پرسش های چهار گزینه ای فلسفه و منطق پایه دهم و یازدهم خیلی سبز

تست فلسفه و منطق پایه خیلی سبز

از {{model.count}}
250,000
187,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای فلسفه و منطق پایه دهم و یازدهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای فلسفه و منطق پایه دهم و یازدهم خیلی سبز 

بخش زیادی از ۲۵ سؤال کنکور سراسری درس فلسفه و منطق به مباحث پایه اختصاص دارد. مباحث پایه‌ای که می‌تواند تفاوت‌های قابل‌توجهی را رقم بزند. کتاب فلسفه و منطق پایه دهم و یازدهم تست خیلی سبز با آموزش منطق دهم شروع می‌شود و سپس به سراغ فلسفه یازدهم می‌رود. الگوی کتاب به این صورت است که ابتدا درس‌نامه هر درس و سپس تست های مربوط به آن آمده و در انتها پاسخنامه تشریحی آورده شده است. در ادامه به بررسی این کتاب می پردازیم.

لحن کتاب عموماً مانند کتاب درسی است و بخش‌های خلاقانه‌ای توسط خود نویسنده اضافه‌ شده است. در درس‌نامه، دو بخش ذره‌بین و ریزنکته به‌عنوان بخش‌های خلاقانه کتاب به حساب می آیند. این کتاب دارای 412 صفحه و 1710 تست می باشد و مشخص است که برای آماده‌سازی دانش آموزان برای شرکت در کنکور سراسری تألیف شده است. قبل از خرید اینترنتی کتاب فلسفه و منطق پایه تست خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

در این بخش، درس‌نامه کتاب فلسفه و منطق دهم و یازدهم خیلی سبز را در دو قسمت درس‌نامه منطق و درس‌نامه فلسفه بررسی می‌کنیم. همان‌طور که می دانید درس منطق ویژگی‌های خاصی دارد که ماهیتاً آن را به درس ریاضی بسیار نزدیک می‌کند. درس‌نامه درس منطق باید به صورتی باشد که مطالب را به‌خوبی آموزش بدهد و دنبال خلاصه کردن یا تستی توضیح دادن متن کتاب، به‌جز در بخش‌هایی که کاملاً خواندنی هستند، نباشد.

در درس‌نامه منطق، نکات چالشی‌تر کتاب با توضیحات مفصل و جامعی آورده شده‌اند. برای مثال به مبحث قضیه شرطی در صفحات ۱۱۷ الی ۱۲۰ کتاب که از مهم‌ترین دروس منطق چه در نظام گذشته و چه در نظام حال است به خوبی پرداخته شده است و مؤلف از نمودارهای کتاب درسی برای توضیح این مبحث‌ها استفاده کرده است. این کتاب علاوه بر توضیحات تحت عناوینی مانند “ریزنکته” و “ذره‌بین”، نکاتی تستی را بیان کرده است. مثلاً در صفحه ۱۱۸ سه کادر ریز نکته و یک قسمت ذره‌بین داریم.

مورد دیگر که می‌توانیم به بررسی آن بپردازیم مبحث قضیه حملی است. کتاب فلسفه و منطق پایه خیلی سبز برای آموزش این قسمت علاوه بر موارد مذکور از نمودار و جدول استفاده کرده است. با این حساب درس‌نامه منطق با استفاده از نمودارها، نکات خلاقانه و مثال‌ها اطلاعات بیشتری از کتاب درسی را در اختیار دانش آموزان می‌گذارد‌ و حالت آموزشی آن حفظ‌ شده است.

پس از بررسی منطق سراغ درس فلسفه می‌رویم. در شروع هر درس‌نامه نکاتی تحت عنوان آنچه در درس خواهیم آموخت، نمای کلی از درس پیش رو را به دانش‌آموز می‌دهد و در بخش‌هایی مانند صفحه ۱۷۶ کادر‌هایی رنگی آورده شده که نکات مهمی را در آن بیان می‌کنند. همچنین در صفحه ۱۶۵ در مبحث درخت فلسفه از شکل‌هایی استفاده کرده و توضیحاتی را داده است که هم بر جذابیت متن کتاب افزوده و هم از خشکی فلسفه کاسته است.

در آخر هر درس دو بخش تحت عنوان “خلاصه برخی نکات این درس” و “از نگاه طراح”  قرار گرفته است. در قسمت خلاصه برخی نکات این درس، تعدادی از موارد مهم آموزش داده‌ شده در این مبحث آورده شده و در قسمت از نگاه طراح سعی شده به دام‌هایی که طراحان برای دانش‌آموزان ایجاد می‌کنند پرداخته شود که این نیز یک خلاقیت جدید و بدیع است که کمک زیادی به دانش آموزان می‌کند.

در بخش‌هایی مانند ابتدای صفحه ۱۶۷ بخش‌های ستاره‌داری هست که در کنکور نمی‌آیند ولی مطالب خوبی را به دانش‌آموز توضیح می‌دهند. این هم ویژگی جذابی است و هم کاربرد خوبی دارد. استفاده از شکل‌های متعدد هم در طول درس‌نامه فلسفه دیده می‌شود. از آنچه گفتیم نتیجه می‌گیریم که درس‌نامه فلسفه و منطق پایه خیلی سبز، درس‌نامه‌ای قوی است و می‌تواند کمک‌حال تمامی دانش آموزان با هر سطحی باشد.

 تست (تمرین)

در کتاب فلسفه و منطق پایه تست خیلی سبز، برای دو درس فلسفه یازدهم و منطق دهم مجموعاً ۱۷۱۰ تست اختصاص داده ‌شده است. که با در نظر گرفتن جدول کمی تست های زیر، تقریباً در میان تعداد آن‌ها در دو کتاب تناسب و تعادل وجود دارد. حدود ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ تست برای هر کتاب می‌تواند کافی باشد. البته ما همان‌طور که گفتیم درس منطق حالت تمرینی دارد و هر تعداد تست که در آن حل کنید بازهم جا دارید که تسلط و مهارت خود را در این درس بیشتر کنید. اما با تعداد سؤالات زیاد این کتاب بعید است به منابع دیگری نیاز پیدا کنید.

یکی از اولین نکاتی که در پرسش‌های چهارگزینه‌ای به چشم می‌خورد، پوشش دادن سؤالات قلم چی است. ویژگی مثبت دیگر استفاده از کنکور سراسری سال‌های گذشته است. مثلاً سؤال 829 تا 840 از کنکور‌های‌ سراسری سال‌های متنوع طرح ‌شده است. تست‌هایی با سطحی بالاتر از سطح کتاب هم به چشم می‌خورد که تعداد آن‌ها کم نیست و با عنوان “سؤالات کمی دشوارتر” مشخص‌ شده‌اند.

در میان سؤالات کتاب فلسفه و منطق پایه خیلی سبز، انواع گوناگون تیپ‌های سؤالات را شاهد هستیم. برای نمونه، سؤال ۷۳۷ سؤالی نموداری یا سؤال ۱۶۹۴ درس منطق پرسشی است که در آن از شکل استفاده‌ شده. انواع سؤالات جای خالی و چندقسمتی هم به فراوانی دیده می‌شود. اغلب تست ها در سبک و سیاق کنکور سراسری نوشته ‌شده‌اند و تست هایی که بسیار متفاوت هستند به چشم نمی‌خورد. مخاطب سؤالات می‌تواند هر دانش‌آموزی با هر سطحی باشد، به‌خصوص آنکه درس‌نامه کامل کتاب‌ می‌تواند به دانش‌آموزانی که از حل تست های این درس ترس و واهمه دارند کمک کند.

پس از بررسی سؤالات به سراغ پاسخنامه می‌رویم. پاسخنامه‌ها کامل و آموزنده هستند. در نوشتن پاسخنامه‌ها از روش‌های متنوع پاسخگویی استفاده ‌شده است. به‌عنوان‌ مثال پاسخ سؤال ۹۶۱ و ۹۶۳ یک نمودار و جدول است که در خصوص مغالطات و نسبت‌های چهارگانه می‌باشد. یا نمونه‌ی دیگر در پاسخ سؤال ۶۰۶ با فلش و نمودار مباحث مختلف مشخص ‌شده‌اند. پاسخ‌های درس فلسفه نیز کامل هستند و در مواردی که امکانش بوده علاوه بر پاسخ سؤال سایر گزینه‌ها را هم بررسی کرده‌‌اند. در کل پاسخنامه و سؤالات کتاب فلسفه و منطق پایه خیلی سبز بسیار با کیفیت و شاید حتی بی‌نقص است.

ظاهر کتاب

کتاب فلسفه و منطق پایه، کتابی قطور در قطع رحلی که به‌صورت سیاه‌وسفید تولید شده و رنگی که در آن بیشتر به چشم می‌خورد بنفش کم‌رنگ است. کم‌وبیش از شکل‌ها در کتاب استفاده‌ شده که در بخش درس‌نامه به آن اشاره کردیم. بااین‌وجود مشخص است که به ویژگی ظاهری کتاب‌ اهمیت داده ‌شده و استفاده از فونت‌های فانتزی و جدول‌های متعدد بیانگر این مقوله می‌باشد. جنس کاغذ و جلد کتاب نیز به نظر مناسب است‌.

 جمع بندی

کتاب فلسفه و منطق دهم و یازدهم خیلی سبز می‌تواند به‌عنوان یکی از منابع اصلی دانش آموزان دوازدهم برای مرور و مطالعه کتاب‌های فلسفه و منطق سال‌های گذشته استفاده شود. همچنین دانش آموزان پایه نیز می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. دانش‌آموزان دهم از بخش منطق و دانش‌آموزان یازدهم از تمام کتاب. با توجه به اینکه در سال آخر فلسفه دوازدهم از حجم و اهمیت بالایی برخوردار است، بهتر است این کتاب را در طول سال تحصیلی و خرد خرد مطالعه کنید. خصوصاً آنکه درسی مثل منطق را نمی‌توان در دوره جمع‌بندی یا پس از عید یاد گرفت. خلاقانه‌ترین ویژگی کتاب هم بخش “از دید طراح” است که کمک شایانی به دانش‌آموزان می‌کند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
حمید سودیان طهرانی _ محمد جواد سه دهی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
420
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...