پرسش های چهار گزینه ای انگلیسی جامع خیلی سبز

تست انگلیسی جامع خیلی سبز

از {{model.count}}
170,000
127,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای انگلیسی جامع خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای انگلیسی جامع خیلی سبز


توضیحات کتاب

کتاب تست انگلیسی جامع نوشته دکتر رضا کیاسالار است که توسط انتشارات خیلی سبز به انتشار رسیده است.
موضوع کتاب: کمک درسی کنکور _ درسنامه وآموزش _ نمونه جملات برای واژگان

در کتاب انگلیسی جامع کنکور تست، متن درسنامه روان و به خوبی قابل درک است و هرجا نیاز به توضیح بیشتر برای جا افتادن مطلب نیاز بوده است ارائه شده است. درسنامه در بخش گرامر خلاصه و مفید ارائه شده است که سبب شده تا حجم آن در مقایسه با سایر کتاب ها کمتر باشد، اما در کتابچه واژگان که آموزش واژگان در آن قرار دارد، برای هر واژه نقش آن، به همراه جمله مثالی و ترجمه آن و معانی دوم و سوم هر واژه در صورت وجود نیز بیان شده است که حجم آن را بالا برده است.

با بیان نکات تستی و مهم هر بخش گرامری و توضیح جامع واژگان تمام آنچه باید دانش آموزان برای شرکت در کنکور بدانند پوشش داده شده است و بخش درسنامه درک  مطلب با عنوان متن و مهارت، مهارت های ضروری پاسخ دهی به تست های Reading و Cloze را شرح داده است. تمرین های کتاب درسی به خودی خود، نقش مستقیمی در نوشتن درسنامه نداشته اند، اما در بخش »در کتاب نیامده است اما.. « به طور غیر مستقیم برخی از نکاتی که از تمارین کتاب برداشت می شود و در کنکور آمده است بیان شده است.

درسنامه با تمرکز بر نکات سوالات کنکور سراسری نوشته شده است و می بینیم که نکاتی که لزوما در کتاب نیست اما در سوالات کنکور آمده است، در کتاب طرح شده است. دانش آموزان با تمامی سطوح می توانند از درسنامه به خوبی استفاده کنند و توضیحات کامل ارائه شده در بخش های متنوع درسنامه، مناسب تمامی دانش آموزان است. عملکرد نویسنده در نوشتن کتاب انگلیسی جامع کنکور تست خیلی سبز و درسنامه آن، آموزش تستی و استفاده از نکات سوالات تستی بوده است و درسنامه تماما بر این اساس نوشته شده است.

ارائه ترجمه نمونه جملات برای واژگان، آموزش تکنیک های متن خوانی و توضیح شفاف گرامر از جمله مواردی است که به دانش آموزان ضعیف بسیار کمک می کند تا با درس ارتباط بگیرند و خود را تقویت کنند. بیان مناسب نقش کلمات در درسنامه واژگان و ارائه معانی دوم و سوم آنها و طرح کردن نکات گرامری که در کتاب نیامده است، با اینکه فرای کتاب درسی است اما کتاب انگلیسی جامع کنکور تست خیلی سبز را از مسیر کنکوری خود خارج نکرده است.

از نکات مثبت کتاب انگلیسی جامع کنکور تست، استفاده از چندین مثال گوناگون پس از آموزش مبحثی از گرامر است که برای جا افتادن مطلب آموزش داده شده و کاربرد آن در تست ها به شدت به دانش آموزان کمک می کند. این تست ها تحت عنوان تست »دست گرمی«، ساده و خوب دست چین شده اند و بسیار مفید هستند. با اینکه درسنامه تا حد خوبی تمامی نکات لازم را آموزش داده است، تست های سطح بالایی در کتاب هستند ( جمجمه دار) که نیازمند ترکیب چند موضوع و استفاده از نکات دیگر هستند که با مطالعه پاسخ تشریحی امکان پاسخگویی به آنها نیز فراهم می شود.

تست (تمرین)

در کتاب انگلیسی جامع کنکور تست، تست های گرامر و واژگان با 75 عدد برای هر بخش، میانگین متعارفی از تست های سایر کتاب های مشابه می باشد و مناسب به نظر می رسد. تعداد کلوزتست ها و درک مطلب ها نیز همان 6 عدد برای هر درس است که معمول و مناسب به شمار می رود. از نکات بحث برانگیز کتاب در زمینه  تست ها، نامعین بودن عملکرد تست های طرح شده می باشد. تست های سخت و متوسط درون یکدیگر قرار گرفته اند و عملکرد آموزشی ساده به سخت در آنها وجود ندارد که البته به نظر نویسنده این عملکرد برای پاسخگویی به تست های کنکور مناسب است. در حالت کلی، چنین مهارتی برای شرکت در کنکور قطعا مفید و ضروری می باشد زیرا تست های کنکور دسته بندی دشوار و متوسط ندارند، اما برای یادگیری و جا افتادن بحث، بهتر است دانش آموز ابتدا تست ها را بشناسد و در آزمون های انتهای درسی این عملکرد نامشخص بودن سختی سوالات را تجربه کند و آن را فرا بگیرد.

تست ها به شکل میکروطبقه بندی آورده نشده اند. انواع تیپ های گوناگون تست های زبان، در کتاب آورده شده است که در کنکور سراسری نیز طرح می شوند. تیپ های متنوع گرامری ( مانند ساختار درست جمله تست 1171) و دیگر تیپ های تست ها به خوبی در خلال تست ها قرار گرفته اند. در میان تست های هر بخش، تست های کنکورهای سراسری متنوع ( مانند تست 2557) طرح شده است. یکی دیگر از نکات مثبت کتاب انگلیسی جامع کنکور تست، استفاده از ایده های جدید برای طرح تست ها می باشد. تست هایی مانند تست 2514 که ساختار جدید و نویی دارند توسط خود نویسنده در کتاب طرح شده است.

تست های سخت کتاب که در پاسخنامه با شکل جمجمه نشان داده شده اند، تست های سطح بالایی هستند که درمیان سایر تست ها پخش شده اند. این تست ها جز تست های سخت کنکوری به شمار می آیند. نویسنده مسیر کنکوری تست های کتاب را حفظ کرده است و خارج از آن تستی را طرح نکرده است. دانش آموزان با هر سطحی پس از مطالعه درسنامه، می توانند تست های کتاب را پاسخ دهند و از آن استفاده کنند. هرچند تست های سخت کتاب که در میان تست های متوسط قرار گرفته است دانش آموزان ضعیف را دچار چالش می کند و ممکن است نتوانند به بخش زیادی از آنها پاسخ بدهند.

پاسخ های تشریحی کتاب انگلیسی جامع کنکور تست، شامل توضیحات کامل و واضحی برای هر سوال می باشند. این توضیحات بسیار مناسب و قابل فهم ارائه شده اند. برای بعضی تست ها مانند تست 559، نکاتی تحت عنوان نکات جغددار در بخش پاسخ های تشریحی ارائه شده است که نکته تستی سوال مورد بحث را شرح داده است. این نکات به درک دانش آموز از تست بسیار کمک می کنند. در پاسخ تشریحی در صورت لزوم مانند تست 453، به بررسی تمام گزینه های سوال نیز پرداخته شده است.

  1. درسنامه وآموزش
  2. نمونه جملات برای واژگان
  3. آموزش تکنیک های متن خوانی
  4. توضیح شفاف گرامر

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف  

نویسنده
رضا کیاسالار
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
556
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ
چهل و هفتم

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...