پرسش های چهار گزینه ای زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز

تست زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
398,000
298,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

تست زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز


مهم‌ترین درس موجود در کنکورهای سراسری رشتهٔ تجربی درس زیست‌شناسی است. سوالات این درس بیشترین تعداد و بالاترین ضریب را در میان دروس اختصاصی و عمومی دیگر دارند، به همین دلیل دانش‌آموزان رشتهٔ تجربی اهمیت زیادی به این درس داده و وقت زیادی از زمان مطالعه و یادگیری خود را به این درس اختصاص می‌دهند. در این میان دسترسی به کتب کمک آموزشی و تست مناسب امری واجب برای کسب تسلط بالا بر مطالب و یادگیری نحوهٔ تست زدن سریع و صحیح است. از آن جا که ۵۰ سوال درس زیست‌شناسی در کنکور به طور تقریباً برابر از مباحث مربوط به پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم مطرح می‌شود، فراگیری مباحث هر یه پایه یه یک اندازه مهم و حیاتی است. تفاوتی که پایهٔ دوازدهم با دو پایهٔ دهم و یازدهم دارد آن است که دانش‌آموزان باید در این پایه علاوه بر یادگیری مباحث جدید پایه مباحث دو سال قبل را نیز مرور کرده و خود را برای کنکور آماده سازند؛ این در حالی است که دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم معمولاً به دور از استرس‌های ناشی از کنکور تنها به یادگیری مباحث پایهٔ خود می‌پردازند. این امر باعث شده است که یادگیری زیست‌شناسی پایهٔ دوازدهم با حساسیت بیشتری همراه باشد و نیاز دانش‌آموزان به کتب کمک آموزشی مناسب در این پایه بیشتر جلوه می‌کند. کتب متعددی برای زیست‌شناسی پایهٔ دوازدهم در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است که انتخاب بهترین کتاب کار چندان ساده‌ای نیست.

کتاب پرسش‌های چهار گزینه‌ای زیست‌شناسی مختص پایهٔ دوازدهم رشتهٔ تجربی از انتشارات خیلی سبز یکی از بهترین منابع موجود برای یادگیری و حل تست از مباحث درس زیست‌شناسی پایهٔ دوازدهم است. این کتاب تک‌جلدی شامل درسنامه‌های کامل و یک بانک تست طبقه‌بندی شده به همراه پاسخنامهٔ تشریحی سوالات می‌شود. این کتاب در واقع یک منبع کامل برای درس زیست‌شناسی پایهٔ دوازدهم است که در ادامه با جزئیات بیشتر معرفی و بررسی خواهد شد.

ویژگی‌های کلی کتاب پرسش‌های چهار گزینه‌ای زیست‌شناسی دوازدهم خیلی سبز

این کتاب که در یک جلد و با ۷۶۴ صفحه توسط دکتر کمیل نصری، دکتر حسن محمد نشتایی و گروه آموزشی ماز نوشته شده است. این کتاب شامل چهار بخش اصلی می‌شود: درسنامه‌ها، تست‌ها، پاسخنامهٔ تشریحی سوالات و پاسخنامهٔ کلیدی سوالات. در بخش درسنامه‌های این کتاب تمامی مفاهیم و مطالب موجود در کتاب درسی زیست‌شناسی پایهٔ دوازدهم رشتهٔ تجربی به طور کامل و منطبق بر نظام جدید آموزشی توضیح داده شده است. بانک تست ارائه شده در این کتاب نیز یک بانک تست بسیار مختلف و با کیفیت شامل تست‌های کاملاً استاندارد و مشابه تست‌های کنکورهای سال‌های اخیر است. به طور کلی در این کتاب ۱۶۶۹ تست ارائه شده است که کاملاً برای کسب تسلط بالا کافی است.

از ویژگی‌های بسیار خوب این کتاب می‌توان به رنگی بودن آن اشاره نمود. این ویژگی مخصوصاً برای کتاب‌های زیست‌شناسی بسیار مفید و کاربردی است چرا که محتوای این درس شامل تعداد زیادی شکل با جزئیات فراوان است. رنگی بودن این شکل‌ها از جهت به خاطر سپردن آن‌ها بسیار مفید است. این کتاب علاوه بر تصاویر در جای جای کتاب از ترکیب رنگ‌های متنوع برای زیباسازی کتاب و انسجام بیشتر و بهتر مطالب استفاده کرده است. این ویژگی در کنار کامل بودن توضیحات درسنامه‌های این کتاب، آن‌ها را به درسنامه‌هایی بی‌نظیر تبدیل کرده است که قادر است دانش‌آموزان را از هر گونه منبع دیگر بی‌نیاز سازد.

در این کتاب هر فصل از کتاب درسی به چندین بخش کوچک‌تر تقسیم شده است و هر بخش به طور کامل ابتدا توضیح داده شده است و سپس تست‌های مربوط به آن بخش ارائه شده است. موضوعات تست‌ها نیز در ابتدای هر دسته از تست‌ها گفته شده است که این ویژگی در کتاب‌های میکروطبقه‌بندی گاج نیز دیده می‌شود. تست‌های این کتب از منظر میزان دشواری بسیار مختلف هستند ولی باید گفت که تمامی تست‌ها در چهارچوب کتاب درسی و کنکور هستند و در واقع اگر سطح کتاب برای دانش‌آموزی دشوار به نظر برسد، آن دانش‌آموز باید بداند که تنها در صورتی که به تسلط خوب بر این کتاب برسد، می‌تواند نتیجهٔ خوبی در کنکور نیز بگیرد. متأسفانه سطح سختی سوالات در هیچ کجای این کتاب مشخص نشده است ولی دانش‌آموزان باید بدانند که می‌توانند با مطالعهٔ چندین‌بارهٔ این کتاب کم کم پیشرفت کرده و در نهایت به بهترین میزان تسلط بر مطالب برسند.

یک ویژگی دیگر خوب این کتاب ارائهٔ یک کد QR در ابتدای این کتاب است که دانش‌آموزان با اسکن کردن این کد می‌توانند به سوالات مرتبط به مباحث زیست‌شناسی پایهٔ دوازدهم از کنکور ۱۴۰۰ در سایت خیلی سبز دسترسی داشته باشند. دیگر ویژگی بسیار خوب این کتاب آن است که نویسندگان آن هر زمان که لازم بوده است، توضیحات تکمیلی لازم را با فونتی متفاوت و با لحنی مشابه لحن صمیمی دبیران در کلاس‌های حضوری نوشته‌اند که می‌تواند بسیار به فهم عمیق‌تر دانش‌آموزان کمک کند. همچنین هم در درسنامه‌ها و هم در پاسخنامهٔ تشریحی سوالات کلمات و عبارات کلیدی و مهم به صورت بولد و یا با رنگی متفاوت نوشته شده‌اند تا توجه دانش‌آموزان به این لغات و عبارات بیشتر جلب شود.

بررسی بخش‌های مختلف کتاب پرسش‌های چهار گزینه‌ای زیست‌شناسی دوازدهم خیلی سبز

درسنامه‌ها

درسنامه‌های کتاب به شدت کامل هستند به گونه‌ای که توضیح کامل هیچ نکته‌ای فراموش نشده است. در واقع کامل بودن درسنامه‌های این کتاب مهم‌ترین ویژگی آن‌ها است. دانش‌آموزان با مطالعهٔ درسنامه‌های این کتاب عملاً از هر منبع آموزشی و کمک آموزشی دیر بی‌نیاز می‌گردند. همچنین ترتیب و طبقه‌بندی مطالب در این درسنامه‌ها کاملاً منطبق بر کتاب درسی است. نکات و موضوعات با کادربندی‌ها و سرتیترهای مشخص و رنگارنگ نوشته شده است. همچنین در این کتاب با هدف بهبود هر چه بهتر کیفیت آموزش و انتقال بهتر مفاهیم علاوه بر تصاویر و نمودارهای گوناگون، از جداول متنوع نیز به خوبی استفاده شده است. یک ویژگی بسیار مثبت این کتاب توجه ویژهٔ آن به قیدها است. از آن جا که بسیاری از تست‌های کنکورهای سال‌های ۹۸ و ۹۹ از قیدهای متون کتب درسی (شامل اغلب، بعضی، همواره و…) طرح شده بود، تأکید طراحان سوالات کنکور بر این قیدها مشهود است. به همین دلیل در این کتاب نیز بر این قیدها تأکید فراوانی شده است.

تست‌ها

تست‌های این کتاب منطبق بر درسنامه‌های آن بر حسب موضوع دسته‌بندی شده‌اند و موضوع هر دسته از تست‌ها در ابتدای آن دسته نوشته شده است. تست‌های هر موضوع پس از درسنامهٔ مربوطه ارائه شده است. یک ویژگی بسیار خوب بانک تست این کتاب ارائهٔ تعدادی تست ترکیبی از مطالب کل فصل و همچنین مطالب قدیمی‌تر در انتهای هر فصل است. علت ارائهٔ این تست‌های ترکیبی نیز دیده شدن تست‌های این سبکی در کنکورهای سراسری سال‌های اخیر است. در جلوی تست‌هایی که با فصل‌های جلوتر ترکیب شده‌اند، عبارت (+۱۲) دیده می‌شود. با وجود آن که یزان سختی تست‌ها بیان نششده است اما روند چیدمان تست‌ها در هر مبحث از ساده به سخت است. همچین شمارهٔ تعدادی از سوالات آبی رنگ است. این دسته از سوالات تمامی نکات مهم هر مبحث را پوشش می‌دهد و برای مرور و جمع‌بندی بسیار مناسب است. همچنین دانش‌آموزانی که به هر دلیلی فرصت کافی برای حل تمامی سوالات کتاب را ندارند، می‌توانند به بررسی سوالات با شمارهٔ آبی رنگ بسنده کنند. تست‌های این کتاب از منظر منبع به سه دستهٔ زیر تقسیم می‌شوند:

 • تست‌های کنکورهای سراسری:
  این دسته از تست‌ها کاملاٌ مشابه تست‌های کنکورهای سراسری سال‌های اخیر هستند و با ذکر نوع و سال کنکور مطرح شده‌اند.
 • تست‌های برگرفته از تست‌های کنکوری:
  این دسته از تست‌ها نیز مشابه تست‌های کنکورهای سال‌های اخیر هستند که جهت تطابق با کتب درسی نظام جدید آموزشی با حفظ چهارچوب کلی تغییر داده شده‌اند.
 • تست‌های تألیفی:
  نویسندگان کتاب با هدف تمرین بیشتر و آماده‌سازی کامل دانش‌آموزان برای حل هر گونه سوال احتمالی کنکوری، تعدادی تست تألیفی استاندارد نیز در هر فصل قرار داده‌اند. عمدهٔ تست‌های طبقه‌بندی شدهٔ این کتاب تألیفی هستند.

پاسخنامه‌ها

این کتاب هم دارای پاسخنامهٔ کلیدی و هم پاسخنامهٔ تشریحی است. پاسخنامهٔ کلیدی سوالات برای آن که دانش‌آموزان بتوانند سریع و ساده پاسخ‌های خود را چک کنند، در انتهای کتاب ارائه شده است. پاسخنامهٔ تشریحی سوالات هر فصل نیز در انتهای همان فصل قرار داده شده است. پاسخ‌های ارائه شده در پاسخنامهٔ تشریحی این کتب کاملاً و صد در صد تشریحی هستند و دانش‌آموزان می‌توانند با خواندن این حل‌ها مفاهیم سوالات، دلیل درستی گزینهٔ صحیح آن‌ها و دلایل نادرستی سایر گزینه‌ها را کامل و به درستی متوجه شوند. پاسخنامهٔ تشریحی این کتاب همچنین شامل تعداد زیادی نکتهٔ کنکوری است که در کادرهای آبی رنگ، جداول مختلف و یا با فونتی نارنجی رنگ نوشته شده‌اند. مطالعهٔ این نکات قطعاً خالی از لطف نخواهد بود و پیشنهاد می‌شود دانش‌آموزان حتماً نکات مربوط به تست‌ها را مطالعه کنند حتی اگر تست مربوطه را درست پاسخ داده باشند.

کلام آخر

کتاب پرسش‌های چهار گزینه‌ای زیست‌شناسی ۳ مختص پایهٔ دوازدهم از انتشارات خیلی سبز همان طور که از کتاب‌های خیلی سبز انتظار می‌رود، یک منبع کامل و جذاب برای یادگیری و بالا بردن تسلط جهت تست زدن در درس زیست‌شناسی پایهٔ دوازدهم است. این کتاب شامل درسنامه‌های بسیار کامل به همراه تصاویر رنگی، نکات، جداول و نمودارهای فراوان است. در این کتاب همچنین یک بانک تست کاربردی و استاندارد به همراه پاسخنامهٔ تشریحی و تستی ارائه شده است. این کتاب در واقع یک منبع کمک آموزشی کامل و جامع برای دانش‌آموزان پایهٔ دوازدهم و یا متقاضیان شرکت در کنکور سراسری تجربی که می‌خواهند مطالب درس زیست شناسی پایهٔ دوازدهم را کامل و عمیق فرا گرفته و خود را برای شدکت در کنکور آماده سازند، است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
دکتر کمیل نصری _ دکتر حسن محمد نشتایی _ و گروه آموزشی ماز
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
795
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

سلام وقت بخیر.این کتاب چاپ 1401 هست؟یعنی برای کنکور 1402 باید همینو بگیرم دیگه درسته؟

176 روز پیش ارسال پاسخ

بله دقیقاً

176 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...