پرسش های چهار گزینه ای علوم و فنون ادبی دوازدهم خیلی سبز

تست علوم و فنون ادبی دوازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
183,000
137,250 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای علوم و فنون ادبی دوازدهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

تست علوم و فنون ادبی دوازدهم خیلی سبز


کتاب پرسش‌های چهار گزینه‌ای علوم و فنون ادبی جامع از انتشارات خیلی سبز برای پایه دوازدهم در ادامه مطالب کتاب علوم و فنون جلد اول که متعلق به سال‌های دهم و یازدهم است به نگارش درآمده است. این کتاب که دارای درسنامه و سوالات چهارگزینه‌ای است. در این کتاب سوالات تستی با سطوح متنوع به نگارش درآمده و از سیستم آموزشی جدیدی برای ارائه مطالب استفاده شده است.

کتاب علوم و فنون ادبی از انتشارات خیلی سبز

کتاب علوم و فنون ادبی خیلی سبز می‌باشد. این کتاب مخصوص بچه‌های رشته انسانی پایه دوازدهم است. کتاب فوق مطابق با کنکور جدید جمع آوری شده است. به صورت کلی کتاب‌های علوم و فنون ادبی از انتشارات خیلی سبز در ۲ جلد جمع آوری شده‌اند. اطلاعاتی که در این مطلب مشاهده می‌نمایید مربوط به جلد دوم این کتاب می‌باشد.

آنچه سبب تفاوت این کتاب با سایر کتاب‌های چهارگزینه‌ای شده است، درسنامه‌های جامع و کامل آن است. توضیحات دقیق و مو به مو که در درسنامه مشاهده و مطالعه می‌کنید سبب می‌شود که تمامی نکات ریز و درشت را برای موفقیت در کنکور سخت بیازمایید و از این جهت برای جلو افتادن از سایر رقبا آماده‌تر شوید. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری از ویژگی‌ها و ساختار کتاب علوم و فنون پایه دوازدهم کسب کنید با ادامه این مطلب همراه باشید.

ویژگی‌های کتاب علوم و فنون ادبی جامع خیلی سبز

نویسندگان این کتاب آقایان حمزه نصراللهی، دکتر محمدرضا سلیمانی دلارستاقی و مهدی سلیمانی دلارستاقی هستند. کتاب فوق دارای ۲۰۴ صفحه است که تشکیل شده از درسنامه و سوالات چهارگزینه‌ای. این کتاب را می‌توان در زمره جامع‌ترین کتاب‌های آموزشی موضوعی قلمداد کرد.

کتاب فوق به گونه‌ای طراحی و تدوین شده است که دانش آموزان می‌توانند برای دستیابی به موفقیت‌های بلند مدت به آن تکیه کنند. البته پیشنهاد می‌شود برای اینکه مطالب کتاب علوم و فنون ادبی را به خوبی و کامل بیاموزید حتما جلد اول و دوم این کتاب را با هم تهیه نمایید تا به صورت مستقل و متوالی آموزش‌های این درس را مورد بررسی قرار دهید. ۳ نکته مهم در ویژگی‌های این کتاب به چشم می‌خورد. اول اینکه دارای درسنامه است، دوم موضوع تست‌های کامل و جامع این کتاب و سوم داشتن پاسخ تشریحی برای هر سوال تستی است.

بخش‌های کلی کتاب علوم و فنون ادبی جامع پایه دوازدهم

کتاب پرسش‌های چهار گزینه‌ای علوم و فنون ادبی پایه دوازدهم بر اساس شیوه و ساختار کلی در چهار بخش به شرح زیر تدوین و نگارش شده است.

 • الف- عروض و قافیه: می‌توان گفت حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد سوالات کنکور سراسری رشته انسانی کتاب علوم و فنون در حیطه موضوع عروض و قافیه می‌باشد که اتفاقا درصد کمی از بچه‌های انسانی تخصص در پاسخ به این سوالات دارند.
 • ب- آرایه‌های ادبی: همواره شاهد این بودیم که چند سوال مرتبط و دشوار مربوط به آرایه‌های ادبی در کنکور رشته انسانی آمده است. توجه داشته باشید که آموزش در این بخش بر اساس زنجیره ارتباطی بین آنها می‌باشد.
 • ج-تاریخ ادبیات و سبک شناسی: این بخش خلاصه‌ای از مباحث حفظی کتاب علوم و فنون ادبی می‌باشد. در واقع با خواندن این بخش دیگر نیازی به خلاصه کل مطلب و کتاب دیگری نیست
 • د-قرابت معنایی: احتمال آمدن سوال از ادبیات و مفاهیم معنایی آن در کنکور زیاد است. از این رو با تخصیص بخشی به عنوان قرابت و ارتباط معنایی در کتاب خود تلاش کردیم شما را بیشتر با این مفاهیم آشنا کنیم.

چگونگی پاسخ به تست‌ها

نکته مهم در چگونگی زدن تست‌های کتاب پرسش‌های چهار گزینه‌ای علوم و فنون ادبی این موضوع است که بر اساس‌ترتیب باید حل شوند تا جنبه آموزشی تست از دست شما خارج نشوند.

 اما ساختار تست‌ها در کتاب علوم و فنون ادبی پایه دوازدهم انتشارات خیلی سبز به شرح زیر می‌باشند:

 • الف- تست‌های سابقه‌دار: تست‌هایی که بیشترین تکرار را در سال‌های اخیر کنکور داشته‌اند را به عنوان تست‌هایی با تیپ تست‌های سابقه دار طراحی و تدوین کرده‌ایم.
 • ب -تست‌های تک موضوعی: تست‌هایی که مرتبط با یک موضوع خاص هستند و تمام جزئیات این موضوع را بازگو و مرتفع می‌کنند.
 • ج-تست‌های‌ترکیبی و الفبایی: این تست‌ها بر اساس یک چینش منطقی از متوسط به سخت چیده شده‌اند. جالب است بدانید در بخش تست‌های‌ترکیبی از مفاهیم با درس‌های پایه‌های دهم و یازدهم هم استفاده شده است.

ساختار کلی کتاب علوم و فنون ادبی پایه دوازدهم

همانطور که اشاره شد کتاب علوم و فنون ادبی در چهار بخش طراحی و تدوین شده است. این بخش‌ها هر یک به غیر از بخش ۴ که مرتبط با قرابت و ارتباط معنایی می‌باشد ۴ درس را تشکیل می‌دهند. بخش اول که مربوط به عروض و قافیه می‌باشد درس‌های دوم، پنجم، هشتم و یازدهم را تشکیل می‌دهد. بخش آرایه‌های ادبی درس سوم، ششم، نهم و دوازدهم را تشکیل می‌دهد.

بخش سوم که مربوط به تاریخ ادبیات و سبک شناسی است درس‌های یکم، چهارم، هفتم و دهم را در بر می‌گیرد و بخش قرابت معنایی به دلیل مهم بودن و داشتن چند تست مستقل در کنکور به صورت مجزا و مستقل تدوین و نگارش شده است. در پایان کتاب هم می‌توانید پاسخ‌های تشریحی سوالات را مطالعه کنید و مجددا مفاهیم را دوره کنید. همچنین می‌توانید برای عدم اتلاف زمان به پاسخنامه کلیدی مراجعه نمایید.

نمادهای کتاب

کتاب پرسش‌های چهار گزینه‌ای علوم و فنون ادبی پایه دوازدهم با ۵ نماد عنوان درسنامه را مطرح و آموزش می‌دهد.

 • عنوان یکم) بخش مهمی از مطالب درس نامه را به عنوان مثال مطرح می‌کنیم که کارهای بسیاری را در جهت آموزش منظم و متصل با عنوان مثال نیز عنوان کردیم.
 • عنوان دوم) بخش دیگری از مطالب را برای آموزش دقیق و ریز به ریز به عنوان نکته در کادرهای مجزا مطرح کرده‌ایم.
 • عنوان سوم) دقت کنیم، بخش دیگری از عناوین است که در کتاب علوم و فنون مطرح شده است.
 • عنوان چهارم ) زیر ذره بین نیز بخشی از کتاب علوم و فنون پایه دوازدهم است و به موضوعات خیلی مهم می‌پردازد.
 • عنوان پنج ) کادرهای تیره رنگی در کتاب وجود دارند که با عنوان بخش توجه به نگارش درآمده‌اند. در این بخش نیز موضوعات جزئی و مطالب مهمی مطرح شده است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
سید سعید احمدپور مقدم
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
304
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...