پرسش های چهار گزینه ای شیمی دوازدهم جلد اول مبتکران

تست شیمی دوازدهم مبتکران

از {{model.count}}
440,000
308,000 تومان
30%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین پرسش های چهار گزینه ای شیمی دوازدهم جلد اول مبتکران از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای شیمی دوازدهم جلد اول  مبتکران

هدف از تألیف کتاب شیمی دوازدهم تست مبتکران (جلد اول) آمادگی برای آزمون های تستی آزمایشی و کنکور سراسری است. چینش فصل ها و زیرفصل ها مطابق با کتاب درسی است. در فهرست کتاب تمامی زیربخش ها به صورت جزئی صفحه بندی شده است ، ولی در تست ها قسمتی با عنوان تست های کنکور سال های اخیر وجود دارد که در فهرست نیامده است. قالب کتاب شیمی دوازدهم تست مبتکران (جلد اول) به این صورت است که ابتدا تست ها آورده شده اند، سپس پاسخنامه ی آنها و در لا به لای پاسخنامه تست ها درسنامه ها آورده شده اند. در ادامه به بررسی دقیق کتاب شیمی دوازدهم مبتکران می پردازیم.

برخی از نکات آموزشی و درسنامه ها برای یادگیری موثرتر، بهتر است که بعد از تست ها آورده شوند و آمدن درسنامه و نکات در پاسخنامه این فایده را دارد. لحن کتاب صمیمی است. لازم به ذکر است کتاب شیمی دوازدهم تست مبتکران (جلد اول) شامل دو فصل اول از شیمی دوازدهم می باشد. این کتاب دارای 1228 تست است و 674 صفحه دارد. قبل از خرید اینترنتی کتاب شیمی دوازدهم مبتکران ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های شیمی دوازدهم تست مبتکران (جلد اول) تا حد ممکن ساده و اسان و قابل فهم بیان شده اند و مطلبی را گنگ و نامفهوم باقی نگذاشته است. حجم درسنامه ها با توجه به گرانی کاغذ و شرایط اقتصادی فعلی زیاد است و در کل شاید بهتر بود کل شیمی دوازدهم در یک جلد گردآوری میشد. درسنامه ها تمام آنچه که  باید و حتی بیشتر را پوشش میدهند. در نگارش درسنامه این کتاب به خط به خط کتاب درسی توجه شده است و نکات تمرین های کتاب درسی شیمی دوازدهم و کنکور های سال های اخیر، همگی آورده شده اند. مخاطب درسنامه ها دآنش اموز و داوطلبان با هر سطحی میتواند باشد. از ویژگی های خاص درسنامه های کتاب شیمی دوازدهم تست مبتکران (جلد اول) این است که با بیان ساده ی خود برای دانش آموز ضعیف کمک کننده است و با مطالب تکمیلی و پاورقی خود برای دانش آموزان قوی مفید است.

اگر عمق دادن به مطالب و آموزش نکته وار و تستی را دو سر یک بازه در نظر بگیریم، درسنامه کاملا به سمت آموزش عمقی و مفهومی قرار میگیرد. یکی دیگر از ویژگی های ارزشمند درسنامه های این کتاب خود آموز بودن آنها است، به این معنا که دانش آموز بدون نیاز به دبیر و معلم خود میتواند مطالب را کاملا یاد بگیرد. در خود قالب درسنامه نویسنده محترم از مسیر کنکور خارج نشده است، ولی مطالب خارج کتاب و تکمیلی در پاورقی کتاب آدرس داده شده اند که دانش آموزان و داوطلبان علاقه مند میتوانند آنها را نیز مطالعه کنند. البته بهتر بود به دلیل حجم بالای کتاب، این بخش کمتر مورد توجه قرار میگرفت. در درسنامه شیمی دوازدهم تست مبتکران (جلد اول) ابتدا سعی شده با مثالی ساده و قابل فهم مطلب برای خواننده جا بیفتد و سپس سراغ تمارین دشوارتر برود. درسنامه برای پاسخ گویی به ۶٠-٧٠ درصد تست ها کافی هستند ولی حتما لازم است تمام تست ها بررسی شوند، زیرا یک نکته در قالب چندین تیپ متنوع تست آورده شده است و بهتر است چشم شما به آن تیپ ها عادت کند.

از دیگر نکات قابل توجه درسنامه طرح آموزشی کارتونی و شیوه ی مناظره است. استفاده از طرح های کارتونی باعث می شود مفاهیم بهتر در ذهن و حافظه ی خوانندگان این کتاب جا بیفتد. شیوه ی مناظره ی علمی به این صورت است که گاهی مطلب به صورت یک بحث علمی زنده ارائه می شود. بدین ترتیب که یک معلم و سه دانش آموز حضور دارند که این سه دانش اموز نماینده ی سه سطح آموزشی مختلف هستند؛ بی دقت، معمولی و دقیق. به هنگام مطالعه ی کتاب شیمی دوازدهم تست مبتکران (جلد اول) اگر سوال هایی که دانش آموز دقیق بیان میکند به ذهن شما نیز رسیده باشد، بدانید که در سطح علمی بسیار خوبی قرار دارید.

 تست (تمرین)

با توجه به حجم بالای کتاب شیمی دوازدهم تست مبتکران (جلد اول) شاید بهتر بود تعداد تست ها کمتر میشد. ترتیب تست ها مطابق با مطالب درسنامه و کتاب درسی است. همچنین تست ها به صورت میکروطبقه بندی آورده شده اند. از ویژگی های خاص تست ها، تیپ های گوناگون تست با توجه به رویکرد کنکور های سال های اخیر است. تمام تیپ های مختلف تست مخصوصا شکل دار ها به تعداد قابل توجهی وجود دارند. بعد از هر زیرفصل تمام تست های کنکور سال های اخیر آورده شده اند و همچنین در بین تست ها، سوال های المپیاد های علمی نیز به تعداد کمتر جای داده شده است. در بین تست های شیمی دوازدهم تست مبتکران (جلد اول) سوالاتی با ایده های نو به فراوانی به چشم میخورد و از این بابت برای دانش آموزان قوی تر جای نگرانی وجود ندارد. همچنین تست های با سطح بالاتراز سطح کنکور برای دانش اموزان قوی تر آورده شده است. اما تست های خارج کتاب و کنکور وجود ندارد و همه ی مطالب سر جای خودشان بیان شده اند. بعد از تمام کردن هر بخش سوالاتی تحت عنوان تست های مخلوط آورده شده اند که سوالات ترکیبی آن بخش هستند. مخاطب تست ها دانش آموز با هر سطحی میتواند باشد.

پاسخ های تشریحی کامل و قابل فهم هستند و هر توضیحی که لازم بوده داده شده است. همچنین همه ی عبارت ها در صورت لزوم بررسی شده اند. برای پرهیز از اضافه گویی در بعضی از پاسخ ها به دلیل تکرار زیاد آن نکته، به درسنامه ارجاع داده شده و از توضیح در پاسخنامه خودداری شده است. نکته های تستی در پاسخنامه کمتر به چشم میخورد، ولی دام های آموزشی در جاهایی که لازم بوده توضیح داده شده است. برخی تست های حاوی نکات مهم آموزشی با برچسب VIT کنار تست مشخص شده اند که به دانش اموزانی که وقت کافی برای حل همه ی آنها را ندارند، توصیه میشود فقط آنها را حل کنند و پاسخ تشریحی و درسنامه را به دقت مطالعه کنند.

در کتاب شیمی دوازدهم تست مبتکران (جلد اول) همچنین تست های دسا (دومین سطح اهمیت) نیز وجود دارند که بعد از تست های VIT  حل آنها اولویت دارد. در پاسخنامه، سطح سخت هر تست با کاریکاتور خاص آن مشخص شده است. بعد از اتمام هر قسمت یک یا چند آزمون چکاپ آورده شده است. سوالات آزمون های چکاپ و آزمون جامع چندان استاندارد و در قالب کنکور نیست. به عنوان مثال در یک آزمون جامع تعداد ٩ تست شمارشی آورده شده است که تعدادشان زیاد است. همچنین سطح سوالات سخت است و استاندارد کافی را برای سنجش دانش آموزان ندارند. بنابراین بهتر است به عنوان تمرین مورد استفاده قرار بگیرند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
بهمن بازرگانی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
791
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...