اقتصاد جامع مشاوران

اقتصاد جامع مشاوران

از {{model.count}}
200,000
150,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب اقتصاد جامع مشاوران از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

اقتصاد جامع مشاوران

درس‌نامه

هدف این درسنامه‌ها این است که همه آنچه می‌تواند در امتحان مدرسه و آزمون‌های آزمایشی و کنکور طرح سؤال شود را پوشش دهند. علاوه بر این، در متن درسنامه‌ها واژگان کلیدی را به رنگی دیگر نمایش داده‌شده است. واژگان کلیدی، واژه‌هایی هستند که شما یک متن طولانی را به کمک آن‌ها یاد می‌گیرید. واژگان کلیدی واژه‌هایی هستند که وقتی یک صورت سؤال طولانی را در کنکور می‌خوانید می‌توانید به کمک آنها به تست‌ها پاسخ دهید. کتاب اقتصاد جامع کنکور، دارای مسئله، نمودار و جدول است و مسائل از ساده به دشوار، از یک موضوعی تا چند موضوعی تنظیم شده است و به همین دلیل یادگیری را نیز برای شما اسان تر می‌کند. با توجه به علاقه زیادی که طراحان سؤالات کنکور سراسری به طرح سؤال از روی قیدهایی مثل «بسیاری»، «گاهی» و… دارند، این کلمات به‌صورت زیرخط دار مشخص شده‌اند تا دانش‌آموزان دقت بیشتری هنگام مقابله با آن‌ها نشان دهند. اکثر اشتباهات دانش‌آموزان نه از یادگیری سطحی مفاهیم، بلکه از بی‌دقتی در محاسبات عددی مسائل است، کتاب اقتصاد جامع مشاوران آموزش، توجه ویژه‌ای به محاسبات ریاضی و عددی داشته است تا دقت و تمرکز داوطلبان را در این زمینه افزایش دهد.

پرسش‌های چهارگزینه‌ای

کتاب اقتصاد جامع مشاوران آموزش، سطر به سطر کتاب درسی را رصد کرده و حتی اگر در کنکور سؤالی از آن‌ها طرح نشده باشد، طرح سؤال کرده است. پوشش تمام کتاب درسی در قالب تست‌های مختلف و کافی از ویژگی‌هایی است که خیال دانش اموزان را آسوده می‌کند که با جواب دادن به این سؤال‌ها چیزی از قلم نخواهد افتاد. نکته دیگر این است که سعی شده تا الگوی طراحی سؤال‌ها را به سؤال‌های کنکور بسیار نزدیک باشد. لازم به ذکر است که نویسنده در این زمینه بی‌نظیر عمل کرده و مشابهات ۱۰۰ درصدی سؤالات کتاب با کنکور سراسری را به اثبات رسانده است. تست‌های موجود در کتاب با علامت‌های زیر مشخص شده‌اند.

تست‌های حافظه‌ای

سؤال‌های حافظه‌ای : یعنی سؤال‌هایی که برای درست پاسخ دادن به آن‌ها نیاز به آشنایی و به خاطر سپردن آن مطالب را دارید.

تست‌های کنکاشی

سؤال‌های کنکاشی از آن دسته سؤالاتی هستند که تنها درصورتی‌ که دانش‌آموزان ریز به ریز مطالب را مطالعه کرده باشند و یا به قول نویسنده ، اصطلاحاً کتاب را شخم زده باشند، توانایی پاسخگویی صحیح به آنان را دارند . با توجه به افزایش تعداد این نوع سؤالات در کنکور سراسری، دقیق خواندن، چیزی را از قلم نینداختن و توجه کردن به قیدها باعث خواهد شد که پاسخ این سؤالات را درست بدهند .

تست‌های مفهومی

تست‌های مفهومی مختلفی در کتاب اقتصاد جامع مشاوران آموزش وجود دارد. به‌عنوان مثال، مطلب درسی تبدیل به یک مثال عینی شده و یا مطلب درسی از قالب جملات کتاب خارج شده و در قالب جدید و لباس نو قرار داده شده و شما می‌بایست از درون مثال و قالب نو به مفهوم آن برسید.

تست‌های ترکیبی

این نوع سؤالات، ترکیبی از مطالب مختلف در یک صفحه یا چند صفحه و یا مطالب مختلف یک موضوع و یا چند موضوع و درنهایت سؤال‌هایی هستند که ترکیبی از مطالب مختلف در کل درس‌های کتاب درسی است.

تست‌های محاسباتی

ازآنجایی‌که بیش از ۵۰ درصد کنکور سراسری را سؤالات محاسباتی در بر می‌گیرد و تأثیر بسیار مهمی در بالا بردن تراز و بهبود رتبه در درس اقتصاد دارد، سؤالات محاسباتی و روش حل آن‌ها برای دانش‌آموزان مشخص شده تا با جدیت بیشتری به آن‌ها بپردازند.

آزمون جامع بخش

در انتهای هر بخش برای جمع‌بندی آن، آزمون جامعی شبیه به کنکور قرار داده‌ایم که حاوی ۱۵ سؤال است تا دانش‌آموزان با کسب اطمینان از یادگیری مطالب هر بخش، به شروع بخش دیگری از کتاب بپردازند.

پاسخ‌نامه‌ای کاملاً تشریحی

در مورد پاسخنامه‌ها نیز این‌گونه عمل شده که برای تمامی تست‌ها پاسخ تشریحی کامل و مفصل فراهم شده است. پاسخ و تحلیل هر سؤال با صفحه کتاب درسی ارائه شده تا دانش‌آموزان بتوانند در مواقعی که اشکال دارند به متن کتاب درسی برگردند و اشکالشان را برطرف کنند. در مواقعی از فلش‌ها در متن درس و پاسخ‌های تشریحی استفاده شده تا خوانندگان کتاب رابطه بین موارد را کشف کنند. ازآنجایی‌که صرفاً حفظ کردن مطالب گره‌ای از مشکلات داوطلبان کنکور سراسری باز نمی‌کند، فلش‌ها به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا رابطه علت و معلولی بین مطالب مختلف را بیابند و از این طریق به‌جای حفظ کردن، آن‌ها را خواهند آموخت.

جمع‌بندی

درس اقتصاد جزو درس‌های تک منبع است که شما تنها یک کتاب درسی (یعنی همان اقتصاد سال دهم) برای سؤالات آن در کنکور می‌خوانید. دوم اینکه این درس هم جزو دروس متنی و هم جزو دروس محاسباتی است و اینکه سؤالات آن می‌تواند از تیپ‌های نموداری هم باشد. پس از آشنایی با این کلیات، حتماً این را خاطرتان باشد که درس اقتصاد از درس‌هایی است که داوطلبان خوب از پس آن برمی ایند و تعداد داوطلبانی که این درس را با درصد خوبی پاسخ می‌دهند، کم نیستند؛ پس آن را جدی بگیرید. کتاب اقتصاد جامع کنکور انتشارات مشاوران آموزش، بسیار باکیفیت است و نکات زیادی برای ارائه به دانش‌آموزان و مخصوصاً داوطلبان کنکور سراسری رشته علوم انسانی در خود جای داده است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب، وجود درس‌نامه‌های کامل و کاربردی در هر پنج بخش و ۱۴ فصل آن است. ریاضیاتی که برای حل مسائل اقتصاد نیاز است تماماً در این کتاب امده . چیدمان هدف‌دار تست‌ها و تعداد مناسب آنها، توضیحات کامل پاسخنامه و سیستم آموزش حل مسائل، از نکات مثبت این کتاب به شمار می‌روند. بهتر است از این کتاب در طول سال تحصیلی و به‌عنوان منبع اصلی خود استفاده کنید و آن را به دوره جمع‌بندی موکول نکنید. زیرا هدف کتاب اقتصاد جامع کنکور مشاوران آموزش، آموزش و بالا بردن سطح مهارت شما به‌صورت بسیار دقیق و کامل است. 

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
وحید تمنا
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
220
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ
اول

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...