پرسش های چهار گزینه ای ریاضی دهم خیلی سبز

تست ریاضی دهم خیلی سبز

از {{model.count}}
246,000
196,800 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای ریاضی دهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای ریاضی دهم خیلی سبز


چکیده

یک کتاب دیگر از سری کتاب های تست از انتشارات خیلی سبز را پیش رو داریم. کتاب ریاضی دهم که برای دانش آموزان ریاضی و تجربی قابل استفاده است. کاربرد کتاب از نام سری آن مشخص است. برای تمرین تست زنی نوشته شده است، ولی نباید از درسنامه های خوب آن گذشت که در ادامه کامل تر به بررسی ریاضی دهم تست خیلی سبز نوشته رسول محسنی منش، سروش موئینی و کوروش اسلامی می پردازیم. این کتاب دارای حجم 402 صفحه است و در مجموع دارای 1484 تا تست دارد.

7 فصل کتاب عناوینی مطابق با 7 فصل کتاب درسی دارند ولی محتوای درس های این کتاب بیشتر از کتاب درسی ریاضی 1 هستند و به سلیقه نویسندگان درسنامه ها و به تبع آن تست ها به بخش های کوچکتری تقسیم شده اند. در فهرست، شماره اولین صفحه همه دروس آمده اند. ساختار کتاب این گونه است که بعد از درسنامه هر درس تست های آن قرار گرفته اند. در انتهای فصل یک آزمون جمع بندی از کل فصل و پس از آن پاسخنامه تشریحی فصل قرار گرفته است. پاسخنامه کلیدی کل کتاب و سوالات کنکور سراسری 98 هم در انتهای کتاب آمده است. در مقدمه نویسندگان درباره هر یک از فصول اطلاعاتی آمده از جمله کاربرد آنها و ادامه آنها در سال های بعدی و اهمیت آنها در کنکور.

درسنامه های کتاب ریاضی 10 ام خیلی سبز ظاهری آراسته دارند و قرار گرفتن تست ها در کادر باعث شکل گیری یک نظم نسبی در آنها شده است. البته فرمول ها و روابط هم می توانستند در کادر مشخصی باشند تا در هنگام مرور، کار را برای خواننده راحت کنند. فونت و سایز آنها مناسب است و کتاب جز در بخش پاسخنامه شلوغ نیست. البته وجود خط جداکننده بین سوالات در پاسخنامه هم از شلوغی آن کمی کاسته است. از دو رنگ مشکی و بنفش (رنگ مکمل) در کتاب استفاده شده است. طرح روی جلد کتاب با اشاره به مفهوم قدر مطلق طرح ریزی شده است ولی خیلی ساده و نه چندان جذاب است.

کتاب ریاضی دهم خیلی سبز از سری کتاب های تست این انتشارات جز بهترین ها در زمینه خود است. درسنامه های مناسب آن که از مثال های تشریحی و اثبات مسائل بی بهره نیستند کمک کننده به حل تست های آن خواهند بود. تست های آن دارای سطح متوسط و ساده هستند و برای دانش آموزان ضعیف و متوسط می تواند انتخاب خوبی باشد. دانش آموزان سال دهم رشته های ریاضی و تجربی باید در طول سال تحصیلی از کتاب استفاده کنند چرا که تعداد تست های آن در زمان کوتاهی قابل حل نیستند. در بررسی اولیه کتاب می توان به کم غلط بودن و ویراستاری خوب آن پی برد. قبل از خرید اینترنتی کتاب تست ریاضی 10 ام خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های ریاضی دهم تست خیلی سبز دوست داشتنی هستند. چرا دوست داشتنی، چون ارتباط برقرار کردن با آن کار راحتی است. این راحتی برای این نیست که زبان آن صمیمی است یا شوخی در آن باشد، بلکه رویکرد آموزشی خوبی است که خواننده را دنبال خود می کشد. درسنامه ها، مثال های تشریحی خوبی قبل از ورود به تست ها دارد. البته هر چقدر به انتهای کتاب نزدیک تر می شوید تعداد مثال های تشریحی افزایش می یابد. مثلا در فصل شمارش و آمار و احتمال تعداد زیادی مثال تشریحی چند قسمتی می بینید که به بالا بردن اعتماد به نفس خواننده و همچنین عمق بخشی به علم او کمک می کند.

یکی دیگر از مواردی که درسنامه کتاب ریاضی دهم تست خیلی سبز را به سمت خودآموز بودن متمایل می کند این است که خیلی از فرمول ها و روابط، اثبات نسبتا مختصری دارند تا خواننده حس خواندن یک کتاب حفظی را نداشته باشد. مثلا روابط مثلثاتی یا ریشه های تابع درجه دوم دارای اثبات هستند. البته که خواننده در هنگام مطالعه این درسنامه باید تسلط نسبی نسبت به موضوع داشته باشد و این ها را بداند، ولی وجود این موارد می تواند به طبقه بندی بهتر دانسته های او کمک کند.

تست های درسنامه ها ضمن داشتن تنوع خوب اکثرا دارای سطح متوسط هستند. خیلی از آنها چند قسمتی و شمارشی هستند. دلیل این موضوع این بوده که در یک تست موضوعات بیشتری مورد پرسش قرار بگیرند و حجم درسنامه زیاد نشود. بنابراین باید توجه داشت که خیلی از تست های درسنامه، آموزشی هستند و نباید از حجم و طولانی بودن آنها ترسید. در برخی موارد به ایده های تستی ای که قرار است در تست های بعد از درسنامه ببینید اشاره شده که می تواند برای دانش آموزان قوی ناخوشآیند باشد و یا لو دادن ایده حل سوال خلاقیت آنها را بکشد.

حفظ چارچوب کتاب درسی و پوشش مطالبی که عمدتا مورد پرسش قرار می گیرند به خوبی اتفاق افتاده است و به لحاظ رعایت چارچوب و سطح کنکور، درسنامه در شرایط خوبی قرار دارد. از موارد نادری که در کتاب چندان به آن پرداخته نشده است بیشترین و کمترین مقدار تابع درجه دوم است که در حسابان و ریاضی یازدهم بیشتر مورد توجه است.

 تست (تمرین)

بلافاصله بعد از درسنامه هر فصل از کتاب ریاضی 10 تست خیلی سبز، تست های آن آغاز می شوند. مشابه خیلی از کتاب های تست خیلی سبز شروع تست ها، با تست هایی ساده و مفهومی هستند که اجازه ورود شما به باقی تست ها را صادر می کنند. در این تست ها که عموما چند قسمتی و شمارشی هستند قرار است سواد اولیه خواننده سنجیده شود. بعد از آن ضمن حفظ رویکرد آموزشی درسنامه کم کم سطح تست ها هم بالا می رود تا در تست های پایانی علامت «رعد» را در کنار تست ها می بینید. این علامت نشان دهنده تست های سخت است که البته چندان هم دشوار نیستند و حتی برخی از آنها را می توان ساده ارزیابی کرد. در هر صورت توصیه می کنیم حتما تست های پایانی درس ها را هم بررسی کنید.

همین موضوع نشان دهنده این است که تست ها ساده و متوسط اند و این می تواند برای دانش آموزان قوی چندان پذیرفته نباشد. تستی با ایده تازه و نو کمتر دیده می شود. ولی به لحاظ پوشش تیپ های مرسوم به خوبی عمل شده است. می توانید با حل تست های ریاضی 10 ام خیلی سبز مطمئن باشید که به مفاهیم مسلط هستید و به اندازه کافی تمرین کرده اید. 1484 عدد تست گواه این مطلب است که توزیع خوبی هم بین آنها در فصول گوناگون صورت گرفته است.

منابع تست ها، علاوه بر موارد تالیفی، تعداد خیلی کمی از تست های کنکور است. به جز تست های کنکور 98 که در انتهای کتاب آمده است، به ندرت تست کنکور در میان تست ها با ذکر شناسنامه آن می بینید. البته در میان تست ها، تست های قدیمی تر کنکور بدون گفتن منبع ممکن است دیده شوند. تمرینهای کتاب درسی هم به تست تبدیل شده اند و با عنوان «کتاب درسی» از بقیه متمایز شده اند. همان طور که گفته شد در پایان تست های فصل، یک آزمون 15 تایی قرار گرفته که دارای متوسط و بالاتر است و برای سنجش، بعد از کسب تسلط روی فصل مناسب است.

پاسخنامه تشریحی تست ها دوستونه است و نسبتا فشرده است. توضیحات فارسی لازم در آنها باعث شده خواننده در فهم پاسخ دچار مشکل نشود. در خیلی از پاسخ ها راه حل دوم هم گفته شده که به عمق بخشی سواد و شکوفایی خلاقیت خواننده کمک می کند. در بخش سوالات کنکور 98، سوالات رشته های ریاضی و تجربی کنکور های داخل و خارج از کشور نیز قرار گرفته اند.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
سروش موئینی _ رسول محسنی منش _ کوروش اسلامی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
404
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...