پرسش های چهار گزینه ای ریاضی و آمار دهم انسانی خیلی سبز

تست ریاضی و آمار دهم انسانی خیلی سبز

از {{model.count}}
135,000
101,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای ریاضی و آمار دهم انسانی خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای ریاضی و آمار دهم انسانی خیلی سبز


درس ریاضی و آمار ۱ جزو مهم‌ترین دروس پایهٔ دهم رشتهٔ انسانی است؛ به گونه‌ای که رویکرد قوی دانش‌آموزان این رشته در پاسخ‌دهی به سؤالات کنکور این درس تأثیر بسیار بالایی بر رتبهٔ برتر کنکور این عزیزان می‌گذارد. با توجه با ماهیت مفهومی و محاسباتی درس ریاضی و آمار لازم است که دانش‌آموزان از همان پایهٔ دهم این درس را جدی گرفته و تلاش کنند تا مطالب ریاضی و آمار ۱ را عمیق فرا گرفته و به تمرین کافی از این درس بپردازند؛ زیرا که داشتن یک پایهٔ قوی در این درس می‌تواند به شدت به دانش‌آموزان متقاضی شرکت در کنکور سراسری کمک کند. به دلیل اهمیّت و تنوع بالای مباحث ریاضی و آمار ۱، دانش‌آموزان این پایه به یک منبع کمک آموزشی مفید جهت یادگیری عمیق مطالب این درس، آشنایی با انواع تست‌های آن و بالا بردن مهارت تست‌زنی خود، نیاز فراوانی دارند. کتاب پرسش‌های چهار گزینه‌ای ریاضی و آمار ۱ رشتهٔ انسانی مختص پایهٔ دهم از انتشارات خیلی سبز یک منبع کمک آموزشی بسیار خوب برای یادگیری کامل تمامی مباحث این درس و حل تست‌های آن است. این کتاب به نوشته ی مهندس علی شهرابی، تمامی مباحث درس ریاضی و آمار ۱ رشتهٔ انسانی را با عملکردی منطبق بر کتاب درسی در درسنامه‌های تفصیلی به همراه تست‌های حل‌شدهٔ آموزنده به طور کامل آموزش داده و در هر بخش تعدادی تست مختلف برای یادگیری بهتر دانش‌آموزان ارائه می‌کند.

درسنامه کتاب ریاضی و آمار ۱ دهم خیلی سبز

 این کتاب که تنها در یک جلد ارائه می‌شود، تمامی مباحث درس ریاضی و آمار ۱ پایهٔ دهم رشتهٔ انسانی را طی درسنامه‌های کاربردی و کامل به همراه ترکیبی جامع از تست‌های تألیفی و کنکوری آموزش می‌دهد و یکی از بهترین منابع کمک آموزشی برای دانش‌آموزان پایهٔ دهم رشتهٔ انسانی است که به دنبال تقویت پایه و مهارت خود در این درس و دستیابی به نتیجهٔ عالی در کنکور هستند. درسنامه‌های این کتاب بدون آن‌که حتی یک نکته فرای کتاب درسی داشته باشند، تمامی مباحث را متناسب با سطح سؤالات کنکور، آموزش می‌دهند. همچنین هر نکته‌ای از مباحث سال‌های پیشین که ممکن است از خاطر دانش‌آموزان رفته باشد نیز به طور کامل آورده شده است تا ابهامی برای دانش‌آموزان به سبب فراموشی نکات سال‌های پیشین به وجود نیاید. به طور خاص، در ابتدای کتاب یک فصل با عنوان «فصل صفر» به یادآوری اتحاد و تجزیه اختصاص یافته است. یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار خوب درسنامه‌های این کتاب ارائهٔ چندین مثال تستی در توضیحات هر موضوع به همراه پاسخ کامل تشریحی است. این ویژگی بسیار مهم است؛ زیرا که یادگیری درس ریاضی تنها با دانستن نکات و مفاهیم کلی این درس میسر نیست و دانش‌آموزان حتماً باید این درس را با حل سؤالات مختلف یاد بگیرند.

تست‌ها و پاسخنامه کتاب ریاضی و آمار دهم خیلی سبز

این کتاب با ۱۶۵ صفحه شامل ۵۳۱ تست از تمامی مباحث ریاضی و آمار رشتهٔ انسانی است که از این تعداد ۱۲۹، ۱۶۰، ۱۷۲ و ۷۰ تست به ترتیب مربوط به فصل‌های اول تا چهارم کتب درسی هستند. تست‌های هر فصل نیز مطابق درسنامه‌های آن به صورت موضوعی تقسیم‌بندی شده است. این تست‌ها با هدف آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با انواع تست‌های متنوع این درس، از نظر میزان سخت بودن بسیار گوناگون هستند. شمارهٔ تعدادی از سؤالات هر بخش با رنگ قرمز مشخص شده است؛ این سؤالات در واقع سؤالات پرکاربردتر و مهم‌تر هر مبحث هستند. پیشنهاد می‌شود که دانش‌آموزان ابتدا این سؤالات را حل کرده و در صورت داشتن وقت بیشتر به حل باقی سؤالات بپردازند. این کتاب هم پاسخنامهٔ تشریحی و هم پاسخنامهٔ تستی دارد. پاسخنامهٔ تشریحی این کتاب علاوه بر توضیحات کامل حل هر سؤال، شامل تعداد نسبتاً زیادی نکته است که باعث شده‌اند مطالعهٔ حل همهٔ سؤالات در پاسخنامه برای دانش‌آموزان خالی از لطف نباشد.  پاسخنامهٔ این سؤال در صورت لزوم به بررسی گزینهٔ درست بسنده نکرده و تمامی گزینه‌ها را تحلیل نموده است. همچنین سؤالات از راه‌های متنوع حل شده‌اند تا دانش‌آموزان با تمامی روش‌های حل سؤالات آشنا شوند. استفادهٔ به جا از شکل‌ها، نمودارها و جداول گوناگون در حل سؤالات نیز به فهم بهتر دانش‌آموزان کمک فراوانی می‌کند.

منابع تست‌های کتاب

تست‌های این کتاب را می‌توان به چهار دستهٔ تست‌های کنکورهای سراسری، تست‌های تألیفی، تست‌های کانون فرهنگی آموزش و تست‌های برگرفته از کتاب درسی تقسیم نمود که شرح آن‌ها به صورت زیر است.

تست‌های کنکورهای سراسری

این دسته از تست‌های کتاب کاملاً مشابه تست‌های اصلی کنکور سراسری هستند و بدون هیچ‌گونه تغییری ارائه شده‌اند. سال و نوع (داخل یا خارج) کنکور مربوطه در جلوی سؤال‌های این دسته نوشته شده است.

تست‌های تألیفی

در هر بخش موضوعی از کتاب تعدادی سؤال مختلف توسط مؤلف کتاب طراحی و جمع آوری شده است تا دانش‌آموزان بتوانند علاوه بر آشنایی بیشتر با انواع سؤالات هر مبحث، با در اختیار داشتن تعداد کافی تست به تمرین بیشتر پرداخته و مهارت خود در پاسخ دهی به تست‌های این درس را افزایش دهند.

تست‌های کانون فرهنگی آموزش

بعضی از تست‌های استاندارد و پرکاربرد آزمون‌های آزمایشی برگزار شده در سال‌های اخیر توسط کانون فرهنگی آموزش با ذکر سال برگزاری آزمون در کتاب آمده است.

تست‌های برگرفته از کتاب درسی

این تست‌ها نیز همانطور که از نام دسته‌بندی مشخص است، کاملاً مشابه سؤالات طرح شده در بخش‌های گوناگون کتاب درسی هستند.

جمع‌بندی

کتاب پرسش‌های چهار گزینه‌ای ریاضی و آمار ۱ رشتهٔ انسانی مختص پایهٔ دهم از انتشارات خیلی سبز تمامی مباحث درس ریاضی و آمار ۱ رشتهٔ انسانی پایهٔ دهم را به طور منسجم و در چهارچوبی مطابق با کتاب درسی طی درسنامه‌هایی کاربردی و کامل به همراه مثال آموزش داده و همچنین تست‌های کنکوری و تألیفی جامع و بسیار گوناگون از منظر سطح سختی ارائه می‌کند تا دانش‌آموزان بتوانند علاوه بر یادگیری عمیق مفاهیم و تقویت پایهٔ خود، مهارت تست‌زنی خود در این درس را نیز برای کنکور تا حد لازم افزایش دهند . از این رو، این کتاب مکمل بسیار خوبی برای کتاب درسی دانش‌آموزان پایهٔ دهم رشتهٔ انسانی است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
علی شهرابی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
170
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...