پرسش های چهار گزینه ای روانشناسی یازدهم خیلی سبز

تست روانشناسی یازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
159,000
119,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای روانشناسی یازدهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای روانشناسی یازدهم خیلی سبز 

کتاب روانشناسی یازدهم تست خیلی سبز با هدف ارائه درس‌ نامه ‌های مناسب و آشنا سازی دانش آموزان پایه یازدهم با پرسش‌های چهارگزینه‌ای این درس نوشته شده است. در این کتاب ابتدا درس‌نامه‌های مربوط به هر فصل و سپس پرسش‌های چهارگزینه‌ای مربوط به آن آمده و در نهایت پاسخنامه‌ های تشریحی تست ها قرار گرفته‌اند. این کتاب دارای حجم 200 صفحه و 660 تست می باشد. لحن کتاب عموماً شبیه به لحن کتاب درسی است، اما در بخش‌های زیادی با زبان خودمانی نکته‌ها و مسائلی توضیح داده ‌شده‌اند، یا توضیحات اضافه بر سازمان با لحن دوستانه بیان ‌شده‌اند. در ادامه به بررسی کتاب تست روان شناسی یازدهم خیلی سبز اثر شبنم مصطفوی و سوفیا فرخی می پردازیم.

تصویر جلد کتاب تست روان شناسی یازدهم خیلی سبز تصویری در رابطه با روانشناسی و ذهن انسان است. کیفیت جلد و کاغذ کتاب مناسب است. کتاب سیاه ‌و سفید است و رنگ زمینه آن سبز روشن است. علی‌رغم این‌که شکل‌های کتاب سیاه‌ و سفید هستند اما وضوح خوبی دارند و نامفهوم نیستند. اندازه نوشته‌ها مانند سایر کتاب‌های کمک‌ درسی است و در بخش‌هایی که با لحن خودمانی توضیحاتی داده می‌شود فونت کتاب تفاوت دارد.

کتاب روان شناسی 11 تست خیلی سبز، به‌عنوان منبع اصلی برای دانش آموزان پایه یازدهم می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. اما اگر دانش‌آموز پایه دوازدهم هستید شاید بتوانید از یک منبع تستی دیگر در کنار این کتاب استفاده کنید. همان‌طور که گفته شد درس‌نامه بسیار کامل است و تست ها بسیار با کیفیت هستند، اما این کتاب برای پایه یازدهم نوشته ‌شده است و دانش‌آموز دوازدهم می‌تواند از یک منبعی که تمرکز آن روی تست است در کنار این کتاب استفاده کند.

با توجه به اینکه در سال دوازدهم، روانشناسی جزء دروس شما نیست بهتر است در طول سال تحصیلی یا تابستان، کتاب روانشناسی را مطالعه کنید و از کتاب تست خیلی سبز به ‌موازات آن بهره‌مند شوید. قبل از خرید اینترنتی کتاب روان شناسی تست خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درس‌نامه کتاب تست روان شناسی 11 ام خیلی سبز تمام نکات مهم کتاب درسی را پوشش داده و علاوه بر آن از نمودارها و جدول‌هایی استفاده کرده است. همچنین فعالیت‌های کتاب درسی را پاسخ داده و نکات مهم و اضافه‌ای را نیز بیان کرده است. شروع هر فصل با یک مقدمه است که مؤلف در آن تعدادی سؤال را مطرح کرده و دیدی کلی از درس را به دانش‌آموز ارائه می‌دهد.

همان‌طور که گفتیم تمام نکات مهم کتاب درسی پوشش داده ‌شده و در عین ‌حال ویژگی خلاصه بودن درس‌نامه نیز حفظ‌ شده است. اهمیت این ویژگی وقتی نمایان می‌شود که دانش آموزان پایه یازدهم در کنار یادگیری تشریحی کتاب (که در این پایه بیشتر مورد توجه است) قصد آشنایی با سؤالات چهارگزینه‌ای درس روانشناسی را نیز دارند. بر همین اساس دانستن نکته‌های مهم به ‌صورت خلاصه، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

مورد بعدی پاسخ دادن به فعالیت‌ها، مثال‌ها و سؤالات کتاب درسی است. در تمام درس‌ها و مبحث‌ها مانند عوامل وراثتی، رشد اخلاقی، مراحل حافظه و … شاهد پاسخگویی به فعالیت‌های کتاب درسی هستیم‌. با توجه به این ویژگی، دبیران نیز در کنار دانش آموزان می‌توانند برای پاسخگویی به فعالیت‌های روانشناسی از کتاب تست روان شناسی خیلی سبز بهره‌مند شوند.

مورد بعدی که ویژگی بسیار مثبتی است، وجود مثال‌های متعدد با لحن خودمانی در قسمت‌های متنوع درس‌نامه است. مثلاً در صفحه ۷۳، ۱۱۵ و ۱۳۰ مثال‌هایی با لحن خودمانی و دوستانه آورده شده‌اند که هم به جذابیت کتاب افزوده و هم باعث می‌شود حوصله دانش‌آموز در هنگام مطالعه درس‌نامه سر نرود و مهم‌تر از همه باعث یادگیری بهتر مطلب می‌شوند، خصوصاً آنکه در آزمون‌های روانشناسی سؤالات مصداقی همیشه یک پای ثابت هستند.

در بخش‌هایی از کتاب روانشناسی یازدهم تست خیلی سبز که نیازمند توضیحات بیشتر است نویسندگان موارد اضافه را که به فهمیدن مبحث کمک می‌کند با لحنی دوستانه و صمیمانه آورده‌اند. مثال آن را در صفحه ۷۷ شاهد هستیم. نوآوری دیگری که در این کتاب مورد استفاده قرار گرفته شده بخشی تحت عنوان «انبار مهمات» است. واژه‌های مهم کتاب در این بخش تعریف شده و در قالب سؤال و پاسخ مسائل زیادی در این قسمت‌ها مطرح شده اند.

در نهایت امر، درس‌نامه کتاب تست روانشناسی خیلی سبز، درس‌نامه ای فوق‌العاده جذاب و سرشار از نکات مثبت است که استفاده از آن به‌ تمامی دانش آموزان با هر سطحی توصیه می‌شود.

 تست (تمرین)

مجموعه سؤالات چهارگزینه‌ای کتاب روانشناسی یازدهم خیلی سبز ۶6۰ سؤال است. از آنجایی ‌که این کتاب برای دانش آموزان پایه یازدهم هم قابل استفاده است، این تعداد تست نیاز دانش آموزان پایه را حتماً برطرف می‌کند. نوع توزیع تست ها همان‌طور که در جدول پایین هم مشخص است با توجه به اهمیت درس‌های متنوع متفاوت است و تقریباً عدالت لازم رعایت شده است.

در میان سؤالات چهارگزینه‌ای علاوه بر سؤالات کنکور سراسری سال گذشته که همراه با پاسخ تشریحی کامل آورده شده‌اند، سؤالات آزمون‌های قلم چی (کانون فرهنگی آموزش) هم دیده می‌شوند. پوشش دادن سؤالات کانون و کنکور سراسری از ویژگی‌های منحصر به ‌فرد این کتاب است چراکه هم سؤالات مناسب‌تر کانون دست‌چین شده‌اند و هم سؤالات طراحی شده توسط نویسندگان وجود دارد.

نکته بعدی استفاده از تیپ‌های متنوع سؤالات (جدول دار، شکل دار و …) است. این طیف وسیع تیپ‌ها، ویژگی بسیار مثبتی است که حتماً می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. علاوه بر سوالاتی که مانند کنکور سراسری هستند، سؤالات خلاقانه ای که نه خیلی سخت هستند و نه خیلی آسان نیز قرار دارند.‌ با این تفاسیر هم دانش آموزان قوی و هم دانش‌آموزانی که به ‌تازگی تمرین روانشناسی را شروع کردند می‌توانند از سؤالات کتاب روانشناسی یازدهم تست خیلی سبز استفاده کنند .

پس از بررسی پرسش‌ها به سراغ پاسخنامه می‌رویم. همان‌طور که گفتیم پاسخنامه‌ها در انتهای کتاب روان شناسی خیلی سبز آورده شده‌اند و دو بخش پاسخ تشریحی و پاسخ کلیدی را تشکیل می‌دهند. پاسخ‌های تشریحی عموماً کامل و جامع هستند و صرفاً به نوشتن دوباره گزینه پاسخ بسنده نشده است. مثلاً در پاسخ سؤال ۵۹ تمامی بخش‌های سؤال پاسخ‌ داده ‌شده است.

همان‌طور که در ابتدای این بخش اشاره کردیم، سؤالات کنکور داخل و خارج ۹۸ با پاسخ تشریحی در این کتاب آورده شده‌اند که این هم نکته‌ای مثبت است. خصوصاً اینکه پاسخ نامه سوالات کنکور نیز بسیار کامل است و در موارد لزوم گزینه های غلط نیز بررسی شده اند. در انتهای امر می‌توانیم بگوییم پرسش‌ها و پاسخنامه کتاب روانشناسی یازدهم خیلی سبز مانند درس‌نامه آن از کیفیت بالایی برخوردار است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
سوفیا فرخی _ شبنم مصطفوی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
222
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...