پرسش های چهار گزینه ای جغرافیا جامع خیلی سبز

تست جغرافیا جامع خیلی سبز

از {{model.count}}
250,000
187,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای جغرافیا جامع خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای جغرافیا جامع خیلی سبز


چکیده

کتاب جغرافیا جامع تست خیلی سبز با هدف آماده سازی دانش آموزان جهت شرکت در کنکور سراسری منتشر شده است. زیرا برای شرکت در آزمون نهایی این کتاب مرجع خوبی نمی باشد. لحن نویسنده در مقدمه صمیمی است و بیان داشته که نهایت سعی خود را کرده تا تمامی نکات کتاب را پوشش دهد. کتاب در ابتدا به درسنامه می پردازد و بعد از تمام شدن کل درسنامه ی سه سال، سراغ سوالات تستی می رود. فهرست کتاب به طرز ساده ای مرتب شده و در انتهای کتاب نیز کنکور سراسری سال گذشته آورده شده است. در ادامه به بررسی کتاب جغرافیا جامع خیلی سبز نوشته زهرا نعمتی و الهه همایون زاده می پردازیم.

جلد کتاب تست جغرافیا جامع خیلی سبز تصویر زیبایی دارد که کره ی زمین بر روی قیف بستنی واقع شده و در حال آب شدن است که اشاره به گرمایش زمین هم دارد. جنس کاغذ کتاب سفید و مناسب است اما بعضی از عکس های کتاب مانند نقشه ی صفحه ی 45 کیفیت مناسبی ندارند. در کل ظاهر کتاب معمولی است و جلد پشت کتاب هم به عادت تمام انتشارات تبلیغ کتاب های انتشارات است.

حجم کتاب برای دانش آموزانی که در سال آخر قصد مرور سه کتاب جغرافیا را دارند مناسب است و به آن ها برای جمع بندی کمک می کند. این کتاب در مجموع دارای 309 صفحه و 1270 تست می باشد. استفاده از سوالات جدید و بعضاً چالشی و لحن گرم و صمیمی کتاب جغرافیا جامع خیلی سبز از نکات مثبت و برجسته ی کتاب است. تنها نقطه ضعفی که به کتاب می توان وارد دانست پاسخنامه آن است. بهتر است این کتاب را در دوران جمع بندی مطالعه کنید، چرا که درسنامه آن خلاصه است و تست ها اکثراً کوتاه پاسخ. این کتاب به دانش آموزان داوطلب شرکت در آزمون نهایی توصیه نمی شود و مناسب داوطلبان آزمون سراسری است. قبل از خرید اینترنتی کتاب جغرافیا جامع خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

حدود 150 صفحه از کتاب جغرافیا جامع خیلی سبز به درسنامه هر سه کتاب جغرافیای دهم، یازدهم و دوازدهم که شامل 27 درس است، اختصاص یافته است. به طور میانگین هر درس حدود پنج صفحه را به خود اختصاص می دهد. بعضی از درس ها مانند دروس ابتدایی جغرافیای دهم نکات کمتری دارند که درسنامه ی کمتری به آنها اختصاص یافته و در مقابل دروس دوازدهم که مفصل ترند، درسنامه ی بیشتری را به خود اختصاص داده اند.

شکل ها و نقشه های کتاب درسی در درسنامه به خوبی پوشش داده شده اند. نمودار ها و جدول های کتاب کاملاً گفته شده است که از این حیث امتیاز مثبتی برای این کتاب محسوب می شود. درسنامه های جغرافیا جامع خیلی سبز غالباً مختلف هستند و به انواع عکس، جدول و نمودار مزین اند و به ندرت شاهد یکنواختی درسنامه هستیم که حسنی بسیار بزرگ است. متن درسنامه در واقع متن خلاصه و جدول بندی شده ی کتاب درسی است و لحن رسمی کتابی را دارد. اما در لابه لای درسنامه نکاتی با زبان و لحن صمیمانه تر برای دانش آموزان گفته شده است.

از آنجا که ذات کتاب جغرافیا جز در موارد مربوط به مسائل حل کردنی و نقشه ها از جنس اطلاعات است، زیرا نویسنده بیشتر از شیوه ی طبقه بندی اطلاعات استفاده کرده است. درسنامه برای هر دانش آموزی با هر سطحی مناسب است، شایسته بود در مبحث مربوط به مسائل توضیحات بیشتر و جامع تری ارائه می شد و مثال های بیشتری حل میشد، چرا که بخش زیادی از مشکلات دانش آموزان در حل مسائل است.

درسنامه های کتاب جغرافیا جامع تست خیلی سبز برای پاسخگویی به سوالات تستی از نوع حفظی تر و نقشه ها بسیار مناسب است، لکن دانش آموزان جهت یادگیری مسائل ممکن است به اندازه ی کافی از این کتاب استفاده کنند . در نهایت در این کتاب شاهد درسنامه ای هستیم که به خوبی با نقشه ها و جدول ها مزین شده و از یکنواختی به طور کامل خارج شده، اما جا داشت که در درسنامه روی موارد حل کردنی تمرکز بیشتری می شد.

 تست (تمرین)

مجموعاً شاهد 1270 سوال تستی در کتاب جغرافیا جامع خیلی سبز هستیم که همگی در کنار هم و به ترتیب دروس بیان شده است . عموم تست های کتاب تک کلمه ای اند که مطابق سیاق کنکور سراسری هم هست، ولی با توجه به تمرینی بودن کتاب و داشتن آزمون جامع در انتها، وجود بیشتر تست های چندبخشی و ترکیبی مناسب تر بود. اما با این حال هم همچنان انواع تیپ های متنوع تست ها پوشش داده شده اند، مانند تستهای نموداری، تست های محاسباتی، تست های نقشه دار و گستره ی وسیعی از سوالات خلاقانه دیگر.

نکته ای که در مورد تست ها از قلم افتاده ذکر تست های آزمون های سراسری گذشته و آزمون های آزمایشی اند. متاسفانه تمام تست ها تالیفی اند و تنها به آزمون سراسری سال 98 در انتهای کتاب اکتفا شده است. البته وجود همین آزمون 98 با پاسخ تشریحی خود نکته ی مثبتی است، لکن این ضعف، دانش آموز را صرفاً با سلیقه ی نویسنده آشنا می کند. یک نکته ی بسیار جالب، مثبت و خلاقانه جمله هایی است که به دانش آموز در خلال تست ها گفته می شود و جو صمیمی را برای دانش آموز ایجاد می کند و خشکی این درس را می کاهد.

مسئله ای که در درسنامه به عنوان ضعف کتاب جغرافیا جامع تست خیلی سبز طرح شد، در قسمت تستی پوشش داده شده است و ما شاهد انواع و اقسام مختلف سوالات حل کردنی هستیم. اما باز هم در پاسخ این سوالات جای کار بسیار بیشتری وجود دارد. به طور کلی پاسخنامه ی تشریحی به رساندن پاسخ همان سوالی که برایش نوشته شده بسنده می کند و نکته ی اضافه تری را نمیگوید. اکثر پاسخ ها به تبعیت از تست های تک کلمه ای، یک جمله ای هستند. البته در بخش هایی مانند صفحات 284 و 285 شاهد پاسخ هایی هستیم که از شکل استفاده کرده اند و این امر نکته ای مثبت است.

در نهایت امر سوالات کتاب تست جغرافیا جامع خیلی سبز عموماً مناسب اند، هر چند جا داشت از سوالات ترکیبی بیشتری استفاده می شد و متاسفانه پاسخنامه ی کتاب به اندازه ی درسنامه و سوالات با کیفیت نیست و اختلاف میان پاسخنامه و آن دو بخش حس می شود.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
الهه همایون زاده _ زهرا نعمتی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
308
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...