پرسش های چهار گزینه ای ریاضی و آمار جامع خیلی سبز

تست ریاضی و آمار جامع خیلی سبز

از {{model.count}}
430,000
322,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای ریاضی و آمار جامع خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای ریاضی و آمار جامع خیلی سبز


کتاب ریاضی و آمار جامع کنکور از انتشارات خیلی سبز، برای دانش‌آموزان رشتهٔ ادبیات و علوم انسانی، به چاپ رسیده است این کتاب از سری کتاب‌های تست جامع و نوشتهٔ آقایان مهندس علی شهرابی و مهندس امیر زراندوز است. موضوعات این کتاب دارای تمامی مطالب «ریاضی و آمار دهم»، «ریاضی و آمار یازدهم» و «ریاضی و آمار دوازدهم» است به صورت تک‌جلدی و در ۴۷۲ صفحه به انتسار رسیده است. در کنکور انسانی ۲۰ سؤال ریاضی طرح می‌شود که زمان پاسخگویی به آن ۲۵ دقیقه است. این ۲۰ سؤال، سؤالات ۱۰۱ تا ۱۲۰ دفترچهٔ اختصاصی کنکور انسانی است. (اولین درس دفترچه اختصاصی کنکور انسانی، ریاضی است)

ویژگی‌ها و مشخصات کتاب ریاضی و آمار جامع کنکور خیلی سبز

کتاب ریاضی و آمار جامع کنکور از انتشارات خیلی سبز، ریاضیات رشتهٔ انسانی را در ۱۰ فصل طبقه‌بندی کرده است. در این کتاب به‌جز مبحث تابع که ترکیبی از دهم و یازدهم است، سایر فصل‌های هر پایه، به صورت جداگانه ارائه شده‌اند. در این کتاب، هر فصل به چند زیرفصل و هر زیرفصل به چند بخش تقسیم می‌شود. بخش‌های اصلی این کتاب به شرح زیر است:

 • درسنامه
 • تست
 • پاسخنامه تشریحی
 • پاسخنامه کلیدی

درسنامه

در کتاب ریاضی و آمار جامع کنکور انسانی خیلی سبز، برای هر زیرفصل درسنامهٔ جداگانه‌ای در نظر گرفته شده است. در این درسنامه‌ها، بخش‌های متنوع هر زیرفصل با تیتری آبی رنگ از هم جدا شده‌اند. ویژگی بارز این درسنامه‌ها، خودآموز بودن آن برای همهٔ دانش‌آموزان در هر سطح علمی است. توضیحات آن واضح و قابل فهم است و به اندازه‌ای است که یک دانش‌آموز با پیش‌زمینهٔ حداقلی نیز می‌تواند استفادهٔ لازم را از آن ببرد. مثال‌های پرشمار آن که راه حل‌های قابل فهمی را ارائه داده است، سبب آشنایی دانش‌آموزان با سبک حل تیپ‌های گوناگون می‌شود.  در درسنامه، تیترهایی با عنوان «نکته» وجود دارد. این تیترها عمدتاً شامل فرمول‌های کاربردی برای حل سؤالات هستند. تیتر دیگری نیز با عنوان «تذکر» وجود دارد که با گوشزد موارد مهم، از رخ دادن خطاهای پرتکرار (که مشکل اکثر دانش‌آموزان است) جلوگیری می‌کند.

تست

تست‌های هر زیرفصل بعد از درسنامهٔ آن آمده است. هر بخش از درسنامه، دارای تست‌های مشخص شده‌ای است که در اینجا نیز مطابق با همان تیترهای درسنامه، از هم جدا شده‌اند. این ویژگی باعث می‌شود دانش‌آموز بتواند مطالعهٔ خود را به بخش‌های کوچک تقسیم کند. تست‌ها تقریباً از ساده به سخت چیده شده‌اند. تست‌ها شامل سؤالات کنکور سال‌های اخیر، سؤالات آزمون قلم‌چی، سؤالات برگرفته از کتاب درسی و سؤالات تألیفی است. شمارهٔ بعضی از تست‌های این کتاب رنگی است؛ به این معنا که این تست‌ها برای دانش‌آموزانی نشان‌دار شده‌اند که وقت کافی برای حل همهٔ تست‌ها ندارند. این تست‌ها به نوعی پوشش دهندهٔ همهٔ مطالب و مفاهیم هستند.

تعداد تست‌ها و فصل‌بندی‌های این کتاب را در زیر می‌بینید:

 • فصل اول: عبارت‌های جبری (فصل اول سال دهم) ۱۵۸ تست
 • فصل دوم: معادلهٔ درجه دوم (فصل دوم سال دهم) ۱۳۲ تست
 • فصل سوم: تابع (فصل سوم سال دهم و فصل دوم سال یازدهم) ۳۵۵ تست
 • فصل چهارم: کار با داده‌های آماری (فصل چهارم سال دهم) ۱۱۴ تست
 • فصل پنجم: نمایش داده‌ها (فصل پنجم سال دهم) ۸۴ تست
 • فصل ششم: آمار (فصل سوم سال یازدهم) ۱۱۴ تست
 • فصل هفتم: آشنایی با منطق و استدلال ریاضی (فصل اول سال یازدهم) ۱۳۱ تست
 • فصل هشتم: آنالیز ترکیبی و احتمال (فصل اول سال دوازدهم) ۱۶۲ تست
 • فصل نهم: الگوهای خطی (فصل دوم سال دوازدهم) ۱۹۱ تست
 • فصل دهم: الگوهای غیرخطی (فصل سوم سال دوازدهم) ۲۲۲ تست

در مجموع ۱۶۶۳ تست در این کتاب موجود است.

پاسخنامه تشریحی

پاسخنامه تشریحی کتاب ریاضی و آمار جامع کنکور انسانی خیلی سبز نیز مانند درسنامهٔ آن کامل است. در نگاه اول، توضیحات فارسی موجود در پاسخنامه توجه شما را جلب می‌کند. یعنی برای هر سؤال توضیحات فارسی ارائه شده است که این کار به دانش‌آموزان به‌ویژه دانش‌آموزان انسانی کمک زیادی در فهم پاسخ می‌کند. بعضی از سؤالات نیز دارای دو راه حل هستند. راه حل اول تشریحی و مطابق با روش‌های کتاب درسی است. راه دوم نیز روش تستی حل سؤالات است. این روش‌های سریع، در کنکور بسیار مفید است. توصیه می‌شود حتی با رسیدن به پاسخ درست، باز هم پاسخنامه را مطالعه کنید.

در پاسخنامه، جاهایی که نیاز به یادآوری یک موضوع از مطالب فصل‌های پیش یا سال‌های هفتم تا نهم متوسطهٔ اول بوده با علامت مخصوصی این یادآوری انجام شده است. این ویژگی برای دانش‌آموزان رشتهٔ انسانی بسیار ضروری به نظر می‌رسد؛ چرا که با فاصله‌ای که از ریاضیات می‌گیرند، خیلی از مطالب پایه را فراموش می‌کنند.

پاسخنامه کلیدی

بخش پایانی کتاب، پاسخنامه کلیدی تست‌های آن است. این پاسخنامه در صفحات ۴۶۸ تا ۴۷۲ جای داده شده است. در ضمن در پایان این کتاب می‌توانید تست‌های ریاضی کنکور داخل و خارج از کشور (نظام جدید) را همراه با پاسخنامه ببینید.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسندگان
امیر زراندوز _ علی شهرابی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
552
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...