تاریخ جامع کنکور میکروطبقه بندی گاج

تاریخ جامع گاج

از {{model.count}}
245,000
183,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب تاریخ جامع کنکور میکروطبقه بندی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

تاریخ جامع کنکور میکروطبقه بندی گاج


یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین گام‌ها برای یادگیری درست و اصولی درس تاریخ، شناخت درست و کامل از این درس بوده و این شناخت می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کرده تا مطالب را بهتر و کامل‌تر درک نمایند. درس تاریخ جزئیات و ریزه‌کاری‌هایی دارد که باید با دقت و اصول خاص خود مورد مطالعه قرار گیرد. یکی دیگر از اصول مهم در یادگیری درس تاریخ ریشه‌یابی وقایع است و اگر در یادگیری درس تاریخ به دلایل و ریشه‌های پدیداری هر اتفاق تاریخی، چگونگی شکل‌گیری آن نتیجهٔ آن پی ببریم و بدانیم که از این واقعهٔ تاریخ چه درسی می‌توان گرفت، در این صورت درس تاریخ و مطالعهٔ تاریخ برایمان جالب خواهد شد. یادداشت‌برداری، حاشیه‌نویسی در کتاب، دسته‌بندی کردن رخدادها، علل، نتایج و یا دوره‌های زمانی متنوع از مهم‌ترین و اصلی‌ترین روش‌ها برای یادگیری این درس است که می‌تواند در فهم بهتر این درس به شما کمک نماید. کتاب تاریخ جامع میکرو طبقه‌بندی انتشارات گاج با پوشش کامل نکات و مطالب مهم درس تاریخ، منبعی مناسب برای مطالعه این درس محسوب می‌شود. در این کتاب تلاش شده تا با استفاده از نمودارها و جدول‌های مختلف به همراه تصاویر جذاب، مطالعه درس تاریخ برای دانش‌آموزان آسان شود.

ویژگی‌های کتاب

کتاب تاریخ جامع کنکور میکرو طبقه‌بندی گاج، نوشته جناب آقای محسن مصلایی و سرکار خانم ملیحه گرجی، کتابی برای آماده‌سازی دانش آموزان برای شرکت در کنکور سراسری است. کتاب تاریخ جامع میکرو طبقه‌بندی گاج برای پوشش درس تاریخ دهم، تاریخ یازدهم و تاریخ دوازدهم رشته علوم انسانی نوشته شده و مجموعاً دارای ۴۰۰ صفحه و ۲۲۵۷ پرسش چهارگزینه‌ای است. ظاهر کتاب تاریخ جامع کنکور میکرو طبقه‌بندی گاج بسیار جذاب بوده و در تمام طول کتاب شاهد تصاویر رنگی و باکیفیت هستیم. همچنین در بخش درسنامه، ابتدای هر مبحث طرح یا نگاره‌ای طراحی شده است که بر جذابیت کتاب می‌افزاید. جنس کاغذ کتاب و جلد آن خوب به نظر می‌رسد. به‌طورکلی کتاب ظاهری خسته‌کننده ندارد و ازنظر جذابیت‌های ظاهری غنی است. در ادامه به بیان خلاصه ویژگی‌های متنوع این کتاب می‌پردازیم:

 • ارائهٔ کامل مطالب درسی در قالب درس‌نامه‌های مفید و کاربردی
 • ارائهٔ بیش از ۲۲۰۰ پرسش‌های چهارگزینه‌ای (تألیفی و سراسری)
 • طرح تست از تصاویر مهم کتاب درسی 
 • همراه با تست‌های کنکور سراسری سال ۹۹
 • ارائهٔ پاسخ‌نامهٔ کلیدی برای تمامی پرسش‌ها
 • دسترسی به پاسخنامهٔ تشریحی از طریق اسکن QR کد مندرج در پشت جلد کتاب

بررسی بخش‌های مختلف کتاب

کتاب تاریخ جامع کنکور میکرو طبقه‌بندی گاج دارای تمامی مطالب و مباحث درس تاریخ در پایه‌های تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم است که به‌صورت پایه به پایه و درس به درس در قالب بخش‌های زیر چینش شده است:

 • پرسش‌های چهارگزینه‌ای
 • درس‌نامه
 • پاسخنامه کلیدی

پرسش‌های چهارگزینه‌ای

در بخش پرسش‌های چهارگزینه‌ای، دانش‌آموزان می‌توانند با حل تست‌های کتاب (تألیفی و سراسر) سطح دانش و اطلاعات خود را بسنجند،  با نقاط ضعف و قوت خود بیش‌ازپیش آشنا شوند و درصدد برطرف کردن آن‌ها برآیند. تست‌های مندرج در این کتاب با توجه به نیاز داوطلبان، به سؤالات خط به خط، سؤالات مفهومی، سؤالات ترکیبی و سؤالات تصویری دسته‌بندی‌شده تا به‌صورت منسجم و طبقه‌بندی‌شده فرآیند یادگیری تکمیل شود . تعداد تست موجود در کتاب تاریخ جامع کنکور میکرو طبقه‌بندی گاج در نوع خود بی‌نظیر است و حجم آن برای به تسلط رسیدن در درس تاریخ کاملاً مناسب است. تعداد زیاد این سؤالات باعث پوشش حداکثری مطالب کتاب درسی شده است و به‌سختی بتوان مبحث یا مطلبی را پیدا کرد که در این کتاب از آن سؤال طرح نشده باشد. سؤالات خط به خط از متن کتاب درسی هستند و شباهت زیادی با اکثریت سؤالات کنکور دارند که به‌صورت حفظی از متن درس‌ها مطرح می‌شوند. سؤالات مفهومی اندکی چالشی‌تر است. پس از این دو تیپ، سؤالات ترکیبی آورده شده‌اند که از ترکیب سؤالات درس مورد مطالعه با درس دیگر از همان پایه، یا پایه دیگر تشکیل شده است. وجود سؤالات تصویری در کتاب تاریخ جامع کنکور میکرو طبقه‌بندی گاج یکی از نقاط قوت آن به شمار می‌رود، زیرا معمولاً در کنکور سراسری و همچنین هر آزمون آزمایشی شاهد طرح چنین سؤالاتی در درس تاریخ هستیم که پوشش این تیپ سؤالات در کتاب، منبع مناسبی برای مطالعه و آمادگی به شمار می‌آید.

درس‌نامه

نویسندگان در بخش درسنامه به‌منظور بالا بردن تسلط داوطلبان بر مباحث، به آموزش کامل مفاهیم و نکات این درس پرداخته و تمامی موارد مهم را پوشش داده‌اند. درسنامه‌های کتاب تاریخ کنکور میکرو ویژگی و ساختار خاصی دارند. نکات مهم و خیلی مهم کتاب در قالب نمودارها و نکته‌ها گفته شده‌اند. همچنین بسیاری از مفاهیم و بخش‌های حفظ کردنی به‌صورت نمودار یا تصویر آورده شده‌اند. این تصاویر و نمودارها که جهت ساده کردن به خاطر سپردن مطالب طراحی شده‌اند، در جای‌جای کتاب دیده می‌شوند. همچنین در کتاب میکرو تاریخ گاج از چاپ کاملاً رنگی استفاده شده و این مسئله نیز به جذابیت آن افزوده است. ازآن‌جایی‌که در این کتاب مطالب به‌صورت خلاصه و در قالب شکل‌ها و نمودارها و موارد خلاقانه آورده است، دانش‌آموزان با لذت بیشتری به مطالعه درس تاریخ خواهند پرداخت.

پاسخنامه

شایان ذکر است که به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و در نتیجه پایین آمدن قیمت نهایی کتاب که باید دانش‌آموزان آن را پرداخت نمایند، بخش پاسخ‌نامهٔ تشریحی حذف شده و داوطلبان گرامی می‌توانند از طریق اسکن QR کد مندرج در پشت جلد به فایل آن دسترسی داشته پیدا کنند و یا به پاسخنامهٔ کلیدی پیوست شده در پایان کتاب اکتفا نمایند. با اطمینان خاطر می‌توان گفت پس از مطالعهٔ کتاب‌های میکرو طبقه‌بندی و سنجیدن نقاط ضعفتان قادر خواهید بود به هر نوع سؤال مرتبط با آن مبحث پاسخ دهید.  در نهایت کتاب میکرو تاریخ جامع در بخش پرسش‌های چهارگزینه‌ای، هم ازنظر کمیت و هم ازنظر کیفیت در مرتبه بسیار بالایی قرار دارد. شاید برای دفاع از این مسئله بتوان گفت که اگر بنا به تهیه پاسخنامه تشریحی برای ۲۲۵۷ تست بود، پاسخنامه تشریحی تست‌ها خود به یک کتاب مجزا می‌شد و نیز این‌که این تعداد زیاد تست به‌صرف دانستن پاسخ کلیدی باعث بی‌نیاز شدن از پاسخ تشریحی می‌شود.

نتیجه‌گیری

درس تاریخ به دلیل گستردگی مطالب و جزئیات و ریزه‌کاری‌ها جزء دروسی است که باید آن را به طور تدریجی و در زمانی طولانی مطالعه نمود پس از مطالعه با عجله این درس جدا خودداری نمایید. جدول‌های موجود در کتاب‌های تاریخ را به دقت مورد مطالعه قرار دهید؛ زیرا این جداول یک دید کلی از سیر جریانات تاریخی به شما می‌دهد و شما را بر این جریانات مسلط می‌سازد. کتاب تاریخ جامع میکرو هم ازنظر درسنامه و از هم ازنظر سؤالات چهارگزینه‌ای کیفیت بسیار خوبی دارد و دانش آموزان تمام پایه‌ها می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. کتاب به دو بخش کلی تقسیم می‌شود. قسمت اول به پرسش‌های چهارگزینه‌ای و قسمت دوم به آموزش درسنامه است. به این صورت که از ابتدای کتاب تا اواسط آن تست‌ها به ترتیب چیدمان درس‌های کتاب درسی پشت سر هم آمده‌اند و سپس قسمت آموزش کامل مفاهیم قرار داده شده است و در انتهای کتاب نیز پاسخنامه کلیدی موجود است. این کتاب به‌تنهایی می‌تواند منبع اصلی دانش‌آموزان برای به تسلط رسیدن در درس تاریخ باشد. علی‌رغم حجم زیاد کتاب، می‌توان به خوبی از آن در طول سال تحصیلی و هم در دوره طلایی جمع‌بندی استفاده کرد.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
ملیحه گرجی _ محسن مصلایی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
400
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...