پرسش های چهار گزینه ای زبان انگلیسی دهم خیلی سبز

تست زبان انگلیسی دهم خیلی سبز

از {{model.count}}
79,000
63,200 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای زبان انگلیسی دهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای زبان انگلیسی دهم خیلی سبز


مقدمه

هدف از نوشتن کتاب انگلیسی دهم تست خیلی سبز ، توسط نویسنده به طور صریح در مقدمه بیان شده است که آماده کردن دانش آموزان پایه دهم برای آزمون های تستی و در نهایت کنکور است. چینش فصل ها منطبق با اصول علمی آموزش موضوع قرار داده شده است. در ادامه به بررسی کتاب انگلیسی دهم تست خیلی سبز می پردازیم. لحن کتاب رسمی، اما ساده و روان است. این کتاب 140 صفحه است و 744 تا تست دارد. قبل از خرید اینترنتی کتاب انگلیسی دهم خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

در کتاب زبان انگلیسی دهم تست خیلی سبز درسنامه انشای روان و قابل فهم دارد و می توان با آن ارتباط برقرار کرد. در حین توضیح اصل نکات گرامری، مثال های مختلفی زده شده است و اضافه کردن جداول واژگان جدید و طرح نکات گرامری از مطالب کتاب درسی بر حجم درسنامه افزوده است. نکات ریزی که در مثال های کتاب وجود دارد، در درسنامه در کادر های جدا آورده شده تا قابل تشخیص باشند و به چشم بیایند. مطالب هر درس، به نحو مناسبی دسته بندی شده اما همچنان تست‌های آموزشی در خلال درسنامه وجود ندارد. این تست‌های آموزشی در آشنایی دانش آموزان با کاربرد مفاهیم یاد داده شده در درسنامه بسیار موثر هستند.

در هر درس کتاب زبان انگلیسی دهم تست خیلی سبز، در قسمت توضیح ۲۰ کلمه جدید و سخت درون درس وجود دارد که برای مرور سریع واژگان آن درس مفید است. جداول واژگانی جدیدی که علاوه بر معانی متنوع ، شماره صفحات و کاربرد در جمله آنها و حتی تلفظشان هم آورده شده است بسیار مفید و موثر در روند یادگیری می‌باشد. همچنین برای آماده سازی دانش آموزان جهت روبرو شدن با کلمات نا آشنا و جدید که در کنکور رایج است، یک صفحه به توضیح چگونگی و نحوه حدس زدن این گونه کلمات در جمله های گوناگون ، در قالب مثال های متعدد از کلمه های جدید مرتبط با درس، اختصاص داده شده است که قابل تحسین است.

دانش آموزی که درس معلم را یادگرفته به راحتی می تواند نکته های مهم درس را در درسنامه مرور کند و متوجه نکته های ریزی که گاهی به جای مانده، بشود، اما برای دانش آموزی که در سطح متوسط یا ضعیف قرار دارد و نیاز به مطالعه بیشتر و درک اصل مفهوم درس دارد، یا تازه می خواهد با مطالعه این کتاب با مفهوم و محتوای درس آشنا شود، به دلیل مختصر بودن درسنامه ممکن است دچار مشکل شود و نیازمند صرف زمان بیشتری باشد. رویکرد خلاصه بودن درسنامه همچنان در نسخه جدید هم حفظ شده است و در آن پاسخ تشریحی را نویسنده کامل‌تر نوشته است، اما این دو جای یکدیگر را نمی‌گیرند. در کل چون نویسنده دورنگاه کنکور را از ابتدا در نظر داشته است، درسنامه بیشتر به جنبه نکته و تست نزدیک است و تا حد خوبی در مسیر این هدف پیش رفته و از آوردن مطالب اضافه چشم پوشیده است. با مطرح کردن مثال‌های واژگان در قالب جمله، آموزش درسنامه بُعد تشریحی هم پیدا کرده است اما همچنان محوریت کتاب، آموزش نکته های تستی می‌باشد.

 تست (تمرین)

در ویرایش کتاب زبان انگلیسی دهم تست خیلی سبز جدید 50 تست واژگان برای هر فصل اضافه شده است که در کل تعداد آن را به 100 تست برای هر درس می‌رساند. تعداد کلی تست‌ها بدین ترتیب برای هر فصل ۵۰ تست گرامر، 10 تست واژگان ، ۴ Cloze با ۵ تست و ۴ Reading با ۴ تست است که تعداد سوالات Cloze و Reading استاندارد است. این افزایش تعداد تست‌ها در واژگان نشان می‌دهد که نویسنده کتاب زبان انگلیسی دهم تست خیلی سبز اهمیت بیشتری به واژگان در آموزش زبان کنکور داده است که چون واژگان در تمامی بخش‌های سوالات کنکوری زبان حضور دارند، تغییر مثبت و مفیدی بوده است.

تست ها به ترتیب آمدن تست های کنکور و آموزش خود درسنامه آمده است. همچنین تست ها به صورت ترکیبی طرح شده اند و هر تست شامل چند بخش از گرامر مورد بحث درس است. تست های واژگان با استفاده از کلمات توضیح داده شده درسنامه و همچنین واژه های سخت دیگر متن طراحی شده اند. در نظر گرفتن سلیقه کنکوری سوالات در نسخه جدید دیده می‌شود و نویسنده مخصوصا در اضافه کردن 50 تست واژگان این مسیر کنکوری را به خوبی پوشش داده است. تست های کتاب زبان انگلیسی دهم تست خیلی سبز میکروطبقه بندی نشده و تنها در همان ۴ دسته اصلی جدا شده اند. یکی از تغییرات نسخه جدید رویکرد آموزشی مناسب تست‌ها از ساده به سخت است که در تمامی تست‌ها دیده می‌شود. متون Cloze Test و Reading در کتاب نیز روند خوبی را در دشوار شدن تا رسیدن به سطح کنکوری طی کرده‌اند.

پاسخنامه های تست ها و به خصوص پاسخنامه های تست های Cloze و Reading به طور مناسبی کامل و شفاف هستند. تمامی تست ها ترجمه شده اند و دلیل انتخاب گزینه درست به خوبی شرح داده شده است. تست هایی که نکات ریزی داشته اند با شرح گزینه ها، چرایی جواب درست بیان شده است و ترجمه تک تک عبارات و جملات و کل متن Cloze و Reading به مخاطبان با سطح های پایین کمک فراوانی می کند تا کل متن و سوالات را درک کند. این عملکرد مناسب پاسخ‌های تشریحی در نسخه جدید حفظ شده است. تنها نکته ای که شاید بهتر بود رعایت شود در پاسخنامه، ارجاع خواننده به بخشی از درسنامه که نکته ی تست در آنجا وجود دارد، بود که به مرور سریع و جا افتادن مطلبی که از دید دانش آموز پنهان مانده یا به درستی متوجه نشده، کمک می کرد. از آنجایی که در پاسخنامه سوالات گرامر و واژگان همچنان نکات مهم تستی که در درسنامه وجود دارد بیان نشده است، این نقطه ضعف همچنان در کتاب زبان انگلیسی دهم تست خیلی سبز وجود دارد.

ظاهر کتاب

فونت، سایز و صفحه آرایی کتاب زبان انگلیسی دهم تست خیلی سبز، فرمت استاندارد دیگر کتاب های زبان انگلیسی این انتشارات را دارد و از همان دو رنگ آبی و خاکستری که اختلالی در خواندن کتاب به وجود نمی آورد، استفاده شده است. کیفیت کاغذ کتاب مناسب است و  قالب  رو و پشت جلد هم مشابه باقی کتاب های انتشارات خیلی سبز به همراه طرح مرتبط و مناسب زبان انگلیسی است.

 جمع بندی

در پایان، حجم کتاب زبان انگلیسی دهم تست خیلی سبز برای یک درس سال دهم مناسب و کافی است و با اینکه همچنان درسنامه گرامری خلاصه بیان شده است اما پوشش مناسب مطالب کتاب درسی موجب می شود تا کتاب منبع بسیار خوبی برای مرور و تثبیت درس در ذهن دانش آموزان شود و با زدن تست های آن به مهارت کافی در این درس برسد. یکی از ویژگی‌های جدید و خوب کتاب زبان انگلیسی دهم تست خیلی سبز در این ویرایش استفاده از تمرینهای کتاب درسی برای نگارش تست‌های واژگان جدید بوده است. همچنین جدول واژگانی که در کتاب به کار رفته است برای یاد گرفتن واژگان و ساده‌تر شدن این یادگیری بسیار موثر بوده است. کتاب می تواند به عنوان منبع اول برای دانش آموزان مورد استفاده قرار گیرد. چون در این نسخه تست‌ها کمی طولانی‌تر شده‌اند و واژه‌های نا آشنای بیشتری در آنها وجود دارد. تست‌ها برای دانش آموزان با سطح بالا هم مناسب‌تر شده است و آنها استفاده بهتری از کتاب خواهند برد.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف  

نویسنده
دکتر رضا کیاسالار
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
140
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...