پرسش های چهار گزینه ای فیزیک دوازدهم تجربی جلد اول خیلی سبز

تست کتاب فیزیک دوازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
175,000
131,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای فیزیک دوازدهم تجربی جلد سوال از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

کتاب پرسش های چهار گزینه ای فیزیک دوازدهم تجربی جلد اول خیلی سبز

کتاب فیزیک دوازدهم تجربی خیلی سبز از سری کتاب‌های تست جامع، چاپ ۱۴۰۰است که انتشارات خیلی سبز آن را برای آمادگی دانش‌آموزان دوازدهم و کنکوری رشتهٔ علوم تجربی در کنکور سراسری با همکاری نویسندگان آن، آقایان ایمان سلیمان زاده، رضا سبز میدانی و فرید شهریاری به چاپ رسانده است. این کتاب بر اساس سرفصل‌های درس فیزیک در مقطع دوازدهم تجربی در دو جلد تألیف شده که جلد اول در ۲۳۹ صفحه شامل موارد زیر است:

 • چند مهارت ریاضی مهم
 • تست‌ها
 • پاسخنامه کلیدی

و جلد دوم در ۵۱۱ صفحه شامل موارد زیر است:

 • درسنامه
 • پاسخ تشریحی تست‌های جلد اول 

فیزیک دوازدهم تجربی تست خیلی سبز جلد اول

چند مهارت ریاضی مهم: ابتدای جلد اول از صفحهٔ ۷ تا ۱۱، بخشی به نام چند مهارت ریاضی مهم وجود دارد که شامل قسمت‌های «نسبت‌ها در فرمول‌های فیزیک»، «درصد تغییرات کمیت‌های فیزیکی» و «نسبت‌های مهم هندسی» است. در برخی سؤالات فیزیک، از نسبت حالت اولیه به ثانویه یا برعکس آن و یا درصد افزایش یا کاهش یک پارامتر سؤال می‌شود. روش حل این سؤالات و نیز سؤالاتی که با هندسه حل می‌شوند در این قسمت نهفته شده است. جالب است بدانید این سؤالات چند سالی هست که در فیزیک باب شده‌اند. تست‌ها: در کنکور سراسری از ۳۰ سؤال فیزیک در رشتهٔ تجربی، ۱۳ سؤال آن یعنی حدود ۴۳ درصد مربوط به فیزیک دوازدهم است. که درصد قابل توجه و تأثیرگذاری است. در این بین از فصول اول، دوم و چهارم هرکدام ۳ سؤال و از فصل سوم به تنهایی ۴ سؤال مطرح می‌شود. تعداد تست‌های این کتاب نیز، نشان از مهم بودن فصل ۳ در فیزیک دوازدهم تجربی است.

 • فصل اول(حرکت بر خط راست): ۶۰۷ تست
 • فصل دوم (دینامیک): ۴۶۳ تست
 • فصل سوم (نوسان و موج): ۸۱۳ تست
 • فصل چهارم (آشنایی با فیزیک اتمی و هسته‌ای): ۲۹۴ تست

در مجموع: ۲۱۷۷ تست

فصل‌بندی موضوعی کتاب فیزیک دوازدهم تجربی خیلی سبز :

در این کتاب هر فصل به چند بخش تقسیم می‌شود که هر بخش، خود شامل چند عنوان است. برای هر عنوان تست‌های جداگانه‌ای طراحی شده است. یعنی هر فصل به واحدهای خیلی کوچکی تقسیم می‌شود. این اتفاق باعث فراگیری بهتر برای دانش‌آموزان می‌شود. داوطلبان کنکوری، معمولاً فرصتی برای حل همهٔ تست‌ها ندارند، برای این منظور شمارهٔ تعدادی از تست‌های کتاب فیزیک دوازدهم تجربی خیلی سبز، به رنگ آبی است؛ به این معنا که دانش‌آموزان از این دست، تنها با حل کردن این تست‌ها به تسلط نسبتاً خوبی می‌رسند. البته بدیهی است که اگر همهٔ تست‌ها را حل کنید قطعاً به تسلط خیلی بیشتری خواهید رسید. این تست‌ها کم‌ترین تعداد تستی است که یک دانش‌آموز برای آمادگی شرکت در آزمون‌های آزمایشی و کنکور باید حل کند. لابه‌لای تست‌ها در جلد اول، توضیحاتی با فونت دیگری غیر از فونت اصلی کتاب وجود دارد؛ که دربارهٔ سطح تست‌ها، میزان اهمیت و تیپ تست‌ها است و گاهی جنبهٔ طنز هم به خود می‌گیرد. مثلاً در صفحهٔ ۱۰۸ آمده است: «تکانه و سرعت با هم ارتباط تنگاتنگ دارند. برای همین از مسیر تکانه و سرعت می‌توانیم بین حرکت شناسی و دینامیک رفت و آمد کنیم.»در پایان هر فصل تست‌هایی با عنوان تست‌های سری Z تبیین شده است؛ که از سطح کتاب درسی و کنکور فراتر رفته است. حل این تست‌ها به دانش‌آموزان ضعیف‌تر توصیه نمی‌شود. اگر در حل این تست‌ها مشکل داشتید جای نگرانی نیست زیرا سطح دشواری دارند. تست‌های این کتاب از سؤالات کنکور سراسری و آزمون‌های قلم‌چی است. همچنین برای پوشش کتاب درسی، سؤالات برگرفته از کتاب درسی در آن به چشم می‌خورد. سؤالات تألیفی استانداردی نیز برای تکمیل مباحث در آن وجود دارد. در پایان هر بخش آزمونکی دیده می‌شود که همهٔ مفاهیم موجود در آن بخش را پوشش می‌دهد. و در پایان هر فصل آزمون جامعی از همان فصل وجود دارد؛ که می‌تواند عصای دست دانش‌آموزان برای مرور و جمع‌بندی باشد. تعداد سؤالات این آزمونک‌ها و آزمون‌ها در هر بخش و فصل متغیر است. تعداد این تست‌ها به میزان اهمیت و حجم موضوع مورد بحث بستگی دارد. تیتری به نام «مطالعهٔ نیمه آزاد» در اثنای کتاب دیده می‌شود. این‌ها مباحثی هستند که مستقیماً در کتاب درسی ذکر نشده‌اند اما با استفاده از مفاهیم کتاب درسی، استنباط می‌شوند؛ مطالعهٔ این قسمت‌ها را در اولویت آخر خود بگذارید؛ چرا که احتمال طرح تست از این مباحث در کنکور بسیار پایین است.

جمع‌بندی

دو جلد کتاب فیزیک دوازدهم تجربی خیلی سبز، مکمل یکدیگرند و سعی کنید هر دو جلد را تهیه کنید. تست‌های این کتاب کامل است و با حل این تست‌ها نیازی به کتاب دیگری نخواهد بود. تمامی تمرینات کتاب درسی به صورت تست در این کتاب یافت می‌شود. با حل تست‌های این کتاب، دیگر نیازی به حل تمرینات کتاب درسی نخواهد بود. و به طور کلی این کتاب برای برای همهٔ دانش‌آموزان در هر سطحی قابل استفاده است.

خرید آنلاین کتاب فوق ازالوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
ایمان سلیمان زاده - رضا سبز میدانی - فرید شهریاری
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
248
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...