پرسش های چهار گزینه ای ریاضی جامع کنکور تجربی جلد اول مهروماه

تست ریاضی جامع مهروماه

از {{model.count}}
340,000
255,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای ریاضی جامع کنکور تجربی جلد اول مهروماه از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای ریاضی جامع کنکور تجربی جلد اول مهروماه

کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی از انتشارات مهر و ماه در دو جلد برای داوطلبان کنکور رشتهٔ علوم تجربی می‌باشد. نویسندگان این کتاب آقایان دکتر «محمدرضا میر جلیلی، مهدی امیریان و منصور سعیدی» هستند. در کنکور تجربی ۳۰ سؤال ریاضی مطرح می‌شود که زمان پاسخگویی به آن ۴۷ دقیقه است. مجموعه کتاب دو جلدی ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه، این ۳۰ سؤال را به طور کامل پوشش می‌دهد. جلد اول (۶۳۸ صفحه) این مجموعهٔ دو جلدی شامل موارد زیر است: 

 • فصل صفر (مروری بر مفاهیم پایه)
 • درسنامه
 • فصل در یک نگاه (خلاصه‌ای از فرمول‌ها و مفاهیم یک فصل)
 • تست
 • آزمون جامع
 • پاسخنامه کلیدی

جلد دوم (۴۰۷ صفحه) این مجموعه نیز شامل «پاسخنامه تشریحی» تمامی سؤالات جلد اول است. 

مشخصات کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی جلد اول

در  این کتاب هر فصل به چند ایستگاه تقسیم شده است. این تقسیم‌بندی، کمک  ویژه‌ای به تبدیل هر فصل به چند واحد کوچک برای مطالعه، می‌کند. بخش‌های  مختلف آن را در زیر بررسی می‌کنیم. 

فصل صفر (مروری بر مفاهیم پایه)

در  این فصل از کتاب ریاضی جامع مهر و ماه که در صفحهٔ ۱۱ تا ۱۶ این کتاب قرار  دارد نکاتی همچون «تقسیم یک چندجمله‌ای بر چندجمله‌ای دیگر»، «ب. م. م و  ک. م. م عبارت‌های جبری»، «اشتباهات متداول بعضی دانش‌آموزان» و… آمده است.  این مباحث پایهٔ ریاضی هستند. گرچه به صورت مستقیم مورد سوال قرار نمی‌گیرند؛ اما مسئله اینجاست که این مطالب، برای حل سوالات، بسیار کاربردی خواهند بود. 

درسنامه

همانطورکه  بالاتر اشاره شد، هر فصل به چند ایستگاه تقسیم می‌شود. در ابتدای هر فصل  تمامی درسنامه‌های آن آمده است. البته ایستگاه‌های مختلف هر فصل با یک تیتر  بزرگ از هم جدا شده‌اند. این کتاب به صورت جامع ارائه شده است. یعنی مطالب  مرتبط هر سه پایه در یک فصل از این کتاب گردآوری شده است. برای مثال،  مثلثات دهم، یازدهم و دوازدهم  در فصل دهم این کتاب ارائه شده است. استفاده از جداول و نمودارهای مناسب  در درسنامه، طبقه‌بندی مطالب را در ذهن دانش‌آموز منظم می‌کند. تیترهای  «تذکر» با علامت دست و تیتر «نکته» نیز با علامت لامپ، شامل نکات مهم و  کلیدی است که در حل سؤالات بسیار کمک کننده هستند. درسنامه‌ها مملو از  تست‌هایی با پاسخ تشریحی است که دانش‌آموزان را در فهم مطالب و همچنین  آموزش روش حل سؤالات مختلف، کمک می‌کند. علاوه بر این تست‌ها، مثال‌هایی  برای درک بهتر مطلب در متن درسنامه با تیتر «ببین» آورده شده است. به طور  کلی درسنامه‌های کتاب ریاضیات جامع کنکور تجربی، ساده و قابل فهم هستند. به  شرطی که تک‌تک مثال‌های آن را بررسی کنید. 

فصل در یک نگاه (خلاصه‌ای از فرمول‌ها و مفاهیم یک فصل)

بعد  از پایان درسنامه‌های هر فصل، خلاصهٔ کلیهٔ مطالب آن فصل ارائه شده است.  در این بخش، فقط یک دسته فرمول ارائه نشده است، بلکه تمامی روش‌ها، نکات و  البته فرمول‌ها در قالبی دسته‌بندی شده در آن ذکر شده است؛ که با یک نگاه،  کل فصل مرور می‌شود. این نکته را مدنظر داشته باشید که این بخش نمی‌تواند  جایگزین درسنامه‌ها شود. مطالعهٔ درسنامه‌ها، قبل از زدن تست‎‌های هر فصل،  برای بار اول واجب و ضروری است. از این بخش می‌توانید برای مرور استفاده  کنید. 

تست

تست‌های  هر فصل، مطابق با درسنامه، ایستگاه به ایستگاه جدا شده است. روند یادگیری  با ماندگاری بالا در ذهن را می‌توان به ترتیب، سه قسم «آموزش، تثبیت و  تسلط» دانست. در تست‌های کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه، این سه  مرحله به خوبی رعایت شده است. برای این مهم، تست‌های هر ایستگاه، به سه  قسمت تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از: 

 1. آموزش  (%۴۵+): دانش‌آموزانی که قصد کسب درصد بالای ۴۵ دارند می‌توانند بعد از  مطالعهٔ درسنامه، این تست‌ها را حل کنند. سطح این تست‌ها، نسبتاً ساده است.  
 2. تثبیت (%۷۰+):  دانش‌آموزانی که قصد کسب درصد بیش از ۷۰ را دارند؛ باید علاوه بر مطالعهٔ  درسنامه و حل تست‌های آموزشی، تست‌های این قسمت را حل کنند. سطح تست‌های  مرحلهٔ تثبیت، متوسط و نسبتاً دشوار هستند. 
 3. تسلط  (%۸۵+): دانش‌آموزانی نیز هستند که هدف‌های والاتری دارند (هدفشان پزشکی،  دندانپزشکی و… است). و به دنبال کسب درصدی بیشتر از ۸۵ هستند. این  دانش‌آموزان باید علاوه بر انجام تمامی مراحل قبل، تست‌های مرحلهٔ تسلط را  نیز در دستور کار خود قرار دهند. تست‌های این قسمت معمولاً دشوار و  ایده‌دار هستند. 

در  پایان هر فصل، دو بخش تست دیگر وجود دارد. «تست‌های برای ۱۰۰٪» تست‌های  بسیار دشوار و نکته‌داری هستند که برای ۱۰۰ زدن در کنکور لازم هستند. بخش  بعدی «آزمون فصل» است. در این قسمت با ۱۰ سؤال مباحث مهم را یک‌بار دیگر  مرور می‌کنید. شمارهٔ برخی از تست‌ها، به رنگ مشکی است. این تست‌ها مناسب  مرور و دوران جمع‌بندی است. برای مرور و جمع‌بندی، ابتدا خلاصه فصل بعد از  درسنامه را بخوانید. سپس فقط تست‌هایی که شماره مشکی دارند را حل کنید.  منبع تست‌های این کتاب، سؤالات کنکور سال‌های اخیر، آزمون‌های قلم‌چی، کتاب  درسی و سؤالات تألیفی هستند. 

آزمون جامع

در  پایان کتاب، پنج آزمون ۳۰ سؤالی استاندارد برای جمع‌بندی و خودارزیابی  دانش‌آموزان قرار گرفته است. آزمون پنجم سؤالات ریاضی کنکور تجربی ۹۸ است.  در این آزمون‌ها موضوعاتی همچون «نزدیکی به بودجه‌بندی کنکور»، «همخوانی  ترتیب، تعداد و سطح تست‌ها با سلیقهٔ طراحان کنکور» و… رعایت شده است. 

پاسخنامه کلیدی

پاسخنامه  کلیدی کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهر و ماه، پاسخنامه کلیدی همهٔ  تست‌های خود را در پایان کتاب ارائه داده است. بعد از پایان پاسخنامه  کلیدی، سوالات ریاضی کنکور داخل و خارج از کشور تجربی ۹۹ نیز، گنجانده شده  است. 

نکته

از  آنجایی که پاسخ تشریحی تست‌ها در جلد دوم قرار دارد. همچنین وجود پاسخ  تشریحی برای داوطلبان کنکور برای درک روش‌ها و راهبردهای حل سؤال لازم است.  بنابراین پیشنهاد می‌شود جلد دوم کتاب ریاضی جامع مهر و ماه را نیز حتماً  تهیه کنید. 

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
محمدرضا میر جلیلی - منصور سعیدی - مهدی امیریان
سال چاپ
۱۴۰۰
تعداد صفحات
648
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...