جامعه شناسی کنکور میکروطبقه بندی گاج

جامعه شناسی گاج

از {{model.count}}
295,000
221,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب جامعه شناسی کنکور میکروطبقه بندی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

جامعه شناسی کنکور میکروطبقه بندی گاج


کتاب جامعه شناسی کنکور میکرو گاج یک کتاب کمک درسی مفید برای دانش آموزان و همچنین یک منبع مناسب داوطلبان رشته انسانی خواهد بود. این کتاب دارای تست‌های طبقه بندی شده‌ای است که بر اساس تست‌های کنکور سراسری نوشته شده‌اند. در این میان، باید گفت لحن بیان مطالب به گونه‌ای است که خواندنش برای دانش آموزان نه تنها کسل کننده نیست بلکه جذابیت هم دارد.

معرفی جامعه شناسی کنکور میکرو گاج

درباره کلیت کتاب جامعه شناسی کنکور میکرو گاج می‌توان گفت که این کتاب جهت آمادگی برای کنکور مناسب بوده و قدرت تست زنی را در داوطلبان افزایش می‌دهد. نویسندگان این کتاب، چینش فصل‌های آن را منطبق بر اصول علمی آموزش انجام داده‌اند. در این کتاب اول تست‌های درس به درس هر سال آمده و سپس در فهرست کتاب درسنامه هر درس و صفحه مربوط به هر تست در مقابل اسم هر درس جای داده شده است. این کتاب با دو لحن صمیمی و رسمی نوشته شده، بخش‌های متعددی از آن به صورت رسمی می‌باشد و جهت توضیحات بیشتر لحن صمیمی را به کار برده‌اند. هنگامی که کتاب جامعه شناسی کنکور میکرو گاج را بخوانید، پی خواهید برد که هدف از نوشتن این کتاب موفقیت در کنکور بوده و درسنامه مطالب را به گونه‌ای نوشته‌اند که توانایی شما در تست زنی افزایش داده شود. اما لازم است بدانید برای خواندن این کتاب فقط درسنامه کافی نیست و لازم است که حتما دانش آموزان کتاب درسی را نیز بخوانند. زیرا در بعضی از موارد مطالب آموزشی به صورت حالتی خلاصه و سطحی توضیح داده شده‌اند.

درسنامه کتاب

توجه به تعاریف و روابط علت و معلولی در درسنامه کتاب جامعه شناسی کنکور میکرو گاج، اصلی‌ترین ویژگی درسنامه این کتاب است. به طوری که لازم است بدانید تعاریفی که در کتاب درسی آمده است در کتاب جامعه شناسی کنکور میکرو گاج نیز به صورت جداگانه و با توجه بیشتری گفته شده‌اند. از جمله ویژگی‌های بسیار خوبی که این کتاب دارد، جدولی است که در آن روابط علت و معلول در آخر هر درس آورده شده‌اند. از آن جایی که در تست‌های اخیر کنکور این روابط دارای اهمیت بسیار زیادی هستند، کتاب جامعه شناسی کنکور میکرو گاج موجب آسان شدن کار برای دانش آموزان شده است. همچنین به خوبی می‌توان متوجه شد که تست‌های سال‌های اخیر موجب شده تا در شیوه نگارش درسنامه این کتاب جهت داده شود.

نکات مثبت کتاب جامعه شناسی کنکور میکرو گاج

یکی از ویژگی‌های بسیار خوبی که کتاب جامعه شناسی کنکور میکرو گاج دارد، ذکر کردن نکات‌ترکیبی یک درس با درس‌های دیگر است. در واقع در این کتاب هر سه سال دهم، یازدهم و دوازدهم با هم‌ترکیب شده‌اند. این موضوع باعث می‌شود که مطالب در ذهن به خوبی انسجام پیدا کنند. مانند دیگر کتاب‌های موجود در بازار در این کتاب نیز مطالب مهم به صورت بولد شده نوشته شده‌اند. همچنین در این کتاب نکات مهم، پاورقی‌ها و گفت و گو کنیدها آورده شده‌اند. اما در بعضی موارد ممکن است برخی از موارد از قلم افتاده باشند. به عنوان مثال در درس اول جامعه شناسی دو راهی در گفت و گو کنید، آورده شده اما در این کتاب گفته نشده است.

مطالب این کتاب

در کتاب جامعه شناسی دهم و دوازدهم به صورت خیلی کم جدول‌ها و نشانه‌ها به کار رفته‌اند. اما در کتاب جامعه شناسی یازدهم این مطالب به شکل بسیار خوب و از طریق جدول مطالب بیان شده‌اند. تصاویری که در کتاب درسی هستند به کار برده نشده اما در کتاب جامعه شناسی دوازدهم جهت فهم مطالب یک سری نقاشی به کار رفته‌اند. قسمت‌های غیر مهم در درسنامه آورده نشده و به صورت خلاصه وار آمده‌اند. پوشش مطالب این کتاب به گونه‌ای است که در آن مطالب ضروری در آن آورده شده و از درج مطالب اضافی در آن پرهیز شده و آنچه در کتاب است در سطح کتاب درسی می‌باشند و نویسنده کتاب از مسیر کنکور خارج نشده است. بعضی از قسمت‌های این کتاب به زبان خودمانی نوشته شده و در آن مزاح به کار رفته است. این موضوع موجب شده که درسنامه برای دانش آموزان کسل کننده نباشد و بیان کردن بعضی از مطالب با لحن این گونه سبب درک و فهم بهتر آن مطلب خواهد شد. این کتاب برای هر دانش آموزی با هر سطحی که قصد دارد در کنکور به موفقیت دست پیدا کند و به خوبی به تست‌ها پاسخ دهد، مناسب است.

تست‌های طبقه بندی شده

در کتاب جامعه شناسی کنکور میکرو گاج تقریبا از کلیه مطالب سوال طرح شده و به همین دلیل تعداد تست‌های آن زیاد خواهد بود و این موضوع باعث می‌شود تا مطالب کتاب به خوبی در ذهن دانش آموزان تثبیت شوند. در سطوح متنوع از این کتاب سوال طرح شده و این موضوع سبب شده تا تست‌های کتاب برای همه دانش آموزان مناسب باشند. در بعضی موارد نیز سطح تست‌ها بالا تر از سطح تست‌های کنکور می‌باشد. در کتاب جامعه شناسی کنکور میکرو گاج پوشش دهی تست‌های کنکور سراسری به خوبی صورت گرفته است و در ان تست‌های آزمون آزمایشی به کار نرفته‌اند. در این کتاب تعداد تست‌هایی که با ایده نو نوشته شده‌اند، تقریبا کم بوده و هدف از نوشتن این کتاب بیشتر پوشش دهی کلیه مطالب به جای طرح سوالات نو خواهد بود. همچنین در این کتاب از تست‌های تألیفی که با دیگر درس‌ها استفاده شده به کار رفته و در مقابل تست این مطلب آمده است. به علاوه تست‌های ترکیبی دارای تعداد مناسبی هستند.  در رابطه با طبقه بندی تست‌های این کتاب باید گفت که با توجه به مباحث درسی این تست‌ها در تعداد بالا به‌ترتیب مطالب آمده‌اند و سختی و اسانی این تست‌ها تقریبا پراکنده می‌باشد و در آخر آن‌ها تست‌های کنکور آورده شده‌اند. در این کتاب دو نوع پاسخنامه تستی و تشریحی وجود دارد و باید گفت که پاسخنامه تشریحی این کتاب خلاصه بوده و در هنگام نیاز کلیه گزینه‌ها مورد بررسی قرار گرفته و در پاسخنامه نکات مهم و تستی را می‌توان پیدا کرد.

پاسخنامه کتاب جامعه شناسی گاج

مانند درسنامه پاسخنامه نیز دارای زبان خودمانی است که در آن بعضی نکات گفته شده‌اند. در برخی از موارد در پاسخنامه تشریحی جدول‌ها به کار برده شده‌اند و در پاسخنامه تشریحی نیز در بعضی موارد از جدول‌ها استفاده شده است و این موضوع سبب شده تا دانش آموزان بتوانند مرور مطالب را با سرعت بیشتری انجام دهند. به طور کلی می‌توان گفت که کتاب جامعه شناسی کنکور میکرو گاج یک کتاب مناسب برای پاسخ دادن به تست‌های کنکور است و در آن سوالات مشابه کنکور زیاد دیده خواهد شد.

شکل ظاهری کتاب

کتاب جامعه شناسی کنکور میکرو گاج دارای نوشته‌هایی با سایز مناسب بوده و در آن جهت نوشتن دو فونت به کار رفته و دارای یک ظاهر جذاب برای دانش آموزان می‌باشد. این کتاب کسل کننده نبوده و صفحه آرایی آن با دو رنگ مشکی و بنفش می‌باشد. جهت حاشیه نویسی کتاب جامعه شناسی کنکور میکرو گاج دارای حاشیه‌هایی سفید است. در این کتاب نمودارها و… دارای کیفیت خوبی هستند و در آن کیفیت کاغذی که به کار رفته شده مناسب می‌باشد. در پشت این کتاب تصویری که روی جلد است تشریح داده شده و البته شاید می‌توان گفت که بهتر بود از تصاویر مرتبط‌تری استفاده کرد. اما به طور کلی می‌توان گفت که این کتاب دارای یک ظاهر مورد پسند و مناسب می‌باشد.

کلام پایانی

در مورد کتاب جامعه شناسی کنکور میکرو گاج باید گفت که با توجه به محتوای این کتاب از حجم مناسبی برخوردار است و در آن هیچ گونه غلط علمی یا املایی دیده نمی‌شود. کتاب دارای ویژگی‌های بسیار خوب و متمایز کننده‌ای بوده و از آن جایی که مطالب علت و معلولی در کنکور از اهمیت بالایی برخوردار هستند، به صورت جدول در این کتاب آمده و همچنین نکات‌ترکیبی در درسنامه موجب شده تا این کتاب برای کنکور یک منبع بسیار خوب باشد. برای برقراری ارتباط بهتر دانش آموزان با این کتاب در میان مطالب آن از شوخی و مزاح استفاده شده است. دانش آموزان می‌توانند در کنار کتاب درسی، کتاب جامعه شناسی میکرو طبقه بندی گاج را نیز به عنوان یک منبع اصلی برای کنکور خود مطالعه کنند و از همان زمان ابتدایی مطالعه دروس، دانش آموزان می‌توانند مطالعه این کتاب را آغاز نمایند.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
الهه همایون‌زاده
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
432
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...