پرسش های چهارگزینه ای زیست شناسی یازدهم خیلی سبز

تست زیست شناسی یازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
386,000
289,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهارگزینه ای زیست شناسی یازدهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهارگزینه ای زیست شناسی یازدهم خیلی سبز 

کتاب زیست شناسی یازدهم سری تست از انتشارات خیلی سبز با درسنامه های کامل و جامع به همراه تست ها و پاسخ نامه تشریحی در جهت آمادگی دانش آموزان برای آزمون سراسری نوشته شده است. با توجه به اینکه درسنامه ها حجم بیشتری از کتاب را در بر می گیرند و شامل نکات و مطالب تکمیلی فراوانی می باشند، بنظر می رسد هدف از نوشتن کتاب حاضر نگارش درسنامه ای قوی و کامل برای داوطلبان آزمون سراسری تجربی می باشد تا دیگر نیازی به سایر منابع نداشته باشند. در فهرست کتاب بطور خلاصه به صفحات فصل ها، تست های ترکیبی و تشریحی اشاره شده است اما به جزئیات و مطالب فصل ها اشاره ای نشده است.

لحن صمیمی و گاهی شوخ درسنامه ها جزء لاینفک و جدایی ناپذیر نگارش کتاب های انتشارات خیلی سبز محسوب می شود که منجر به ارتباط گیری بیشتر با مخاطب می شود. در هر فصل ابتدا درسنامه ها، سپس تست ها و در انتها پاسخنامه های تشریحی قرار داده شده است. در مجموع، این کتاب با توجه به نکات و مطالب بسیار مفید آن بطور قطع می تواند عامل مهمی در یادگیری عمیق زیست شناسی 2 و قبولی داوطلبان در آزمون سراسری باشد. در ادامه به بررسی کتاب زیست شناسی یازدهم خیلی سبز اثر حسن محمد نشتایی، سینا رضازاده سرابی، کمیل نصری و گروه آموزشی ماز می پردازیم.

قطع کتاب تست زیست شناسی 11 ام خیلی سبز رحلی است که با توجه به صفحات زیاد آن حجیم می باشد. همچنین کاغذ بکار رفته در کتاب سبک، مقاوم و جنس آن سفید می است. سایز و اندازه نوشته ها متوسط می باشد اما با توجه به فشردگی مطالب بهتر بود فونتِ جملات، بزرگتر و برجسته تر باشد. فشردگی و نزدیکی خطوط و فاصله کم بین آن ها ممکن است مطالعه و رؤیت نوشته ها را برای دانش آموزان دشوار سازد. کیفیت و رنگ بکار رفته در عکس ها، شکل ها، جداول و نمودارها مناسب می باشد. شکل ها و عکس ها اغلب از کتاب های درسی زیست 1 و 2 استخراج شده اند که بهتر بود برای تنوع بیشتر از عکس های جدید نیز استفاده می شد.

طرح روی جلد دست گچ گرفته و نوشته های طنز بر روی آن را نشان می دهد که ارتباطی با موضوع کتاب ندارد. با توجه به اینکه مخاطبان کتاب تست زیست یازدهم را دانش آموزان سال های پایانی دبیرستان و داوطلبان کنکور تشکیل می دهند، انتشارات خیلی سبز می بایست با درج عکس های تخصصی و مرتبط با عنوان کتاب، حس رقابت را در دانش آموزان افزایش و روحیه سخت کوشی و مصمم بودن در قبولی کنکور را در بین آن ها القا کند.

درسنامه های کتاب زیست یازدهم خیلی سبز بسیار کامل و جامع می باشد. نگارش آن با دقت بالایی انجام شده بطوریکه جای هیچ نکته یا مطلبی باقی نمانده است و دانش آموزان به منبع دیگری برای مطالعه نیاز ندارند. بنابراین با وجود اینکه حجم کتاب زیاد است اما مناسب و منطقی می باشد. این کتاب دارای حجم 722 صفحه و 2058 تست می باشد. با توجه به بازبینی های فراوان و تعدد گروه ویراستاران تعداد غلط های املایی و علمی کتاب به حداقل ممکن رسیده است. استفاده از این کتاب برای داوطلبان کنکور سراسری و دانش آموزانی که به دنبال افزایش و تحکیم پایه تحصیلی خود می باشند توصیه می شود. قبل از خرید اینترنتی کتاب زیست شناسی 11 ام خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های زیست شناسی یازدهم تست خیلی سبز حاوی تمام مطالب کتاب درسی، نکات کنکوری و مباحث تکمیلی می باشند. محتوای هر فصل بطور کامل و خط به خط به ساده ترین شکل ممکن و با بیانی ساده و شیوا توضیح داده شده است. همچنین مباحث ترکیبی و وابسته که در زیست شناسی دهم وجود دارد نیز به درسنامه ها افزوده شده است. بعنوان مثال در فصل ایمنی در قسمت گلبول های سفید منشاء این سلول ها (سلول های میلوئیدی و لنفوئیدی) که مربوط به زیست شناسی سال دهم می باشد توضیح داده شده است.

در تدوین درسنامه ها سعی شده از نگارش جملات پیچیده و سخت خودداری شود، بطوریکه با ساده کردن حداکثری مطالب، تفهیم آن برای مخاطب راحت باشد. با این وجود پاراگراف ها و جملات، بسیار طولانی می باشند و مطالعه آن نیاز به حوصله و زمان کافی دارد. باید افزود که تمام مفاهیم یک مطلب پس از توضیحات، بطور مفصل درون جداول خلاصه شده است. بعنوان مثال می توان جدول پیک های شیمیایی را نام برد که در آن محل ترشح و اندام های هدف بررسی شده است و یا جدول مربوط به پروتئین های شرکت کننده در خط دوم دفاعی، که سلول هایی تولید کننده، زمانِ عمل و مکانیسم آنها بطور خلاصه طبقه بندی و تفکیک شده است.

یکی از ویژگی های مهم درسنامه کتاب زیست 11 ام خیلی سبز، تجزیه و تحلیل شکل های کتاب درسی می باشد. به این ترتیب که در تفسیر شکل ها تنها به تعاریف متون کتاب درسی بسنده نشده، بلکه تمام اجزا و قسمت های شکل ها با دقت بالایی آنالیز شده است. بعنوان مثال می توان به آناتومی گوش اشاره کرد که ضمن تشریح و تفسیر کامل مکانیسم های شنوایی و تعادل، تمام نکات کنکوری مربوط به شکل درج شده است. همچنین مطالب مرتبطی که در فصول آینده قرار است دانش آموزان فرا گیرند و احتمال طرح تست از آن ها زیاد می باشد فراموش نشده است. بعنوان مثال در همین مبحث آناتومی گوش، یکی از نکات مربوط به استخوان های چکشی، سندانی و رکابی، در مورد اسکلت های محوری و جانبی است که این مطلب مربوط به فصل بعدی (حرکت) می باشد که بسیار مناسب و بجا مطرح شده است.

نکات درج شده در درسنامه ها بخوبی دانش آموزان را در حفظ کردن مطالب سخت و فرار یاری می کند، بطوریکه با ذکر بعضی جملات عامیانه و ساده راه یادگیری را تسهیل می بخشد، بعنوان مثال می توان به جمله «پشتمان به دور هم بودن کوچکمان گرم است» اشاره کرد که با استفاده از این جمله فرمول یادگیری ویژگی های چشم افراد دوربین و عینکی که باید در این بیماری استفاده شود را توضیح می دهد.

همانطور که قبلاً ذکر شد درسنامه کتاب زیست یازدهم تست خیلی سبز آنقدر کامل و جامع است که تمام مطالب را در بر می گیرد، نکات مربوط به تمرینات، فعالیت ها و… بطور کامل در متن درسنامه درج شده است. بعنوان مثال می توان به انعکاس عقب کشیدن دست در صفحه 20 کتاب درسی اشاره کرد که تمام مباحث مربوط به نورون های حسی، رابط و حرکتی، با ذکر جزئیات در آن تفسیر شده است. در نهایت می توان گفت که درسنامه ها کامل و جامع هستند و تمام آنچه را که یک دانش آموز برای آمادگی و شرکت در آزمون سراسری نیاز دارد را شامل می شود.

 تست (تمرین)

دو گروه تست در پرسش نامه کتاب زیست شناسی یازدهم خیلی سبز دیده می شود، گروه اول تست هایی می باشند که در بین بخش های درسنامه با عناوین مشخص و طبقه بندی شده قرار گرفته اند (در بالا اشاره شد که درسنامه ها یکپارچه نیستند و از چند قسمت تشکیل شده اند)، گروه دوم نیز تست های ترکیبی هستند که در انتهای هر فصل قرار داده شده اند. بعضی از تست ها تألیفی و بعضی دیگر شامل تست های آزمون های سراسری و کانون فرهنگی آموزش (قلم چی) می باشد.

در کتاب زیست 2 خیلی سبز، سطح تست های تألیفی مناسب و در حد و اندازه های آزمون سراسری می باشد. مشخص است که بر روی تست های تألیفی بخوبی کار شده و در طرح آنها از تمام نکات و مفاهیم (چه در متن و چه در عکس ها) استفاده شده است. بعنوان مثال می توان به طرح تست از تصویر رادیوگرافی استخوان شکسته ران اشاره کرد که به ظاهر عکسی ساده بنظر می رسد، اما در بین گزینه های تست تمام نکات مباحث مربوط به مغز زرد، هاورس، ماده زمینه ای و گوی کاسه مشاهده می شود.

تست های کنکور اغلب شامل گزینه ای است که به ظاهر پاسخ سوال است، اما در واقع این فریب طراحان کنکور برای به اشتباه انداختن دانش آموزان می باشد. این امر در بین تست های تألیفی نیز بخوبی مشهود است. بعنوان مثال در یک تست، گزینه «غده پانکراس همانند غدد عرق از طریق سلول هایش موادی را وارد خون می کند» مطرح شده است. در نگاه اول عبارت مذکور نادرست بنظر می رسد، اما در واقع این جمله برای گمراه کردن دانش آموزان مطرح شده است تا فکر آن ها را به سمت هورمون ها سوق دهد، در حالی که موادی بجز هورمون ها مانند CO2 از تمام غدد درون ریز و برون ریز وارد خون می شوند، بنابراین عبارت مذکور نادرست می باشد.

تعداد تست های کتاب زیست شناسی یازدهم خیلی سبز با توجه به اهمیت و گستردگی هر بخش متفاوت می باشد، بعنوان مثال نخستین خط دفاع غیر اختصاصی 28 تست را پوشش می دهد، اما خط سوم بیش از 150 تست را به خود اختصاص داده است که با توجه به اهمیت و سطح مطالب گسترده آن کاملاً منطقی بنظر می رسد. ترتیب تست ها نیز هماهنگ با مباحث کتاب می باشد، بجز تست های ترکیبی که از این قاعده مستثنی هستند.

پاسخنامه ها کاملاً تشریحی می باشند، علاوه بر اینکه هیچ سوالی بدون پاسخ تشریحی نمانده، بلکه تمام گزینه ها نیز مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. پاسخنامه ها فاقد نکته جدید هستند، دلیل این امر درسنامه های بسیار کامل می باشد که جایی را برای درج نکته جدید باقی نگداشته است.

 

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
حسن محمد نشتایی _ سینا رضازاده سرابی _ کمیل نصری _ گروه آموزشی ماز
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
722
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...