پرسش های چهار گزینه ای حسابان دوازدهم خیلی سبز

تست حسابان دوازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
144,000
108,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای حسابان دوازدهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

تست حسابان دوازدهم خیلی سبز


حسابان یکی از دروس رشته ریاضی است که زیرمجموعه دروس ریاضی این رشته است. دانش‌آموزان رشته ریاضی در پایهٔ دهم دروس ریاضی ۱ و هندسه ۱، در پایهٔ یازدهم دروس حسابان ۱، هندسه ۲ و آمار و احتمال و در پایهٔ دوازدهم حسابان ۲، هندسه ۳ و ریاضیات گسسته را باید بگذرانند. تمامی دروس ریاضی که یک دانش‌آموز رشتهٔ ریاضی در مقطع متوسطه دوم باید بخواند، همین‌ها هستند. حسابان ۲ یا همان حسابان دوازدهم درسی است که از ۵ فصل تشکیل شده و این ۵ فصل عبارت‌اند از:

  • فصل اول (تابع): این فصل ادامهٔ فصول تابع در کتاب‌های ریاضی دهم و حسابان یازدهم است. این فصل از دو درس «تبدیل نمودار توابع» و «تابع درجه سوم، تابع یکنوا و بخش‌پذیری و تقسیم» تشکیل شده است.
  • فصل دوم (مثلثات): این فصل نیز مانند فصل اول، ادامهٔ مباحث مثلثات در پایه‌های دهم و یازدهم است. فصل مثلثات ۲ درس دارد که عبارت‌اند از: «تناوب و تانژانت» و «معادلات مثلثاتی»
  • فصل سوم (حدهای نامتناهی - حد در بی‌نهایت): فصل سوم حسابان دوازدهم نیز از دو درس «حدهای نامتناهی» و «حد در بی‌نهایت» تشکیل شده که مکمل مباحث مطرح شده در حسابان یازدهم است. هر چند حد موجود در حسابان‌های دهم و یازدهم مباحث متفاوتی هستند.
  • فصل چهارم (مشتق): بحث مشتق مبحث جدیدی است که برای اولین بار در پایهٔ دوازدهم مطرح می‌شود. البته برای درک و فهم بیشتر آن، باید بر حد حسابان یازدهم مسلط باشید. این فصل به سه درس «آشنایی با مفهوم مشتق»، «مشتق‌پذیری و پیوستگی» و «آهنگ متوسط تغییر و آهنگ متوسط لحظه‌ای» تقسیم می‌شود.
  • فصل پنجم (کاربردهای مشتق): این فصل را باید دشوارترین و مفهومی‌ترین فصل حسابان دانست. این فصل از سه درس «اکسترمم‌های یک تابع و توابع صعودی و نزولی»، «جهت تقعر نمودار یک تابع و نقطهٔ عطف آن» و «رسم نمودار تابع» تشکیل شده است.

با توجه به این که برای تثبیت و تسلط بر حسابان دوازدهم باید تمرینات زیادی را حل کرد شما نیازمند یک کتاب تست با تست‌های کافی و استاندارد دارید که بتوانید در آزمون‌های آزمایشی و کنکور به سوالات آن پاسخ دهید. شما می‌توانید با خرید کتاب تست حسابان دوازدهم انتشارات خیلی سبز، علاوه بر تست، درسنامه و پاسخنامه تشریحی آن‌ها را نیز داشته باشید. این کتاب ۳۹۴ صفحه‌ای، نوشتهٔ میثم حمزه‌لویی، علی شهرابی و مهرداد کیوان است.

ویژگی‌های کتاب تست حسابان دوازدهم انتشارات خیلی سبز

کتاب حسابان دوازدهم یکی از کتاب‌های منتشر شده از انتشارات خیلی سبز است که برای دانش‌آموزان دوازدهم رشته ریاضی به چاپ رسیده است. طبقه‌بندی مطالب در این کتاب تقریباً مانند کتاب درسی است؛ با این تفاوت که تقسیم‌بندی بعضی فصول بیش از کتاب درسی است و این یک نقطه قوت محسوب می‌شود. هر فصل به چند درس تقسیم شده که ابتدا درسنامهٔ هر درس از هر فصل و بلافاصله تست‌های آن ارائه شده است. این نوع تقسیم‌بندی برای دانش‌آموزانی که در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کنند کار را ساده‌تر کرده است؛ زیرا راحت‌تر می‌توانند بودجه‌بندی هر آزمون را پیدا و مطالعه کنند. این کتاب از بخش‌های زیر تشکیل شده است:

  • درسنامه
  • تست
  • پاسخنامه تشریحی و کلیدی

در ادامه توضیحات بیشتری دربارهٔ هر یک از این بخش‌ها ارائه خواهیم داد.

درسنامه

در تقسیم‌بندی فصول، هر فصل به چند درس تقسیم شده که درسنامهٔ هر درس به صورت جداگانه ارائه شده است. در این درسنامه‌ها تاکید اصلی روی خودآموزی بوده و در این راستا تلاش‌های خوبی صورت گرفته است. کتاب‌های خودآموز در دوران کرونا می‌توانند ابزار بسیار خوبی برای دانش‌آموزان باشند زیرا آموزش مجازی کار را برای یادگیری دروس به‌ویژه ریاضی سخت کرده است. برای تثبیت بهتر و بشتر مطالب در ذهن دانش‌آموز از دو نوع مثال حل شده در این درسنامه‌ها استفاده شده است. یکی مقال‌های تشریحی است که در متن درسنامه قرار گرفته‌اند. دیگری تست‌های حل شده‌ای است که در کادرهای صورتی (مایل به بنفش) قرار گرفته‌اند. در پاسخ این تست‌ها سعی شده بهترین روش‌ها در حل سوالات به کار رود. بنابراین به دانش‌آموزان توصیه می‌شود حین مطالعهٔ درسنامه به پاسخ‌های این تست‌ها بسیار دقت کنند و روش‌های حل را از آن فرا بگیرند. نکته دیگر دسته‌بندی مطالب در جداولی است که می‌تواند ذهن دانش‌آموزان را منظم کند. شکل‌ها و نمودارهای رسم شده نیز واضح و گویا هستند. این نمودارها و اشکال نقش مهمی را در فصولی مانند تابع و مشتق ایفا می‌کنند. به طور کلی این درسنامه برای دانش‌آموزان جهت حل تست‌ها کفایت می‌کند.

تست

بعد از درسنامهٔ هر درس، تست‌های آن ارائه شده است. بخش زیادی از تست‌های این کتاب را تست‌های تالیفی تشکیل داده است. ایدهٔ تمرینات و کار در کلاس‌های کتاب درسی به تست تبدیل شده و با عبارات «برگرفته از کتاب درسی» و «برگرفته از تمرین کتاب درسی» معرفی شده‌اند. تست‌های ۱۸ سال اخیر کنکور نیز در آن آورده شده است. دیگر تست‌های این کتاب از آزمون‌های قلم‌چی است. تست‌های این کتاب به نحوی انتخاب شده‌اند که همهٔ موارد مورد نیاز یک دانش‌آموز و انواع سوالاتی که احتمال مطرح شدن در کنکور و آزمون‌های آزمایشی را دارند، در برگرفته باشد. شمارهٔ بعضی از تست‌ها به رنگ صورتی است. این تست‌ها برای افرادی مشخص شده‌اند که فرصت حل تمامی تست‌های این کتاب را ندارند. در واقع این تست‌ها کم‌ترین تعداد تستی است که یک دانش‌آموز باید برای رسیدن به تسلط نسبی حل کند. بعد از تمام شدن تست‌های درس به درس در هر فصل، دو آزمون جامع ارائه شده که دارای مهم‌ترین مفاهیم هر فصل است. بهتر است برای محک جدی خود این تست‌ها را به صورت زماندار حل کنید. زمان لازم برای هر آزمون را مطابق با کنکور به ازای هر یک سوال ۹۲ ثانیه در نظر بگیرید. تست‌های سری z آخرین تست‌های هر فصل هستند. این تست‌ها برای دانش‌آموزان برتر و سخت‌کوش آورده شده‌اند، زیرا سوالاتی دشواری هستند که بالاتر از سطح کتاب درسی هستند. تعداد کل تست‌های این کتاب ۱۲۲۶ تا است.

پاسخنامه تشریحی و کلیدی

این کتاب هم پاسخنامه تشریحی دارد و هم کلیدی. در قسمت پاسخنامه تشریحی برای اکثر سوالات توضیحات فارسی ارائه شده است. برای بعضی از سوالات بیش از یک راه حل آورده شده است. راه حل‌های متفاوت را توصیه می‌شود که بیاموزید تا برای حل سوالات بتوانید ساده‌ترین آن را برگزینید. مرحله به مرحله تمامی محاسبات نوشته شده و برای تعدادی از سوالات نیز نکات و تذکرات مهم ذکر شده است. بر همین اساس می‌توان این پاسخنامه تشریحی را کامل دانست. پاسخنامه کلیدی نیز در انتهای کتاب آورده شده است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
میثم حمزه لویی _ علی شهرابی _ مهرداد کیوان
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
396
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...