پرسش های چهار گزینه ای فیزیک جامع ریاضی خیلی سبز

تست فیزیک جامع خیلی سبز

از {{model.count}}
331,000
248,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای فیزیک جامع ریاضی خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای فیزیک جامع ریاضی خیلی سبز


مقدمه

از آنجایی که در کتاب فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز به بررسی هر سه کتاب فیزیک دهم ، فیزیک یازدهم و فیزیک دوازدهم پرداخته شده است، مشخص است که هدف از نوشتن این کتاب آمادگی دانش آموزان برای کنکور سراسری می باشد، نویسنده نیز در مقدمه ی این کتاب فقط به بیان اهمیت درس فیزیک در کنکور پرداخته است. چینش فصل های این کتاب به این صورت است که ابتدا کتاب فیزیک سال دهم آموزش داده شده و سپس فیزیک سال یازدهم و بعد از آن نیز به بررسی و آموزش فیزیک سال دوازدهم اختصاص دارد که در فهرست، فقط نام فصل های کتاب درسی به ترتیب آورده شده و غیراز نام فصل و شماره صفحه ی مربوط به هر فصل هیچ اطلاعات دیگری بیان نشده است. لحن کتاب نیز رسمی است.

 آموزش (درسنامه)

از آنجایی که درسنامه ی کتاب فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز برای دانش آموزان کنکوری نوشته شده، عملکرد آموزش و توضیح مطالب کمی سنگین است و دانش آموز باید از قبل کمی اطلاعات داشته باشد که متوجه عملکرد توضیحات بشود. اما سعی شده است که تمامی مطالب جزء به جزء به صورت خیلی کامل و دقیق بررسی شود. یکی از ویژگی های بسیار جالب درسنامه ی این کتاب تقسیم مطالب کتاب به بخش های کوچک است و بعد از هر درسنامه کلیه ی تست های مربوط به آن مبحث آورده شده است، که این ویژگی نویسنده را از بیان تست و تمرین های زیاد در متن درسنامه تقریبا بی نیاز کرده و به کتاب انسجامی خاص بخشیده است. هرچند که در اکثر درسنامه ها به حل تعداد اندکی تست و تمرین هم پرداخته شده است. دانش آموز به این ترتیب میتواند بعد از مطالعه ی درسنامه تمامی تست های موجود در هر بخش را مشاهده کند، همچنین باعث شده است که حجم درسنامه مناسب گردد و برای پاسخگویی به تست ها کافی باشد.

درسنامه ی کتاب فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز با مخاطب قرار دادن دانش آموز و با لحنی رسمی سعی کرده است مطالب را طوری بیان کند که تمامی دانش آموزان بتوانند از آناستفاده کنند (حتی ضعیف ترین دانش آموزان) و همچنین نویسنده در عملکرد آموزش از تمرین های کتاب درسی نیز الهام گرفته است. اما در بعضی قسمت ها نیز مطالبی را بیان کرده که در کتاب درسی نیست. مثلا در فصل ویژگی های فیزیکی مواد مبحث بالابرهای هیدرولیکی را نیز بیان کرده است که از کتاب درسی نظام جدید حذف شده اما دانش آموز میتواند با اطلاعات کلی کتاب روند به دست آمدن روابط را متوجه شود. از آنجایی که عملکرد کنکور سال98 مشخص نیست میتوان گفت این ویژگی جزو نقاط قوت کتاب است، اما بهتر بود قبل از توضیح به فراتر بودن نسبت به کتاب درسی اشاره میشد. تست هایی که در متن درسنامه بررسی شده اند اغلب از کنکورهای سراسری انتخاب شده اند و اکثرا مطابق با درسنامه اند. اما گاهی تست هایی نیز به چشم میخورند که انطباق صد در صدی با درسنامه ندارند. مثلا در صفحه ی 56 کتاب، درسنامه مربوط به اصل پاسکال است اما تستی که طرح شده فشار در کف ظرف را بررسی کرده که بنظر بهتر بود سوالی منطبق تر با درسنامه آورده میشد.

 تست (تمرین)

در کتاب فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز بعد از تمام شدن هر درسنامه تعدادی تست به عنوان تمرین طرح شده است که تعداد این تمرین های به نسبت اهمیت درسنامه و مبحث متغیر می باشد و برای هر موضوع تعداد تست ها کافی است. تست های کتاب به صورت میکرو طبقه بندی اند و تمامی قسمت های کتاب درسی را پوشش میدهند و حتی در بعضی قسمت ها که نویسنده مباحث خارج از کتاب را بررسی کرده، تست هایی غیر مطابق با عملکرد کتاب درسی مطرح شده است (مثل بررسی سوالات مربوط به بالابر هیدرولیکی). ولی در اکثر مباحث در طراحی تست ها از تمرین های کتاب درسی الهام گرفته شده است. مثلا برای فصل کار، انرژی و توان تست های 111 و 113 و 120 و 125 به گفته ی نویسنده از تمارین کتاب درسی می باشد.

تست های هر بخش دو دسته اند: دسته ی اول که اکثریت تست ها را شامل میشود سوالات کنکورهای سراسری می باشند و دسته ی دوم سوالات تستی تالیفی و بدون شناسنامه اند. لازم به ذکر است که در این میان سوالات آزمون های آزمایشی وجود ندارد. در چیدمان تست ها نیز سعی شده است ترتیب قرارگیری تست ها به گونه ای باشد که از آسان به سخت قرار بگیرند و همچنین تست هایی با ایده های جدید و قوی وجود دارد که دانش آموزان با سطح بالاتر را نیز به چالش بکشد.

در انتهای کتاب فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز پاسخ تست ها به دو شکل کلیدی و تشریحی بیان شده است. پاسخ تشریحی تست ها بسیار کامل و قابل فهم است. همچنین در مواقع لزوم تمامی گزینه های تست بررسی شده است و حتی بعد از تمام شدن پاسخ تست های نکته دار تمرینی آورده شده است که دانش آموز با حل این تمرین میتواند کاملا روی آن موضوع تسلط یابد که این ویژگی بسیار عالی برای پاسخنامه محسوب میشود و مطالعه ی پاسخنامه را برای دانش آموز جذاب میکند. ویژگی دیگر پاسخنامه حل سوالات به روش های عمومی و مرسوم میباشد و از بیان نکات خاص کنکوری اجتناب شده است.

ظاهر کتاب

در کتاب فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز فونت نوشته ها خیلی خوب است، اما بهتر بود سایز نوشته ها یک سایز بزرگتر می بود. این کتاب صفحه آرایی خاصی ندارد و جذابیت مطالب این کتاب بیشتر مربوط به ترسیم اشکال با کیفیت و بسیار زیبای آن است. مثلا اشکال رسم شده در صفحه ی 30 که مربوط به مبحث کار،انرژی و توان است. همچنین در فهرست که بخش های متنوع هر فصل را با نمادی خاص بیان کرده (مثلا فصل فیزیک و اندازه گیری با نماد ساعت شنی یا فصل ترمودینامیک با لکومتیو یا…) که بسیار زیبا و جذاب است. اما طرح روی جلد در عین جلب توجه کردن پیام خاصی را به مخاطب القا نمیکند. در کل این کتاب از لحاظ گرافیکی مثل رسم نمودار یا رسم اشکال بسیار خوب است.

 جمع بندی

حجم کتاب فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز در مقایسه با محتوای آن بسیار مناسب است و مطالب به زیبایی بیان شده اند. همچنین تقریبا هیچ غلط املایی یا علمی به چشم نمیخورد. یکی از ویژگی های خاص کتاب فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز آوردن تست در زیر درسنامه است که باعث شده درسنامه حجیم نشود و انسجام خیلی خوبی پیدا کند. به همین خاطر این منبع را به عنوان منبع اول برای دانش آموزان قابل استفاده است که میتوانند با استفاده از این کتاب کمک آموزشی به راحتی سطح علمی خود را افزایش دهند و بهترین زمان استفاده از این کتاب در طول سال تحصیلی هم گام با آموزش دبیر مدرسه است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف  

نویسندگان
احمد مصلایی _ محسن توانا _ امین امینی _ شاهین اقبال
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
792
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...