پرسش های چهار گزینه ای شیمی دهم جلد اول مبتکران

تست شیمی دهم مبتکران

از {{model.count}}
210,000
157,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین پرسش های چهار گزینه ای شیمی دهم جلد اول مبتکران از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

کتاب پرسش های چهار گزینه ای شیمی دهم جلد اول مبتکران


مقدمه

متاسفانه در مقدمه کتاب شیمی دهم تست مبتکران (جلد اول)، اطلاعاتی مثل هدف اصلی کتاب و یا معرفی عملکرد کتاب دیده نمی شود. برای کسب این اطلاعات خواننده باید به مطالعه ی کتاب بپردازد. به نظر می رسد که هدف از ارائه این کتاب صرفا کار تستی و آمادگی دانش آموزان پایه دهم جهت کنکور سراسری و یا آزمون های آزمایشی است. لحن کتاب شیوه مشخصی ندارد و در بعضی مواقع عبارات رسمی و در بعضی مواقع از لحن خودمانی با شوخی استفاده شده است.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه آسان و قابل فهم از ویژگی های کتاب شیمی دهم تست مبتکران (جلد اول) است و نویسنده سعی کرده با راهکارهای دلنشین و به کمک کاریکاتورهای مختلف ، سخت ترین مباحث را قابل فهم کند که تا حدودی در این زمینه موفق بوده است. در درسنامه سعی شده تمام مطالب درسی و تمرین های کتاب درسی و حتی بیشتر پوشش داده شود. در این کتاب سوالات اخیر کنکور سراسری به درسنامه جهت داده ولی در بعضی موارد پا فراتر از کنکور سراسری گذاشته شده که این باعث ترس خواننده از سوالات تستی و کنکور می شود. درسنامه برای کلیه دانش آموزان برای همه سطوح قابل استفاده است و این نقطه قوت این کتاب است. در درسنامه سعی شده که عمق مناسبی به مطالب داده شود و این امر همراه با آموزش نکات تستی است که به هر دو به یک اندازه توجه شده است. تنها موردی که می توان به درسنامه کتاب ایراد گرفت، عدم توجه به استانداردهای محاسباتی کنکور است.

 تست (تمرین)

در کتاب شیمی دهم تست مبتکران (جلد اول) تعداد تست های هر موضوع به اندازه کافی وجود دارد. از آنجا که قدم به قدم با کتاب درسی پیش آمده، تست ها به طور خودکار میکروطبقه بندی شده اند. در تست ها سعی شده تیپ تست های متنوع با سطوح گوناگون دیده شود، ولی نوع نگارش تست ها و درسنامه موجود در پاسخ تشریحی سالهاست که به همین گونه است و تغییر چندانی در آن و یا در خلاقیت های بکار رفته دیده نمی شود. در میان تست ها، تست هایی مشاهده می شود که بالاتر از سطح کنکور سراسری است و در بعضی موارد پا بسیار فراتر گذاشته شده است که شاید باعث سردرگمی و ترس خواننده از کنکور شود.

اما پاسخ تشریحی تست ها کاملا فراتر از پاسخ تشریحی است، به طوری که اصل درسنامه در آنها جای داده شده است و به اشاره به گزینه درست بسنده نشده و کل تست به خوبی تجزیه و تحلیل شده است. همانند درسنامه، مخاطب تست ها نیز تقریبا همه سطوح دانش آموز را شامل می شود. متاسفانه استانداردهای عددی و محاسباتی کنکور در مسائل تالیفی کمتر رعایت شده است که این باعث گمراهی و سوء تفاهم خواننده در مورد کنکور خواهد شد.

ظاهر کتاب

در کتاب شیمی دهم تست مبتکران (جلد اول) سایز و فونت نوشته ها در حد مطلوب طرح شده است. صفحه آرایی قابل قبول است ولی تنها از دو رنگ در چاپ کتاب استفاده شده است. شکل ها و نمودارها به طور دقیق و با کمترین اشکال رسم شده اند. به گرافیست و طراح جلد مجموعه باید بخاطر این همه خلاقیت تبریک گفت. تنها نکته منفی طرح روی جلد، سیگار روشن در دست دانشمند محترم (رادرفورد) است…

 جمع بندی

مطالب و تستها در کتاب شیمی دهم تست مبتکران (جلد اول) بیشتر از حد معمول و مورد احتیاج است، بنابراین کتاب به ناچار دو جلدی شده است. غلط املایی موجود در کتاب به نسبت حجم کتاب قابل قبول است. یکی از ویژگی های مثبت این کتاب جداسازی تست ها و آزمون هایی است که برای سنجش هستند نه برای آموزش. در این راستا برای این تست ها زمان حل در نظر گرفته شده است. از این کتاب می توان به عنوان منبع خوبی برای کنکور (بجز قسمت های مسئله ای) استفاده کرد. کتاب شیمی دهم تست مبتکران از روز اول کار یک کنکوری می تواند استفاده شود و به عنوان یک خودآموز عمل کند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
بهمن بازرگانی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
336
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ
45

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...