جامعه شناسی جامع کنکور مشاوران

جامعه شناسی جامع کنکور مشاوران

از {{model.count}}
245,000
208,250 تومان
15%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب جامعه شناسی جامع کنکور مشاوران از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

جامعه شناسی جامع کنکور مشاوران


کتاب جامعه شناسی جامع کنکور مشاوران آموزش کتابی کامل متشکل از سه کتاب درسی جامعه‌شناسی دهم، جامعه شناسی یازدهم و جامعه شناسی دوازدهم، باهدف آماده‌سازی دانش آموزان برای کنکور سراسری است. در این کتاب ابتدا درس‌نامه درس توضیح داده شده است و در ادامه سؤالات تستی همان درس آورده شده‌اند و سپس درس بعدی. همین منوال ادامه دارد و در انتهای کتاب نیز پاسخنامه تشریحی قرار داده شده است. در ادامه به بررسی کتاب جامعه شناسی جامع مشاوران می پردازیم.

این کتاب مجموعا دارای 1537 تست است و 344 صفحه است. لحن کتاب، مانند کتاب درسی است، البته در برخی از موارد با توضیحات بیشتری آورده شده است. مؤلف در مقدمه کتاب نکات مناسبی درباره شیوه مطالعه درس جامعه‌شناسی ذکر کرده است که مطالعه این مقدمه حتماً توصیه می‌شود. قبل از خرید اینترنتی کتاب جامعه شناسی کنکور مشاوران آموزش ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درس‌نامه‌ی کتاب جامع جامعه‌شناسی مشاوران به‌صورت طبقه‌بندی شده در قالب زیر مبحث‌های متنوع ، دروس و‌ مطالب کتاب‌های جامعه‌شناسی را بیان کرده است. به‌طورکلی حالت درس‌نامه، حالت خلاصه نکات است. اما نکته مهم آن است که در بخش‌های مهم‌تر مانند هویت فرهنگی ایرانی، تمرین‌ها و فعالیت‌های کتاب به‌طور کامل توضیح داده و تشریح شده است. مثلاً در صفحه ۸۸، شعر فردوسی را که در کتاب درسی هم قرار دارد، به‌صورت بهینه‌ای و مختصر و مفید، توضیح داده شده است. این نکته در میان کتاب‌های کمک‌درسی معمولاً مغفول می‌ماند که در این کتاب به آن توجه شده است.

ویژگی دیگر درس‌نامه کتاب جامعه شناسی کنکور مشاوران استفاده از نمودارها و جدول‌های متعدد است. مثلاً در صفحه ،۱۲۶ درسِ (نمونه‌های فرهنگی جهانی ۲) شاهد نمودار هستیم. نمودارها در درس جامعه‌شناسی بسیار کارآمد هستند، چراکه اکثر مباحث کتاب حالت زنجیره‌وار دارند و یکی پس از دیگری با قید اهمیت ترتیب توضیح داده شده‌اند، که دانستن ترتیب این موارد بسیار مهم است. اکثر قریب به‌اتفاق اوقات منشا طرح سؤالات کنکور سراسری همین سؤالات ترتیبی خصوصاً در بخش‌های تاریخی بوده است.

نکته دیگر استفاده از عکس‌ها جهت جذاب‌تر کردن مطالب کتاب درسی است. به‌طور مثال در درس بحران‌های اقتصادی و زیست‌محیطی پایه یازدهم، عکس‌هایی که اضافه بر سازمان هم هستند، صرفاً جهت زیباتر کردن کتاب قرار داده شده‌اند که نکته بسیار مثبتی است. مورد دیگر که از ویژگی‌های خوب این کتاب است توضیح بخش‌های «بخوانیم و بدانیم» است. همان‌طور که می دانید «بخوانیم و بدانیم» در درس جامعه‌شناسی بسیار حائز اهمیت است و ارزش کنکوری دارد و سابقه طرح سؤال از این قسمت‌ها کم نیست. مثلاً در صفحه ۱۸۰ در مورد بحران‌های معرفتی و معنوی، بخوانید و بدانید مهمی دارد که به‌خوبی توضیح داده شده است.

یکی از خلاقیت‌هایی که در درس‌نامه کتاب جامعه شناسی مشاوران آموزش به‌کاررفته است توضیح مطالب به‌صورت سؤال و جواب است. مثلاً در صفحه ۲۳۶ برای توضیح مکاتب جامعه‌شناسی، مؤلف پرسشی را مطرح کرده و سپس پاسخ آن را آورده و از این شیوه بهره زیادی برده است. به‌طور خلاصه ویژگی‌های برجسته درس‌نامه کتاب جامعه‌شناسی مشاوران عبارت‌اند از: توجه به فعالیت‌ها و تمرین‌های کتاب درسی، توجه به بخوانیم و بدانیم ها، توضیحات آموزشی در مبحث‌های چالشی‌تر و استفاده متعدد از نمودارها و جدول‌ها است.

با توجه به موارد مذکور چه دانش‌آموزانی که در جامعه‌شناسی تسلط دارند و چه دانش‌آموزانی که توجه لازم را به این درس نداشته‌اند، هرکدام به شیوه‌ای می‌توانند از این درس‌نامه بهره‌مند شوند. اساتید محترم نیز می‌توانند از خلاقیت‌های موجود در درس‌نامه این کتاب جهت جا انداختن بهتر مطلب استفاده کنند. درنهایت، درس‌نامه  کتاب کیفیت بسیار خوبی دارد و مطمئناً می‌تواند فایده‌های فراوانی برای شما داشته باشد.

 تست (تمرین)

۱۵۳۷ تست برای مجموعه کتاب‌های جامعه‌شناسی تعداد مناسبی است به‌خصوص آنکه با توجه به جدول زیر میزان توزیع تست ها نیز متناسب است. در کتاب جامعه شناسی جامع کنکور مشاوران به‌طور متوسط تعداد تست ‌های هر درس ۳۵ تا ۴۵ عدد است و درس‌های مهم‌تر ۵۰ و ۶۰ تست را نیز در خود جای داده‌اند. پس از نظر کمیت کتاب برای تمرین و یادگیری مناسب است. وقتی بخش پرسش‌های تستی را باز می‌کنیم، اولین نکته‌ای که به چشم می‌رسد مشخص کردن تیپ تست یا نوع آن در کنار هر سؤال است. مثلاً تست‌هایی مانند تست ۱۰۷۱ در نوع حافظه‌ای قرار دارد که مربوط به تست هایی هستند که با اطلاعات عمومی سروکار بیشتری دارند.  تست ۱۰۷۸ در تیپ کنکاشی است و به قدرت تحلیل و استفاده از مطالبی که در ذهن شما قرار دارند، برمی‌گردد و همچنین تست های ترکیبی نیز به چشم می‌خورند که از ترکیب مباحث دو درس یا زیر مبحث جداگانه تشکیل شده است.

ازآنجاکه به زیر مبحث اشاره کردیم خوب است بگوییم که کتاب جامعه شناسی مشاوران آموزش به‌صورت میکرو طبقه‌بندی نوشته شده است. مثلاً در درس ۱۴ پایه یازدهم، زیر مبحث‌های انقلاب مشروطه انقلاب اسلامی و مقایسه این دو را داریم. یک نکته دیگر که بسیار حائز اهمیت و قابل‌توجه است آن است که بخوانیم و بدانیم های کتاب، خود به‌عنوان زیر مبحث جداگانه در بخش پرسش‌ها قرار دارند. مثلاً در صفحه ۱۹۹ این نکته را شاهد هستیم. نکته دیگری که از خلاقیت‌های این کتاب است، آوردن نکاتی تستی یا آموزشی در خلال پرسش‌ها است که با لحن خودمانی نکات جالبی را به دانش آموزان توضیح می‌دهد. مثلاً ۱۱۰۱ حاوی یک نکته است. نویسنده بدین‌وسیله سعی کرده تا شیوه دوره درست مطالب و نکات را به دانش‌آموز توضیح دهد. مثال دیگر استفاده و گزینش سؤال‌های کنکور های سراسری است. علیرغم تغییر کتاب درسی جامعه‌شناسی، سؤالات سراسری سال‌های گذشته در خلال پرسش‌ها آورده شده است‌ که نکته‌ای بسیار مثبت است. سؤالات تصویری و شکل‌ها نیز در لابه لای تست ها دیده می‌شود. مثلاً تست ۱۱۱۰ و ۱۳۰۶ از جمله سؤالات تصویری و نموداری هستند.

از پرسش‌های تستی کتاب جامعه شناسی جامع مشاوران آموزش که بگذریم به سراغ پاسخنامه می‌رویم. هر چند که عموم تستها به ‌صورت کامل و جامع و مطلوب توضیح داده شده است، اما تست هایی مانند تست ۱۶۸ نیز به چشم می‌خورد که پاسخ تشریحی بسیار کوتاهی دارد یا سؤال ۳۸۴ که صرفاً به آوردن کلید بسنده شده است و پاسخ تشریحی در کار نیست. یا مثلاً در سال ۸۲۲ در پاسخ به ذکر این نکته بسنده شده است که (قید همواره باید به اغلب موارد تبدیل شود) از این بخش‌ها که بگذریم، پاسخنامه نیز از کیفیت قابل قبولی برخوردار است و حتماً می‌تواند به دانش آموزان در یادگیری جواب تستی که بر آن تسلط نداشته‌اند، کمک کند. یک ضعف دیگر که به پاسخ‌نامه وارد است، پاسخ سؤالات کنکور سراسری اند که به‌صورت پاسخ کلیدی هستند و پاسخ تشریحی برای آن‌ها قرار نگرفته است. همان‌طور که گفتیم پاسخ‌ها از کیفیت قابل قبولی برخوردار است اما در مقایسه با بخش پرسش‌های تستی و درس‌نامه کتاب رویکرد ضعیف‌تری دارد.

ظاهر کتاب

همان‌طور که گفته شد. از تصاویر کتاب درسی یا اضافه بر سازمان در درس‌نامه های کتاب جامعه شناسی کنکور انسانی مشاوران استفاده ‌شده است، که بر جذابیت‌های این کتاب افزوده است. علیرغم این‌که کتاب سیاه‌ و سفید است، اما کیفیت این تصاویر به‌گونه‌ای است که می‌توان متوجه آن‌ها شد. جنس کتاب به نظر خوب است و جلد محکمی دارد. رنگ زمینه‌ی آن لاجوردی و سایز نوشته‌ها عموماً متوسط و عادی است.

 جمع بندی

شما می‌توانید از کتاب جامع جامعه‌شناسی مشاوران به‌عنوان منبع اصلی خود برای آمادگی شرکت در کنکور سراسری استفاده کنید. بهتر است کتاب را با توجه به درس‌نامه خوبی که دارد در طول سال تحصیلی بخوانید. اما در دوره جمع‌بندی نیز می‌توانید از تست های آن استفاده کنید. از آنجایی‌که کتاب هم درس‌نامه قوی و هم تست های خوبی دارد، اگر قصد تهیه منبع دوم دارید بهتر است روی کتابی تمرکز کنید که برای شما جنبه تمرین و تست داشته باشد. درنهایت ارزیابی کتاب جامعه‌شناسی جامع کنکور مشاوران بسیار خوب است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
وحید تمنا
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
408
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...