پرسش های چهار گزینه ای ریاضیات دوازدهم تجربی خیلی سبز

تست ریاضیات دوازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
245,000
183,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای ریاضیات دوازدهم تجربی خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای ریاضیات دوازدهم تجربی خیلی سبز


کتاب ریاضی دوازدهم رشتهٔ تجربی تست از انتشارات خیلی سبز، یکی از کتاب‌های مخصوص دانش‌آموزان دوازدهم رشتهٔ علوم تجربی است. نویسندگان این کتاب تک جلدی آقایان سروش موئینی، رسول محسنی منش و کوروش اسلامی هستند. این کتاب ۴۷۲ صفحه‌ای، با ویژگی‌های خاصی که دارد، تقریباً برای همهٔ دانش‌آموزان مناسب است.

بررسی فصول ریاضی دوازدهم تجربی

ریاضی دوازدهم تجربی دارای هفت فصل است. در زیر به اختصار به آن می‌پردازیم.  

فصل اول (تابع): پیش‌نیاز این فصل مباحث تابع در پایه‌های دهم و یازدهم است. برای مطالعهٔ این فصل، حتماً مروری بر تابع دهم و یازدهم داشته باشید.

فصل دوم (مثلثات): این فصل نیز دقیقاً مانند تابع، برای تسلط بر آن باید بر مثلثات پایه اشراف کامل داشته باشید.

فصل سوم (حد بی‌نهایت و حد در بی‌نهایت): در پایهٔ یازدهم، مبحثی به نام حد و پیوستگی دیده می‌شود. که خیلی ارتباطی با این فصل ندارد. بنابراین دانش‌آموزان فقط با درک مفهوم حد، می‌توانند مطالعهٔ این فصل را شروع کنند.

فصل چهارم (مشتق): مشتق فقط در کتاب ریاضی دوازدهم مورد بحث قرار گرفته است. اما مباحثی مانند تابع، مثلثات، عبارت‌های جبری و… پیش‌نیازهای آن هستند.

فصل پنجم (کاربرد مشتق): برای تسلط بر این فصل، نیازمند تسلط بر فصل چهارم است. علاوه بر آن، مباحث معادله و نامعادله نقش تعیین کننده‌ای در پاسخگویی به سؤالات این فصل دارند.  

فصل ششم (هندسه): فصلی که پیش‌نیاز خاصی ندارد و کاملاً مستقل از فصول دیگر حتی هندسه یازدهم است.

فصل هفتم (احتمال): این فصل، ادامهٔ مباحث احتمال در دهم و یازدهم است. برای پاسخگویی به سؤالات این فصل، حتماً باید بر احتمال پایه تسلط داشته باشید.

ویژگی‌های ریاضی دوازدهم تجربی تست خیلی سبز

هر فصل از این کتاب به چند درس تقسیم شده است. برای هر درس، درسنامه و تست‌های جداگانه‌ای در نظر گرفته شده است. یعنی دانش‌آموز می‌تواند درس به درس جلو برود. این کتاب دارای درسنامه، تست و پاسخنامه تشریحی و کلیدی است.

ویژگی درسنامه

درسنامه‌های این کتاب، را تا حد زیادی می‌توان خودآموز دانست. با توضیحات و مثال‌های که ارائه داده سعی در آموزش مفاهیم به دانش‌آموز داشته است. مثال‌های حل شده در درسنامه، راهکارهای حل سؤالات را به دانش‌آموز می‌آموزد. در پاسخ‌های این مثال‌ها، دانش‌آموزان می‌توانند ایده‌های حل تیپ تست‌های متنوع را فرابگیرند. نکات مهم و کلیدی در درسنامه دیده می‌شود که برای حل سؤالات بسیار لازم و ضروری هستند. تقریباً می‌توان گفت درسنامه‌ها بسیار کامل و مفید هستند. البته نکته اینجاست که دانش‌آموزانی که آَشنایی کلی با مباحث دارند خیلی بهتر و راحت‌تر درسنامه‌ها را متوجه می‌شوند. تلاش نویسندگان در این بوده که مطالب و مفاهیم را در چهارچوب کنکور و کتاب درسی بیان کنند و از ارائهٔ مطالب خارج از کتاب درسی پرهیز کرده‌اند. این موضوع، درسنامه‌ها را به یک درسنامهٔ مفید تبدیل کرده است.

ویژگی تست‌ها

بعد از هر درسنامه، تست‌های مربوط به آن آمده است. در این بخش، از نظر سطح سختی ، هر نوع تستی دیده می‌شود. تست‌های ساده، متوسط و سخت در این کتاب، تا حد زیادی با چیدمان از ساده به سخت آورده شده است که دانش‌آموز مراحل یادگیری را به ترتیب طی کند. در آخر هر بخش از تست‌ها، تعدادی تست با علامت رعد و برق نشان‌دار شده‌اند که سطح این تست‌ها بسیار سخت است. این تست‌ها مخصوص دانش‌آموزان برتر است و سایر دانش‌آموزان می‌توانند از حل آن‌ها صرف‌نظر کنند. در کتاب ریاضی تجربی خیلی سبز، تست‌های کنکور سال‌های اخیر با درج سال و رشته آمده است. علاوه بر آن، تست‌های آزمون‌های قلم‌چی نیز در آن دیده می‌شود. یکی از نقاط قوت این تست‌ها، نگاه ویژه به کتاب درسی است. تمامی تمرینات کتاب درسی به صورت تست در این بخش آورده شده است. بر همین اساس با حل تست‌های این کتاب، از کتاب درسی به طور کامل بی‌نیاز می‌شوید. تست‌های تألیفی زیادی نیز در این کتاب دیده می‌شود که برای پوشش کامل مباحث، آورده شده است. در تست‌های تألیفی نیز سعی در طرح تست‌های استاندارد بوده، اما گاهی این رویه رعایت نشده است.

در مجموع هفت فصل این کتاب، ۱۳۵۵ تست آورده شده است. در پایان نیز تست‌های ریاضی کنکور تجربی ۹۸ (داخل و خارج از کشور) جای داده شده است.

ویژگی‌های پاسخنامه (تشریحی و کلیدی)

پاسخنامه تشریحی تست‌های این کتاب، با وجود توضیحات فارسی و ریاضی که دارد، کامل و جامع است. شکل‌ها و نمودارهای استفاده شده در همهٔ بخش‌های کتاب از جمله پاسخنامه، واضح و گویا است. در بعضی از سؤالات، بیش از یک راه‌حل دیده می‌شود. راه‌حل دوم معمولاً با یک روش کوتاه و تستی حل شده است. این موضوع نشان‌دهندهٔ اهمیت مؤلفین بر روش‌های کنکوری است. در کنار بعضی از پاسخ‌ها، نکاتی آورده شده است که یا مطلب مهمی را در حل سؤال به دانش‌آموز گوشزد می‌کند و یا نکته‌ای دربارهٔ جلوگیری از اشتباهات متداول دانش‌آموزان است.

آخرین بخش کتاب نیز، به پاسخنامه کلیدی تست‌ها، اختصاص یافته است.

جمع‌بندی

کتاب ریاضیات دوازدهم رشتهٔ تجربی تست از انتشارات خیلی سبز، با داشتن درسنامه، تست و پاسخنامه تشریحی و کلیدی، مجموعهٔ کاملی برای یادگیری و تمرین دانش‌آموزان دوازدهم تجربی است. با استفاده از این کتاب، می‌توانید کتاب درسی را کنار بگذارید. البته فراموش نشود که رویکرد این کتاب کاملاً تستی است. بنابراین برای آمادگی در امتحان نهایی دوازدهم مناسب نیست.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسندگان
سروش موئینی _ رسول محسنی منش _ کوروش اسلامی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
452
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...