پرسش های چهار گزینه ای فیزیک یازدهم تجربی خیلی سبز

تست فیزیک یازدهم تجربی خیلی سبز

از {{model.count}}
341,000
255,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای فیزیک یازدهم تجربی خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

تست فیزیک یازدهم تجربی خیلی سبز 

کتاب فیزیک یازدهم تجربی تست خیلی سبز برای دانش آموزان پایه یازدهم تجربی و دوازدهم تجربی که قصد شرکت در کنکور و یا آزمون های آزمایشی را دارند نوشته شده است. در مورد تطابق این کتاب با کتاب درسی باید گفت هر چند در مواردی عنوان زیر فصل های این کتاب با عنوان مندرج در کتاب درسی متفاوت است، اما ترتیب تدریس مطالب کاملا منطبق بر کتاب درسی است. در ضمن برخلاف چیزی که از مقدمه کتاب برداشت می شود، لحن کتاب در درسنامه و پاسخ نامه ی تست ها رسمی بوده و تنها پیش از بیان نکات مهم برای جلب توجه مخاطب از عبارات صمیمانه استفاده شده است.

 آموزش (درسنامه)

هر زیر فصل کتاب فیزیک یازدهم تجربی تست خیلی سبز دارای درسنامه های کوتاه و مختصر است و به آموزش تستی مطالب کتاب می پردازد و از بیان مفاهیم و اثبات فرمول ها و روابط خودداری می کند. به جای آن روش های مختلف طرح سوال از هر بخش را بیان می کند و با تقسیم پاسخ به گام های کوچکتر سعی در تفهیم جواب ها دارد، به طوری که دانش آموز با حفظ گام های گفته شده برای هر سوال بتواند به سرعت به سوال ها پاسخ دهد. به همین علت درسنامه های این کتاب برای دانش آموزان سال دوازدهم که قصد مرور مطالب، حفظ نکات  و گام ها را دارند بسیار مناسب است، اما برای دانش آموزان سال یازدهم که هدف یادگیری مطالب از صفر را دارند، بدون کتاب درسی و یا منابع دیگر، درسنامه این کتاب نمی تواند کافی باشد.

متن درسنامه به زبان ساده نوشته شده است و حتی دانش آموزانی که اطلاعات مفهومی ندارند، می توانند با حفظ کردن گام ها و روابط از پس حل تست های سخت بر بیایند. اما به دانش آموزان ضعیف توصیه می شود قبل از خواندن این کتاب ابتدا به فهم عمقی مطالب کتاب بپردازند و زمانی که مفاهیم پایه ای را درک کردند، به مطالعه نکات و گام های این کتاب بپردازند. در مقابل مخاطب اصلی این کتاب یعنی دانش آموزان متوسط می توانند با مطالعه گام های اشاره شده و به خاطر درکی که از ترتیب این گام ها دارند، در ذهنشان یک چارچوب برای حل هر سوال پیدا کنند. بدین ترتیب که آشنا خواهند شد برای هر سوال ابتدا باید چه محاسباتی انجام دهند و به خاطر درک پایه ای که از مفاهیم دارند، نیاز نیست گام ها را حفظ کنند. درسنامه برای دانش آموزان قوی نیز کسالت آور می باشد چرا که با وجود آن که مطالب کتاب درسی را کامل پوشش داده و تمام نکات برای حل سوالات هر بخش را بیان کرده، پای فراتر از مطالب کتاب درسی نگذاشته و پیچیدگی خاصی ندارد. این امر سبب شده تا مطالب اضافی از داخل درسنامه حذف شده و صرفا در مسیر حل سوالات کنکور قرار گیرد.

در کتاب فیزیک یازدهم تجربی تست خیلی سبز برای آموزش مطالب درسی داخل درسنامه از مثال های مختلف استفاده شده و سعی شده بسیاری از نکات در قالب مثال مطرح شده . با این که در مثال ها از تست های تالیفی استفاده شده است، تمرکز اصلی این مثال ها تست های کنکور سراسری بوده و مشابه این مثال ها در تست های کنکور و یا حتی تست های آمده در انتهای درسنامه برای تمرین خواهید دید. علی رغم آن که به بعضی از تمرین های پیچیده کتاب درسی داخل درسنامه اشاره شده است، اما این تمرین ها هدف اصلی درسنامه نبوده و صرفا برای کمک گرفتن در حل تست ها از آن ها استفاده شده است.

 تست (تمرین)

در ابتدا باید به این موضوع اشاره شود که تست های کتاب فیزیک یازدهم تجربی تست خیلی سبز سعی شده اند به شکل میکرو طبقه بندی آورده شوند، اما میزان طبقه بندی کافی نمی باشد و این امکان وجود داشت که تستها به دسته های کوچکتری تقسیم شود. در طراحی سوالات سعی شده است ابتدا سوالات آسان قرار گیرند و کم کم تست ها سخت تر و پیچیده تر شود. اما مسئله اصلی این است که تنوع تست ها زیاد نمی باشد و از راه حل های یکسان با تغییرات کمی بهره می‌برد. تست های هر بخش ترکیبی از تست های کنکور سراسری و سوالات تالیفی میباشد و هیچ اثری از تستهای آزمون های آزمایشی دیگر، مانند سنجش در آن ها نمی باشد. سوالات تالیفی نسبتاً آسان بوده و برای حل آنها خلاقیت زیادی لازم نیست و مانند تست های معمول طراحی شده‌اند. می توان گفت دشوار ترین تست ها تست های کنکور های سراسری هستند. حتی در قسمت انتهایی هر زیر فصل قسمتی برای سوالات دشوار و پیچیده در نظر گرفته شده است. اما وقتی به این قسمت نگاه می کنید میبینید اکثر سوالات این قسمت را سوالات کنکور تشکیل داده اند و می توان گفت سوالاتی بالاتر از سطح کنکور در این کتاب وجود ندارد. تست های این کتاب برای یک دانش آموز با سطح متوسط و ضعیف بسیار مناسب است و می تواند به او کمک کند تا با انواع سوالات مطرح شده در کنکور سراسری آشنا شود. اما برای دانش آموزان قوی و کسانی که خواهان تست های بالاتر از سطح کنکور هستند تستی ندارد. همانگونه که این کتاب از تستهای فراتر از کنکور خالی می باشد موارد بیهوده و اضافی و غیر مرتبط با کنکور نیز از تست ها حذف شده اند و تمرکز اصلی آن بر روی کنکور سراسری قرار گرفته است.

تعداد تست ها بیش از حد زیاد می باشد و به ازای هر تست در کنکور سراسری صد تست در این کتاب طراحی شده است اما برای کسانی که  فرصت کمتری دارند، حدود نیمی از تست ها  که از اهمیت بیشتری برخوردار است با رنگ آبی مشخص شده است. تقسیم تست ها به هر فصل به نسبت مساوی می باشد، ترتیب سوالات به ترتیب درسنامه و کتاب درسی می باشد و کمک میکند به دانش آموز گام به گام مطالب را فرا گیرند.

در کتاب فیزیک یازدهم تجربی تست خیلی سبز پاسخنامه تشریحی نیز مانند مثال های درسنامه از روش گام به گام برای حل سوالات بهره برده و سعی دارد به دانش آموز گام های مورد نیاز برای هر سال را آموزش دهد. در پاسخ سوالات ابتدایی ترین فرمول ها جای داده شده و روند حل سوال با جزئیات زیاد مانند ساده سازی ها و طرفین وسطین ها آورده شده است. حتی دانش آموزان با سطح ضعیف نیز می توانند بدون مشکل روند حل سوال را دنبال کنند. ایرادی که می‌توان به پاسخنامه گرفت این است که در پاسخ سوالات اشاره نشده است که این سوال مربوط به کدام بخش از درسنامه می باشد تا دانش آموز بتواند در صورت مشکل با آن تست به بخش مورد نظر در درسنامه رجوع کند و آن قسمت را مطالعه کند.

 ظاهر کتاب

فونت کتاب فیزیک یازدهم تجربی تست خیلی سبز در بخش تست ها مطابق با استاندارد کنکور سراسری می باشد و از این جهت برای داوطلبین کنکور مناسب است. در درسنامه از فونت درشت و مناسبی استفاده شده است و تغییر فونت زمانی که لحن محاوره ای میشود جالب است. اما در بخش پاسخنامه برای کم حجم شدن کتاب از فونت ریز استفاده شده است و فاصله خطوط کم است و ممکن است باعث جابه جایی خطوط نام خوانده شود. شکل ها و نمودارها با جزئیات مناسب کشیده شده است اما اندازه ی آنها کمی کوچک می باشد. رنگ های به کار رفته تنها مشکی و آبی می باشد و رنگ آبی کمی کسل کننده است. کاغذ به کار رفته از ضخامت خوبی برخوردار است و آسیب نمیبیند. در طراحی جلد از تصویر لیونل مسی استفاده شده است که علاوه بر جذابیت برای دانش آموزان، مخاطب را در مورد ارتباط مسی و الکتریسیته به فکر وا می دارد.

 جمع بندی

کتاب فیزیک یازدهم تجربی تست خیلی سبز خالی از نوآوری می باشد و حرف جدیدی ندارد. برای دانش آموزان قوی استفاده از این کتاب را به عنوان آخرین منبع در سه ماه آخر مانده به کنکور برای دوره و افزایش سرعت تست زدن توصیه میشود. اما برای دانش آموزان متوسط تستهای بنفش آن برای آشنایی با سوالات کنکور در تمام سال دوازدهم پیشنهاد می شود و دانش آموزان ضعیف می توانند به عنوان منبع اصلی در طول سال یازدهم و دوازدهم از این کتاب استفاده کنند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
ایمان سلیمان زاده _ رضا سبز میدانی _ نوید شاهی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
536
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...