخیر (96، 97 و 98) انتخاب شده اند و خیلی خوب سبک و سیاق درسنامه را به سلیقه طراحان کنکور نزدیک کرده اند.

یکی از نقاط مثبت درسنامه این است که جز چند مورد نکات عجیب و غریب در درسنامه نمی بینید و در مقدمه هم اشاره شده که فقط موضوعات واجب و ضروری که احتمال مطرح شدن آن ها در کنکور وجود دارد، آمده اند. نکات پیچیده و حالت های خیلی خاص در برهه جمع بندی و روزهای پایانی برای خواننده می تواند استرس زا باشد. البته چند مورد، مثل مجموع جملات جملات یک تا 2n ام، تقسیم بر مجموع جملات یک تا n ام دنباله هندسی در درسنامه هستند که نسبتا حالت خاص محسوب می شوند.

پوشش درسنامه کتاب جمع بندی حسابان و ریاضی پایه خیلی سبز بسیار خوب است و ضمن پوشش نکات مهم به تیپ های مهم تستی و نکات آنها پرداخته شده است. با اضافه کردن چند مورد مثل نکات معادلات دو مجذوری (مجموع و تعداد ریشه ها)، معادلات و نامعادلات دارای جزءصحیح، دامنه توابع لگاریتمی، مقایسه نمودار توابع نمایی با پایه های مختلف و توابع لگاریتمی با مبناهای مختلف، پوشش درسنامه از حالت فعلی بهتر هم خواهد شد.

در چند مورد هم خلاصه شدن درسنامه بیش از حد اتفاق افتاده است. مثلا بخش جزصحیح می توانست درسنامه مفصل تر و تست های متنوع تری داشته باشد. همچنین در بخش تعیین علامت بدون اینکه گذر کوتاهی روی تعیین علامت توابع درجه اول و دوم شود، مستقیما تعیین علامت تک سطری آموزش داده شده است. رعایت چارچوب کتاب درسی واقعا بخوبی رعایت شده و با مطالعه این کتاب خیالتان راحت است که موضوع اضافی یاد نخواهید گرفت. تابع کتانژانت در بخش مثلثات از جمله موارد نادری است که در درسنامه هست و در کتاب درسی نیست.

 تست (تمرین)

معلوم است که 392 تست در کتاب جمع بندی حسابان و ریاضی پایه خیلی سبز تعداد حداقلی از مهم ترین تیپ های تستی است و از هر تیپ فقط یک تست آمده تا حجم کتاب تا جای ممکن کم باشد. ولی در انتخاب تست ها وسواس خوبی به خرج داده شده تا تیپ های تستی مهم به معنای واقعی پوشش داده شوند و در ضمن تست های با ایده های خاص و عجیب در میان تست ها جایی ندارند. بنابراین در میان تست های کتاب جمع بندی حسابان و ریاضیات پایه خیلی سبز نباید به دنبال تست های خاص و ایده دار باشید و البته یک کتاب جمع بندی خوب نباید هم چنین تست هایی داشته باشد.

تمارین کتاب درسی و تست های کنکور های چند سال اخیر داخل و خارج از کشور رشته های ریاضی و تجربی، در کنار تست های تالیفی منابع تست های این کتاب هستند. ترتیب تست ها متناسب با پیشروی مطالب در درسنامه است و تست ها سطح بندی ندارند و البته برای یک کتاب جمع بندی ضرورتی هم برای این موضوع وجود ندارد. تعداد تست ها در هر فصل خوب است، ولی بیشتر متناسب با تنوع تیپ های تستی هر موضوع است تا اینکه متناسب با تعداد تست های کنکور باشد. مثلا دنباله و الگو دارای 28 تست است و مشتق 30 تست دارد! یا مثلا جزصحیح در میان تست ها فقط 5 تست دارد و بعضی تیپ های مهم دیگر آن پوشش داده نشده است که می تواند ترمیم شود.

دو آزمون جامع 20 تایی (به تعداد تقریبی تسته های حسابان و ریاضی پایه در کنکور) در پایان کتاب جمع بندی حسابان و ریاضی پایه خیلی سبز وجود دارند که علاوه بر استاندارد بودن، ترتیب تست ها نیز در آنها رعایت شده است تا کاملا شبیه کنکور باشد. پاسخنامه تشریحی تست ها حجم خوبی دارند و توضیحات کافی به زبان فارسی و ریاضی دارند تا چیزی مبهم باقی نماند.

ظاهر کتاب

فونت و سایز نوشته در کتاب جمع بندی حسابان و ریاضی پایه خیلی سبز مناسب اند و در دراز مدت چشم را خسته نمی کنند. همچنین رنگ مکمل آبی در کنار مشکی انتخاب متعارف و مناسبی است. صفحه آرایی درسنامه ها بسیار ساده است و فقط برای تست ها کادرهای جداکننده قرار داده شده است و فرمول و نکات مهم دارای کادر نیستند.

طرح روی جلد کتاب مشابه همه کتاب های جمع بندی خیلی سبز ساده و متناسب با مفهوم جمع بندی (به شکل جعبه روبان بسته شده) است، ولی جذابیت خاصی ندارد. قطع رقعی کتاب (کمی کوچکتر از وزیری) حمل و نقل و مطالعه آن در مکان های متنوع را ساده می کند.

 جمع بندی

حجم درسنامه ها، تعداد تست ها و پاسخنامه آنها در کتاب جمع بندی حسابان و ریاضی پایه خیلی سبز برای هدف آن که جمع بندی و مرور است، مناسب است. درسنامه های جمع و جور با تست های مناسب و تعداد تست منطقی برای تمرین، پوشش تیپ های مهم تستی و پاسخنامه قوی از مهم ترین ویژگی های کتاب است.

چند غلط تایپی در درسنامه ها دیده می شود که نیاز به ویراستاری بهتر را نشان می دهد. در صفحه 11 مجموع جملات دنباله حسابی اشتباها هندسی نوشته شده و در صفحه 119 قرینه نقطه نسبت به خط، اشتباهی نسبت به نقطه نوشته شده است. همچنین در بحث روش یافتن اکسترمم مطلق به پیوسته بودن تابع اشاره نشده است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
علی شهرابی
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
317
قطع کتاب
وزیری
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

ممنون بابت تخفیفهای فوق العاده ولی نظیرتون پیشنهاد میکنم حتما ازسایت آلو بوک باتخفیفات ویژه تهیه بفرماایید

219 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...