پرسش های چهار گزینه ای دین و زندگی جامع انسانی (جلد اول) خیلی سبز

تست دین و زندگی جامع خیلی سبز

از {{model.count}}
195,000
146,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای دین و زندگی جامع انسانی (جلد اول) خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای دین و زندگی جامع انسانی (جلد اول) خیلی سبز


معلوم است که تسلط بر کتاب دین و زندگی دهم، دین و زندگی یازدهم و دین و زندگی دوازدهم و تمرین و تسلط بر تست های آن، هدف کتاب تست دین و زندگی خیلی سبز رشته انسانی بوده است. چینش فصل‌ها مطابق بر اصول آموزشی قرار داده شده و مطابق فصل‌بندی کتاب است. یعنی ابتدا درسنامه‌ی درس یک ‌دهم و سپس تست درس یک ‌دهم برای یادگیری و تمرین و احاطه نکات کنکوری آمده در درسنامه  و … تا درسنامه‌ی درس 13 دوازدهم به همین شکل ادامه دارد. در ادامه به بررسی کتاب دین و زندگی انسانی خیلی سبز می پردازیم.

کتاب دین و زندگی جامع انسانی خیلی سبز در مجموع 2579 تست دارد و جلد اول و دوم آن به ترتیب دارای 576 و 147 صفحه است. جلد اول این کتاب شامل درسنامه و تست های آنها و جلد دوم شامل پاسخنامه تشریحی تست ها است. لحن کتاب کاملاً رسمی است. قبل از خرید اینترنتی کتاب دین و زندگی کنکور انسانی تست خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه دین و زندگی جامع انسانی خیلی سبز کاملاً ساده و آسان است، ولی حجم درسنامه تا حدودی زیاد است و شاید از حوصله‌ی خیلی از دانش آموزان رشته‌ی انسانی خارج باشد. اما باید توجه داشت که درسنامه خیلی کامل و پر مفهوم است. تمام نکات مربوط به درس ها و همچنین نکات ترکیبی دروس بیان شده است. تمرین ها ی کتاب درسی و سؤالات آن جهتی به نگارش کتاب نداده است. دانش‌آموز می‌تواند با تسلط بر آنچه به‌عنوان درسنامه آمده است، به‌تمامی سؤالات آمده در کتاب درسی و کنکور پاسخ بدهد.

در نگارش درسنامه، به همه‌ی سطوح دانش‌آموزی توجه شده است و تمام دانش آموزان اعم از ضعیف، متوسط و قوی می‌توانند از این درسنامه، استفاده کنند . درسنامه کتاب دین و زندگی انسانی تست خیلی سبز هم به تعمیق نکات و هم به آموزش نکته وار توجه کرده است و مطابق آن، اگر دانش آموز با سطح ضعیف مرور کافی روی درسنامه داشته باشد، می‌تواند بسیار خوب در این درس پیشرفت کند. تست های این کتاب مناسب تدوین و انتخاب شده است و خیلی خوب برای فهم دانش‌آموز مهیا شده است. تسلط بر درسنامه ما را به‌تمامی هدف‌هایی که از خواندن این کتاب داریم (امتحان‌ نهایی یا کنکور سراسری، تسلط بر متن، آیات و روایات، اشعار و …) می‌رساند.

 تست (تمرین)

تعداد تست های هر درس در دین و زندگی جامع خیلی سبز، زیاد است و دانش‌آموز می‌تواند با برنامه‌ریزی از یک منبع بسیار عالی بهره‌مند شود. دقت کنید که ترتیب تست ها مناسب با فصول کتاب است و بعد از هر درسنامه، تست مربوط به آن درسنامه در کتاب ارائه شده است، اما جدا سازی تست ها از نظر ساده و متوسط و سخت بودن سخت است، چون تست ها طبقه‌بندی خاصی ندارد و فقط در دو بخش از هم جدا شده اند: بخش اول کنکور و بخش دوم سؤالات تألیفی.

نکته‌ی قابل‌توجه این است تست ها به علت تعداد زیاد، تقریباً همه‌ی تیپ‌های سؤالات را پوشش می‌دهد. ایده‌ی نویی از نظر طرح قالب خاص تست در کتاب دیده نمی‌شود ولی در بین تست ها، ایده‌های نویی از لحاظ بیان و ادبیات سؤال، وجود دارد. تست ها در سطح کنکور سراسری و آزمون‌های آزمایشی تدوین و نوشته شده است و در هیچ جای این کتاب، تست ها از مسیر کنکور خارج نمی‌شوند و فقط و فقط در سطح کنکور بیان شده اند.

مخاطب تست های کتاب دین و زندگی جامع انسانی تست خیلی سبز، همه‌ی دانش آموزان هستند. نکته‌ی قابل‌ توجه این است که ما باید ابتدا مسلط بر درسنامه باشیم و سپس به حل سؤالات بپردازیم در غیر این صورت نتیجه‌ی مطلوبی نمیگیریم . همان طور که گفته شد در جلد اول کتاب خبری از پاسخنامه‌ی تشریحی نیست و در جلد دوم پاسخنامه‌ی تشریحی بیان‌شده است. پاسخنامه، به شرح کامل سؤالات پرداخته است.

نکته‌ی مثبتی که در این جلد از کتاب تست دین و زندگی انسانی خیلی سبز دیده می‌شود، آدرس جایی از کتاب درسی است که سؤال از آن مطرح شده است و دانش‌آموز در صورت عدم درک نکته‌ی آمده، می‌تواند به کتاب درسی مراجعه کند. توجه داشته باشید که  این نکته کم نظیر است. در پاسخنامه نکاتی هم از درسنامه در جایی که نویسنده لازم دانسته است، آمده و دانش‌آموز می‌تواند هم پاسخ تشریحی را ببیند و هم می‌تواند نکته‌ی مربوط به آن سؤال را یاد بگیرد، مثل صفحه 21. دقت کنید که در صورت لزوم در پاسخنامه، سایر گزینه‌ها هم بررسی ‌شده است، مثال صفحه 57.

ظاهر کتاب

سایز نوشته‌ها مطلوب و فونت نوشته‌ها هم خوب است. صفحه‌آرایی اگر از بعد تذهیب و کادر باشد، نوع خاصی در کتاب دین و زندگی جامع انسانی تست خیلی سبز دیده نمی‌شود، ولی اگر از منظر جای گذاری جداول و نمودارها باشد، خوب است. کیفیت رسم نمودارها و جداول مطلوب است. رنگ مشکی رنگ اصلی است ولی رنگ سبز آبی مکمل خیلی مناسب نیست. گرافیک و طراحی جلد خیلی مناسب و کیفیت کاغذ به‌کار رفته، عالی است. این کتاب دارای جذابیت های بصری خوبی است.

 جمع بندی

حجم کتاب دین و زندگی جامع خیلی سبز با توجه به محتوای درسنامه و تست‌های آن، خیلی مناسب است. غلط علمی و املایی در نگاه اولیه کتاب دیده نمیشود . درسنامه بسیار ساده و قابل فهم (که  البته در بعضی بخش‌ها زیاد توضیح داده‌شده است) و تست های نکته دار و مفهومی خوبی در کتاب جمع آوری شده است . استفاده از این کتاب را به‌عنوان منبعی برای فهم درسنامه و منبعی برای تست درس دین وزندگی پیشنهاد می‌کنیم. بهترین زمان استفاده از این کتاب، ابتدای سال دوازدهم یعنی زمانی که می‌خواهیم برای کنکور درس بخوانیم است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
حامد دورانی _ زهرا سمیعی عارف
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
643
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...