بانک تست حسابان جامع کنکور میکروطبقه بندی (جلد اول) گاج

تست حسابان جامع گاج

از {{model.count}}
318,000
254,400 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب بانک تست حسابان جامع کنکور میکروطبقه بندی (جلد اول) گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

بانک تست حسابان جامع کنکور میکروطبقه بندی (جلد اول) گاج


دانش‌آموزان رشتهٔ ریاضی در پایهٔ یازدهم و دوازدهم کتاب‌هایی را با عنوان حسابان دارند که در کنکور نیز اهمیت ویژه‌ای دارند. ریاضی دهم نیز مطالب مرتبط با حسابان دارد. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، بجز فصول ششم و هفتم ریاضی دهم، سایر مطالب در راستای مفاهیم بیان شده در حسابان هستند. بنابراین نویسندگان و نشرهای متنوع برای تالیف و چاپ کتاب حسابان جامع، مطالب مرتبط ریاضی دهم را نیز مطرح می‌کنند. فصول ششم و هفتم ریاضی دهم در کتاب‌های ریاضیات گسسته و آمار و احتمال جامع ارائه می‌شوند زیرا در راستای مفاهیم ارائه شده در آمار و احتمال یازدهم و ریاضیات گسسته دوازدهم هستند. انتشارات گاج نیز در نوشتن کتاب حسابان جامع میکرو خود چنین روالی را در پیش گرفته است. این کتاب نوشتهٔ مهندس علی منصف شکری و مهندس سجاد عظمتی است که در کنار آن‌ها آریان حیدری، یکی از پرمخاطب‌ترین دبیران ریاضی کشور، به عنوان سرپرست تیم تألیف و کارشناس ارشد محتوایی فعالیت کرده داشته است. محمد جواد لطفی نیز در نوشتن این کتاب همکاری داشته است. کتاب حسابان جامع میکرو گاج دارای ۶۲۲ صفحه است.

ویژگی‌های کتاب حسابان جامع کنکور میکرو گاج

کتاب حسابان جامع کنکور میکرو گاج در ده فصل با کتاب ریاضیات جامع تجربی همین انتشارات کاملاً یکسان است و مطالبی که فقط در رشتهٔ ریاضی مطرح شده، به صورت یکجا در فصل دوازدهم این کتاب ارائه شده است. ۱۲ فصل این کتاب به ترتیب عبارت‌اند از:

 • فصل اول: مجموعه، الگو و دنباله
 • فصل دوم: توان‌های گویا و عبارت‌های جبری
 • فصل سوم: نامعادلات و معادلات
 • فصل چهارم: معادلهٔ درجه دوم و تابع درجه ۲
 • فصل پنجم: تابع
 • فصل ششم: تابع نمایی و لگاریتم
 • فصل هفتم: مثلثات
 • فصل هشتم: حد و پیوستگی
 • فصل نهم: مشتق
 • فصل دهم: کاربرد مشتق
 • فصل یازدهم: هندسه تحلیلی
 • فصل دوازدهم: اضافات حسابان

هر یک از ۱۲ فصل این کتاب به چندین درس تقسیم شده است. هر یک از دروس نیز طبقه‌بندی خاص خود را دارند و هر کدام به چند بخش تقسیم شده که تست‎های هر بخش جداگانه ارائه شده است. این تقسیم بندی فصول و دروس با منطق بسیار خوبی صورت گرفته که هر دانش‌آموز با مطالعهٔ یک بخش کوچک از ریاضی، می‌تواند تست‌های همان قسمت را از این کتاب بیاید و به تمرین بپردازد. یکی از ملاک‌های مهم برای دانش‌آموزانی که در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کنند، ریز طبقه‌بندی کتاب‌ها است که بتوانند مطالب مرتبط با بودجه‌بندی آزمون‌های خود را به سادگی در کتاب پیدا کنند. چاپ تمام رنگی هم جذابیت بسیار خاصی به آن بخشیده است. این کتاب دارای تست و پاسخنامه تشریحی است. در ادامه دربارهٔ این دو بخش توضیحات دقیقی را ارائه خواهیم داد.

تست

تست‌های این کتاب در سه سطح متفاوت ارائه شده است که این سطوح عبارت‌اند از:

 • تست‌های سبز (تست واجب): این تست‌ها اولین تست‌هایی هستند که باید حل شوند. یعنی به عبارتی برای همهٔ دانش‌آموزان اعم از قوی و ضعیف، واجب هستند. دانش‌آموزان در گام اول استفاده از این کتاب باید این تست‌ها را در اولویت قرار دهند تا مطالب در ذهن آن‌ها تثبیت شود. بیشترین تعداد تست‌های این کتاب همین تست‌های سبز است. نشان‌گر این تست‌ها، سبز بودن شمارهٔ سوال آن‌ها است.
 • تست‌های زرد (تست تسلط): دانش‌آموزانی که برای دروس خود از دو کتاب تست استفاده می‌کنند، با خرید کتاب حسابان جامع میکرو گاج دیگر نیازی به کتاب دوم نخواهند داشت. تست‌های سبز در اولویت دوم حل هستند و دانش‌آموزان به جای استفاده از کتاب دوم می‌توانند به حل این تست‌ها بپردازند. نشانگر این تست‌ها، زرد بودن شمارهٔ سوال آن‌ها است.
 • تست‌های بنفش (IQ): این تست‌ها که شماره سوال آن به رنگ بنفش است را باید تست‌های مشابه ریاضی کنکور اخیر دانست که با تمام ادوار گذشته کنکور متفاوت بود. آریان حیدری دربارهٔ این تست‌ها که سطح دشواری دارند، در مقدمهٔ کتاب، توضحیاتی را ارئه داده است که در زیر به آن اشاره کرده‌ایم.

تست‌های بنفش در ۱۱ فصل اول، در پایان هر فصل و در فصل دوازدهم به دلیل کوچک بودن مباحث در لابه‌لای تست‌ها جای داده شده است؛ که تست‌های چالشی محسوب می‌شوند. چالش‌های موجود در ۵ قالب زیر دسته‌بندی می‌شوند:

۱- ترکیبی مفهومی: بعضی از تست‌های بنفش به صورت ترکیبی از مباحث متنوع هستند، البته ممکن است لزوماً بسیار دشوار هم نباشند اما به دلیل بافت و ساخت کنکورهای جدید احتمال طرح آن‌ها در کنکور بسیار بالا است و سهم عمده‌ای در کنکورهای قرن جدید خواهند داشت.

۲- مطالب غیررسمی: برخی از تست‌های بنفش به گونه‌ای هستند که در حل آن‌ها نیاز به مطالبی داریم که به طور رسمی در کتاب‌های درسی نیامده است اما ممکن است طراح سازمان سنجش آن را جز اهداف کتاب درسی ارزیابی کند. به عنوان مثال تابع sgn و زوج و فرد

۳- گریزی به نظام قدیم: بعضی از تست‌های بنفش نیز گریزی به نظام قدیم دارند که با توجه به نوع سوالات ۱۴۰۰ بد نیست نیم نگاهی به این مطالب که می‌توان آن‌ها را به نوعی مرتبط با نظام جدید دانست، داشته باشیم.

۴- دشوار و سخت: در عین حال بعضی از تست‌های بنفش به شدت سخت و ایده‌دار و دشوار هستند. بسیاری از این تست‌ها ترجمه و بازسازی تست‌های آزمون‌های معتبر جهانی و بین‌المللی است که برای اولین بار در ایران منتشر می‌شود.

۵- محاسبات پیچیده: بعضی از تست‌های بنفش نیز در عین این که ظاهر پیچیده‌ای ندارند، محاسبات به شدت سختی دارند همانطور که در کنکور ۱۴۰۰ هم چنین سوالاتی مطرح شده بود.

تست‌های این کتاب تالیفی، برگرفته از کتاب درسی و تست‌های کنکور هستند. بیان این نکته نیز لازم است که تست‌های تالیفی نابی در این کتاب ارائه شده زیرا استاد منصف شکری در این زمینه بسیار فعال و باتجربه است. کمیت دروس و تست‌ها در این کتاب در جدول زیر آورده‌ایم.

پاسخنامه تشریحی

در پاسخنامه تشریحی تلاش بر آن بوده که بهترین روش‌ها در حل سوالات به کار رود. چاپ رنگی هم این امکان را فراهم کرده که هر یک از رنگ‌های موجود در پاسخنامه به به یک معنا است. مثلاً به عنوان نمونه تمام جواب‌های آخر با رنگ سبز مشخص شده است یا در ابتدای بعضی از پاسخ‌ها فرمول یا جمله‌ای به رنگ صورتی دیده می‌شود که بیانگر نکتهٔ مربوط به آن سوال است. در سوالاتی که امکان بررسی سایر گزینه‌ها و امکان بیان چند نکته با این کار وجود داشته، این عمل صورت گرفته است. به طور کلی این پاسخنامه به بیان خود نویسندگان user friendly (کاربرپسند) است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
سجاد عظمتی _ علی منصف‌شکری _ آریان حیدری
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
624
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...