پرسش های چهار گزینه ای فیزیک دهم تجربی خیلی سبز

تست فیزیک دهم تجربی خیلی سبز

از {{model.count}}
205,000
164,000 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای فیزیک دهم تجربی خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای فیزیک دهم تجربی خیلی سبز


مقدمه

هدف از نوشتن کتاب فیزیک دهم تجربی تست خیلی سبز بالا بردن سطح توانایی دانش آموزان سال دهم در حل تست های فیزیک 1 می‌باشد. چینش تمامی فصل ها و مباحث این کتاب دقیقا مشابه کتاب درسی است. در ادامه به بررسی کتاب فیزیک 10 ام تجربی تست خیلی سبز می پردازیم.

درسنامه‌ی هر فصل به بخش‌های متنوع تقسیم ‌شده است و در فهرست کتاب علاوه بر گفتن شماره صفحه‌ی هر بخش، شماره صفحه‌ی مربوط به آزمون جامع، سؤالات سری Z و پاسخنامه نیز بیان شده است. کتاب دارای 300 صفحه و 1018 تست می باشد و درسنامه‌های این کتاب با لحنی صمیمی مطالب را بیان کرده‌اند. قبل از خرید اینترنتی کتاب فیزیک دهم تجربی خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

هدف از درسنامه‌های کتاب فیزیک دهم تجربی خیلی سبز آموزش صفرتا صد مطالب نیست، بلکه این کتاب قصد دارد مطالب را به‌صورت مختصر و مفید بیان کند. به همین خاطر می‌توان گفت مخاطب این کتاب دانش‌آموزانی هستند که سر کلاس دبیر مدرسه حضورداشته‌اند و کلیت موضوعات  را یاد گرفته‌اند و اکنون می‌خواهند علاوه بر مرور درس دبیر، نکات بیشتری برای تست‌زنی یاد بگیرند. در نتیجه استفاده از این کتاب به دانش آموزان متوسط و قوی پیشنهاد می‌شود. زیرا دانش آموزان ضعیف به کتاب‌هایی نیاز دارند که درسنامه‌های کامل تری داشته باشد.

درسنامه‌ها ازلحاظ محتوا کامل هستند و تمامی مطالب کتاب درسی را پوشش داده‌اند. در کتاب فیزیک 10 ام تجربی خیلی سبز تمامی مباحث مورد نیاز دانش آموزان  با لحنی صمیمی آموزش داده شده و هیچ مطلبی خارج ‌از مسیر کنکور سراسری بیان نشده است. اگر عمق دادن به مطالب و آموزش نکته وار و تستی را دو سر یک بازه در نظر بگیریم، درسنامه‌های این کتاب در وسط این بازه قرار دارند. تمامی مطالب بیان‌ شده در این کتاب مطابق با کتاب درسی بوده و دانش آموزان برای پاسخگویی به تست های آزمون‌های آزمایشی و کنکور سراسری به آن‌ها نیاز خواهند داشت.

مثال‌های موجود در درسنامه‌ها بسیار خوب و دقیق انتخاب‌ شده‌اند، اما پاسخ تشریحی بعضی از این مثال‌ها مناسب نیستند. به‌طور مثال در صفحه‌ی 66 این کتاب در ذیل مبحث بررسی نیروی وارد بر کف ظرف از طرف مایع، مثال خوبی مطرح ‌شده که برای دانش آموزان بسیار مفید است، اما متأسفانه پاسخ تشریحی این مثال به‌خوبی نوشته ‌نشده است و فهم این راه‌حل برای دانش آموزان دشوار می‌باشد. با توجه به سطح علمی دانش آموزان و سبک نگارش درسنامه‌ها می‌توان گفت، مطالعه‌ی آموزش‌های این کتاب برای پاسخگویی به اکثر تست‌های ارائه ‌شده کافی می‌باشد.

 تست (تمرین)

درسنامه‌های کتاب فیزیک دهم تجربی خیلی سبز به بخش‌های متنوع تقسیم‌ شده و پس از پایان درسنامه‌ی هر بخش، تمرینهای تستی آن بخش قرار داده ‌شده است. در انتهای هر فصل نیز آزمونی جامع قرار دارد و پس از تمام شدن تست های آزمون جامع، تست های سری Z (مختص دانش آموزان سخت‌کوش) در نظر گرفته ‌شده. در پایان کتاب نیز سؤالات کنکور سراسری سال 98 به همراه پاسخ تشریحی وجود دارد که دانش آموزان در پایان سال تحصیلی می‌توانند میزان توانایی خود را در حل تست های کنکور سراسری بسنجند. پس از تمام شدن درسنامه‌ی هر بخش پرسش‌های چهارگزینه‌ای  مربوطه از آسان به دشوار چیده شده‌اند. چینش تست های این کتاب به‌صورت میکرو طبقه‌بندی نیست.

یکی از ویژگی‌های خوب این کتاب که باعث یک دست شدن درسنامه و تمرین های تستی می‌شود، بیان شماره سؤالات مربوط به آن مبحث در پایان هر درسنامه می‌باشد. به‌طور مثال پس از پایان مبحث تعادل مایع‌های مخلوط نشدنی در لوله U شکل، در کادری خاکستری این‌چنین نوشته‌ شده است: اگه درسنامه رو خوب خوندی و مثالاش رو حل کردی، وقتشه که تستای 137 تا 170 رو پاسخ بدی. در قسمت تست ها نیز از این جمله‌های صمیمانه وجود دارد که ذهن خوانند را با منطق حل تست های پیش رو آشنا می‌سازد.

تست های کتاب فیزیک 10 ام تجربی خیلی سبز ترکیبی از تست های تألیفی، کنکورهای سراسری و آزمون‌های قلم چی می‌باشد. ایده‌ی بعضی از تست های تألیفی جدید است و ذهن خواننده را به چالش می‌کشد. این کتاب تحت عنوان پرسش‌های چهارگزینه‌ای چاپ ‌شده است پس بدیهی است که باید تعداد تست های در نظر گرفته‌ شده، کافی باشد اما متأسفانه این‌گونه نیست و می‌توان گفت رسالت این کتاب به‌خوبی انجام‌ نشده است. زیرا تعداد تست های در نظر گرفته ‌شده برای بعضی از مباحث و تیپ‌های گوناگون  بسیار کم است و دانش آموزان نمی‌توانند با حل این تعداد تست به تسلط کامل برسند.

در این کتاب از تمامی تیپ های متنوع تست وجود دارد. برخی از تست های این کتاب خارج ‌از مسیر کنکور سراسری می‌باشد، به‌طور مثال تست های مربوط به بالابرهای هیدرولیکی به‌طور کامل از کتاب‌های متوسطه دوم حذف ‌شده است اما در این کتاب 9 تست از این مبحث آورده شده است. مخاطب تست های این کتاب دانش آموزان متوسط و قوی می‌باشند.

در پایان هر فصل پاسخنامه‌ی تشریحی تست ها و در پایان کتاب نیز پاسخنامه‌ی کلیدی قرار دارد. پاسخنامه‌ی تشریحی تست ها بسیار خوب و دقیق نوشته شده‌اند و با درسنامه‌ها کاملاً همخوانی دارند. در پاسخ سؤالات مفهومی نیز تمامی گزینه‌ها بررسی ‌شده‌اند.

ظاهر کتاب

ظاهر صفحات کتاب فیزیک 10 تجربی خیلی سبز خوب و قابل‌قبول است زیرا نوشته‌ها هم فونت و سایز مناسبی دارند و هم از رنگ‌های شاد و زیبا استفاده ‌شده است. هرچند تنوع رنگ‌های به‌کار رفته در این کتاب کم است اما نحوه‌ی استفاده از رنگ‌ها باعث شده است صفحات این کتاب کسالت‌بار نشوند. صفحه‌آرایی خاصی برای این کتاب انجام‌ نشده است. نمودارها و اشکال متنوع بسیار دقیق و زیبا ترسیم‌ شده‌اند و کاملاً بی‌عیب هستند. طرح روی جلد کتاب به تست های چهارگزینه‌ای اشاره دارد ولی جذابیت کافی را ندارد. کیفیت کاغذ به‌کار رفته در چاپ خوب است.

 جمع بندی

حجم کتاب فیزیک دهم تجربی تست خیلی سبز با توجه به محتوایی که ارائه کرده است خوب است. تعدادی غلط تایپی و املایی به چشم می‌خورد اما نسبت به حجم کتاب قابل چشم پوشی است. مثلاً در مثال صفحه 66، کلمه‌ی خلاصه اشتباه تایپ‌ شده یا درراه حل نیز نماد چگالی اشتباهاً P تایپ ‌شده است.

از ویژگی‌های مثبت کتاب فیزیک 10 ام تجربی خیلی سبز می‌توان به آزمون‌های جامع پایان هر فصل و تست های سری Z اشاره کرد. استفاده از این کتاب را به‌عنوان منبع سوم (بعد از جزوه‌ی دبیر و کتابی شامل تست های بیشتر) به دانش آموزان متوسط و قوی پیشنهاد می شود. دانش آموزان می‌توانند پس از تمام شدن هر فصل توسط دبیر مدرسه و یا قبل از هر آزمون تستی این کتاب را مطالعه کرده و مطالب درسی را به‌سرعت مرور کنند.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
احمد مصلایی _ رضا سبز میدانی _ نوید شاهی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
300
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...