پرسش های چهار گزینه ای تاریخ دهم انسانی خیلی سبز

تست تاریخ دهم انسانی خیلی سبز

از {{model.count}}
140,000
105,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای تاریخ دهم انسانی خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای تاریخ دهم انسانی خیلی سبز


چکیده

کتاب تاریخ دهم انسانی تست خیلی سبز قصد دارد دانش آموزان را با سوالات تستی تاریخ 1 آشنا کند. نویسنده در مقدمه کتاب بیان می‌دارد که سوالات کتاب مانند سوالات کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی استاندارد طراحی شده اند و درسنامه هم از سایر درسنامه ها متفاوت است. در ادامه به بررسی کتاب تست تاریخ دهم خیلی سبز نوشته ی عارف گلیوری، محسن مصلایی و محمد اسماعیل سلمان پور می پردازیم.

در کتاب تاریخ دهم انسانی خیلی سبز ابتدا درسنامه هر درس و سپس پرسش های چهار گزینه ای مربوط به آن آورده شده و در انتهای کتاب پاسخنامه کلیدی قرار گرفته است. در بسیاری از بخش ها لحن کتاب صمیمی است و در سایر قسمت ها، لحن کتاب مانند کتاب درسی رسمی می باشد.

کتاب تاریخ دهم خیلی سبز ظاهر بسیار جذابی دارد و در آن از فونت های متعدد و خلاقانه استفاده شده تا یکنواختی کتاب از بین برود. در آغاز هر درس تصویر بسیار زیبایی از یک چهره قاجاری وجود دارد. جلد کتاب تاریخ دهم بسیار خلاقانه و منحصر به فرد است. همچنین کیفیت کاغذ کتاب سفید و خوب است و رنگ های اصلی  استفاده شده در کتاب آجری، نارنجی و کرم است.

دانش آموزان عزیز پایه دهم رشته انسانی می توانند از درسنامه این کتاب و سوالات بسیار با کیفیت و متعدد آن نهایت استفاده را ببرند. اما متاسفانه از پاسخ تشریحی محروم خواهند بود. زیرا اگر پاسخ تشریحی برای شما اهمیت زیادی دارد، شاید این کتاب شما را ناامید کند. با توجه به عدم وجود پاسخنامه تشریحی در کتاب، حجم کتاب کم است و در مجموع کتاب دارای 176 صفحه و 560 تست می باشد.

پیشنهاد می شود که دانش آموزان از این کتاب در طول سال تحصیلی به موازات یادگیری مباحث در مدارس استفاده کنند. قبل از خرید اینترنتی کتاب تاریخ دهم تست خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه کتاب تاریخ 10 ام تست خیلی سبز در قالب جدول‌ها، نمودارها و شکل ها، بخش عمده مطالب کتاب درسی را بیان کرده است. درسنامه تمام بخش های مهم کتاب را پوشش می دهد. اگر چیزی از مطالب جا مانده باشد نکته های ریز است که فقط با مطالعه کتاب درسی میتوان از آن ها مطلع شد. نکته بندی و جدول بندی متن‌های کتاب باعث خلاصه شدن درسنامه می‌شود که به طور همزمان پوشش خوبی از مطالب ارائه می‌دهد. درسی در این کتاب وجود ندارد که از جدول یا نمودار در آن استفاده نشده باشد.

نکته بعدی در خصوص درسنامه استفاده از شکل ها است. تمامی شکل های مهم کتاب درسی با زیر نویس آن ها با کیفیت مناسب در این کتاب قرار گرفته‌اند. علاوه بر شکل ها در بخش هایی نقشه ها هم آورده شده اند (مانند صفحه های 77 و 88). مورد دیگر وجود خط های زمانی است. این خط ها به یاد گرفتن ترتیبی رخدادها و رویدادها بسیار کمک می کنند و دانستن ترتیب رویداد ها، یاد گرفتن سایر بخش ها را راحت تر میکند. زیرا به طور مثال می‌فهمید کدام اتفاق اول و کدام دوم‌ رخ داده و با تحلیل این مورد، به طور مثال به این تست پاسخ می‌دهید که کدام اتفاق در زمان کدام پادشاه رخ داده یا نداده است.

یکی از خلاقیت هایی که در درسنامه های تاریخ دهم انسانی تست خیلی سبز به کار رفته، نمودارهایی است که سوالاتی در آن ها آورده شده است. مثلاً در صفحه ۹۲ جدولی قرار دارد که در آن سه سوال پرسیده شده است، پاسخ این سوالات در بالای آن‌ها با یک فلش آورده شده‌اند‌. فایده این‌گونه خلاقیت‌ها در آن است که باعث می‌شود درس خشک تاریخ با آمیخته شدن به جذابیت های بصری شیرین تر و روان تر شود و دانش آموزان بتوانند راحت تر با مطالب این درس ارتباط برقرار کنند.

در جای‌ جای درسنامه هرجا که امکانش بوده است، میان وقایع و رخدادها از روابط علت و معلولی استفاده شده است. با توجه به ویژگی هایی که برای درسنامه کتاب تاریخ دهم تست خیلی سبز گفتیم ، می توان گفت تمامی دانش آموزان با هر سطح از دانش از درس تاریخ، قابلیت بهره مندی و استفاده از درسنامه کتاب را دارند. همچنین دبیران محترم نیز می توانند از شکل ها و جدول های این کتاب برای انتقال بهتر مفاهیم به دانش آموزان استفاده کنند.

در پایان می توان گفت درسنامه کتاب تاریخ دهم خیلی سبز با توجه به خلاصه و کامل بودن و نیز استفاده از جذابیت ها و خلاقیت های متعدد، یکی از بهترین درسنامه های کتاب تاریخ دهم می باشد.

 تست (تمرین)

تعداد ۵۶۰ سوال تستی در کتاب تاریخ دهم خیلی سبز وجود دارد. این تعداد سوال برای کتاب تاریخ 10 مناسب و کافی است و می تواند نیاز شما را رفع کند. در جدولی که در پایین میبینید می‌ توانید میزان توزیع این تست ها را نیز از نظر بگذرانید. یکی از نکاتی که در این کتاب به خوبی رعایت شده است، پوشش تست های کنکور سراسری سال های گذشته است. این یک ویژگی بسیار مثبت و قابل توجه است. همانطور که در مقدمه کتاب هم به این مورد اشاره شده بود، اکثر تست های کتاب تست خیلی سبز، مانند سوالات کنکور سراسری و سوالات آزمون های آزمایشی استاندارد هستند. سوالاتی که تفاوت قابل توجهی با کنکور داشته باشند یا بیش از حد سخت یا بیش از حد ساده باشند، کمتر به چشم می‌خورد.

ویژگی مثبت بعدی که به آن اشاره می کنیم استفاده از شکل های کتاب درسی در صورت تست ها است‌. سوالات ۱۶۵‌، ۱۶۶ و ۱۶۷ همگی از انواع سوالات شکل دار هستند و به طور کلی در پایان هر درس ۳ یا ۴ تست از شکلهای مربوط به همان درس، آورده شده اند. با توجه به این پوشش مناسب تست ها، تمامی دانش آموزان می توانند مخاطب تست های کتاب تاریخ دهم انسانی خیلی سبز باشند و اگر عزیزانی توجه لازم را به درس تاریخ نداشته اند به هیچ وجه نگران این موضوع نباشند که ممکن است تست های این کتاب برای آنها بیش از حد سخت باشد و مفید فایده واقع نشود.

متاسفانه علیرغم تمام ویژگی های مثبت که گفتیم یک نقص بسیار بزرگ در این کتاب وجود دارد و آن هم عدم وجود پاسخنامه تشریحی است. پاسخنامه کلیدی هم می تواند به یادگیری مطالب کمک کند اما به هیچ وجه تاثیری که پاسخنامه تشریحی دارد را نخواهد داشت و اگر دانش آموزی در یادگیری نکات دچار ایراد شود، ممکن است با سختی زیادی برای فهمیدن ایراد خود مواجه شود، خصوصاً آنکه سوالی که نتوانسته به آن پاسخ دهد، سوالی با نکته های ریز یا انحرافی باشد.

اگر نبودن پاسخنامه‌ تشریحی را کنار بگذاریم (که البته امکان پذیر نیست) کیفیت خود سوالات و تست ها بسیار خوب است و می تواند کمک حال دانش آموزان باشد. اما در نهایت پاسخنامه تشریحی قسمت مهمی از یک کتاب کمک درسی را تشکیل می دهد که کتاب تاریخ دهم تست خیلی سبز فاقد این بخش است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب  

نویسندگان
عارف گلیوری _ محسن مصلایی _ محمد اسماعیل سلمان پور
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
160
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...