پرسش های چهار گزینه ای ریاضی یازدهم تجربی خیلی سبز

تست ریاضی خیلی سبز

از {{model.count}}
275,000
233,750 تومان
15%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای ریاضی یازدهم تجربی خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

تست ریاضی یازدهم تجربی خیلی سبز 


کتاب ریاضی یازدهم خیلی سبز از سری کتاب های تست این انتشارات است و مختص دانش آموزان رشته تجربی است. در این کتاب با نگاهی تست محور به مطالب ریاضی 2 پرداخته شده است. کتاب دارای درسنامه های خلاصه و مروری و 1471 تست با حجم 464 صفحه است. در مقدمه درباره هر یک از فصول و اهمیت آنها در آموزش مطالب سال دوازدهم و همچنین اهمیت آنها در کنکور صحبت شده است و درباره نحوه استفاده صحیح از کتاب نیز توضیحاتی داده شده است. در ادامه به بررسی کتاب تست ریاضی 11 ام تجربی خیلی سبز می پردازیم.

فهرست کتاب ریاضی یازدهم تجربی خیلی سبز شامل شماره اولین صفحه از هر فصل و دروس آن فصل است. عناوین دروس هر فصل دقیقا مشابه کتاب درسی است. ساختار کتاب به این شکل است که هر درس شامل تعدادی درسنامه دو یا سه صفحه ای است و بعد از آن تست های آن آمده اند. پاسخنامه تشریحی هر فصل نیز در پایان فصل آمده است. پاسخنامه کلیدی کل کتاب نیز در انتهای آن قرار دارد. زبان درسنامه ساده و به دور از پیچیده گویی است و در بعضی فصول کمی صمیمی تر هم می شود.

از لحاظ ظاهر، از دو رنگ مشکی و آبی در درسنامه و تست ها استفاده شده است. تست های درسنامه دارای کادرهایی هستند که آنها را جدا می کند، ولی فرمول ها کادر مشخصی ندارند. پاسخنامه نیز دوستونه است ولی خط های جداکننده بین هر دو پاسخ از فشردگی ظاهری آنها کاسته است. نمودارها و اشکال بخوبی رسم شده اند و چاپ کتاب هم خوب است. کاغذ مورد استفاده کاهی است. طرح روی جلد کتاب بی ربط و نه چندان جذاب است.

کتاب ریاضی یازدهم تست خیلی سبز دارای درسنامه های خلاصه است که برای جمع بندی و مرور مطالب بعد از آموزش نسبی مطالب راه گشا خواهد بود. تعداد 1471 تست می تواند شما را از منبع تستی دیگری بی نیاز کند و پوشش تیپ های مهم تستی خیال شما راحت کند. تست های کتاب عموما ساده و متوسط هستند و البته تعدادی تست دشوار تر هم در انتهای هر درس آمده اند. با توجه به این تعداد تست، باید متناسب با برنامه آموزشی معلم تان از این کتاب استفاده کنید و تست های آن را به زمان خاصی موکول نکنید. قبل از خرید اینترنتی کتاب ریاضی 11 ام تجربی خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

اولین موضوعی که با ورود به درسنامه های ریاضی یازدهم خیلی سبز جلب توجه می کند، زبان ساده آن است. سعی شده با انتخاب کلمات مناسب ارائه مطلب به خواننده به راحتی رخ بدهد. سرعت درسنامه مشابه بسیاری از کتاب های نکته و تستی زیاد است. یعنی حاشیه و مقدمه سازی وجود ندارد و در خیلی از موارد با یک توضیح یکی دو خطی وارد نکات و تست ها شده است. قبل از ورود به تست ها مثال تشریحی وجود دارد، ولی نه در همه فصول.

به طور کلی اگر درسنامه فصل هایی مثل تابع و مثلثات را با هندسه تحلیلی و جبر و هندسه مقایسه کنید، متوجه تفاوت در سرعت درسنامه خواهید شد. در فصل های تابع و مثلثات حجم مطالب درسنامه بیشتر و مثال های تشریحی قبل از تست ها از سرعت آن می کاهد، در حالی که در فصل های اول و دوم کتاب ریاضی یازدهم تجربی تست خیلی سبز به ندرت مثال تشریحی می بینید و این باعث شده که درسنامه سریع تری را تجربه کنید.

اتفاقا در همین فصول بیشتر به نکات جانبی و خاص پرداخته شده است و فضای نکته و تستی را بیشتر حس می کنید. مثلا در بخش هندسه تحلیلی در همان ابتدای کار نکته محاسبه مساحت مثلث با داشتن مختصات سه راس آن گفته شده است. در صورتی که می شد این نکته بعد از گفتن راه حل اصلی آن (یعنی محاسبه ارتفاع و قاعده مثلث) ارائه شود. همچنین در بخش روابط بین ریشه های تابع درجه دوم، اصلا درباره نحوه بدست آمدن فرمول ها توضیحی وجود ندارد و این فرمول ها بدون دلیل لیست شده اند و ممکن است خواننده را برای اینکه تصمیم بگیرد کدام یک از آنها را حفظ کند، دچار چالش بکند.

زیرا می توان گفت فارغ از تفاوت اندک حجم درسنامه در فصول متنوع ، اگر خواننده کتاب ریاضی یازدهم خیلی سبز هستید و چیزی از مطلبی نمی دانید نباید از این درسنامه به عنوان اولین منبع استفاده کنید. اگر درس برایتان جا افتاده، با خواندن درسنامه می توانید نظم خوبی به ذهن تان ببخشید و مرور خوبی روی همه مطالب داشته باشید. همچنین می توانید تصمیمات درستی برای اینکه کدام نکات را حفظ کنید و کدام یک از آنها را بیخیال بشوید، بگیرید. مثلا اگر روابط بین ریشه های تابع درجه دوم را قبلا یاد گرفته باشید، احتمالا تصمیم می گیرید که فرمول "یک ریشه n برابر ریشه دیگر" را حفظ نکنید.

برای مثال اگر شما رسم نمودار تابع هموگرافیک را از معلم تان یا هر منبع خودآموزی یاد بگیرید، قاعدتا قبل از ورود به این موضوع مرور کوتاهی روی انتقال افقی و عمودی تابع از ریاضی دهم داشته اید. در حالیکه در درسنامه تابع، رسم تابع هموگرافیک قبل از مرور روی انتقال تابع آمده است و درک رسم سریع آن شاید برای خوانند ثقیل باشد. با توجه به اینکه درسنامه تابع با مرور کوتاهی روی مطالب دهم آغاز شده، می شد بخش انتقال نمودار توابع نیز به ابتدای فصل منتقل شود. 

یکی از مواردی که خواندن درسنامه را برای هر قشر دانش آموزی مفید می کند این است که تست های درسنامه عموما ساده و متوسط اند و فضای آموزشی دارند. همچنین پوشش مطالب مهم و تیپ های مهم تستی در درسنامه بخوبی اتفاق افتاده است. رعایت چارچوب کتاب درسی هم قابل قبول است و اصراری برای ارائه مطالب سنگین تر و پیشرفته از کتاب درسی نمی بینید. از معدود موارد خروج از این چارچوب می توان به زاویه بین دو خط ارائه کرد که مختص دانش آموزان رشته ریاضی است.

همچنین در بعضی موارد بنظر می آید که می شد در انتخاب ارائه مطالب سلیقه بهتری بخرج داد. مثلا شعاع دایره محیطی مثلث در درسنامه آمده، در حالیکه شعاع دایره محاطی آن نیامده است. این در حالیست که اثبات شعاع دایره محاطی بسیار ساده تر است و درک آن برای خواننده راحت تر. توضیحات انواع استدلال و مثال هایی که در این بخش زده شده اند، بسیار زیبا هستند و نشان از تجربه نویسندگان در این زمینه دارند.

 تست (تمرین)

تعداد 1471 تست در کتاب ریاضی 11 ام خیلی سبز می تواند آن را به منبعی کافی برای دانش آموزان این پایه تبدیل کند. البته بنظر تعداد تست های فصل دوم (هندسه) با توجه به حضور دو یا سه تست از این موضوع در کنکور، می توانست بیشتر هم باشد. عدد 158 تست هندسه را با 229 تست توابع نمایی و لگاریتمی مقایسه کنید. اما از بحث تعداد تست ها که بگذریم، پوشش تیپ های مهم تستی و ارائه تیپ های جدید و البته ساده در این کتاب به نحو احسن اجرا شده است. علاوه بر تست های تالیفی، تست های کنکور و آزمون قلم چی (کانون فرهنگی آموزش) نیز در لابه لای تست ها قرار گرفته اند. همچنین تست های برگرفته از تمارین کتاب درسی با همین نام به چشم می خورند.

طبقه بندی تست های کتاب ریاضی یازدهم تجربی تست خیلی سبز، با تیترهایی در بین آنها اتفاق افتاده که البته دقیقا همان تیتر های داخل درسنامه نیستند. ولی تعداد این تیترها زیاد است و می توان گفت میکروطبقه بندی در تست ها اتفاق افتاده. در فاصله بین هر دو تیتر، تست ها از ساده به سخت چیده شده و تست های اولیه کاملا سراغ مفهوم اصلی رفته اند و بررسی می کنند که خواننده آماده ورود به تست ها است یا نه؟ روند مناسب تست ها باعث شده اگر خواننده درسنامه را نخوانده باشد نیز با یک آمادگی نسبی بتواند آموزش خود را با حل تست ها تکمیل کند. هر چند که در مقدمه هم اشاره شده که حتما درسنامه قبل از ورود به تست ها مطالعه شود.

تست های پایانی هر تیتر نیز سخت نیستند و به طور کلی سطح ساده و متوسط تست ها، آنها را برای قشر بزرگی از مخاطبان آن قابل استفاده می کند. در پایان هر بخش تست های دشوار تر با علامت "رعد" آمده اند که سختی آنها نیز بیشتر محاسباتی است و نیاز به تسلط به موضوع و سرعت محاسباتی بالا دارند تا ایده و خلاقیت. به طور کلی با حل تست های ریاضی یازدهم تجربی خیلی سبز می توانید مطمئن باشید روی مفاهیم اصلی مسلط هستید و تیپ های مرسوم کنکوری را بررسی کرده اید. ضمن اینکه تعداد بالای تست ها می تواند تضمین کننده بالا رفتن سرعت شما در حل تست ها  و روند محاسباتی آنها باشد.

پاسخنامه تشریحی تست ها در پایان هر فصل آمده اند و توضیحات فارسی آنها بیشتر از توضیحات آنها به زبان ریاضی است و این موضوع باعث می شود کمتر خواننده ای در فهم آنها دچار مشکل شود.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
رسول محسنی منش _ سروش موئینی _ کوروش اسلامی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
532
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...