پرسش های چهار گزینه ای زیست شناسی دهم خیلی سبز

تست زیست شناسی دهم خیلی سبز

از {{model.count}}
339,000
271,200 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای زیست شناسی دهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای زیست شناسی دهم خیلی سبز


چکیده

با گذشت سالیان سال هنوز هم مطالعه درس زیست شناسی یکی از معضلات چالش بر انگیز دانش آموزان رشته تجربی در تفهیم مطالب و حل سوالات آزمون ها می باشد. توضیحات گنگ و نامفهوم و پراکندگی مباحث، احتمالاً یکی از دلایل این چالش ها برای دانش آموزان است. کتاب زیست شناسی دهم از خیلی سبز کتابی جامع از درسنامه ها، تست ها و پاسخ های تشریحی می باشد که در جهت رفع نیازهای دانش آموزان نوشته شده است. فهرست کتاب تست زیست شناسی دهم خیلی سبز شامل کلیاتی نظیر درسنامه ها، تست ها و پاسخنامه تشریحی بوده و فاقد سایر جزئیات می باشد. مطالب کتاب بخوبی با لحنی رسمی که گاهی صمیمی و خودمانی می شود و درون مایه طنز به خود می گیرد توضیح داده شده است. شیوه آموزشی مطلوب درسنامه ها، تست های فراوان و پاسخنامه های تشریحی بسیار عالی، همگی باعث می شود این کتاب یکی از بهترین منابع، برای شرکت در آزمون سراسری باشد. در ادامه به بررسی کتاب تست زیست شناسی 10 ام خیلی سبز نوشته ابوذر نصری، کمیل نصری، حسن محمد نشتایی و گروه آموزشی ماز می پردازیم.

رنگ بندی صفحات و چاپ  نوشته ها مناسب می باشد. عکس های درسنامه ها همگی از عکس های کتاب درسی هستند. کیفیت عکس ها در حد متوسط و در بعضی بخش ها مانند شکل گیاه خرزهره در صفحه 409 و یا ساقه دو لپه در صفحه 409 مات بوده و مطلوب نمی باشد. اندازه و فونت نوشته ها مناسب بنظر می رسد، هر چند که با توجه به فشردگی مطالب و فاصله کم خطوط درسنامه، بهتر بود فونت برجسته تری در این قسمت در نظر گرفته شود. با وجود حجم بالا و تعداد صفحات زیاد کتاب، استحکام آن بسیار مطلوب می باشد و برگه های کتاب به راحتی از یکدیگر جدا نمی شوند. طرح روی جلد آناتومی یک قلب را نشان می دهد که نام گذاری ساختارهای آن به مانند سایر کتب خیلی سبز خالی از شوخی و طنز نیست.

حجم 516 صفحه ای کتاب زیست شناسی 10 ام خیلی سبز با توجه به خیل وسیع مطالب که در آن قرار داده شده و وجود 1488 تست، برای استفاده یک دانش آموز داوطلب کنکور و دانش آموزانی که به دنبال افزایش دانسته ها و تحکیم پایه تحصیلی خود هستند مناسب بنظر می رسد. با وجود تیم تالیفی و ویراستاران متعدد بدیهی است که در بررسی اولیه، تعداد غلط های علمی کمتر از حد معمول و بسیار پایین باشد. اضافه نمودن مطالب تکمیلی و مرتبط سایر پایه ها و پاسخنامه کاملاً تشریحی، می تواند این کتاب را از سایر کتب بازار متمایز سازد.

هر چند با توجه به ماهیت درس زیست شناسی، حذف کتاب درسی توصیه نمی شود، اما با وجود درسنامه های بسیار کامل، با نظر دبیر مربوطه می توان کتاب خیلی سبز دهم را جایگزین کتاب درسی سال دهم قرار داد. قبل از خرید اینترنتی کتاب تست زیست شناسی دهم خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

بنظر می رسد درسنامه ها به شکلی نوشته شده اند که دانش آموزان با مطالعه کتاب خیلی سبز دیگر نیازی به مراجعه به کتاب درسی نداشته باشند. درسنامه ها بسیار کامل نوشته شده و شامل تمام مطالب و مباحث زیست شناسی پایه دهم و نکات کنکوری مناسب می باشند. با نگاه کلی به محتویات و مطالب این کتاب می توان اهداف درسنامه ها را اولاً ساده سازی و تفهیم مناسب مطالب درون جداول و نمودارها، (بعنوان مثال انواع سلول ها و غده های تشکیل دهنده معده، محل و عملکرد هر یک و یا چرخه ضربان قلب (سیستول، دیاستول و…) درون جداول، خلاصه و کامل توضیح داده شده اند) و ثانیاً گردآوری مطالب مرتبط که در سایر فصول و پایه های دیگر قرار دارد در نظر گرفت.

به این ترتیب که هرگاه یک موضوع مانند پروتئین ها توضیح داده می شود مطالب مرتبط با پروتئین ها مانند آنزیم ها که در فصل یک زیست شناسی دوازدهم قرار دارد و یا هورمون های پروتئینی که در فصل 4 زیست یازدهم می باشد، به موضوع مذکور ضمیمه می شود. قرار دادن این مباحث، هر چند که باعث می شود درسنامه در مسیر کنکور، به منبعی کامل و قابل اعتماد تبدیل شود، اما ممکن است دانش آموزان ضعیف در مواجهه با این مطالب تکمیلی با مشکل روبرو می شوند.

سومین هدف درسنامه کتاب زیست شناسی دهم خیلی سبز نیز آموزش نکاتی است که از درون تست های سال های گذشته و همینطور تست های پرسش نامه استخراج شده است می باشد. به عنوان مثال می توان به سطوح سازمان یابی حیات اشاره کرد که در تست آزمون قلم چی سال 98 مطرح شده و نکات آن در فصل یک قرار داده شده است. با این تفاسیر در نوشتن درسنامه هم به عمق دادن مطالب و توضیحات تکمیلی پرداخته شده و به هم آموزش نکته وار در قالب نکات تستی.

هر درسنامه ها از دو یا سه بخش تشکیل شده و تست ها در بین فواصل بخش های درسنامه قرار گرفته است. این وقفه کوتاه، هم فرصت استراحت به دانش آموز را می دهد و هم موجب اثر بخشی بیشتر مطالب می شود. از دیگر مزایای درسنامه درج شکل های متنوع با مضمون نکته، حاشیه، یادآوری و… می باشد که مطالعه کتاب را آسان تر می کند.

در مجموع با توجه به توضیحات کامل و ساده درسنامه و همچنین قرار دادن مطالب جامع و تکمیلی و خودداری از درج مطالب بیهوده می توان درسنامه کتاب زیست دهم خیلی سبز را یکی از بی نقص ترین منابع برای مطالعه زیست شناسی 1 دانست.

 تست (تمرین)

تست های کتاب زیست 1 خیلی سبز به دو دسته کلی تقسیم می شوند. تست هایی که در بین بخش های متنوع درسنامه ها قرار گرفته اند و گروهی دیگر که به عنوان «تست های ترکیبی» نام گذاری شده اند. سطح تست ها استاندارد بوده و هم تراز با آزمون های سراسری می باشند. در بین سوالات تالیفی بعضی تست های کنکور سال های گذشته و کانون فرهنگی آموزش (قلم چی) قرار داده شده که برای سنجیدن دانش آموزان و آشنایی آنان با این گونه سوالات بسیار مفید می باشد، هر چند که تعداد این گونه تست ها زیاد نیست.

در طرح تست های تالیفی تلاش بسیاری صورت گرفته تا سوالات، هم تیپ سوالات کنکور و مشابه آن ها باشد. به عنوان مثال توضیحات مربوط به هورمون های سکرتین و گاسترین که در آزمون های متنوع مطرح شده است، به فراوانی در بین سوالات تالیفی به چشم می‌خورد و یا تست سراسری 92 که در مورد اسفنگتر مری مطرح شده، انواعی از تست های مشابه آن در پرسش نامه قرار داده شده است. چه در بین سوالات تالیفی و چه در نمونه سوالات آزمون های گذشته تستی را نمی توان یافت که خارج از مباحث درسنامه طرح شده باشد به این ترتیب دانش آموزان پیش از حل تست ها باید بطور کامل به مطالب درسنامه مسلط باشند.

طبقه بندی تست ها با عناوین هر موضوع از دیگر مزایای پرسش نامه زیست شناسی دهم تست خیلی سبز محسوب می شود که این امر در افزایش تمرکز دانش آموزان بر روی یک مبحث خاص تاثیر زیادی دارد. تعداد سوالات در فصول گوناگون متفاوت است، اما به طور متوسط هر فصل شامل 150 تا 200 تست می باشد (این تعداد در برخی فصول به 250 هم می رسد). انتخاب تست ها با توجه به میزان اهمیت آن موضوع متفاوت می باشد، اما بنظر می رسد تعداد تست ها برای بعضی موضوعات کافی نیست. به عنوان مثال ساختار بافتی و ماهیچه قلب تنها هفت تست را شامل می شود و یا شبکه هادی قلب با اینکه دو صفحه کامل درسنامه به آن اختصاص داده شده و اینکه گره های سینوسی دهلیزی و بطنی حاوی نکات فراوان می باشند، اما کمتر از 10 تست از آن طرح شده است.

پایان هر فصل از کتاب زیست شناسی دهم خیلی سبز را پاسخنامه های تشریحی تشکیل می دهند. تمام سوالات با پاسخ کاملاً تشریحی حل شده است. همچنین بررسی سایر گزینه ها در تمام سوالات مشاهده می شود که نکته قابل توجه برای حل تست ها محسوب می شود. با تمام این تفاسیر با وجود تعداد مناسب تست های متنوع و ترکیبی و همچنین تطبیق مطلوب تست های تالیفی و همترازی آن با سوالات کنکور بنظر می رسد حل تست های پرسش نامه کمک خوبی به تکنیک های تست زنی و بالا بردن سطح علمی داوطلبان خواهد کرد. هر چند که بهتر بود تعداد نمونه تست های سال های گذشته آزمون سراسری بیشتر می بود.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسندگان
دکتر کمیل نصری _ دکتر ابوذر نصری _ دکتر حسن محمد نشتایی _ گروه آموزشی ماز
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
524
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...