پرسش های چهار گزینه ای فیزیک دهم ریاضی خیلی سبز

تست فیزیک دهم ریاضی خیلی سبز

از {{model.count}}
253,000
189,750 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای فیزیک دهم ریاضی خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای فیزیک دهم ریاضی خیلی سبز


مقدمه

هدف از نوشتن کتاب فیزیک دهم رشته ریاضی تست خیلی سبز به‌صورت واضح و مشخص در مقدمه گفته نشده است اما با توجه به سبک ارائه‌ی مطالب می‌توان دریافت که هدف نوشتن کتاب، آموزش خلاصه و مختصر مطالب و بالا بردن مهارت تست زنی دانش آموزان سال دهم بوده است. تمامی فصل‌ها دقیقا مطابق با کتاب درسی چیده شده‌اند. در ادامه به بررسی کتاب تست فیزیک 10 ام ریاضی خیلی سبز می پردازیم.

درسنامه‌ی هر فصل به بخش‌های متنوع تقسیم ‌شده است و در فهرست کتاب علاوه بر ذکر شماره صفحه‌ی هر بخش، شماره صفحه‌ی مربوط به آزمون جامع، سؤالات سری Z و پاسخنامه نیز بیان شده است. کتاب دارای 1351 تست و 412 صفحه می باشد. لحن کتاب صمیمی است. قبل از خرید اینترنتی کتاب فیزیک 10 ام ریاضی خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه‌های کتاب فیزیک دهم ریاضی خیلی سبز مطالب گوناگون را به‌صورت مختصر و مفید با لحنی صمیمی آموزش داده‌اند. حجم درسنامه‌ها معقول و مناسب است. این کتاب سعی کرده‌ است تمامی مطالب کتاب درسی را پوشش دهد و در این هدف نیز موفق بوده ‌است و اشراف کامل این کتاب بر آموزش‌های کتاب درسی باعث شده است هیچ مطلبی خارج از کتاب درسی در کتاب وجود نداشته باشد. در بعضی قسمت‌ها برای تفهیم بیشتر، مثال‌هایی از علوم سال نهم آورده شده است. به‌طور مثال در صفحه‌ی 55 این کتاب در ابتدای مبحث فشار در جامدها مثالی از فصل 6 علوم سال نهم بیان شده است.

در نگارش درسنامه سعی شده است تمامی نکات و آموزش‌هایی که دانش آموزان برای کنکور سراسری لازم دارند، بیان شوند. مخاطب درسنامه‌های این کتاب دانش آموزان متوسطی می‌باشند که سر کلاس دبیر مدرسه حضورداشته‌اند و با دقت به مطالب تدریس شده گوش داده‌اند. زیرا توضیحات درسنامه‌ها برای یادگیری صفرتا صد کافی نیست و می‌توان گفت بیشتر برای تکمیل و مرور کردن آموزش‌های دبیر مفید خواهد بود. درصورتی‌که دانش آموزان ضعیف نیاز به آموزش‌های کامل تری دارند.

اگر عمق دادن به مطالب و آموزش نکته وار و تستی را دو سر یک بازه در نظر بگیریم، درسنامه‌های کتاب فیزیک 10 ریاضی خیلی سبز در وسط این بازه قرار دارند. تمامی مطالب بیان شده در این کتاب مطابق با کتاب درسی بوده و دانش آموزان برای پاسخگویی به تست های آزمون‌های آزمایشی و کنکور سراسری به آن‌ها نیاز خواهند داشت.

تست ها و مثال‌های درسنامه نسبتاً خوب انتخاب شده‌اند ولی پاسخ بعضی از تست ها مناسب نیست. به‌طور مثال در صفحه‌ی 66 این کتاب مثالی برای مبحث نیروی وارد بر کف ظرف از طرف مایع بیان شده است. بررسی چنین تستی در این قسمت بسیار خوب است اما، بهتر بود پاسخ این تست را کمی دقیق‌تر و واضح‌تر می‌نوشتند. با توجه به سطح علمی دانش آموزان و سبک نگارش درسنامه‌ها می‌توان گفت مطالعه‌ی آموزش‌های این کتاب برای پاسخگویی به اکثر تست های ارائه شده کافی می‌باشد.

 تست (تمرین)

درسنامه‌های کتاب فیزیک دهم ریاضی خیلی سبز به بخش‌های متنوع تقسیم شده‌اند و پس از پایان درسنامه‌ی مربوط به هر بخش، تمرین تستی آن بخش قرار داده شده است. در انتهای هر فصل نیز آزمونی جامع قرار دارد و پس از اتمام تست های آزمون جامع، تست های سری Z (مختص دانش آموزان سخت‌کوش) در نظر گرفته شده است. به‌طور مثال فصل سوم به 3 بخش (1مفهوم کار و مفهوم انرژی | ارتباط بین کار و انرژی مکانیکی | توان و بازده) تقسیم شده و در پایان هر بخش تعدادی تست از آسان به سخت چیده شده اند.

یکی از ویژگی‌های خیلی خوب این کتاب بیان شماره‌ی تست های مرتبط در پایان هر مبحث می‌باشد. به‌طور مثال در درسنامه، پس از پایان مطالب مربوط به مانومتر، در کادری طوسی‌رنگ این‌چنین بیان شده است: تستای 186 تا 202 رو پاسخ بدید تا در حل تستای فشارسنج U شکل استاد شوید.

با توجه به رسالت این کتاب که تحت عنوان پرسش‌های چهارگزینه‌ای منتشرشده می‌توان گفت تعداد تست های در نظر گرفته ‌شده برای بعضی از بخش‌ها کافی نیست به‌طور مثال برای مهم‌ترین مبحث فصل دوم ( کاربرد اصل هم‌فشاری نقاط هم‌تراز)، 66 تست در نظر گرفته‌ شده که این تعداد برای مبحثی که هرسال یک یا دو تست از کنکور سراسری را شامل می‌شود بسیار کم است.

تست های این کتاب به‌صورت میکرو طبقه‌بندی ‌شده نیست ولی تمامی تیپ‌های متنوع با ترتیبی مناسب پوشش داده‌ شده‌اند. اما تعداد تست های بعضی از تیپ‌ها خیلی کم است به‌طور مثال یکی از تست های چالشی کنکور سراسری لوله‌های U شکلی است که قطر دهانه‌ی دو طرف متفاوت است و در این کتاب فقط یک تست از این تیپ مطرح ‌شده که اصلاً کافی نیست.

در کتاب فیزیم 10 ام ریاضی خیلی سبز در کنار تست های تألیفی مختلف که گاها ایده‌های نو دارند، از تست های کنکورهای سراسری و آزمون های قلم چی نیز استفاده شده است. تست های این قسمت همگی در حد کنکور سراسری می‌باشند و تست های سنگین‌تر در قسمت سری Z قرار داده‌ شده‌اند. بعضی از تست های این کتاب خارج از هدف و مسیر کنکور سراسری است، به‌طور مثال تست های مربوط به بالابرهای هیدرولیکی در کتاب نظام قدیم مطرح بود و اکنون به‌طور کامل از کتاب نظام جدید حذف‌ شده است. مخاطب تست های این کتاب دانش آموزان متوسط و قوی می‌باشند.

در پایان هر فصل پاسخنامه‌ی تشریحی تست ها و در پایان کتاب نیز پاسخنامه‌ی کلیدی قرار دارد. پاسخنامه‌ی تشریحی تست ها بسیار خوب و دقیق نوشته شده‌اند و با درسنامه‌ها کاملاً همخوانی دارند. در پاسخ سؤالات مفهومی نیز تمامی گزینه‌ها بررسی‌ شده‌اند.

ظاهر کتاب

سایز و فونت نوشته‌ها خوب انتخاب ‌شده‌اند. صفحه‌آرایی انجام ‌شده بسیار ساده است و زمان زیادی روی آن گذاشته نشده. نمودارها و اشکال متنوع بسیار دقیق و زیبا ترسیم‌ شده‌اند و کاملاً بی‌عیب هستند. طرح روی جلد کتاب فیزیک 10 ام ریاضی خیلی سبز به تست های چهارگزینه‌ای اشاره دارد. ولی بهتر بود کمی سنگین‌تر و شیک‌تر طراحی می‌شد. تنوع رنگ‌های به‌کار رفته در چاپ زیاد نیست اما استفاده از طیف گوناگون رنگ‌ها روی کاغذ با کیفیت، ایجاد جذابیت کرده است.

 جمع بندی

حجم کتاب فیزیک دهم ریاضی خیلی سبز با توجه به محتوایی که ارائه کرده است خوب و قابل‌قبول است. تعدادی غلط تایپی و املایی به چشم می‌خورد اما نسبت به حجم کتاب قابل چشم پوشی است. به‌طور مثال در صفحه 66، کلمه‌ی “خلاصه” به‌صورت “خلااصه” تایپ ‌شده است.

از ویژگی‌های مثبت این کتاب می‌توان به آزمون‌های جامع پایان هر فصل و تست‌های سری Z اشاره کرد. استفاده از این کتاب به‌عنوان منبع سوم (بعد از جزوه‌ی دبیر و کتابی شامل تست های بیشتر) به دانش آموزان متوسط و قوی پیشنهاد می‌شود. دانش آموزان می‌توانند پس از اتمام هر فصل توسط دبیر مدرسه و یا قبل از هر آزمون تستی این کتاب را مطالعه کرده و مطالب درسی را به‌سرعت مرور کنند.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
رضا سبز میدانی _ احمد مصلایی _ نوید شاهی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
463
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...