پرسش های چهار گزینه ای تاریخ دوازدهم خیلی سبز

تست تاریخ دوازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
113,000
84,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای تاریخ دوازدهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

تست تاریخ دوازدهم خیلی سبز


کتاب تاریخ دوازدهم خیلی سبز با هدف ارائه درسنامه کامل و سؤالات چهارگزینه‌ای منتشر شده است. قالب کتاب به گونه ای است که ابتدا درسنامه کل کتاب تاریخ 3 به‌طور کامل آورده شده و سپس سؤالات چهارگزینه‌ای قرار گرفته اند. لحن کتاب مانند کتاب درسی است، اما در لابلای مطالب درسنامه، قسمت‌هایی با لحن خودمانی هم دیده می‌شود. کتاب در مجموع دارای 354 تست و 116 صفحه است. در ادامه به بررسی کتاب تست تاریخ 12 ام خیلی سبز نوشته عارف گلیوری و مبین غلامی نژاد می پردازیم.

تصویر جلد کتاب تاریخ دوازدهم تست خیلی سبز، تصویری از پیشوای آلمان نازی هیتلر است و جلد پشت کتاب از داخل و خارج به تبلیغات اختصاص داده ‌شده است. جذابیت‌های ظاهری در سرتاسر کتاب دیده می‌شود. این جذابیت‌ها در قالب طراحی‌های اول هر درس، فونت‌های جالب و نامعمول و جدول‌های خلاقانه می‌باشد. معمولاً توجه به جذابیت‌های ظاهری در کتاب‌های کمک‌درسی مغفول مانده اما این کتاب این مشکل را ندارد. جنس کاغذ کاهی اما خوب و مناسب است و اندازه نوشته‌ها نیز مانند اغلب کتب کمک‌درسی می‌باشد.

کتاب تاریخ دوازدهم خیلی سبز می‌تواند به‌عنوان منبع ثانویه برای تست تاریخ 12 ام استفاده شود، چراکه تعداد تست های این کتاب کلاً ۳۵4 عدد است. به‌جز این مورد، درس‌نامه کتاب بسیار قوی و جامع و کیفیت سؤالات بسیار بالا و مناسب است. همچنین  پاسخنامه‌ها بسیار کامل و آموزنده هستند. پیشنهاد می‌شود در طول سال تحصیلی به‌موازات یادگیری مطالب تاریخ دوازدهم در مدرسه، از این کتاب به‌عنوان کتاب کمک‌درسی استفاده کنید. قبل از خرید اینترنتی کتاب تاریخ 12 ام تست خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های کتاب تاریخ 12 ام خیلی سبز کامل و جامع اند و به بخش‌های متنوع کتاب از جمله شکل، نمودار و جدول به‌خوبی پرداخته‌ شده است. اولین ویژگی که توجه را جلب می کند آن است که قسمت‌هایی از کتاب که چند نکته از یک مطلب وجود دارد، آن نکته‌ها با شماره بندی جدا زیر یکدیگر ردیف نشده‌اند. ویژگی مثبت بعدی وجود جدول‌های متعدد است. وجود جدول‌ها در درس تاریخ کمک زیادی به جمع‌بندی و نظم بخشیدن به ذهن خواننده می‌کند.

در کنار جدول‌ها، نمودارهای زیادی به چشم می‌خورد. نمودارها باعث می‌شوند تا یک متن طولانی و خشک به ترکیبی از داده‌های دیداری و خواندنی تقسیم شوند که این موجب تأثیرگذاری و ماندگاری بیشتر مطالب می‌شود. مورد بعدی استفاده از شکل‌هاست. تمام شکل‌های کتاب درسی با توضیحات لازم و با وضوح ‌بالا در کتاب تاریخ 3 خیلی سبز قرار داده‌ شده‌اند، در خصوص شکل‌ها یک خلاقیت دیگر که منحصر به ‌فرد است آن است که در انتهای کتاب در صفحه ۱۰۹، صفحه ۱۱۰ و صفحه ۱۱۱ شکل‌های کتاب درسی که در درس‌نامه کتاب نیستند با توضیحات لازم آورده شده‌اند. توجه به شکل‌ها در کتاب تاریخ بسیار حائز اهمیت است.

نکته دیگر وجود خط‌های زمانی است. به‌طور مثال در صفحه ۵۵ در خصوص حماسه ماه محرم کلیت مطلب در قالب یک خط زمانی آورده شده است. در لابه لای متن درسنامه مانند صفحه ۵۱ شوخی هایی قرار داده‌ شده است که از خشکی متن درس می‌کاهد و با توجه به اینکه درس تاریخ درسی خشک است، خلاقیتی بسیار مثبت است. با تفاسیری که ذکر کردیم، چه دانش‌آموزان قوی و چه دانش‌آموزانی که اهمیت لازم را به درس تاریخ ندادند و حتی دبیران محترم می‌توانند از درس‌نامه کتاب تاریخ دوازدهم خیلی سبز استفاده بسیار خوبی ببرند.

در انتهای کتاب در بخش ضمایم قسمتی با عنوان «خلاصه درس‌ها» وجود دارد، که تنها نکات بسیار مهم درس‌های تاریخ دوازدهم را آورده است که کمک زیادی به‌مرور سریع درس‌ها می‌کند. به‌عنوان صحبت آخر می‌توانیم بگوییم درس‌نامه کتاب تاریخ دوازدهم خیلی سبز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و دانش آموزان عزیز حتماً می‌توانند از درس‌نامه این کتاب بهره خوبی ببرند.

 تست (تمرین)

با توجه به حجم کم کتاب تست تاریخ دوازدهم خیلی سبز به نظر میرسد اصلاً از ابتدا، هدف از نوشتن این کتاب استفاده از آن به‌عنوان یک منبع کمکی و تستی بوده است. با این تفاسیر کیفیت تست ها بسیار خوب است و انواع مختلف تیپ‌ها پوشش داده‌ شده‌اند. سؤالات جدول دار، سؤالات شکل دار و … در این کتاب به وفور به چشم می خورد. همچنین در انتهای سؤالات تستی، آزمون جامع نیز قرار گرفته است که ۵ سؤال این آزمون جامع سؤالات شکلی هستند. علت تأکید بر وجود شکل‌ها آن است که یا در کنکور سراسری یا در آزمون‌های آزمایشی بالاخره از شکل‌ها سؤال می‌آید و اینکه یک‌ بار دیدن و خواندن متن مربوط به شکل، با ماندگاری بالایی در ذهن تثبیت می شود.

همچنین سوالاتی که ترتیب وقایع را می‌پرسند (مانند سؤال ۱۸۷)، در کتاب تاریخ دوازدهم خیلی سبز وجود دارند. اهمیت این سؤالات از آن ‌جهت هست که در کنکور سراسری سابقه‌ی طرح داشته‌اند و یادگیری درس به‌صورت توالی رویدادها، در پاسخگویی به این سؤالات بسیار قابل‌توجه است. تعداد زیادی از سؤالات در حال و هوای سؤالات کنکور طراحی ‌شده‌اند و مانند آن‌ها هستند و سوالاتی که به نظر متفاوت از نگارش سؤالات کنکور می‌باشند، کیفیت خوبی دارند و تسلط دانش‌آموزان بر مباحث را افزایش می‌دهند.

در لابه لای تست ها جمله‌های کوچکی به ‌صورت راهنمایی آورده شده‌اند و به ‌عنوان نمونه در سؤال ۳۷۱ در کنار سؤال نوشته‌ شده: «به زیرنویس تصویر صفحه ۲۲ توجه کنید» یا مثلاً در سؤال ۲۰۶ نوشته شده است: «دقیق‌ترین گزینه را پیدا کنید». این نوشته‌های جالب هم به جذابیت کتاب افزوده است و هم دانش‌آموز را با سبک سؤالات تستی کنکور آشنا می‌سازد. در انتهای کتاب تست تاریخ دوازدهم خیلی سبز نیز کنکورهای سراسری سال ۹۸ داخل و خارج از کشور آورده شده‌اند.

پس از بررسی سؤالات سراغ بررسی پاسخنامه‌ها می‌رویم. پاسخنامه‌ها عموماً کامل و جامع هستند و تنها به ذکر گزینه پاسخ، بسنده نشده و سؤالات به‌طور کامل پاسخ‌ داده ‌شده‌اند. همچنین کنکور سال ۹۸ نیز با پاسخ تشریحی آورده شده و توضیحات ریز و اضافه‌ای مانند سؤال چهارم، به پاسخ اضافه‌ شده است. به‌عنوان جمع‌بندی، می‌توانیم بگوییم اگر از کم بودن تعداد سؤالات کتاب تاریخ دوازدهم خیلی سبز که در مجموع ۳۵۴ سؤال هستند صرف‌نظر کنیم، سایر بخش‌های کتاب از جمله پوشش انواع متنوع تست‌ها و کیفیت بالای آن‌ها بسیار مناسب است و می‌تواند برای دانش آموزان بسیار مفید فایده واقع شود.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
عارف گلیوری _ مبین غلامی نژاد
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
130
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...