پرسش های چهار گزینه ای حسابان و ریاضی جامع (جلد اول) خیلی سبز

تست حسابان و ریاضی جامع خیلی سبز

از {{model.count}}
285,000
213,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای حسابان و ریاضی جامع (جلد اول) خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای حسابان و ریاضی جامع (جلد اول) خیلی سبز


مقدمه

کتاب حسابان و ریاضی جامع تست خیلی سبز با عملکرد کاملا کنکوری و دارای درسنامه های خلاصه و جمع و جور و تست های فراوان است. این کتاب شامل تمامی مباحث ریاضی دهم، حسابان یازدهم و حسابان دوازدهم (بجز موضوعات مجموعه ها، شمارش، آمار و احتمال) است که این موضوعات در کتاب گسسته و آمار و احتمال جامع همین انتشارات قرار گرفته اند. در ادامه به بررسی کتاب تست حسابان و ریاضی پایه خیلی سبز می پردازیم.

قالب کلی کتاب این گونه است که هر فصل شامل چند درس است که نام آنها بسیار شبیه به عناوین درس های کتاب درسی است.پاسخ تشریحی تست ها نیز در جلد دوم کتاب قرار گرفته اند. جلد اول دارای حجم 466 صفحه و جلد دوم 397 صفحه است. کتاب در مجموع دارای 2676 تا تست است. بعد از درسنامه هر درس، تست های آن آمده اند و پاسخنامه تشریحی تست ها در جلد دوم آمده است. البته پاسخ کلیدی تست ها در انتهای جلد اول قرار گرفته است.

فصل های کتاب حسابان و ریاضی جامع تست خیلی سبز موضوعی هستند، یعنی مثلا تمامی مطالب مربوط به تابع از کتاب های درسی ریاضی دهم، حسابان یازدهم و دوازدهم در یک فصل جمع آوری شده اند. در فهرست کتاب شماره فصل ها، دروس هر فصل و شماره صفحه درسنامه هر درس و تست های آن مشخص شده اند. لحن کتاب حسابان و ریاضی جامع تست خیلی سبز ساده و روان است و گاهی با فونتی متفاوت محاوره ای و صمیمی هم می شود. قبل از خرید اینترنتی کتاب حسابان و ریاضی پایه خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های حسابان و ریاضی جامع تست خیلی سبز قابل فهم و ساده نوشته شده اند. به همین دلیل ارتباط گرفتن با آنها به راحتی اتفاق می افتد. اگر مطالب درسی را قبلا از معلم یا منبع آموزشی مفصل تری آموخته باشید، این درسنامه ها برای مرور دانسته های شما، طبقه بندی مطالب و آشنایی با کاربرد نکات تستی برای شما بسیار مفید خواهد بود. ولی اگر درباره موضوعی هیچ چیزی نمی دانید یا در آن احساس ضعف شدیدی دارید، درسنامه های این کتاب نمی تواند مشکل شما را حل کند. در واقع در درسنامه های حسابان و ریاضی جامع تست خیلی سبز بعد از مرور سریع مفاهیم اصلی و نکات ریزه کاری آن، مستقیم به سراغ تست رفته و جز در موارد معدودی درسنامه ها هیچ مثال تشریحی ای ندارند.

البته یکی از مواردی که درسنامه ها را کمی به یک درسنامه خودآموز متمایل می کند، انتخاب و چیدمان خوب تست های درسنامه ها است. یعنی بعد از ارائه یک مطلب، تستی که انتخاب شده عموما آموزشی و ساده است. این موضوع می تواند در روحیه خواننده اثر خوبی بگذارد که او را به ادامه مسیر امیدوار کند. با وجود انتخاب تست های ساده به عنوان تست های اولیه در درسنامه، پیشروی آنها تا سطح بالا اتفاق می افتد و در این راستا به تیپ های مهم تستی کنکور و آزمون های آزمایشی توجه شده است.

 درباره درسنامه های حسابان و ریاضی جامع تست خیلی سبز چند مورد دیگر هم قابل ذکر است:

  1. همان طور که گفته شد، درسنامه خلاصه و شامل نکات مهم تستی است و مستقیم سراغ حل تست می رود. بنابراین نمی تواند به عنوان منبع اول آموزشی برای یادگیری یک مطلب مورد استفاده قرار بگیرد. به طور مثال در بخش تابع، در موضوع دامنه تابع مرکب، ضمن توضیح کوتاه و نوشتن آن به زبان ریاضی به سراغ حل تست رفته و فقط یک تست در درسنامه برای این موضوع حل شده است. مشخص است که با مطالعه این بخش خواننده ای که با دامنه تابع مرکب آشنا نیست، چیز زیادی دستگیرش نمی شود.
  2. شاید با توجه به تعداد نسبتا بالای تست ها و پاسخ تشریحی خوب آنها بتوان گفت که بخشی از عملکرد آموزشی به تست ها واگذار شده است و با کم کردن حجم درسنامه ها، حجم کتاب حسابان و ریاضی جامع تست خیلی سبز به حداقل مقدار ممکن رسیده است؛ جلد اول شامل درسنامه ها و تست ها 466 صفحه و جلد دوم شامل پاسخ های تشریحی 397 صفحه است.
  3. برخی از تست های درسنامه دارای راه حل دوم هستند که می تواند به شکوفایی ذهن خواننده و ایجاد خلاقیت در او برای حل تست های دیگر کمک بکند.
  4. قبلا گفته شد که جملات محاوره ای در درسنامه با فونتی متفاوت آمده اند و کمی از خشکی درس کم می کنند.

 تست (تمرین)

در کتاب حسابان و ریاضی جامع تست خیلی سبز، تست های هر درس بعد از درسنامه همان درس آمده اند. این کتاب در مجموع 2676 تا تست دارد که با توجه به حجم کتاب عدد قابل قبولی است. البته توزیع این تست ها در میان فصل بیشتر بر اساس حجم مطالب آن موضوع بوده است، نه تعداد تست های آن فصل در کنکور. مثلا معادله و نامعادله در این کتاب 89 تست دارد و در کنکور 98 هم 2 تا تست داشت. در حالیکه کاربرد مشتق در این کتاب 310 تا تست دارد و آن هم در کنکور 98 فقط 2 تا تست داشت.

در لابه لای تست ها بعضی از آنها با رنگی متفاوت مشخص شده اند که تست های مهم یا سرگروه تیپی از سوالات هستند. بنابراین دانش آموزانی که به هر علتی دارای وقت کمی هستند یا کسانی که می خواهند با تعدادی از تست ها، مطلب را مرور کنند، می توانند از این تست ها استفاده کنند. تست های هر درس میکروطبقه بندی نیستند.  یعنی این طور نیست که با تیتر های زیادی تست ها از هم جدا شده باشند؛ ولی در تست های هر درس چند تیتر کلی آنها را به چند بخش کوچکتر تقسیم کرده است. مثلا یکی از درس های فصل اول (تابع) شامل مباحث اعمال جبری بین توابع و ترکیب توابع است که همین دو تیتر تست ها را هم به دوبخش تقسیم کرده است.

مشابه بسیاری از کتاب های دیگر خیلی سبز، تست های کتاب حسابان و ریاضی جامع تست خیلی سبز تقریبا هم عملکرد ساده به سخت دارند و هم عملکرد آموزشی. یعنی معمولا تست های اولیه بسیار ساده و از مفاهیم اصلی طرح شده اند و کم کم سطح آنها بالا می رود. با این توضیح تست های کنکور ( از سال 80 به بعد؛ طبق آنچه که در مقدمه گفته شده) در لابه لای تست ها پخش شده اند و یکجا متمرکز نیستند. همچنین تست های آزمون های قلم چی هم با عنوان (کانون فرهنگی آموزش) در میان تست ها پوشش داده شده اند.

تست های کتاب حسابان و ریاضی جامع تست خیلی سبز در مجموع پوشش خوبی روی انواع تست ها دارد و تیپ های مهم و پرتکرار کنکور را شناخته است. در پایان تست های هر فصل دو آزمون جامع قرار گرفته است که برای مرور و سنجش نهایی مناسب است. همچنین بعد از آنها تست هایی دشوار تر با عنوان سری Z آمده اند تا کتاب دانش آموزان قوی را هم راضی کرده باشد. البته بیشتر این تست ها سخت و وقت گیر هستند تا اینکه نیازمند ایده جدیدی برای حل باشند. در پایان می توان گفت چیدمان و تنوع خوب تیپ های تستی در حسابان و ریاضی جامع تست خیلی سبز، این کتاب را برای قشر زیادی از دانش آموزان قابل استفاده می کند. دانش آموزان ضعیف و متوسط لازم نیست برای حل تست های سری Z وقتی صرف کنند و بهتر است قبل از مطالعه درسنامه کتاب، آن درس را از معلم خود یا منبع آموزشی دیگری آموخته باشند.

ظاهر کتاب

مشابه بسیاری دیگر از کتاب های خیلی سبز، فونت نوشته ها کمی ریز است و این موضوع در دراز مدت آزار دهنده است. هر چند این کار به کم حجم شدن کتاب کمک خوبی کرده است. در درسنامه های کتاب حسابان و ریاضی جامع تست خیلی سبز با استفاده از کادر هایی که تست ها در آن ها قرار گرفته اند، با وجود شلوغی هر صفحه، صفحه آرایی مناسبی انجام شده است. تست ها هم با همان اندازه فونت نوشته شده اند. رنگ های مشکی و سبز در جلد اول و مشکی و بنفش در جلد دوم به کار رفته اند. پاسخ های تشریحی هم به شکل دوستونه تایپ شده اند. کیفیت کاغذ کتاب خوب است و اشکال و نمودار ها خوب رسم شده اند. همچنین در تصویر روی جلد کتاب، نمودار سینوسی به شکلی فانتزی رسم شده است.

 جمع بندی

کتاب حسابان و ریاضی جامع تست خیلی سبز با داشتن درسنامه هایی کم حجم و تست های زیاد در حجم خوبی نوشته شده است و در طول سال تحصیلی موازی با تدریس معلم یا طبق برنامه آزمون های آزمایشی به عنوان یک منبع تستی قابل استفاده است. غلط های علمی یا نگارشی انگشت شمارند، از جمله اینکه رسم نمودار تابع a f(x) در بخش انبساط و انقباض افقی آمده است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
علی شهرابی _ مهرداد کیوان _ میثم حمزه لویی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
472
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ
دهم

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...