تاریخ ادبیات + قلمروها نشر الگو

تاریخ ادبیات + قلمروها

از {{model.count}}
45,000
33,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب تاریخ ادبیات + قلمروها نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

تاریخ ادبیات + قلمروها نشر الگو


چکیده

تاریخ ادبیات یکی از مباحث حفظی کنکور می‌باشد که یک تست (معادل 4 درصد) را به خود اختصاص می‌دهد. تستی که می‌تواند راحت باشد اما در کنکور 99 سختی این سؤال، همگان را به تعجب وا‌ داشت. در کنار آن قلمروهای زبانی، ادبی و فکری کتاب درسی در کنکور نظام جدید مورد توجه نویسندگان کنکور بوده و ریشه‌ی طراحی بسیاری از سؤالات کنکور به این قلمرو ها برمی‌گردد. در ادامه به بررسی کتاب تاریخ ادبیات نشر الگو نوشته علیرضا عبدالمحمدی می پردازیم.

کتاب تاریخ ادبیات و قلمروهای الگو کتابی است با آموزش کامل که تعداد متوسطی تست را در خود جای ‌داده و می‌توان گفت برخلاف اطلاعات عنوان ‌شده روی جلد کتاب، این کتاب را نباید کتابی با محتوای تستی در نظر بگیریم و بیشتر عملکرد این کتاب آموزش و درسنامه است. جذابیت جلد این کتاب از رقبا کمتر است با اینکه محتوای آن قابل‌تحسین است. جلد سبزرنگ، ساده و طرحی معمولی از جذابیت کتاب کم می‌کند. کاغذ درونی کتاب مرغوب و سفیدرنگ است و از رنگ سیاه و سبز در نوشته‌ها استفاده‌ شده است. شیرازه ‌بندی کتاب مرغوب است و صفحات به راحتی از هم جدا نمی‌شوند.

کتاب تاریخ ادبیات + قلمروهای نشر الگو نیاز اساسی یک دانش‌آموز کنکوری نیست، زیرا تنها یک تست از 25 تست را در خود جای ‌داده است و کتب جامع، این ‌یک تست را پوشش می‌دهند با این‌حال برای یادگیری دانش لازم برای پاسخ صحیح به قلمروهای درسی می‌توانید به این کتاب رجوع کنید. تعداد تست‌های کتاب تاریخ ادبیات الگو محدود است (207 تست)، زیرا تاریخ ادبیات پتانسیل تعدد تست را ندارد و نمی توان به ناشر یا نویسنده خرده گرفت. این کتاب در مجموع دارای حجم 247 صفحه می باشد. قبل از خرید اینترنتی کتاب تاریخ ادبیات نشر الگو ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

در فصل اول کتاب تاریخ ادبیات نشر الگو به‌طور درس به درس به تاریخ ادبیات کتب دهم، یازدهم و دوازدهم پرداخته‌ شده است. در فصل دوم نیز بعضی مشابهات از لحاظ نزدیکی کلمات، مورد بحث قرار گرفته است که ممکن است چاله‌ای باشد که طراحان کنکور برای تست‌های تاریخ ادبیات در نظر بگیرند. فصل سوم اما فصل مهمی از کتاب است که در آن‌ها منظوم یا منثور بودن هر اثر مشخص‌ شده است. در کنکورهای اخیر دیده ‌شده منظوم یا منثور بودن آثار به تعدد مورد پرسش قرار گرفته و از سؤالات مورد علاقه طراحان به ‌حساب می‌آید. بعضی آثار نیز نثر آمیخته با نظم هستند که از آن‌ها نیز یاد شده است.

فصل چهارم کتاب تاریخ ادبیات + قلمروها نگاهی به تخلص‌های شاعران، مترجم‌ها و اسامی ای دارد که از عدد در آن‌ها استفاده ‌شده است. دیده می‌شود گاهی طراحان به‌جای نام صاحب اثر، تخلص وی را نام می‌برند و گاه از مترجمین آثار صحبت به میان می آید که در این فصلِ کوتاه، به آن‌ها اشاره‌ شده است. در فصل پنجم کتاب، اطلاعات مختصر و بسیار کوتاهی درباره شخصیت‌های شاهنامه (آن‌هایی که در کتاب درسی حضور دارند) داده‌ شده است. لزوم این فصل را نمی‌دانیم، زیرا هرگز سؤالی از شخصیت‌های شاهنامه پرسیده نشده است. اما در عوض در فصل 6 کتاب، زمینه‌های شاهنامه فردوسی کاملا توضیح داده ‌شده است. ابیات شاهنامه در 4 زمینه طبق بندی می‌شوند:

  1. ملّی و میهنی
  2. داستانی   
  3.  پهلوانی و قهرمانی
  4. خرق عادت و حوادث خارق‌العاده

که این زمینه‌ها را باید بشناسید و تشخیص دهید ابیاتی که به شما می‌دهند در کدام ‌یک از این 4 دسته جای می‌گیرند. فصل هفتم و هشتم اما جدیدترین فصول این روزهای کتاب‌های تاریخ ادبیات است. پس از سؤال سخت تاریخ ادبیات در کنکور 99 نویسندگان بخش جدیدی به کتب تاریخ ادبیات اضافه کرده‌اند که در آن مشخص‌ شده ابیات آمده در قلمروهای کتاب درسی متعلق به کیست. در این کتاب نیز ابیات آمده در قلمروهای کتب درسی 10 ام، 11 ام و 12 ام و سرایندگان آن مشخص‌ شده‌اند.

در فصل نهم نیز کتب و نویسندگان بر اساس حروف الفبا منظم شده‌اند که لزوم وجود این فصل هم تنها اضافه کردن چند صفحه به صفحات کتاب است و لا غیر و فصل یازدهم کتاب به ترتیب به قلمروها و پاسخ آن‌ها در کتب درسی دهم، یازدهم و دوازدهم پرداخته است. پاسخ قلمروهای زبانی، ادبی و فکری کتب دهم، یازدهم و دوازدهم را در این فصل می‌توانید مشاهده کنید.

 تست (تمرین)

کتاب تاریخ ادبیات + قلمروها نشر الگو را کتاب تستی ندانید! مجموع تست‌های این کتاب کمتر از 300 تست است. از تمامی مباحث تدریسی تاریخ ادبیات و کنکور نهایتاً یک تست می‌آید. تست‌های این کتاب نیز در واقع شاید 40-50 تست مبنا باشند که در سایر تست‌ها به زبان‌های دیگر و فرم و مدل دیگر پرسیده شده‌اند. سطح تست‌ها منطبق با کنکور هستند، اما با تیپ های مختلف .


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
علیرضا عبدالمحمدی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
263
قطع کتاب
رقعی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...