پرسش های چهار گزینه ای فیزیک جامع تجربی خیلی سبز

تست فیزیک جامع تجربی خیلی سبز

از {{model.count}}
298,000
223,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای فیزیک جامع تجربی خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای فیزیک جامع تجربی خیلی سبز


مقدمه

از آنجایی که در کتاب فیزیک جامع تجربی تست خیلی سبز به بررسی هر سه کتاب فیزیک دوره ی متوسطه دوم پرداخته شده است، مشخص است که هدف نویسنده آمادگی دانش آموزان برای کنکور سراسری می باشد، نویسنده نیز در مقدمه ی این کتاب فقط به بیان اهمیت درس فیزیک در کنکور پرداخته است. چینش فصل های این کتاب به این صورت است که فصول کتاب های فیزیک دهم، فیزیک یازدهم و فیزیک دوازدهم به ترتیب قرار گرفته است (اولین فصل این کتاب فیزیک و اندازه گیری میباشد و آخرین فصل آشنایی با فیزیک اتمی و هسته ای). در فهرست فقط نام فصل های کتاب درسی به ترتیب آورده شده و غیر از نام فصل و شماره صفحه ی مربوط به هر فصل هیچ اطلاعات دیگری بیان نشده است.

 آموزش (درسنامه)

از آنجایی که درسنامه ی کتاب فیزیک جامع تجربی تست خیلی سبز برای دانش آموزان کنکوری نوشته شده عملکرد آموزش و توضیح مطالب کمی سنگین است و دانش آموز باید از قبل کمی اطلاعات داشته باشد که متوجه رویه توضیحات بشوند. اما سعی شده است که تمامی مطالب جزء به جزء به صورت خیلی کامل و دقیق بررسی شود. یکی از ویژگی های بسیار جالب درسنامه ی کتاب فیزیک جامع تجربی تست خیلی سبز تقسیم مطالب کتاب به بخش های کوچک است و بعد از هر درسنامه کلیه ی تست های مربوط به آن مبحث آورده شده است. این ویژگی نویسنده را از بیان تست و تمرین های زیاد در متن درسنامه تقریبا بی نیاز کرده و به کتاب انسجامی خاص بخشیده است. (هرچند که در اکثر درسنامه ها تعداد اندکی، در حد دو یا سه تست و تمرین هم آورده شده است) و دانش آموز به این ترتیب میتواند بعد از مطالعه ی درسنامه تمامی تست های موجود در هر بخش را مشاهده کند. همچنین باعث شده است که حجم درسنامه مناسب گردد و برای پاسخگویی به تست ها کافی باشد.

درسنامه ی این کتاب با مخاطب قرار دادن دانش آموز و با لحنی رسمی سعی کرده است مطالب را طوری بیان کند که تمامی دانش آموزان بتوانند از آن استفاده کنند حتی ضعیف ترین دانش آموز. همچنین نویسنده در روند آموزش از تمرین های کتاب درسی نیز الهام گرفته است. در بعضی قسمت ها نیز نویسنده روند آموزشی درسنامه را غیر مطابق با روند مطالب کتاب درسی تدوین کرده است. مثلا در کتاب درسی در انتهای قسمت مغناطیس به بررسی ویژگی های مغناطیسی مواد پرداخته شده است. اما در این کتاب ویژگی های مغناطیسی مواد را در ابتدای فصل و بعداز بیان شیب مغناطیسی آورده است. از آنجایی که درسنامه ی کتاب فیزیک جامع تجربی تست خیلی سبز برای دانش آموزان کنکوری تدوین شده است این جابه جایی مباحث باعث انسجام بیشتری در کتاب شده است. اما اگر دانش آموز سال یازدهم بخواهد این قسمت ها را مطالعه کند، ممکن است متوجه بعضی از توضیحات نشود. تست هایی که در متن درسنامه بررسی شده اند اغلب از کنکورهای سراسری انتخاب شده اند و اکثرا منطبق بر درسنامه اند. اما گاهی تست هایی نیز به چشم میخورند که انطباق صددرصدی با درسنامه ندارند.

 تست (تمرین)

در کتاب فیزیک جامع تجربی تست خیلی سبز، بعد از تمام شدن هر درسنامه تعدادی تست به عنوان تمرین مطرح شده است که تعداد این تمرین ها به نسبت اهمیت درسنامه و مبحث متغیر می باشد و برای هر موضوع تعداد تست ها کافی است. تست های مطرح شده به صورت میکرو طبقه بندی اند و تمامی قسمت های کتاب درسی را پوشش میدهند و حتی در بعضی قسمت ها که نویسنده مباحث خارج از کتاب را بررسی کرده، تست هایی غیر مطابق با رویکرد کتاب درسی مطرح شده است (مثل بررسی سوالات مربوط به بالابر هیدرولیکی). البته در اکثر مباحث نیز از تمرین های کتاب درسی الهام گرفته شده و تست هایی منطبق بر تمرین های کتاب درسی مطرح شده. مثلا برای فصل مغناطیس و القای الکترومغناطیسی تست های 970 و 972 و 973 و 982 به گفته ی نویسنده از تمارین کتاب درسی میباشد.

تست های هر بخش دارای دو دسته ی کلی اند: دسته ی اول که اکثریت تست ها را شامل میشود سوالات کنکورهای سراسری می باشند و دسته ی دوم سوالات تستی تالیفی و بدون شناسنامه اند. در این میان سوالات آزمون های آزمایشی وجود ندارد. در چیدمان تست ها نیز سعی شده است ترتیب قرارگیری تست ها به گونه ای باشد که از آسان به سخت قرار بگیرند و همچنین تست هایی با ایده های جدید و قوی وجود دارد که دانش آموزان با سطح بالاتر را نیز به چالش بکشد. اما تست هایی هم وجود دارد که در قسمت درستی قرار نگرفته اند، به طور مثال تست 980 مربوط به قانون لنز و سیملوله می باشد، اما قبل از بررسی سیملوله آورده شده است.

در انتهای کتاب فیزیک جامع تجربی تست خیلی سبز، پاسخ تست ها دو شکل بیان کلیدی و تشریحی بیان شده است. پاسخ تشریحی تست ها بسیار کامل و قابل فهم است. همچنین در مواقع لزوم تمامی گزینه های تست بررسی شده است و حتی بعد از تمام شدن پاسخ تست های نکته دار تمرینی آورده شده است که دانش آموز با حل این تمرین میتواند کاملا روی آن موضوع تسلط یابد. این ویژگی بسیار عالی برای پاسخنامه محسوب میشود و مطالعه ی پاسخنامه را برای دانش آموز جذاب میکند. ویژگی دیگر پاسخنامه حل سوالات به روش های عمومی و مرسوم میباشد و از بیان نکات خاص کنکوری اجتناب شده است.

ظاهر کتاب

در کتاب فیزیک جامع تجربی تست خیلی سبز فونت نوشته ها خیلی خوب است اما بهتر بود سایز نوشته ها یک سایز بزرگتر می بود. این کتاب صفحه آرایی خاصی ندارد و جذابیت مطالب این کتاب بیشتر مربوط به ترسیم اشکال با کیفیت و بسیار زیبای آن است. مثلا اشکال رسم شده در صفحه ی 129 که مربوط به فصل الکتریسیته ی ساکن است یا در فهرست که بخش های متنوع هر فصل را با نمادی خاص بیان کرده (مثلا فصل فیزیک و اندازه گیری با نماد ساعت شنی یا فصل ترمودینامیک با لکومتیو یا…) بسیار زیبا و جذاب است. طرح روی جلد در عین جلب توجه کردن پیام خاصی را به مخاطب القا نمیکند. در کل کتاب فیزیک جامع تجربی تست خیلی سبز از لحاظ گرافیکی مثل رسم نمودار یا رسم اشکال بسیار خوب است.

 جمع بندی

حجم کتاب فیزیک جامع تجربی تست خیلی سبز در مقایسه با محتوای آن بسیار مناسب است و مطالب به زیبایی بیان شده اند، همچنین تقریبا هیچ غلط املایی یا علمی به چشم نمیخورد. یکی از ویژگی های خاص این کتاب آوردن تست در زیر درسنامه است که باعث شده درسنامه حجیم نشود و انسجام خیلی خوبی پیدا کند. به همین خاطر این منبع به عنوان منبع اول برای دانش آموزان قابل استفاده است که میتوانند با استفاده از این کتاب کمک آموزشی به راحتی سطح علمی خود را افزایش دهند. بهترین زمان استفاده از کتاب فیزیک جامع تجربی تست خیلی سبز در طول سال تحصیلی هم گام با دبیر مدرسه است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف  

نویسندگان
امین امینی _ احمد مصلایی _ شاهین اقبال _ محسن توانا
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
664
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...