پرسش های چهار گزینه ای تاریخ جامع انسانی خیلی سبز

تست تاریخ جامع خیلی سبز

از {{model.count}}
333,000
249,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای تاریخ جامع انسانی خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

تست تاریخ جامع انسانی خیلی سبز


هدف از نوشتن کتاب تاریخ جامع خیلی سبز آماده کردن دانش آموزان برای آزمون های سراسری و تستی است، زیرا کمک زیادی به دانش آموزانی که قصد تمرین برای امتحانات پایان سال و نهایی را دارند نمی کند، چرا که فاقد تمرین های تشریحی است. پوشش مطالب این کتاب مناسب است و نکات مهم و ریز درس تاریخ در آن بیان شده است و صرفا خلاصه‎ی متن کتاب درسی نیست که این نکته ی قابل توجهی است، هر چند که به طور کلی دانش آموز را از کتاب درسی بی نیاز نمی کند (مثالاً در صفحه ی 24 دانش آموز را به کتاب درسی ارجاع می دهد).

مباحث کتاب تاریخ جامع تست خیلی سبز به ترتیب سال های دهم، یازدهم و دوازدهم مرتب شده و درس ها همگی پشت سر هم مطابق با نظم کتاب درسی که مناسب ترین الگو به نظر می آید، مرتب شده اند. چرا که کتاب درسی موضوعات خود را به ترتیب وقوع آن ها در طول تاریخ ارائه داده است. به طور کلی کتاب به چهار بخش درسنامه، سوالات تستی، پاسخنامه و ضمائم تقسیم شده و در انتهای کتاب، کنکور سراسری سال 98 داخل و خارج کشور به همراه پاسخ تشریحی ضمیمه شده است. در ادامه به بررسی کتاب تست تاریخ جامع خیلی سبز نوشته عارف گلیوری و مبین غلامی نژاد می پردازیم.

جلد کتاب طراحی نسبتاً جالبی دارد. اندازه نوشته های درسنامه مناسب است، ولی نوشته های داخل کادرها کمی ریز هستند که به طور مثال شاهد فونت ریز داخل جدول علل شکوفایی علم و فرهنگ هستیم. کتاب به طور کلی دارای زمینه ی کرم رنگ است و چندان تنوع رنگی ندارد. جنس کاغذ کتاب نیز کاهی اما مناسب است.

در مجموع می توان گفت درسنامه کتاب تاریخ جامع انسانی خیلی سبز درسنامه ی مناسبی است و پوشش خوبی دارد اما تست های کتاب کیفیت درسنامه را ندارند و علی رغم استفاده از تیپ های متنوع ، پوشش حداکثری ندارند. پاسخنامه نیز ضعیف است و به قوت درسنامه نیست. اگر از تست های بیشتری استفاده می شد حجم کتاب می توانست بیشتر باشد. کتاب دارای 1721 تست و 440 صفحه می باشد. با این تفاسیر دانش آموزان کنکوری برای جمع بندی مطالب یا شرکت در آزمون های آزمایشی و برنامه ای می توانند از درسنامه ی این کتاب علی الخصوص جدول ها و نمودار های آن و همچنین سوالات آن استفاده کنند. قبل از خرید اینترنتی کتاب تاریخ جامع خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های تاریخ جامع خیلی سبز متن کتاب درسی هستند که در جدول ها، نمودارها و سایر ابزارهای طبقه بندی، منظم و مرتب شده اند که همین امر باعث نظم فکری دانش آموز می شود. همانگونه که کتاب درسی راوی وقایع تاریخی است، این کتاب نیز همینطور است. حدود 200 صفحه از کتاب تاریخ جامع تست خیلی سبز به درسنامه اختصاص یافته است که با توجه به اینکه اکثر دانش آموزان انسانی درس تاریخ را به عنوان یکی از دروس بسیار مهم و تاثیر گذار نمی دانند و همچنین اینکه ضریب این درس در اکثر زیر گروه ها (یک) است، درسنامه ی این کتاب قابل قبول هست.

البته همانطور که بیان شد کتاب تاریخ جامع انسانی خیلی سبز با هدف آمادگی آزمون سراسری تولید شده است و در درسنامه به نکات ریز و جزئیات هم توجه مناسبی شده است. ولی از آنجا که در کنکور 98 صرفاً سوالات اطلاعات عمومی و حفظی بود، جا داشت که در این درسنامه ی عظیم نیز جزئیاتی مانند نام پادشاهان و کشورها به صورت متمایزتری گفته می شد. به هر حال حجم درسنامه و کتاب درسی تاریخ زیاد است و کنکور سراسری معمولاً اطلاعات ریزی را مورد پرسش قرار می دهد، اما هیچ نکته ی مهمی در این کتاب از قلم نیافتاده است.

دانش آموزانی که قصد تمرین برای امتحانات تشریحی را دارند از این درسنامه ها می توانند استفاده کنند. خصوصاً آنکه مباحث چند موردی مانند صفحه 169 نمودار بندی و مباحث طولانی مانند انقلاب صنعتی صفحه 151 کاملاً موشکافی شده اند، اما در انتهای بخش تاریخ ایران در سال یازدهم طبع موشکافانه و خلاقانه نویسنده فروکش کرده و به بولد و رنگی کردن تعدادی کلمات و رونویسی از کتاب درسی اکتفا شده است. معلمان محترم نیز می توانند از درسنامه ها و خصوصاً ابتکارات به کار رفته در جدول کشی ها و نمودار بندی ها جهت ارائه های کلاسی خود استفاده کنند.

درس های پر نکته ای مانند درس یازدهم از تاریخ دوازدهم به خوبی تقسیم بندی و مرتب شده اند و دانش آموز را از شلوغی و بی روحی کتاب درسی خلاص می کند. این درسنامه مرتب و کامل برای دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون سراسری را دارند و تا بحال کتاب تاریخ را مطالعه نکرده اند، می تواند کمک خیلی خوبی باشد. درسنامه برای پاسخگویی به سوالات تستی آزمون ها و کنکور کفایت می کند.

ابتکار جالبی که در کتاب تست تاریخ جامع خیلی سبز به کار رفته بخش ضمائم است که تمام شکل های کتاب درسی با زیرنویس مربوطه گرد آوری شده است. همچنین در قسمت درسنامه هم، اشکال مهمتر به خوبی توضیح داده شده اند. چرا که سوالات شکل دار در درس تاریخ پرطرفدارند. در مجموع برای درسنامه ی کتاب تاریخ جامع خیلی سبز زحمت زیادی کشیده شده است که نتیجه ی آن نیز، درسنامه ای خوب و کاربردی است.

 تست (تمرین)

در سوالات تستی کتاب تاریخ جامع انسانی تست خیلی سبز، حوصله ی به کار رفته در درسنامه دیده نمی شود و این موضوع در پاسخنامه تشریحی تقریبا به یک مسئله حاد تبدیل می شود. سوالات در تیپ های استانداردی طرح شده اند که شامل همه ی انواع سوالات چندبخشی، جای خالی، شکل دار و … می شود، اما پوشش کاملی وجود ندارد. به طور مثال در درس آخر سال دوازدهم، از بخش دستاورد های دفاع مقدس، مجاهدین خلق و پایان جنگ تحمیلی، جا داشت که سوالات بسیار بیشتری مطرح شود و به 15 سوال برای کل این درس اکتفا نشود.

همچنین به طور کلی در تمامی دروس جا داشت که از هر مبحث سوالات بیشتری طرح شود. با توجه به تغییر نظام آموزشی در سال های اخیر امکان مطرح کردن سوالات کنکور سراسری کمتر شده ولی در بعضی از قسمت های کتاب، از کنکور نظام قدیم هم استفاده شده است که ابتکار مناسبی است، زیرا تیپ سوالات کنکور با توجه به کنکور 98 تغییر چشمگیری نداشته است. عموم تست های کتاب با توجه به ماهیت حفظی درس تاریخ تفاوت خاصی با کنکور ندارد.

نکته ی قابل توجهی که در جای جای تست های کتاب تاریخ جامع انسانی خیلی سبز به آن بر می خوریم استفاده از سوالات آزمون های قلم چی است که دانش آموز را با تیپ سوالات این مجموعه نیز آشنا می کند. در انتهای بخش تستی شاهد تقریبا بیست مجموعه تست در تیپ آزمون جامع هستیم که از حیث مرور کردن برای دانش آموزان بسیار مفید است.

اما در پاسخنامه به نکات ناامیدکننده ای بر میخوریم که آن هم عبارت است از پاسخ های مقلدانه از کتاب درسی و بدون تشریح مناسب و حتی در انتهای پاسخنامه، بعضی تست ها اصلا پاسخ تشریحی ندارند که نکته ای بسیار منفی است. به طور کلی تست ها پوشش حداکثری ندارند و پاسخنامه کتاب تاریخ جامع خیلی سبز به نظر بی حوصله نوشته شده است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
عارف گلیوری _ مبین غلامی نژاد
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
432
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...