پرسش های چهار گزینه ای هندسه پایه دهم و یازدهم خیلی سبز

تست هندسه دهم و یازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
179,000
134,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای هندسه پایه دهم و یازدهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای هندسه پایه دهم و یازدهم خیلی سبز 

مقدمه

هدف از نوشتن کتاب هندسه پایه دهم و یازدهم تست خیلی سبز بالا بردن توانایی دانش آموز در حل مسائل تستی است؛ این به این معنی است که کتاب در راستای کنکور حرکت می کند. این موضوع از نحوه ی آموزش دروس و سوالات تستی انتهای بخش های کتاب مشخص است. در ادامه به بررسی کتاب هندسه پایه تست خیلی سبز می پردازیم.

فصول و زیربخش های آن مطابق با کتاب های درسی هندسه دهم و هندسه یازدهم چیده شده اند و فهرست کتاب، ترتیب آن ها را نشان می دهد. لحن به کار رفته در کتاب عمدتا رسمی و روان است اما در بخشی از قسمت های پاسخنامه، لحن صمیمی هم به کار رفته است. این کتاب شامل 895 تست است و 248 صفحه دارد. قبل از خرید اینترنتی کتاب تست هندسه پایه خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

در کتاب هندسه پایه دهم و یازدهم تست خیلی سبز درسنامه از قسمت های گوناگونی تشکیل شده که به خوبی از هم جدا شده اند. خلاصه ی درس ها با مثال های آموزشی در قالب تست همراه شده اند تا شیوه ی به کارگیری نکات در حل مسائل، آموزش داده شوند. علاوه بر آن در خود متن درس هم مثال هایی زده شده است. در قسمت هایی که دانش آموز نیاز دارد مطلبی را از گذشته بداند، یادآوری آن آورده شده است. موارد مطرح شده در درسنامه به خوبی توضیح داده شده اند و قابل فهم هستند. مولف از پیچیده گویی اجتناب کرده است. به علاوه از چهارچوب اصلی کتاب درسی خارج نمی شود؛ برای مثال رسم مثلث در کتاب درسی به صورت محدود بیان شده است و در این کتاب هم به سایر حالات آن نپرداخته است. بنابراین می توان گفت به خوبی در راستای کنکور حرکت کرده است.

با توجه به هدف کتاب تست هندسه پایه خیلی سبز، اثبات و توضیحات طولانی در آن دیده نمی شود، اما به خوبی به مطالب کاربردی و مورد نیاز پرداخته شده است. بنابراین نویسنده تناسب خوبی بین عمق دادن به مطالب و آموزش نکته وار ایجاد کرده است. درسنامه مواردی را که باید، پوشش می دهد و نکات تمارین، فعالیت ها و کار در کلاس های کتاب را آموزش می دهد؛ مخاطب این کتاب بیشتر دانش آموزان کنکوری هستند که تا حدودی با مطالب آشنایی دارند. چون کتاب به اثبات نکات و مطالب نمی پردازد. دانش آموزان سال دهم و یازدهم هم می توانند از این کتاب استفاده کنند اما چون این افراد محدودیت زمانی ندارند، توصیه می شود سراغ کتاب هایی بروند که مطالب را بیشتر بسط داده است تا مفاهیم برای آن ها بهتر جا بیفتد.

دانش آموزان با پایه ی ضعیف تر هم می توانند برای افزایش سطح خود از این کتاب استفاده کنند و قطعا کمک کننده خواهد بود. فقط باید به کاربرد مطالب گفته شده در سوالات بیشتر توجه کنند. جدا کردن نکات مهم تر و روابطی که در حل مسائل استفاده می شوند به صورت ملموس و مشخص تر، مثلا با رنگ متفاوت، می توانست درسنامه را بهبود بخشد. در کل، دانش آموز در انتهای درس های یک فصل می تواند مسائل و تست ها را تا حد خوبی پاسخ دهد.

 تست (تمرین)

در کتاب هندسه پایه دهم و یازدهم تست خیلی سبز بعد از خلاصه ی هر درس تست های مربوط به آن به ترتیب ارائه ی همان درس ارائه شده اند. تست ها به صورت میکرو طبقه بندی آورده شده اند اما سطح بندی مشخصی ندارند. نه در پاسخنامه و نه در تست ها، نشانه ای که سطح تست را مشخص کند، وجود ندارد و خود دانش آموز باید این مورد را تشخیص دهد. البته شماره ی بعضی از سوالات رنگ دیگری دارند و از بقیه ی سوالات متمایز شده اند. اگر سطح بندی واضح تری وجود داشت یا تست های مهم تر و محتمل تر برای جمع بندی راحت تر، مشخص شده بودند، بهتر بود.

تعداد تست های هر مبحث متناسب است و برای مباحثی که جدید مطرح شده اند تعداد سوالات کافی در نظر گرفته شده است. سوالات برگرفته از تمارین و فعالیت ‎های کتاب درسی، تست های تالیفی و تست های کنکور، بازه ی قابل اطمینانی از سوالات و مباحث را پوشش داده است و تیپ های متنوعی از تست ها در آن دیده می شود. با توجه به این که تست ها به ترتیب مطالب آموزش داده شده هستند، سوالات آزمون های سراسری بین آن ها پخش شده و به صورت جداگانه بخشی به آن ها تخصیص داده نشده است. با توجه به هدف کتاب هندسه پایه خیلی سبز که کنکور است، سطح تست ها عمدتا ساده و متوسط هستند و از حد کنکور سراسری تجاوز نکرده اند. همچنین سوالات چالش برانگیز، سخت و با ایده های متفاوت کمتر از دو مورد دیگر در آن دیده می شود. به همین علت می تواند منبع مناسبی برای دانش آموزان با سطوح مختلف باشد، اما برای مخاطبانی که به دنبال چالش و سوالات سخت هستند شاید بهترین گزینه نباشد.

پاسخ تشریحی کتاب از نقاط قوت آن است که پاسخ سوالات در آن به خوبی توضیح داده شده و مراحل رسیدن به جواب بررسی شده اند؛ به این صورت که اگر نیاز به بررسی تک تک گزینه ها بوده، این اتفاق افتاده است. یا مثلا راه حل های مختلفی برای یک سوال بیان شده اند. نکات و تذکرهایی هم به صورت جداگانه در متن پاسخنامه آورده شده اند. اگر در انتهای هر فصل سوالاتی به منظور جمع بندی فصل و کنار هم قرار دادن کلیه ی مطالبی که دانش آموز در آن فصل آموخته وجود داشت، می توانست کمک کننده باشد.

ظاهر کتاب

در کتاب هندسه پایه دهم و یازدهم تست خیلی سبز عمدتا از رنگ های آبی و خاکستری استفاده شده که کمی سرد است و تنوع خاصی ندارد، اما روی هم رفته از ظاهر خوبی برخوردار است. فونت و سایز نوشته ها استاندارد و مناسب است و قسمت هایی که نیاز بوده، این دو فاکتور تغییر کرده اند. شکل ها و جزئیات آن ها با وضوح و دقت و به درستی ترسیم شده اند. طرح روی جلد هم به صورت فانتزی اشکال هندسی را نشان می دهد و جالب است. کاغذ به کار رفته هم مرغوب و مناسب است. در کل کتاب از لحاظ ظاهری می تواند مخاطب را تا حدودی به خود جذب کند.

 جمع بندی

با توجه به این که مطالب و سوالات دو پایه ی تحصیلی در کتاب هندسه پایه دهم و یازدهم تست خیلی سبز وجود دارد، حجم آن معقول و مناسب است. اشتباهات نگارشی و علمی تقریبا اصلا در آن وجود ندارد. این کتاب تعادل را در بخش های متنوع خود رعایت کرده و مخاطبانش را محدود نکرده است. نوآوری خاصی در آن دیده نمی شود و مخاطبان آن عموما داوطلبان کنکور هستند و می تواند منبع خوبی برای پاسخگویی به سوالات کنکور باشد. اما برای کسانی که به دنبال چالش یا درک مفاهیم عمیق هستند به عنوان بهترین منبع پیشنهاد نمی شود.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
حسین هاشمی طاهری
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
253
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...