پرسش های چهلر گزینه ای عربی دوازدهم خیلی سبز

تست عربی دوازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
144,000
115,200 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهلر گزینه ای عربی دوازدهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهلر گزینه ای عربی دوازدهم خیلی سبز


مقدمه

هدف از نوشتن کتاب عربی دوازدهم تست خیلی سبز، آمادگی دانش‌آموزان برای کنکور سراسری است. البته این کتاب مربوط به سال دوازدهم است و ازآنجایی‌که به سؤالات تشریحی و نمونه سؤالات تشریحی و امتحان نهایی نپرداخته است، نمی‌تواند برای تمام اهداف دوازدهم مورد استفاده باشد و عملاً اگر کسی کتاب کنکور دوازدهم را بخواهد می‌تواند به این منبع مراجعه کند. فهرست کتاب صرفاً شامل تیتر عربی دروس است و اطلاعات جامعی مثل تفکیک صفحات تست و درس‌نامه و … ندارد. در ادامه به بررسی این کتاب می پردازیم.

لحن کتاب صمیمی است. قالب کلی کتاب ابتدا با بیان درسنامه هر درس آغاز می‌شود، پس ‌از آن تست های آن درس مطرح می‌شود، پس از پایان هر چهار درس یک قسمت ویژه برای درک مطلب آمده و درنهایت پاسخ تشریحی آمده است. این کتاب دارای 933 تست و 200 صفحه می باشد. قبل از خرید کتاب عربی دوازدهم تست خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه به زبان ساده‌ای نوشته‌ شده و قابل‌فهم است و با لحنی راحت و صمیمی نگاشته شده است. حجم درسنامه از آنجا که به‌صورت تفصیلی و با زبان توضیح نوشته‌ شده و به‌صورت نکته‌ای و مختصروار نیست، طبیعی است و چون در میان درس‌نامه از تست هایی به‌ عنوان ‌مثال استفاده ‌شده است، این حجم منطقی است.

اساساً کتاب عربی دوازدهم خیلی سبز، خود را موظف به تبعیت از کتاب درسی و اهداف آن نمی‌داند و رویه کتاب محور را به‌کل کنار گذاشته و تلاش کرده مواردی را مطرح کند که حدس می‌زند می‌تواند در کنکور بیاید حتی اگر مخالفت مستقیم و صریح با اهداف مطرح ‌شده در مقدمه کتاب درسی داشته باشد. این مسئله در مواردی می‌تواند حسن باشد و در مواردی نیز خیر … در چاپ پیش رو، قسمت‌هایی در درسنامه درس 1 که با ستاره مشخص‌ شده، موارد تغییر یافته کتاب است که گفته‌ شده برای مطالعه آن‌ها با دبیر خود مشورت کنید که البته تعداد این موارد بسیار کم است.

درسنامه می‌تواند به دانش‌آموز ضعیف نیز کمک کند، مشروط به اینکه مطالب پایه‌های قبلی را بلد باشد. تست ها یا مثال‌های درسنامه کتاب عربی 12 ام خیلی سبز به‌خوبی انتخاب ‌شده‌اند و تست های مناسبی گزینش ‌شده‌اند و درس‌نامه تقریباً برای پاسخگویی به تست های کتاب کفایت می‌کند.

 تست (تمرین)

تعداد تست ها به‌عنوان کتاب سال دوازدهم مناسب است و حجم قابل قبولی دارد و با پاسخگویی به آن‌ها دانش‌آموز می‌تواند به‌خوبی مطالب را برای کنکور تمرین کند. محتوای تست ها منطقی است و در میان آن‌ها همه نوع تست ازنظر سطح دیده می‌شود. تعداد تست های ساده آن کمتر، تعداد تست های متوسط بیشتر و تست های سخت، اندکی بیشتر است که نسبتاً باید پذیرفت سطح قابل قبولی دارد. هرچند در کنکور سالی که گذشت، شکل تست های قواعد به‌کل تغییر کرد و مقدار ترجمه در آن بسیار زیاد شد ولی نمی‌توان این تیپ تست های قواعد را کنار گذاشت تا کنکور در درس عربی یک ‌رویه ثابت پیدا کند.

ایده‌ها و عناوین نو و مفید در کتاب عربی دوازدهم خیلی سبز دیده می‌شود و البته در مورد درس سوم مبحث استثنا چون تست های گرد آوری ‌شده، تنوع کمی دارند شکل تست های یک‌شکل در این درس و کمی هم در درس 2 یکسان و شبیه شده است. اما در تست های تألیفی تنوع خوبی وجود دارد. مخاطب تست ها نیز دانش‌آموز با سطح متوسط رو به بالا است.

در پاسخنامه تست ها همه گزینه‌ها بررسی ‌شده‌اند و این کمک خوبی به خودآموز بودن کتاب کرده است و در موارد موردنیاز نکته کلیدی تست نیز در پاسخنامه اشاره ‌شده است. به نظر می‌رسد باید زحمت تغییرات کتاب بار دیگر بر عهده گرفته شود و کتاب مجدداً بازنویسی شود و در تست های قواعد تیپ‌های بیشتری که وابسته‌تر به ترجمه و شبیه‌تر به سؤالات کنکور 99 باشد، جای داده شود.

ظاهر کتاب

سایز و فونت نوشته‌ها به نسبت سایر کتاب‌های کنکوری عربی کوچک‌تر است و بهتر بود کمی بزرگ‌تر باشد. نمودارهای بیشتری می‌شد در کتاب بکار برود. عملاً بیشتر در قسمت واژگان و … از جدول‌بندی استفاده‌ شده است و قواعد به سبک تفصیلی است و جز در موارد بسیار محدود از نمودار استفاده‌ نشده است. کیفیت کاغذ بکار رفته متوسط است و جلد روی کتاب عربی دوازدهم خیلی سبز نیز متفاوت از طرح‌های معمول است، هرچند مفهوم آن مبهم‌تر و گنگ‌تر از کتب دیگر است.

 جمع بندی

روی‌هم‌رفته به نظر می‌رسد حجم کتاب عربی 12 ام خیلی سبز مناسب است و حتی اگر بنا به فونت بزرگ‌تر بود، می‌شد کمی حجم بیشتری هم دربر بگیرد. تعداد اشتباهات و غلط‌های کتاب بسیار محدود است و مواردی که بوده نیز به نظر می‌رسد اصلاح‌شده. استفاده از این کتاب به‌عنوان منبع دوم بعد از کتاب درسی و بلافاصله پس از تدریس معلم توصیه می‌شود و باید مطالعه آن طی سال تحصیلی انجام پذیرد.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
کاظم غلامی _ بهروز حیدر بکی _ غزال موسوی _ محسن آهویی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
200
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...