پرسش های چهار گزینه ای فارسی دوازدهم خیلی سبز

تست فارسی دوازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
133,000
99,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای فارسی دوازدهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

تست فارسی دوازدهم خیلی سبز


با بررسی کنکورهای اخیر متوجه می‌شویم که مدت‌هاست آزمون درس ادبیات در کنکور سراسری مفهومی شده است؛ یعنی اینکه طراحان سؤالات کنکور، دیگر خودشان را مقید نمی‌کنند که حتماً پرسش‌ها را از متن کتاب درسی طرح کنند؛ بلکه از متون و اشعار خارج از کتاب نیز در آزمون‌سازی استفاده می‌کنند. این میزان استفاده از منابع خارج از کتاب درسی به حدی است که در سؤالات مربوط به معنی و مفهوم، آرایه‌های ادبی، دستور زبان و حتی املا در اغلب موارد از منابع دیگر استفاده می‌شود. پس اگر داوطلبی می‌خواهد در پاسخگویی به سؤالات ادبیات کنکور موفق ظاهر شود، می‌بایست از مطالعه درس ادبیات لذت برده و آن را به‌صورت مفهومی و دقیق مطالعه کند. کتاب ادبیات فارسی دوازدهم خیلی سبز، منبعی کامل برای آموزش مطالب و مفاهیم درس ادبیات فارسی پایه دوازدهم است. کتاب ادبیات فارسی دوازدهم شامل پرسش‌های چهارگزینه‌ای طبقه‌بندی‌شده، درسنامه‌های جامع و دقیق، پاسخنامه کاملاً تشریحی و تحلیلی برای تست‌های موجود در کتاب و پاسخنامه کلیدی برای مرور سریع پاسخ‌ها است و دانش‌آموزان دوازدهمی را با آمادگی کامل به استقبال کنکور سراسری می‌برد.

ویژگی‌های کتاب فارسی دوازدهم خیلی سبز

کتاب ادبیات فارسی دوازدهم خیلی سبز، نوشته آقایان افشین محی‌الدین، دکتر جلال‌الدین دهقانی، دکتر ابوالفضل غلامی و آقای امیر افضلی دارای مجموعاً ۱۵۶۸ تست از تست‌های تألیفی نکته دار با الگوی تست‌های کنکور است که به‌صورت درس به درس در پنج مبحث لغت و املا، قرابت معنایی، آرایه‌های ادبی، زبان فارسی و تاریخ ادبیات دسته‌بندی و از سطح ساده به سخت چیده شده‌اند. هم‌چنین تمام تست‌های مرتبط کنکورهای پیشین، تست‌های نکته‌دار کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی) و برخی تست‌های المپیاد در جای‌جای کتاب به کار گرفته‌شده است. قسمت درسنامه کتاب، به شکل کاملاً ساختارمند کلاس درس را برای دانش‌آموزان تداعی می‌کند. به این صورت که ابتدای هر درس واژگان واژه‌نامه و واژگان مهم دیگر با معانی آن‌ها فهرست شده و پس‌ازآن جدول‌های روابط معنایی، املایی، هم‌آوا و هم‌خانواده آورده شده است. سپس درسنامه هر درس کتاب به‌صورت پوست‌کنده، مفهوم و آرایه‌های متن و نکته‌های مهم دستوری آن درس را بررسی می‌کند. علاوه بر این جدول تاریخ ادبیات هم اطلاعات تاریخ ادبیاتی مهم را مطرح می‌کند. در پاسخنامه تشریحی، علاوه بر مشخص کردن پاسخ صحیح، دلیل غلط بودن سایر گزینه‌ها نیز به‌صورت تحلیلی، بیان‌شده و راهکار رسیدن سریع به پاسخ صحیح بیان‌شده است. کلیه این مطالب در قالب ۳۹۶ صفحه تألیف شده است. کیفیت چاپ مطالب بسیار مناسب بوده و در نوشتار آن از رنگ‌های مشکی، خاکستری و طلایی استفاده شده است. این کتاب برای کلیه رشته‌های تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و منحصراً زبان قابل استفاده است. برای خرید اینترنتی کتاب ادبیات فارسی دوازدهم خیلی سبز به ادامه مطلب توجه بفرمایید.

بررسی بخش‌های مختلف کتاب

به‌طورکلی کتاب ادبیات فارسی دوازدهم خیلی سبز شامل بخش‌های زیر می‌شود که در ادامه مطلب به بررسی دقیق هر بخش خواهیم پرداخت:

  • پرسش‌های چهارگزینه‌ای
  • درس‌نامه و آموزش
  • پاسخنامه تشریحی و کلیدی

پرسش‌های چهارگزینه‌ای

شروع هر درس کتاب ادبیات فارسی دوازدهم خیلی سبز با پرسش‌های چهارگزینه‌ای است. دانش‌آموزان در هر درس با پنج عنوان سؤال مواجه می‌شوند. این عناوین عبارت‌اند از:

  • معنی لغت و املا
  • قرابت معنایی
  • آرایه‌های ادبی
  • دستور زبان فارسی
  • تاریخ ادبیات

سؤالات هر مبحث از سطح آسان به دشوار مرتب‌شده‌اند تا دانش‌آموزان با افزایش گام‌به‌گام اطلاعات خود، با سؤالات دشوارتری مواجه شوند و در سؤالات پایانی هر مبحث، سخت‌ترین سؤالات کنکور هم بتوانند از پا دربیاورند. در هر مبحث، تعدادی سؤال با عنوان «مروری» مشخص‌شده‌اند. این سؤالات مروری برای امتحانات دوره‌ای و جمع‌بندی دانش‌آموزان در نظر گرفته‌شده‌اند. با پاسخگویی به این سؤالات، پیش از آزمون‌های جامع هر ترم تا حد قابل قبولی، می‌توان مباحث را مرور و یادآوری کرد. در مورد سؤالات مباحث مختلف هر درس به شکل زیر عمل شده است: در مبحث لغت و املا، ابتدا پرسش‌هایی از همان درس مطرح‌شده است. در ادامه و در تست‌های مروری، سؤالاتی ترکیبی از ابتدای کتاب تا درس مورد نظر آورده شده است. در تست‌های مروری بخش لغت و املا شماره بعضی سؤالات به‌صورت رنگی نوشته‌شده است. این سؤالات غالباً از واژه‌های خارج از (واژه‌نامه کتاب درسی) طرح‌شده‌اند. علت این تفکیک تأکید بر این نکته بوده است که دانش‌آموزان باید در ابتدای کار لغات واژه‌نامه کتاب درسی را خوب یاد بگیرند و سپس سراغ لغات خارج از واژه‌نامه بروند. در مبحث قرابت معنایی، تمام تمرکز روی مفاهیم همان درس بوده و در تست‌های مروری نیز مباحث مهم همان درس، تکرار شده است. در مبحث آرایه‌های ادبی، از اولین درس کتاب، کلیه سؤالات به‌صورت ترکیبی از تمام آرایه‌های موجود در دبیرستان آورده شده است؛ زیرا داوطلبان کنکوری می‌بایست خود را برای سؤالات چالشی آماده کنند. تست‌های مروری این بخش نیز شکل‌های پرکاربرد آرایه را به‌خوبی پوشش داده است. در مبحث دستور زبان فارسی، تمرکز بر روی مباحثی است که در قلمرو زبانی همان درس در کتاب درسی مطرح‌شده است. در سؤالات مروری، مباحث دروس پیشین به‌تناوب یادآوری شده است. در مبحث تاریخ ادبیات، چند سؤال از همان درس و سپس سؤالات مروری آورده شده‌اند. در ویرایش جدید کتاب ادبیات فارسی دوازدهم خیلی سبز، علاوه بر سؤالات کنکور سراسری و المپیادهای گذشته، از سؤالات کنکورهای آزمایشی (کانون فرهنگی آموزش قلم‌چی) هم استفاده‌شده است. به دانش‌آموزانی که در این آزمون‌ها شرکت می‌کنند، توصیه می‌شود این سؤالات را پیش از هر آزمون مرور کنند. صورت بعضی از سؤالات کنکور یا المپیادها بنا به ضرورت تغییر داده‌شده است که این سؤالات با علامت (+) نشان‌دار شده‌اند.

درس‌نامه‌ها

درسنامه‌های کتاب تست جامع ادبیات فارسی دوازدهم خیلی سبز بسیار کاربردی و مفید بوده و به‌صورت درس به درس، مطالب کتاب درسی فارسی پایه دوازدهم را به بهترین شکل بیان کرده‌اند به‌گونه‌ای که دانش‌آموز را از هر جزوه و کتاب دیگری بی‌نیاز می‌کند. لغت‌ها در درسنامه، ذیل دو عنوان (واژگان موجود در درس‌نامه) و(واژگان دیگر متن) آورده شده‌اند. این تفکیک به این منظور صورت گرفته تا در دوره‌های سریع، اولویت به لغات موجود در واژه‌نامه کتاب درسی داده شود، زیرا در کنکور از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. لغت‌های هر درس به ترتیب کاربرد لغت در داخل متن آورده شده تا با پیشروی متن کتاب، یادگیری لغات نیز محقق شود. در درسنامه (لغت و معنی)، لغات اصلی درس، کارگاه متن پژوهی و متن بعدازآن با کشیدن خط از یکدیگر تفکیک‌شده است. در بعضی دروس در واژه‌نامه کتاب درسی، واژه‌هایی خارج از متن وجود دارد که از چاپ‌های قبلی کتاب در آن باقی‌مانده است. آن واژه‌ها را هم در پایان (واژگان موجود در واژه‌نامه) آورده شده است تا هیچ نکته‌ای از قلم نیفتاده باشد. در انتهای (واژگان دیگر متن) هم بعضی از واژه‌های سختی که در معنی کلمات وجود دارند، معنی شده‌اند. در (جدول روابط معنایی)، نکات مفیدی برای یادگیری ارتباط میان واژه‌ها و نیز واژه‌های هم‌آوا و نیز واژگانی که باهم اشتباه می‌شوند، جمع آوری‌شده‌اند. (جدول کلمات مهم املایی و هم‌خانواده) هم به درس به درس ایجادشده تا خیال دانش‌آموزان از بابت املا راحت شود.

پاسخنامه تشریحی و کلیدی

پاسخنامه کتاب ادبیات فارسی دوازدهم خیلی سبز به‌صورت کاملاً تشریحی تنظیم‌شده است. دانش‌آموزان پس از پاسخگویی به سؤالات، می‌توانند از پاسخنامه کلیدی، درست یا نادرست بودن پاسخشان را بررسی کنند و در صورت لزوم به پاسخنامه تشریحی مراجعه کنند. در پاسخنامه تشریحی، صرفاً به توضیح جواب صحیح بسنده نشده و گزینه‌های دیگر نیز به‌طور دقیق بررسی‌شده و دلیل نادرست بودنشان بیان‌شده است. با توجه به این مسئله که «تست‌زنی بدون رفع اشکال، فایده چندانی ندارد» توصیه می‌شود که پاسخ سؤالات تشریحی را حتی در صورت درست بودن گزینه انتخابی، مطالعه کنید.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسندگان
افشین محی الدین _ دکتر ابوالفضل غلامی _ دکتر جلال الدین دهقانی _ امیر افضلی
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
412
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...