پرسش های چهار گزینه ای فیزیک 3 جامع دوازدهم تجربی جلد اول نشرالگو

تست فیزیک دوازدهم نشر الگو

از {{model.count}}
160,000
120,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین پرسش های چهار گزینه ای فیزیک 3 جامع دوازدهم تجربی  جلد اول نشرالگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

کتاب پرسش های چهار گزینه ای فیزیک 3 جامع دوازدهم تجربی  جلد اول نشرالگو

هدف کتاب فیزیک دوازدهم تجربی نشر الگو ، آموزش مطالب فیزیک 3 و افزایش قدرت تست زنی دانش اموزان دوازدهم تجربی و داوطلبان است. چینش فصل‌های این کتاب دقیقا مشابه فصل های کتاب درسی می‌باشد. در فهرست کتاب شماره صفحه‌ی تمامی قسمت‌های گوناگون درج شده است و لحن آموزش این کتاب تقریباً رسمی است. در ادامه به بررسی کتاب فیزیک دوازدهم جامع نشر الگو می پردازیم. در این کتاب هر فصل به قسمت‌های مختلفی تقسیم شده است. هر قسمت شامل درسنامه و تمرین های تستی می‌باشد، در انتهای هر فصل نیز دو آزمون تستی در نظر گرفته شده است. این کتاب در مجموع 2307 تست دارد و جلد اول آن 420 صفحه و جلد دوم آن 228 صفحه دارد.

در کتاب فیزیک دوازدهم تجربی جامع الگو به تمامی وعده‌های داده شده در مقدمه عمل کرده است. به‌طور مثال چنین جمله‌ای در مقدمه نوشته شده است: اکنون می‌توانیم با اطمینان بگوییم که یک کتاب کامل آموزشی و یک بانک تست کامل در اختیار شماست. که این جمله کاملاً صحیح می‌باشد. قبل از خرید اینترنتی کتاب فیزیک دوازدهم تجربی الگو ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه‌های کتاب فیزیک دوازدهم تجربی جامع الگو مطالب مختلف را با بیانی بسیار ساده و اسان بیان کرده‌اند. در این کتاب برای فهم بهتر دانش آموزان و داوطلبان در زیر تعاریف مفهومی، تعدادی پرسش طرح شده است و هدف از طرح این پرسش‌ها آشنایی دانش آموزان با کاربرد آن مفهوم در زندگی روزمره می‌باشد. به‌طور مثال بعد از توضیح مفهوم لختی، پرسشی مطرح شده است که چرا به سرنشینان درون خودرو توصیه می‌شود که از کمربند ایمنی استفاده کنند؟ حجم درسنامه‌ها با توجه به محتوایی که ارائه شده است، معقول و منطقی می‌باشد. درسنامه‌های این کتاب بسیار کامل می‌باشد و تمامی مطالب کتاب درسی را به‌صورت کاملاً مفهومی آموزش داده است.

در متن درسنامه‌های فیزیک دوازدهم تجربی نشر الگو برای آشنایی دانش آموزان و داوطلبان با روند حل مسائل تست‌هایی طرح شده است. اکثر این سؤالات تألیفی می‌باشند، اما بعضی تست ها نیز از متن، مسائل و تمرین های کتاب درسی الهام گرفته شده‌اند. این تست ها بسیار خوب و دقیق انتخاب شده‌اند و نویسنده ی محترم همواره سعی کرده است چینش این تست ها را از آسان به سخت باشد با توجه به شیوه‌ی آموزش درسنامه می‌توان گفت دانش‌آموزانی که درسنامه را به‌طور کامل مطالعه کرده‌اند می‌توانند اکثر سؤالات تستی موجود در درسنامه را خودشان حل کنند اما برای فهم کامل لازم است تمامی تست های درسنامه بررسی کنند .

ازآنجایی‌که درسنامه‌های کتاب فیزیک دوازدهم تجربی نشر الگو مطالب کتاب درسی را بدون کم‌ و کاست، با توجه به عملکرد کنکور سراسری به‌صورت کامل و عمیق آموزش داده‌اند، می‌توان گفت مخاطب درسنامه‌های این کتاب دانش آموزان ضعیف و متوسط می‌باشند. اما در برخی قسمت‌ها روش‌هایی برای حل سریع‌تر مسئله آموزش داده شده است که برای دانش آموزان قوی نیز مفید خواهد بود تا مدت زمان حل تست ها را کاهش دهند.

یکی از ویژگی‌های بسیار مثبت این کتاب قرار دادن دو ضمیمه‌ی بسیار مهم و کاربردی در بین فصل‌ها می‌باشد، به‌طور مثال ضمیمه 2 بعد از اتمام فصل چهارم قرار داده شده است. این ضمیمه شامل آموزش استفاده از روابط مشتق در سؤالات حرکت‌شناسی می‌باشد و دانش آموزان می‌توانند با استفاده از این آموزش سؤالات فصل اول را بسیار سریع‌تر حل کنند. ضمیمه‌ها علاوه بر درسنامه، شامل پرسش‌های چهارگزینه‌ای هم می‌باشند.

 تست (تمرین)

تست های کتاب فیزیک دوازدهم تجربی نشر الگو در دو سطح دسته‌بندی شده‌اند. سطح اول سؤالات مخصوص تمامی دانش آموزان و داوطلبان است و تمامی مخاطبان این کتاب برای رسیدن به تسلط کافی، لازم است این تست ها را یک‌ بار حل کنند. اما تست‌های سطح دوم مخصوص دانش آموزان قوی است، زیرا این تست ها دارای ایده‌های نو و پیچیده‌ای هستند که نویسنده ی محترم در مقدمه توضیح کاملی درباره‌ی این سؤالات بیان کرده‌اند: در پایان هر بخش، تست‌های سطح دوم قرار دارد که از سطح بالاتری برخوردارند و دانش آموزان با صلاح‌دید معلم می‌توانند از آن استفاده کنند.

در کتاب فیزیک دوازدهم 12 نشر الگو هر فصل به قسمت‌های مختلفی تقسیم شده است، در هر قسمت بعد از تمتم شدن درسنامه، تست های سطح اول قرار داده شده‌اند. این تست ها به‌صورت میکرو طبقه‌بندی شده می‌باشند. تعداد تست های در نظر گرفته شده برای هر قسمت مناسب و خوب است و می‌توان گفت تمامی تیپ‌های مختلف را پوشش داده است . در میان تست ها، تست های ترکیبی که ایده‌های جدید و نو دارند نیز بسیار به چشم می‌خورند و اکثر این تست ها بالاتر از سطح کنکور سراسری می‌باشند.

سطح اول سؤالات شامل تست‌های تألیفی، کنکورهای سراسری (داخل و خارج از کشور) و تست های آزمون قلم چی (کانون فرهنگی آموزش) می‌باشند. در میان تست ها، سوالاتی که خارج‌ از مسیر کنکور سراسری باشند نیز وجود دارد. به‌طور مثال در فصل دینامیک، سؤالات شامل سطح شیب‌دار و سوالاتی که نیاز به تجزیه‌ی نیرو دارند، مثل اتصال چند نخ به یک جسم در کتاب نظام جدید زیاد موردتوجه نیستند؛ اما در این کتاب از این سری سؤالات به چشم می‌خورد. به‌طور مثال در فصل دوم از تست شماره 256 تا تست شماره 273 تعداد قابل‌توجهی از این نوع سؤالات وجود دارد.

مخاطب تست های کتاب فیزیک دوازدهم تجربی الگو تمامی دانش آموزان سال دوازدهم می‌باشند و دانش‌آموزان با توجه به سطح علمی خود می‌تواند از بخش‌های مختلف تست ها استفاده کنند. در ابتدای هر فصل یک QR کد درج شده است و دانش آموزان سخت کوش می‌توانند با اسکن این کد فایلی شامل تعدادی تست بیشتر به همراه پاسخ تشریحی را دانلود کنند.

در انتهای کتاب پاسخنامه‌ی کلیدی قرار دارد اما دانش آموزان برای مشاهده‌ی پاسخ تشریحی تست ها باید به جلد دوم مراجعه کنند. پاسخ تست ها بسیار خوب و کامل نوشته شده‌اند و برای تمامی تست ها از روش‌های آموزش داده شده در درسنامه استفاده‌شدهاست . تست های این کتاب به سه سطح A، B و C تقسیم شده و در قسمت پاسخنامه در کنار هر سؤال میزان سختی آن تست نیز بیان شده است. در این قسمت هیچ نکته‌ی تستی بیان نشده است. در پاسخ تست های مفهومی که لازم است تمامی گزینه‌ها بررسی شود، این مهم انجام شده است و در پاسخنامه علت صحیح بودن یا غلط بودن تک‌تک گزینه‌ها بررسی گردیده است. روش حل تمامی تست ها کاملاً منطبق بر آموزش‌های درسنامه می‌باشد.

ظاهر کتاب

انتخاب سایز و فونت نوشته‌های این کتاب خوب انجام شده است. صفحه‌آرایی کتاب فیزیک 12 ام تجربی نشر الگو نیز قابل‌ قبول می‌باشد، اما با توجه به رنگ‌های استفاده ‌شده در چاپ این کتاب، صفحات بسیار بی‌روح هستند و ممکن است باعث خواب‌آلودگی خواننده شوند. نمودارها، اشکال و جذابیت‌های بصری مختلف که در صفحات مختلف وجود دارد کاملاً بی‌عیب و عالی ترسیم شده‌اند. طرح روی جلد نیز بسیار زیبا و جذاب است و خواننده را به وجد می‌آورد. 

 جمع بندی

حجم کتاب فیزیک دوازدهم تجربی جامع نشر الگو در مقایسه با محتوایی که ارائه کرده است معقول است اما در مقایسه با کتاب درسی می‌توان گفت حجم زیادی دارد. در این کتاب غلط علمی یا املایی به چشم نمی‌خورد. قرار دادن ضمیمه‌ها و آزمون‌های جامع در هر فصل از ویژگی‌های خاص و منحصر به‌ فردی است که کتاب فیزیک دوازدهم نشر الگو دارد. استفاده از این کتاب به‌ تمامی دانش آموزان سال دوازدهم به‌عنوان منبع دوم (بعد از جزوه‌ی دبیر)  و داوطلبان پیشنهاد می‌شود و چون در قسمت تست‌ها، تست های مهم با علامتی خاص مشخص شده‌اند می‌توان گفت دانش آموزان تا اردیبهشت‌ماه می‌توانند از این کتاب بهره ببرند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
رضا خالو
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
440
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...