پرسش های تشریحی فیزیک پایه دهم و یازدهم ریاضی (جلد دوم) خیلی سبز

پاسخنامه فیزیک دهم و یازدهم ریاضی خیلی سبز

از {{model.count}}
331,000
248,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های تشریحی فیزیک پایه دهم و یازدهم ریاضی (جلد دوم) خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های تشریحی فیزیک پایه دهم و یازدهم ریاضی (جلد دوم) خیلی سبز 

مقدمه

هدف از نوشتن کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم رشته ریاضی تست خیلی سبز آماده سازی دانش آموزان برای کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی می باشد. در این کتاب ابتدا فصول کتاب فیزیک دهم قرار داده شده است و سپس فصل های کتاب درسی فیزیک یازدهم. در فهرست این کتاب نام فصل های گوناگون و شماره صفحه ی مربوط به هر بخش آورده شده است. لحن کلی کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم رشته ریاضی تست خیلی سبز رسمی است ولی در قسمت های مختلف جملات صمیمی نیز بیان گردیده است. در ادامه به بررسی کتاب فیزیک پایه خیلی سبز می پردازیم.

کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم رشته ریاضی تست خیلی سبز دو جلدی می باشد، در جلد اول سوالات تستی قرار دارد و در جلد دوم ابتدا درسنامه ی مربوط به هر مبحث قرار داده شده است و سپس پاسخ تشریحی مربوط به سوالات آن مبحث بیان شده است، به طور مثال در فصل چهارم این کتاب (دما و گرما) ابتدا درسنامه ی مربوط به مفاهیم اولیه و مقیاس های دما آورده شده و سپس پاسخ سوالات این قسمت قرار داده شده می باشد. نویسندگان به تمامی وعده های بیان شده در متن مقدمه عمل کرده اند. کتاب در مجموع دارای 3233 تا تست است. جلد اول 348 و جلد دوم 656 صفحه است. قبل از خرید اینترنتی کتاب فیزیک پایه خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه ی کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم رشته ریاضی تست خیلی سبز در جلد دوم قرار گرفته است. لحن درسنامه این کتاب صمیمی می باشد و همچنین مطالب  بسیار ساده و قابل فهم بیان شده است. از آنجایی که درسنامه بسیار عمیق و دقیق تمامی مباحث کتاب درسی را آموزش داده است، حجم درسنامه کمی زیاده می باشد و به همین خاطر می توان گفت دانش آموزان ضعیف و متوسط می توانند بیشترین بهره را از درسنامه های این کتاب ببرند. در متن درسنامه ها برای تفهیم بهتر و یادگیری راحت تر دانش آموزان مثال هایی بررسی شده اند. این مثال ها برگرفته از متن کتاب درسی و تالیفی می باشند و از سوالات کنکورهای سراسری و یا آزمون های آزمایشی استفاده نشده است.

نویسندگان کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم رشته ریاضی تست خیلی سبز مباحث متنوع را کاملا مفهومی و عمیق آموزش داده اند و از بیان نکته وار و خلاصه گویی اجتناب کرده اند. به همین خاطر دانش آموزان ضعیف می توانند از این درسنامه ها نهایت استفاده را برای رشد سطح علمی شان ببرند. اگر دانش آموزی متن درسنامه ها را با دقت مطالعه کند و مثال های مطرح شده در متن را حل کند قطعا پیش رفت چشمگیری خواهد کرد. یکی از ویژگی های مثبت کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم رشته ریاضی تست خیلی سبز رویکرد کنکوری آن می باشد، زیرا نویسندگان سعی کرده اند از مسیر کنکور سراسری اصلا خارج نشوند. اما به دلیل بررسی تمامی تیپ های موجود، در برخی قسمت ها از رویکرد کتاب های نظام جدید فاصله گرفته است.

به طور مثال در کتاب درسی سال دهم (فصل ویژگی های فیزیکی مواد) اصلا صحبتی در مورد بالابر های هیدرولیکی نشده است، ولی در این کتاب مثال هایی در رابطه با این مبحث بیان شده است. همچنین در کتاب درسی گفته شده است که از مبحث نیروی شناوری و ارشمیدس نباید سوال محاسباتی مطرح شده اما اینگونه سوالات در کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم رشته ریاضی تست خیلی سبز وجود دارد، که البته نمیتوان وجود این سوالات را جزء نقطه ضعف های این کتاب دانست . بهتر است دانش آموزان در اینگونه موارد با دبیر خود مشورت نمایند. تست های قرار داده شده در متن درسنامه بسیار ساده می باشند و با هدف آشنایی دانش آموزان با نحوه ی استفاده از فرمول ها مطرح شده اند. دانش آموزان با مطالعه ی دقیق این درسنامه ها میتوانند به اکثر تست های جلد اول پاسخ صحیح دهند.

 تست (تمرین)

تست های کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم رشته ریاضی تست خیلی سبز در جلد اول آن قرار دارند. نویسندگان این تست ها را به صورت میکروطبقه بندی و از ساده به سخت چیده اند. تعداد تست های این کتاب بسیار مناسب می باشد و تمامی تیپ های متنوع سوال پوشش داده شده است. در ابتدای این کتاب درسنامه ی خلاصه و مفیدی قرار داده شده است که مهارت های ریاضی که دانش آموزان در حل سوالات فیزیک به آن ها نیاز دارند (از قبیل نسبت ها، درصد تغییرات و نسبت های مهم هندسی) بیان گردیده است. دانش آموزان با مطالعه و یادگیری این مهارت های مهم در حل مسائل فیزیک میتوانند موفق تر عمل کنند.

تعداد تست های در نظر گرفته شده برای هر مبحث مناسب و خوب می باشد و در این میان، تست های مهم تر که دانش آموزان با حل آن ها می توانند کل فصل را جمع بندی کنند با رنگ آبی مشخص شده است. ترتیب تست ها به لحاظ آموزشی مطابق با درسنامه ها و کتاب درسی می باشد. در کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم رشته ریاضی تست خیلی سبز علاوه بر سوالات کنکور های سراسری سال های اخیر، سوالات کنکورهای دهه ی 80 نیز تحت عنوان ق.م یعنی کنکور های قبل از میلاد داوطلبان کنکور 98، قرار داده شده است. البته بهتر بود از سوالات آزمون های آزمایشی مثل قلم چی و سنجش نیز استفاده می شد.

هر فصل از کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم رشته ریاضی تست خیلی سبز به بخش های متنوعی تقسیم شده است و در پایان هر بخش تعدادی سوال به عنوان آزمونک مربوطه قرار گرفته است (به عنوان مثال فصل دوم (کار، انرژی و توان) به سه بخش مفاهیم کار و انرژی مکانیکی، ارتباط بین کار و انرژی، توان و بازده تقسیم شده است). پس از پایان سوالات طبقه بندی شده ی هر فصل یک آزمون جامع قرار داده شده است که دانش آموزان می توانند با حل این سوالات کل فصل را مرور و جمع بندی نمایند. در انتهای هر فصل برای دانش آموزان قوی سوالاتی بالاتر از سطح کتاب تحت عنوان سری Z قرار داده شده است.

پاسخ نامه ی کلیدی سوالات در انتهای جلد اول قرار گرفته است اما برای مشاهده ی پاسخ نامه ی تشریحی دانش آموزان باید به جلد دوم مراجعه کنند. پاسخ نامه ی تست ها کاملا تشریحی نوشته شده است و از بیان هر گونه نکته ی تستی و راه حل میان بر اجتناب شده است. برای سوالات مفهومی که نیاز به بررسی تمامی گزینه ها می باشد نویسندگان در پاسخ نامه همه ی گزینه های سوال را بررسی کرده اند. روش حل سوالات کاملا مطابق با آموزش های درسنامه می باشد.

ظاهر کتاب

ظاهر کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم رشته ریاضی تست خیلی سبز خوب است و میتوان گفت تمامی آیتم های ظاهری یک کتاب اعم از سایز و فونت نوشته ها و کیفیت رسم نمودارها و اشکال مناسب و قابل قبول است. در ابتدای هر فصل نیز یک تصویر بسیار قشنگ و جذاب قرار داده شده است که دانش آموز با دیدن آن جذب خواهد شد. هرچند تنوع رنگ های به کار رفته در این کتاب کم است ولی رنگ ها به قدری مناسب کنار هم قرار گرفته اند که باعث کسلی خواننده نمیشوند. در رابطه با طراحی تصویر روی جلد کتاب، که بسیار زیبا و جذاب است میتوان گفت اشاره به مبحث دینامیک (قوانین نیوتون) دارد. کیفیت کاغذ به کار رفته متوسط است.

 جمع بندی

حجم کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم رشته ریاضی تست خیلی سبز با توجه به محتوایی که ارائه کرده است (درسنامه ی کامل، تست های کافی و پاسخنامه ی کاملا تشریحی) مناسب و منطقی می باشد. در این کتاب غلط املایی و علمی در بررسی اولیه به چشم نمی خورد. از ویژگی های خاص این کتاب قرار دادن آزمونک های مربوط به هر بخش و آزمون های جامع آخر فصل می باشد. استفاده از کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم رشته ریاضی تست خیلی سبز به عنوان منبع اول آموزشی به تمامی دانش آموزان ضعیف توصیه می شود و بهترین زمان استفاده از این کتاب در طی سال تحصیلی و همگام با دبیر مدرسه یا برنامه آزمون های آزمایشی می باشد.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
ایمان سلیمان زاده _ پگاه اسدی _ جمال خم خاجی _ رضا سبز میدانی _ نوید شاهی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
624
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...