پرسش های چهار گزینه ای هندسه دهم خیلی سبز

تست هندسه دهم خیلی سبز

از {{model.count}}
165,000
123,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای هندسه دهم  خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای هندسه دهم خیلی سبز


مقدمه

کتاب تست هندسه 1 (پایه دهم) از مجموعه کتاب‌های انتشارات خیلی سبز با هدف بالا بردن مهارت تست‌زنی دانش‌آموزان در درس هندسه دهم و همچنین آشنا ساختن آن‌ها با تیپ‌های گوناگون مسائل این درس به نگارش درآمده است. در ادامه به بررسی کتاب هندسه 10 ام تست خیلی سبز می پردازیم.

 ترتیب فصل‌های کتاب کاملاً مطابق با چارچوب کتاب درسی هست و هر فصل به چند درس تقسیم‌ شده است و در ابتدای هر قسمت درسنامه‌ای همراه با نکات و مثال آورده شده است. سپس تست های مربوط به آن قسمت مطرح ‌شده است و در پایان فصل نیز پاسخنامه تشریحی سؤالات قرار گرفته است. کتاب هندسه دهم خیلی سبز دارای 737 تست و حجم 256 صفحه می باشد.

 شیوه و لحن بیان مطالب و نکات درسی، رسمی و قابل‌فهم می‌باشد و دانش‌آموز پس از خواندن درسنامه‌های هر فصل و حل تست‌های آن به تسلط و عمق زیادی در درس هندسه می‌رسد. قبل از خرید اینترنتی کتاب تست هندسه 10 ام خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

همان‌طور که گفته شد در ابتدای هر درس از کتاب هندسه دهم خیلی سبز، درسنامه‌ای آمده است تا مفاهیم آن قسمت را بیان کند. شیوه اصلی بیان مطالب در درسنامه‌ها بر اساس حل تست ‌ها و مثال‌های مختلف و متعدد هست. برای اکثر نکات آموزشی و تستی که بیان می‌شود، مثال و سؤالی نیز مطرح می‌شود تا دانش‌آموز علاوه بر یادگیری مطالب، کاربرد و چگونگی استفاده از نکته در حل تست و همچنین سبک سؤالات در هر قسمت را بیاموزد، که این امر به تعمیق و ته‌نشین شدن مطالب در ذهن دانش‌آموز کمک بسیاری می‌کند.

تعدادی از مثال‌های داخل درسنامه برگرفته و تاثیر گرفته از تمرین‌های کتاب درسی می‌باشند و مطالب در نکات به‌گونه‌ای آورده شده است که در قدم اول، باعث تسلط بر محتوای کتاب درسی شود و در گام بعدی، نکات بیشتر از سطح کتاب درسی و البته کاربردی در آزمون‌ها را نیز پوشش دهد. یکی از نکات برجسته و مثبت کتاب هندسه دهم خیلی سبز در فصل آخر (تجسم فضایی) می‌باشد. به این فصل نسبتاً جدید در کتاب درسی پایه دهم در بعضی از کتاب‌ها زیاد پرداخته نشده است، اما در این کتاب، درسنامه این فصل به شکل جامعی نوشته‌ شده است و در آن به مثال‌ها و تمرین‌های متعددی در مبحث تجسم فضایی پرداخته‌ شده است.

سبک نوشتن مطالب کتاب تست هندسه 10 ام خیلی سبز به‌گونه‌ای است که هر دانش‌آموزی با هر سطحی می‌تواند از آن استفاده کند و شیوه بیان مطالب به‌صورت صفر تا صد می‌باشد و اگر دانش‌آموزی در درس هندسه ضعف داشته باشد، ابتدا با خواندن دقیق متن کتاب درسی و حل تمرین‌های آن و سپس با خواندن عمیق درسنامه‌های کتاب هندسه دهم خیلی سبز می‌تواند در درس هندسه پیشرفت بسیاری کند و هندسه پایه خود را قوی کند.

 تست (تمرین)

در کتاب هندسه دهم تست خیلی سبز پس از درسنامهه ی هر بخش تعدادی پرسش چهارگزینه‌ای مربوط به اکثر مطالب همان بخش آمده است تا آموخته‌های دانش‌آموز را تحکیم و تقویت کند. اکثر تست‌های کتاب، بر اساس مطالب کتاب درسی و همچنین کنکورهای سراسری دوره‌های اخیر می‌باشد و تلاش شده است تا سوالاتی که احتمال مطرح‌شدن آن‌ها در آزمون‌های آزمایشی و همچنین آزمون سراسری وجود دارد در کتاب آورده شود.

در بین تست‌ها گاهی مطالبی که برای تکمیل بحث می‌توانست در کتاب مطرح شود قرار گرفته است. البته در برخی تست‌ها اشاراتی به آموخته‌های سال‌های هشتم و نهم نیز شده است. تعدادی تست هم به‌عنوان "سری 2" در کتاب آمده است که برای دانش‌آموزانی که به دنبال کسب درصدهای بالا در این درس می‌باشند، پیشنهاد می‌شود. تا زمانی که بر مطالب کتاب درسی و سایر تست‌ها تسلط کامل پیدا نکرده‌اید به سراغ این تست‌ها نروید.

تست‌های کتاب هندسه دهم خیلی سبز تیپ‌های مختلفی که می‌تواند در هر بخش مطرح شوند را پوشش می‌دهند و همچنین از تست‌های کنکورهای سراسری نیز استفاده ‌شده است، تا هرچه بیشتر دانش‌آموز را با چارچوب و استانداردهای کنکور آشنا کند. تعداد تست‌های هر قسمت کافی می‌باشد و مواقعی که دانش‌آموز وقت لازم برای پاسخ دادن به همۀ سؤالات را ندارد، می‌تواند از تست‌های رنگی استفاده کند که تسلط نسبتاً خوبی برای فرد ایجاد خواهد کرد.

پس از حل تست‌ها حتی اگر پاسخ شما درست بود، حتماً پاسخ‌های تشریحی را دقیق ببینید چرا که پاسخ‌های تشریحی کتاب پر است از نکات به‌دردبخور، راه‌های خلاقانه و میان‌بُر که به تسلط بیشتر، دسته‌بندی مطالب در ذهن شما و بهبود عملکرد شما در آزمون‌ها کمک چشم گیری می‌کند.

ظاهر کتاب

در نگارش کتاب هندسه 10 ام خیلی سبز از فونت مشکی و بنفش استفاده‌ شده است و اندازه نوشته‌ها نیز به‌گونه‌ای می‌باشد که چشم خواننده را اذیت نمی‌کند و متون کتاب کاملاً خوانا هستند. طراحی روی جلد کتاب جذاب می‌باشد و کیفیت رسم اشکال بسیار خوب می‌باشد که این مورد، در درس هندسه اهمیت بالایی دارد.  به‌خصوص اشکال در فصل تجسم فضایی به نحو احسن رسم شده‌اند و تنها ایرادی که بر ظاهر کتاب وارد است نداشتن تنوع رنگی می‌باشد. کیفیت کاغذ به‌کار رفته در کتاب هندسه 10 ام خیلی سبز نیز مطلوب می‌باشد.

 جمع بندی

کتاب تست هندسه دهم خیلی سبز یکی از بهترین کتاب‌های موجود در بازار برای یادگیری تستی هندسه دهم می‌باشد و با توجه به حجم مناسبی که دارد می‌تواند پاسخگوی نیازهای دانش‌آموزان پایه دهم در زمینه منبع تست و آموزش باشد و بهترین زمان استفاده از این کتاب در سال دهم می‌باشد تا دانش‌آموزان هم‌ زمان با اینکه مطالب کتاب درسی را یاد می‌گیرند، آموخته‌های خود را با درسنامهه ی این کتاب افزایش دهند و همچنین میزان تسلط خود در آزمون‌ها را با استفاده از سوالات کتاب افزایش دهند .

درکل کتاب هندسه دهم تست خیلی سبز با توجه به تعداد غلط‌های علمی و چاپی ناچیز و درسنامه‌های موجز و مفید و تست‌های استاندارد می‌تواند به‌تنهایی به‌عنوان منبع اصلی آموزش تستی دانش‌آموز سال دهم مورد استفاده قرار گیرد.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسندگان
مهریار راشدی _ رسول محسنی منش
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
256
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...