پرسش های چهار گزینه ای جامعه شناسی جامع کنکور خیلی سبز

جامعه شناسی جامع خیلی سبز

از {{model.count}}
243,000
182,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای جامعه شناسی جامع کنکور خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای جامعه شناسی جامع کنکور خیلی سبز


چکیده

کتاب جامعه شناسی جامع کنکور تست از خیلی سبز با هدف آماده‌سازی دانش آموزان جهت شرکت در کنکور سراسری با قلمی شیوا، کامل و صمیمی نوشته شده و سه کتاب جامعه‌شناسی دهم، یازدهم و دوازدهم را در بر دارد. نظم کتاب منطبق با چیدمان کتاب درسی است، به این صورت که ابتدا درسنامه‌ها پشت سر هم آورده شده اند و سپس تست ها قرار دارند. یعنی ابتدا جامعه‌شناسی دهم به‌طور کامل، سپس جامعه‌شناسی یازدهم و پس از آن جامعه‌شناسی دوازدهم به‌طور کامل تشریح شده است . در ادامه تست های آن‌ها آورده شده است و در انتهای کتاب نیز پاسخنامه قرار دارد. لحن کتاب در بخش‌های زیادی به‌صورت کاملاً صمیمی است که خشکی کتاب درسی را مرتفع می کند . در ادامه به بررسی کتاب جامعه شناسی جامع خیلی سبز نوشته ی حبیبه صالح نژاد و زهرا نعمتی می پردازیم.

کتاب جامعه شناسی جامع خیلی سبز ظاهری ساده با رنگ زمینه آبی آسمانی دارد. همان‌طور که در قسمت‌های قبلی گفتیم تصاویر کتاب درسی در این کتاب با کیفیت مناسب آورده شده است، هرچند که سیاه و سفید هستند. کیفیت کاغذ کتاب، کاهی اما مناسب است. همچنین تصویر روی جلد کتاب تصویر جالب‌توجه در ارتباط با جامعه است و فونت کتاب هم مانند سایر کتاب‌های کمک‌درسی است و جز در ابتدای هر درس شاهد طراحی خاصی نیستیم.

کلام آخر آنکه کتاب تست جامعه‌شناسی جامع خیلی سبز مجموعه کاملی از مباحث و قسمت‌های مورد نیاز برای دانش‌آموزانی است که قصد آمادگی برای شرکت در آزمون سراسری را دارند و با توجه به حجم این کتاب، بهتر است آن را قبل از شروع سال تحصیلی و همچنین در طول سال تحصیلی مطالعه کنند. این کتاب دارای حجم 435 صفحه و 1276 تست می باشد. دانش‌آموزانی که کمی سخت‌گیرتر هستند می‌توانند از یک کتاب کمک‌درسی که تمرکز آن صرفاً بر روی تست است نیز در کنار این کتاب به عنوان منبع مکمل استفاده کنند. قبل از خرید اینترنتی کتاب جامعه شناسی جامع کنکور خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

اولین نکته‌ای که در درسنامه های کتاب جامعه‌شناسی جامع خیلی سبز توجه خواننده را جلب می‌کند وجود فراوان جدول‌ها، نمودارها و شکل‌ها است. در تمامی صفحات این کتاب در قسمت درسنامه شاهد جدول‌ها و نمودارها یا شکل‌هایی هستیم و این نکته بسیار مثبت است؛ چرا که گاهی اوقات سؤالات کنکور سراسری جامعه‌شناسی از شکل‌ها طرح‌شده‌اند. نویسنده در آغاز هر درس با لحنی صمیمی یک توضیح اجمالی از درس پیش رو ارائه می‌دهد، سپس طبق متن کتاب درسی و بر اساس ترتیب آن به توضیح مسائل و مباحث کتاب می‌پردازد و در لابه لای آن‌ها از جملات صمیمانه و خودمانی برای ارتباط برقرار کردن بین بخش‌های متنوع درس مورد بحث و درس‌های گذشته یا آینده استفاده می‌کند. به‌طور مثال در صفحه ۷۲ در قسمت ابتدایی صفحه با لحنی بسیار صمیمی انواع نظام‌های اقتصادی در دوران پس از جنگ جهانی دوم را توضیح می‌دهد.

نکته دیگری که به آن اشاره کردیم وجود تصاویر متعدد در کتاب جامعه شناسی جامع تست خیلی سبز است. تصاویر مهم هر درس با زیرنویس آن آورده شده‌اند و همچنین کیفیت این تصاویر نیز مناسب است. ازآنجایی‌که توضیحات درسنامه بسیار کامل است می‌تواند برای دانش‌آموزانی که قصد مطالعه کتاب درسی را ندارند، مرجع کاملی باشد. این درسنامه ها تمامی نکات مهم و پیچیده را با توضیحات کافی در بردارند. همچنین این ویژگی مثبت به کار دانش آموزانی می‌آید که تاکنون نتوانسته‌اند با درس جامعه‌شناسی ارتباط برقرار کنند و مباحث آن را مرور و مطالعه کنند.

ازآنجایی‌که بسیاری از نکات پیچیده و یا مبهم کتاب درسی در این درسنامه با لحنی ساده توضیح داده‌ شده است، دبیران محترم نیز می‌توانند از کتاب جامع جامعه شناسی خیلی سبز جهت جا انداختن بهتر مفهوم مباحث استفاده کنند. مثلاً در صفحه ۱۲۰ برای مبحث تفاوت‌ها و نابرابری‌ها مثال‌ها و جملات بسیار مفیدی گفته شده است. در انتهای کتاب نیز تمامی بخش‌های «بخوانیم و بدانیم» جمع‌آوری ‌شده اند که با توجه به سابقه طرح سؤال از این بخش‌ها حرکتی بسیار هوشمندانه بوده است. در نهایت درسنامه کتاب بسیار مناسب، پر نکته، کامل و جامع است و هیچ‌گونه نکته‌ی منفی در آن دیده نمی‌شود.

 تست (تمرین)

همان‌گونه که در جدول زیر مشاهده می‌کنید هر درس از کتاب جامعه شناسی جامع تست خیلی سبز به‌طور متوسط حدود 31 عدد تست دارد. از آنجا که کتاب جامعه‌شناسی درس‌های زیادی دارد، زیرا نمی‌توان انتظار داشت که تست ها را بر اساس زیر مبحث‌ها مرتب کرد، به‌عبارت‌دیگر طرح سؤالات میکرو طبقه‌بندی ‌شده از درس جامعه‌شناسی سخت است، چراکه در این درس بیشتر سؤالات حالت ترکیبی دارند. اگر زمان پاسخگویی هر تست جامعه‌شناسی را بین ۴۰ ثانیه تا یک دقیقه در نظر بگیریم متوسط تعداد ۳1 تست حدودا نیم ساعت وقت دانش‌آموز را می‌گیرد.

علیرغم اینکه تعداد تست ها در اولین نگاه بسیار زیاد به نظر می‌آید، اما اگر به این تعداد با عینک تمرین کردن نگاه کنیم شاید جا داشت که تعداد تست های بیشتری در این کتاب جای داده می‌شد. هرچند که تست ها تمامی مباحث را پوشش می‌دهند و همگی چندقسمتی هستند و دارای کیفیت بالایی است . به‌طور مثال در صفحه ۲۲۶ حتی یک تستی که تنها از یک بخش تشکیل‌ شده باشد دیده نمی‌شود و تمامی تست‌ها چندبخشی و ترکیبی اند که تیپ ایده آلی در طرح سؤالات جامعه‌شناسی به‌حساب می‌آیند. زیرا با کمی اغماض می‌توانیم بگوییم مسئله تعداد تست‌ها با در نظر گرفتن کیفیت آن‌ها برطرف می‌شود.

اگر کتاب جامعه شناسی جامع خیلی سبز را ورق بزنید یک نکته بسیار مثبتی که به چشم می‌آید وجود تست‌های آزمون های آزمایشی در کنار تست‌های کنکور سراسری است. این مسئله غنای منابع گزینش تست را نشان می‌دهد و این نکته مثبت را در کمتر کتابی می توان یافت. همچنین در هر درس تست های خلاقانه و جدول داری وجود دارد که بسیار مهم است، چراکه در سال‌های اخیر شاهد طراحی سؤالات جدول دار در کنکور سراسری بوده‌ایم. با توجه به سبک و سیاق کنکور سراسری در سال‌های اخیر که به تست های طولانی و چندقسمتی روی آورده است می‌توان به جرات گفت تست های این کتاب شباهت زیادی به سؤالات کنکور سراسری دارند. پس تا به اینجا کیفیت کتاب در بخش تست‌ها نیز بسیار بالا و مناسب است.

همین کیفیت را در بخش پاسخنامه نیز شاهد هستیم. پاسخ‌ها کامل ، طولانی و باحوصله نوشته‌ شده‌اند و گهگاه سوالاتی دیده می‌شود که پاسخ آن‌ها از دو یا سه خط کمتر باشد. این ویژگی مثبت باعث می‌شود که دانش‌آموز اگر نکته‌ای از تستی را نمی‌داند با مطالعه پاسخنامه علاوه بر یادگیری آن نکته، مباحث پیرامون آن بخش را نیز یاد بگیرد. نویسنده در هر سؤالی که امکانش وجود داشته، علاوه بر گزینه صحیح گزینه‌های نادرست را نیز بررسی کرده است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

 

نویسندگان
حبیبه صالح نژاد_ زهرا نعمتی
سال چاپ
۱۴۰۱
تعداد صفحات
448
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...