پرسش های چهار گزینه ای جغرافیای ایران دهم خیلی سبز

تست جغرافیا دهم خیلی سبز

از {{model.count}}
111,000
83,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای جغرافیای ایران دهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای جغرافیای ایران دهم خیلی سبز


مقدمه

مقدمه ی کتاب جغرافیای ایران دهم تست خیلی سبز بسیار صمیمانه نوشته شده است هرچند که متن خود کتاب هماهنگ با متن کتاب درسی است. نویسنده در مقدمه ی درسنامه را مفید و جامع می داند و تست ها و پاسخ تشریحی را نیز با کیفیت می داند. ترتیب درس ها منطبق بر ترتیب درس های کتاب درسی جغرافیا 10 است و طبق روال عموم کتاب های کمک درسی ابتدا درسنامه آورده شده است و سپس تست ها، هرچند که نام کتاب بیانگر این است که کتاب صرفا به تست می پردازد. زیرا داشتن درسنامه نکته ای مثبت است.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه ی کتاب جغرافیا دهم تست خیلی سبز خلاصه است و در عین خلاصه بودن با استفاده از پیکان، شکل، جدول، نمودار و جملات نغز و خودمانی همزمان ویژگی آموزنده بودن و جذاب بودن را حفظ کرده و خسته کننده نیست. درسنامه ها با زبان ساده توضیح داده شده اند و در میان آن ها مانند صفحه ی 31 کتاب جملاتی بیان شده تا خشکی کتاب درسی را کم کند. همچنین استفاده از شکل های متعدد (به طوری که درسی بدون شکل باقی نمانده است) باعث می شود دانش اموز برای سوالات شکل دار هم آماده شود. همچنین نقشه های زیادی در کتاب جغرافیای ایران دهم تست خیلی سبز است، مثلا در صفحات 61 و 62 و به طور کلی درس ششم و نیز جاهای دیگر. با کیفیت بودن این نقشه ها به دانش آموز کمک می کند، نقشه های بی کیفیت کتاب را هم از این منبع مطالعه کند.

نکته ی دیگری که در درسنامه کتاب جغرافیا 10 تست خیلی سبز وجود جدولهای متعدد است. مثلا در درس مربوط به جمعیت یعنی درس هفتم نمودار های زیادی به چشم می خورند. همچنین برای حل مسائل هم مثال هایی گفته شده است، نظیر صفحه ی 74 که مسئله ای آورده شده و راه حل آن  قرار گرفته، اما بهتر می بود در این بخش ها از مثال های بیشتری استفاده می شد. همچنین از جدول های متعددی نیز استفاده شده است، مثلا در صفحه ی 82 کتاب شاهد این امر هستیم. با این توضیحات دانش آموزان پایه ی دهم می توانند از کتاب جغرافیای ایران دهم تست خیلی سبز برای جمع بندی مطالب درسی خود استفاده کنند و نیز علاوه بر دانش آموزان دبیران نیز می توانند نکات مبهم کتاب یا نقشه هایی که کیفیت لازم را ندارند را برای تدریس خود استفاده کنند.

همچنین در انتهای هر درس از کتاب جغرافیای ایران دهم تست خیلی سبز، بخشی تحت عنوان «مرور سریع» وجود دارد که به صورت بسیار بسیار خلاصه تر یا به زبان دیگر به صورت تست و نکته ای نکات درس  را گفته است. خلاصه ی کلام آنکه درسنامه به خوبی جنبه های متنوع کتاب و درس جغرافیا 10 رو پوشش می دهد. تنها نکته ای که جای اصلاح بیشتری دارد بخش مسئله هاست که جا داشت مثال های تمرینی بیشتری گفته شود.

 تست (تمرین)

کتاب جغرافیای ایران دهم تست خیلی سبز مجموعا 477 تست برای 10 درس دارد. یعنی برای هر درس به طور میانگین میانگین حدود 47 تست وجود دارد. اما تعداد تست ها در بعضی درس ها بسیار کمتر است. مثلا درس یک مجموعا 27 عدد تست دارد که از میانگین بسیار کمتر است یا درس دو 30 تست دارد. زیرا متوجه می شویم تمرکز تست ها در درس های بخصوصی است. در درس چهارم شاهد 84 تست هستیم. البته این نکته را نیز باید در نظر بگیریم که با توجه به حجم درس اول تعداد 27 تست کافی به نظر می آید زیرا تعداد تست ها با توجه به مطالب مناسب است. همچنین به موازات بررسی تست ها باید این نکته را در نظر بگیریم که این کتاب جهت استفاده ای دانش آموزان دهم طراحی و نوشته شده است نه کنکوری.

تست ها بر خلاف درسنامه که هر زیرمبحث را جداگانه بررسی کرده بود، طبقه بندی نشده اند یا به عبارت دیگر میکرو طبقه بندی نیستند و بهتر بود که تست ها نیز به این صورت بیان شوند. نکته ی مثبت دیگری که در کتاب جغرافیای ایران دهم تست خیلی سبز به آن می شود اشاره کرد وجود انواع متنوع و تیپ های متفاوت تست ها است. مثلا تست های 177 و 185 شکلی و تست های 352 و 356 نقشه دار هستند. تست های 211 و 205 نمودار و شکل دارند و…. دانش آموزان با هر سطح دانشی توانایی پاسخگویی به این تست ها را دارند. تست ها جنبه ی تمرینی دارند و صرفا کپی از روی کنکور نیستند و دانش آموز را به چالش می کشند. مثلا تست شماره ی 342 مسئله ی چالش برانگیزی است.

در رابطه با پاسخ های تشریحی باید بگوییم که پاسخ ها اکثرا کوتاه و خلاصه اند. مثلا در تستی مانند تست شماره 252 در رابطه با ریزگردها جا داشت که نویسنده ی محترم توضیحات بسیار کاملتر و جامع تری ارائه دهد، هرچند که بخش درسنامه و تست ها فوق العاده اند اما پاسخ های تشریحی آن کیفیت لازم را ندارند. البته در برخی موارد هم توضیحات خوبی ارائه می دهند، مثلا در سوال 10 یا 249 پاسخ نکات مثبتی را در بر دارد و یا مثلا در پاسخ سوال 264 نکته ی تستی در قالب لحنی خودمانی گفته شده است.

ظاهر کتاب

جلد روی کتاب جغرافیا دهم تست خیلی سبز تصویری مفهومی در ارتباط با خشک شدن دریاچه ی ارومیه است و نیز در صفحات ابتدایی به این موضوع پرداخته شده است. جلد پشت کتابها طبق عادت عمومی کتاب ها تبلیغات سایر کتاب های انتشارات است. رنگ زمینه ی اصلی کتاب نارنجی است. کیفیت کاغذ کتاب خوب است و مقاومت بالایی دارد اما به نظر می رسد جلد کتاب کمی ضعف داشته باشد. سایز نوشته های کتاب بسیار مناسب است و همچنین کیفیت نقشه ها بسیار مناسب است.

 جمع بندی

به طور کلی کتاب جغرافیای ایران دهم تست خیلی سبز بسیار مناسب است. درسنامه ی قوی، تست های مختلف و چالش برانگیز، شکل  و جدول و نمودار، همگی نوید یک اثری را میدهند که روی آن حسابی کار شده است. دانش آموزان دهم می توانند از این کتاب به عنوان کتاب تست استفاده کنند. البته چون کتاب جغرافیای ایران 10 تست خیلی سبز تمرین های تشریحی ندارد بهتر است برای این موضوع به فکر کتاب دیگری باشند. داشن آموزان دوازدهم که وقت کافی دارند نیز می توانند از تست ها و درسنامه ی این کتاب استفاده کنند. بهترین وقت برای دانش آموزان دوازدهم بعد از عید و در دوران جمع بندی و برای دانش آموزان دهم در طول سال تحصیلی به جز ایام امتحانات است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف  

نویسندگان
الهه همایون زاده _ زهرا نعمتی
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
136
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...