پرسش های چهار گزینه ای فلسفه دوازدهم خیلی سبز

تست فلسفه دوازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
169,000
126,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای فلسفه دوازدهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

تست فلسفه دوازدهم خیلی سبز


کتاب فلسفه دوازدهم از انتشارات خیلی سبز، نوشته آقایان حمید سودیان طهرانی و محمدجواد سه‌دهی برای دانش آموزان پایه دوازدهم که هدف شرکت در آزمون سراسری و آزمایشی را دارند، نوشته شده است و برای کسانی که به دنبال یادگیری عمیق درس فلسفه هستند گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود. این کتاب دارای سه بخش درس‌نامه، پرسش‌های تستی و پاسخنامه تشریحی است. به‌طورکلی لحن کتاب صمیمانه است و سعی شده است تا حد زیادی از خشکی کتاب درسی در درسنامه این کتاب کاسته شود. استفاده از زبان و لحن عامیانه برای حل مثال‌های موجود در درسنامه و بهره‌گیری از تکنیک‌های کاربردی موجب شده تا دانش‌آموزان با سطح‌های علمی متنوع بتوانند از این کتاب نهایت استفاده را ببرند. از نوآوری‌های بی‌نظیر به کاررفته در بخش درسنامه این کتاب می‌توان به «کادرهای دورنما، خلاصه نکات درس و از نگاه طراح» و در بخش تست‌ها، «فراهم کردن سؤالات آزمون‌های آزمایشی قلم‌چی و قسمت تست‌های کمی دشوارتر» اشاره کرد. طبقه‌بندی مطالب در کادرهای گوناگون، خواننده را از سردرگمی خارج می‌کند و حوصله نویسندگان در ارائه توضیحات کامل و دقیق درسنامه و تحلیل تمامی پرسش‌های موجود در پاسخنامه تشریحی قابل تقدیر است. در کتاب فلسفه دوازدهم خیلی سبز ابتدا درسنامه، سپس پرسش‌های چهارگزینه‌ای و درنهایت پاسخ‌های تشریحی آورده شده است. در ادامه به بررسی بخش‌های متنوع این کتاب می‌پردازیم.

ویژگی‌های کتاب

کتاب فلسفه دوازدهم از انتشارات خیلی سبز، دارای تمامی مطالب و نکات و مفاهیم مهم و ارزشمند درس فلسفه دوازدهم در قالب ۲۳۰ صفحه است. این کتاب شامل ۹۵۱ تست (تست تألیفی، کنکوری و برگرفته از آزمون‌های آزمایشی کانون فرهنگی آموزش قلم‌چی) می‌شود که دانش‌آموزان را در درس فلسفه پایه دوازدهم از سایر منابع بی‌نیاز می‌کند. لحن کتاب، ساده و روان و البته در شروع و لابه‌لای متن صمیمی است و خواننده را با خود همراه می‌کند. وجود کادرهای مرتبط متعدد همراه با صفحه‌آرایی بی‌نقص این کتاب، همچنین نکات مفید متعدد، ازجمله ویژگی‌های برتر این کتاب به شمار می‌آید. ویژگی دیگر این کتاب وجود تست‌های با تیپ‌های متنوع است که جزو تیپ‌های سابقه‌دار کنکور سراسری به شمار می‌آیند و همه آن‌ها بر اساس چینش منظم از سطح ساده به سخت چیده شده‌اند. جنس کاغذ مورداستفاده در آن مرغوب بوده و اندازه کلمات مناسب است، به‌گونه‌ای که اصلاً چشم را آزار نمی‌دهد. در چاپ مطالب این کتاب از رنگ‌های مشکی، خاکستری و صورتی استفاده شده است. دانش‌آموزان پایه‌های یازدهم برای پیش مطالعه این درس و دانش‌آموزان سال دوازدهم رشته علوم انسانی که کنکور سراسری را پیش روی خود می‌بینند می‌توانند از کتاب فلسفه دوازدهم خیلی سبز استفاده کنند.

بررسی بخش‌های مختلف کتاب

به‌طورکلی کتاب فلسفه دوازدهم خیلی سبز به بخش‌های زیر تقسیم می‌شود:

  • درس‌نامه
  • پرسش‌های چهارگزینه‌ای
  • پاسخنامه تشریحی و کلیدی

درس‌نامه

پیش از شروع درس‌های کتاب، نویسندگان کتاب در بخش مقدمه، دورنمایی ز درس فلسفه را به تصویر کشیده‌اند و به بیان نکاتی در خصوص موفقیت در این درس پرداخته‌اند. هر ۱۲ درس موجود در کتاب با بخش درسنامه آغازشده‌اند. در ابتدای درسنامه هر درس از کتاب فلسفه دوازدهم خیلی سبز قسمتی تحت عنوان «دورنما» آمده است که به‌طور اجمالی یک نگاه کلی از درس پیشرو به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد. در ابتدا متن کتاب درسی به‌صورت مفصل و مشروح گفته شده است که نوسنده سعی کرده است در لابه‌لای متن درسنامه با استفاده از جملات طنزآمیز از خشکی مباحث این درس کم کند. در قسمت درسنامه به کلیه سؤالات و تمرین‌های متن کتاب درسی پاسخ داده شده است. همچنین در کنار این شوخی‌ها شاهد نمودارها و جدول‌ها هستیم که یادگیری مطالب در درسنامه را آسان‌تر کرده است. همچنین در لابه‌لای متن درسنامه در جدول‌های صورتی‌رنگی مطالب خوبی توضیح داده شده است و در مورد مبحث گفته شده توضیحات تکمیلی آمده است که توضیحات کامل‌تری در مورد درسنامه بیان می‌کند. در پایان هر قسمت، بخشی خلاقانه وجود دارد که با هدف آوردن نکات تستی نوشته شده‌اند. جدول خلاصه مطالب مربوط به آن درس و جدولی تحت عنوان «از نگاه طراح»فراهم شده که در آن به بررسی نکات تستی و نکات انحرافی از دید طراح پرداخته شده است که در کمتر کتابی شاهد این پدیده جدید هستیم. درسنامه کتاب فلسفه دوازدهم تست خیلی سبز با توجه به مطالب گفته شده برای تمامی دانش آموزان اعم از دانش آموزان قوی و ضعیف قابل استفاده است.

پرسش‌های چهارگزینه‌ای

کتاب فلسفه دوازدهم خیلی سبز از مجموعه کتاب‌های تست این انتشارات مجموعاً ۹۵۱ تست دارد که با توجه به اهمیت دروس متنوع میان آن‌ها توزیع شده است و به‌طورکلی تعداد تست‌ها نسبتاً متناسب است. نکته مثبتی که در پرسش‌های تستی این کتاب به چشم می‌خورد وجود سؤالات کنکور سراسری سال‌های گذشته است که البته تعدادی از آن‌ها با تغییر است. وجود این تست‌ها به دانش آموزان کمک می‌کند تا با نحوه نوشتن تست‌ها در سال‌های گذشته آشنا شوند و هرچه بیشتر خود را با حال و هوای کنکور سراسری و سلیقه طراحان سؤالات وفق دهند. برخلاف درسنامه که مطالب کتاب را با توجه به هر زیر مبحث به‌صورت جداگانه ذکر کرده بود یا به‌اصطلاح میکرو طبقه‌بندی بود تست‌های کتاب میکرو طبقه‌بندی نیستند و تمامی تست‌های یک درس پشت سر یکدیگر آورده شده‎اند؛ به این صورت که تست‌های تألیفی، کنکوری و سؤالات آزمون قلم‌چی به‌صورت درهم آمده‌اند اما چینش آن‌ها از سطح ساده به سخت تبیین شده است و تست‌ها ازنظر سختی و چالشی بودن، قابل قبول هستند. در انتهای سؤالات هر درس، تست‌های تحت عنوان «سؤالات کمی دشوارتر» آمده که مخاطب آن‌ها دانش‌آموزان و داوطلبان کنکوری است که می‌خواهند به درصدهای بسیار بالایی از درس فلسفه دست یابند. علاوه بر این، تست‌های آخرین کنکور سراسری نیز در انتهای سؤالات کتاب فراهم شده است.

پاسخنامه تشریحی و کلیدی

پاسخ تشریحی کتاب فلسفه دوازدهم خیلی سبز به‌طورکلی مناسب است و در اکثر مواقع علاوه بر مشخص کردن پاسخ صحیح سؤالات، به بررسی دلایل نادرستی سایر گزینه‌ها نیز پرداخته است. نکته مثبت پاسخ‌های تشریحی، وجود و بیان نکات تستی کاربردی است. به‌طورکلی در پاسخنامه تشریحی کتاب فلسفه دوازدهم خیلی سبز، ریزه‌کاری‌های فنی روبرو شدن با تست‌ها کاملاً توضیح داده شده و تکنیک‌های حل سؤالات بیان شده است. در انتهای کتاب نیز پاسخنامه کلیدی تمامی تست‌های موجود در کتاب آمده تا دانش‌آموزان بتوانند پاسخ سؤالات را سریع‌تر مرور کنند.

نتیجه‌گیری

درس فلسفه و منطق از دروس سخت و سخت رشته علوم انسانی به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر سؤالات کنکور این دروس تغییر کرده و از حالت چندقسمتی، به تک‌قسمتی‌های مفهومی تغییر کرده است و سؤالات با تیپ جدیدی در کنکور مطرح‌شده‌اند. از راه‌های مؤثر در یادگیری بهتر فلسفه می‌توان به پیش مطالعه قبل از تدریس معلم، خلاصه‌نویسی در کلاس، مرور و تست‌زنی فراوان و از همه مهم‌تر انتخاب کتاب کمک‌درسی مناسب اشاره کرد. کتاب فلسفه دوازدهم خیلی سبز با درسنامه بسیار قوی و کامل و با تأکید بر نکات تستی و کنکوری نوشته شده که دانش‌آموزان را بر روی مطالب مهم متمرکز کند. وجود تست‌های چالشی کنکوری و آزمون‌های آزمایشی و هم‌چنین تعداد مناسب تست‌های تألیفی با سطوح دشواری متنوع و سبک و سیاق کنکوری در کنار پاسخنامه‌ای کاملاً تشریحی، برای دانش‌آموزانی که خود را برای کنکور سراسری آماده می‌کنند، مناسب است. بهتر است دانش آموزان عزیز از این کتاب در طول سال تحصیلی استفاده کنند چراکه حجم آن مناسب مرور کلی نیست. استفاده از کتاب فلسفه دوازدهم تست خیلی سبز برای عزیزانی که قصد یادگیری عمیق کتاب درسی را دارند، حتماً توصیه می‌شود.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسندگان
حمید سودیان طهرانی _ محمدجواد سه دهی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
220
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...