پرسش های چهار گزینه ای علوم و فنون ادبی جامع خیلی سبز

تست علوم و فنون ادبی جامع خیلی سبز

از {{model.count}}
305,000
228,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای علوم و فنون ادبی جامع خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای علوم و فنون ادبی جامع خیلی سبز


کتاب علوم و فنون ادبی جامع انتشارات خیلی سبز، نوشته آقایان حمزه نصراللهی، دکتر محمدرضا سلیمانی دلارستاقی و مهدی سلیمانی دلارستاقی است که با زبانی آسان و روان به بیان مطالب متنوع پرداخته و طبقه‌بندی مطالب در این کتاب به صورت منظم صورت گرفته و ذهن دانش‌آموزان را منظم می‌کند.

ویژگی‌های کتاب علوم و فنون ادبی جامع خیلی سبز:

 کتاب علوم و فنون ادبی جامع انتشارات خیلی سبز، با حجم ۵۴۳ صفحه‌ای خود، دارای تمامی مطالب و نکات و مفاهیم مهم و ارزشمند درس علوم و فنون ادبی است. این کتاب شامل ۱۹۳۵ تست (تست تألیفی، کنکوری و برگرفته از آزمون‌های آزمایشی کانون فرهنگی آموزش) می‌شود که دانش‌آموزان را در درس علوم و فنون ادبی کنکور بی‌نیاز می‌کند. لحن کتاب، ساده و روان و البته صمیمی است و خواننده را با خود همراه می‌کند. وجود جداول متعدد همراه با صفحه‌آرایی خاص این کتاب، همچنین وجود کادرها و نکات متعدد، از جمله ویژگی‌های برتر این کتاب به شمار می‌آید. ویژگی دیگر این کتاب وجود تست‌های با تیپ‌های گوناگون است که جزو تیپ‌های سابقه‌دار کنکور سراسری به شمار می‌آیند. از تست‌های تک‌موضوعی تا تست‌های ترکیبی و الفبایی که همه آن‌ها بر اساس چینش از متوسط به دشوار چیده شده‌اند. در چاپ مطالب این کتاب از رنگ‌های مشکی، خاکستری و طلایی استفاده شده است. دانش‌آموزان پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم انسانی و مخصوصاً داوطلبان کنکور سراسری رشته علوم انسانی مخاطبین این کتاب هستند.

بررسی بخش‌های مختلف کتاب علوم و فنون ادبی جامع خیلی سبز:

کتاب علوم و فنون ادبی جامع در ۵ بخش کلی و مجزا ترتیب زیر تدوین شده است:

  • بخش اول: کلیات علوم و فنون ادبی
  • بخش دوم: عروض و قافیه
  • بخش سوم: آرایه‌های ادبی
  • بخش چهارم: تاریخ ادبیات و سبک‌شناسی
  • بخش پنجم: مفهوم و قرابت معنایی
  • بخش انتهایی: شامل پاسخنامه تشریحی و پاسخنامه کلیدی

هر بخش از عناوین فوق دارای درسنامه و مفاهیم و همچنین تست‌های مربوط به سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم به‌صورت تفکیک‌شده است.

درس‌نامه

در درسنامه‌ها، هم کتاب درسی کامل پوشش داده شده و هم نکات مهم و ضروری برای پاسخ دادن به سؤالات امتحانی و تست‌ها بیان شده است. استفاده از کادرهای گوناگون شامل مثال، یادآوری، نکته، بیشتر بدانیم، زیر ذره‌بین و… برای تفهیم بیشتر دانش‌آموزان این کتاب به منبعی ارزشمند تبدیل کرده است. بخش «کلیات علوم و فنون ادبی» و «تاریخ ادبیات و سبک‌شناسی» درواقع خلاصهٔ جامع و کاملی از مباحث حفظی علوم و فنون ادبی است که دانش‌آموزان را از خواندن هر خلاصه مبحث دیگری بی‌نیاز می‌کند. در بخش‌های «آرایه‌های ادبی» و «عروض و قافیه»، مباحث به‌صورت یکجا و موضوعی، به ساده‌ترین و دقیق‌ترین شکل ممکن همراه با مثال‌های متعدد و مختلف از داخل و خارج کتاب‌های درسی آموزش داده شده است. در آموزش آرایه‌های ادبی، زنجیره ارتباطی بین آن‌ها کاملاً لحاظ شده است؛ زیرا لازمه یادگیری یک آرایه، فراگیری آرایه پیشین است. به عنوان مثال بین (تشبیه، استعاره، تشخیص، مجاز)، (سجع و موازنه و ترصیع)، (تضاد و متناقض‌نما) یا (ایهام و ایهام تناسب) و… چنین رابطه‌ای برقرار است. البته این موضوع برای مبحث (عروض و قافیه)، جدی‌تر می‌شود. به همین منظور از بنیادی‌ترین مباحث شروع شده تا نهایتاً به تشخیص وزن و انواع وزن (وزن همسان و وزن ناهمسان)، نام اوزان و… رسیده است. توصیه می‌شود دانش‌آموزان در مطالعه، ترتیب کتاب را بر هم نزنند که به طور کامل مطالب را یاد بگیرند.

در بخش «مفهوم و قرابت معنایی» که یکی از مباحث بااهمیت در آزمون‌های آزمایشی و کنکور سراسری به شمار می‌آید، یک مجموعهٔ کامل و کافی از تست‌های مفهوم و قرابت معنایی آورده شده که تمام مفهوم‌های مهم موجود در کتاب‌های درسی علوم و فنون ادبی سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم را به‌خوبی پوشش می‌دهد. این مبحث ۳۶ درصد سوالات ادبیات کنکور سراسری را به خود اختصاص می‌دهد.

پرسش‌های چهارگزینه‌ای

تست‌های کتاب گوناگون و مبتکرانه هستند و در هر درس سعی شده که انواع سوالات با تیپ‌های متنوع پوشش داده شوند. از تست‌های تک‌موضوعی گرفته تا تست‌های ترکیبی و الفبایی و… که همه آن‌ها بر اساس چینش و سیر منطقی (از متوسط به دشوار) چیده شده‌اند. بنابراین بهتر است برای حل سؤالات کتاب به‌صورت مرحله‌به‌مرحله پیش رفت تا جنبه آموزشی تست‌ها حفظ شود. در ضمن از تست‌های آزمون‌های کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی) با ذکر منبع در کنار سوال استفاده شده است.

پاسخنامه تشریحی و کلیدی

در بخش پاسخنامه تمامی سؤالات موجود در کتاب تحلیل شده و نکات مربوط به آن‌ها مجدداً آورده شده است. در پاسخنامه تشریحی، بررسی سایر گزینه‌ها نیز انجام شده و در بعضی سوالات دلیل نادرست بودن سایر گزینه‌ها بیان‌شده است و می‌توان ادعا کرد پاسخنامه کتاب علوم و فنون ادبی جامع دست کمی از درسنامه ندارد. با توجه به این مسئله که «تست‌زنی بدون رفع اشکال، فایده چندانی ندارد» توصیه می‌شود که پاسخ سؤالات تشریحی را حتی در صورت درست بودن گزینه انتخابی، مطالعه کنید. علاوه بر این، پاسخنامه کلیدی نیز در انتهای کتاب آورده شده است.

نتیجه‌گیری

کتاب علوم و فنون ادبی جامع انتشارات خیلی سبز، از سری کتاب‌های تست جامع خیلی سبز که می‌تواند نیازهای یک دانش‌آموز کنکوری را برطرف کند. این کتاب آموزش دقیق و بنیادی کلیه مباحث درس علوم و فنون ادبی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم را به‌صورت موضوعی پوشش می‌دهد. عملکرد این کتاب کاملاً تستی است و برای موفقیت در کنکور و آزمون‌های آزمایشی به آن نیاز خواهید داشت. کتاب علوم و فنون ادبی جامع در کنار ارائه خلاصه جامع و کاربردی از مباحث حفظی مثل «کلیات علوم و فنون ادبی»، «تاریخ ادبیات» و «سبک‌شناسی»، مباحث نسبتاً فنی و دشوار «آرایه‌های ادبی» و «عروض و قافیه» را با بیان نکات کنکوری و در قالب تیپ‌های مختلف سؤالات تستی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

از نقاط قوت کتاب علوم و فنون ادبی جامع انتشارات خیلی سبز می‌توان به تعداد کافی تست‌های مختلف ، درسنامه‌های جامع و قابل فهم که به ریزترین نکات هم اشاره‌کرده‌اند و پاسخنامه تحلیلی و تشریحی برای کلیه سؤالات در حجمی کاملاً مناسب نام برد. با توجه به اهمیت و ضریب بالای ادبیات اختصاصی کنکور، استفاده از کتاب علوم و فنون ادبی جامع انتشارات خیلی سبز می‌تواند به داوطلبان کنکوری که می‌خواهند به رتبه‌های عالی دست یابند، کمک زیادی می‌کند.

 خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسندگان
حمزه نصراللهی _ محمد رضا سلیمانی _ مهدی سلیمانی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
544
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...