پرسش های چهار گزینه ای عربی دهم خیلی سبز

تست عربی دهم خیلی سبز

از {{model.count}}
99,000
74,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای عربی دهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای عربی دهم خیلی سبز


چکیده

هدف از نوشتن کتاب عربی دهم تست خیلی سبز آماده سازی دانش آموزان برای کنکور سراسری و مطالب عربی پایه دهم است. چینش فصل ها به ترتیب درس بندی کتاب درسی است. فهرست کتاب صرفاً شامل نام درس ها است و تفکیکی در صفحات تست، درسنامه و … ندارد. لحن کتاب رسمی است و قالب کلی آن به این صورت است که ابتدا درسنامه های تفصیلی هر درس مطرح شده است و پس از آن واژگان هر درس و سپس تست ها. در ادامه به بررسی کتاب تست عربی 10 ام خیلی سبز نوشته کاظم غلامی می پردازیم.

سایز نوشته ها کمی کوچک است و رنگ بندی کتاب به این صورت است که جدول ها و کادرها عمدتاً به رنگ آبی است و بیش از این از رنگ های مختلف استفاده نشده است. طرح جلد کتاب نیز ایده تازه ای است که در نوع خود جذاب است. طرح صفحه کیبورد کامپیوتر بدون حروف گ، چ، پ، ژ که در زبان عربی رسمی این 4 حرف وجود ندارند، روی جلد کتاب کشیده شده است.

روی هم رفته باید گفت کتاب عربی دهم خیلی سبز برای یادگیری عربی سال دهم منبع مناسبی است. استفاده از این منبع به عنوان منبع دوم پس از کتاب درسی و البته پس از تدریس دبیر توصیه می شود. حجم کتاب برای استفاده یک سال مناسب است. این کتاب دارای حجم 224 صفحه و 1082 تست می باشد. در بررسی اولیه غلط های علمی و املایی زیادی در کتاب به چشم نمی خورد. قبل از خرید اینترنتی کتاب عربی 10 ام تست خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه کتاب تست عربی دهم خیلی سبز نسبتاً ساده و قابل فهم است. حجم آن مناسب است و نکاتی که در کتاب گفته شده برای پاسخگویی به تست ها کفایت می کند. درسنامه بیشتر از کتاب درسی است و تقریبا تکمیل است. نمی شود ادعا کرد که امکان تکمیل تر نوشتن درسنامه وجود نداشته و همگی نکات موجود و ممکن آمده است، ولی تعداد نکات تستی خوب و کارآمد بسیار زیاد و قابل توجه است.

تمرینات و متن کتاب درسی به نگارش درسنامه جهت داده است. برای مثال در درسنامه درس سوم می بینیم که به این نکته اشاره شده است که اسامی مثنی و جمع مذکر سالم در حالت مضاف حرف نون از آخر آن ها حذف می شود که این نکته می توانست در درس اول و در قالب مضاف الیه و صفت مطرح شود، ولی در درس سوم مطرح می شود، چرا که در متن این درس کلمه «مئتی کیلومتر» به معنی دویست کیلومتر آمده است که مشمول همین نکته می شود.

 هرچند در مواردی، کتاب عربی دهم تست خیلی سبز برخلاف رویکرد اهداف آموزشی کتاب درسی عمل کرده است. از جمله در نگارش صیغه ها به سبک 14 شخص عمل شده و سبک فارسی من، تو، او و … اجرا نشده است. در مواردی نیز نویسنده بر حسب مطلب و سبک خود بیشتر از اهداف کتاب حرکت کرده است که احتمالاً در کنکور هم جایگاهی نخواهد داشت. برای مثال در درس معلوم – مجهول از اصطلاح نائب فاعل استفاده شده است و این موضوع تدریس شده، در حالی که این مسئله از اهداف کتاب های آموزشی عربی رشته های ریاضی و تجربی نیست.

دانش آموز ضعیف هم می تواند با کتاب عربی دهم تست خیلی سبز، یادگیری را شروع کند ولی طبیعتاً نیازمند صرف زمان بیشتری برای یادگیری است و باید همه نکات را با حوصله بیشتر بخواند تا در ذهن خود تثبیت کند. اگر سبک کتاب درسی را یک طرف یک بازه و سبک کنکور را سمت دیگری درنظر بگیریم، این کتاب تلاش کرده است در ضمن کشف نکات کنکوری درس های کتاب درسی، به سبک کنکور حرکت کند و احتمالاتی که می توانند در کنکور مطرح شوند را معرفی کند.

 تست (تمرین)

تست های کتاب عربی 10 ام تست خیلی سبز از نظر کمیت، مناسب و قابل قبول است. عملا تعداد تست ها به نحوی است که دانش آموز از نظر کمیت نیاز به منبع تستی دیگری ندارد. ترتیب تست ها به این صورت است که ابتدا تست های واژگان به تعداد قابل توجهی می آید که به نوعی تمرین واژگان مهم درس نیز باشند و پس از آن تست های ترجمه قرار می گیرند.

همچنین تست های مفهوم و مکالمه که مرتبط با ترجمه و فهم مطلب هستند هم بین تست های ترجمه و قبل از درک مطلب قرار گرفته اند. چند درک مطلب در هر درس آورده شده است و پس از آن تست های قواعد آغاز می شود. تست های قواعد کمیتی حدود 35 الی 40 درصد تست های هر بخش را دارد که عدد مناسبی است و از نظر کیفیت نیز تست های بسیار ساده یا بی ارزش از نظر درسی بسیار کم است.

کیفیت تست های کتاب عربی دهم تست خیلی سبز به نحوی است که درسنامه را پوشش دهد و نکاتی که در درسنامه ها گفته شده است، مورد ارزشیابی قرار گرفته است که این نکته مثبتی است. مخاطب تست ها دانش آموزان با سطح آموزشی متوسط رو به بالا هستند، البته دانش آموزان ضعیفی که درسنامه را مطالعه کنند و به خوبی یاد بگیرند، نیز می توانند از تست ها استفاده کنند. تست هایی بالا تر از سطح کنکور نیز در این کتاب دیده شده است.

پاسخنامه ها نیز به بررسی تمام گزینه ها پرداخته است و علاوه بر پاسخنامه تشریحی، پاسخنامه کلیدی نیز در کتاب عربی دهم تست خیلی سبز وجود دارد.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف  

نویسنده
کاظم غلامی
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
224
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...